Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-06-2019, 10:08   #1
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,308
Thanks: 23
Thanked 2,389 Times in 1,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 171
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Bild Gazeta Gjermane ka Publikuar sot 5 Pergjime te pushtetarve te korruptuar te cilet bejn biseda per aferat korruptive.

Me poshte po ju sjellim nje nga kto.


Ashtu siē paralajmėroi gazetari Piter Tide, prestigjiozja gjermane “Bild” ka publikuar pėrgjime tė reja mes Astrit Avdylajt, kreut tė grupit tė Shijakut dhe kryebashkiakut aktual tė Durrėsit, Vangjush Dako.


Nga pėrgjimet tregohet afėrsia mes tyre, madje nė njė moment Avdylaj e pyet Dakon se si ia kishte kaluar nė takimin qė kishte pasur me kryeministrin e vendit Edi Rama.


“Nė kėtė pėrgjim, ėshtė Astrit Avdylaj ai qė e telefonon Dakon dhe e pyet pėr Takimin me Ramėn. Nga biseda del se Astrit Avdylaj ndodhet nė Zyrėn e Regjistrimit tė Pasurive nė Durrės, nė praninė e drejtorit tė zyrės dhe Vath Allės, njė ish-i dėnuar pėr vrasje pėr tė ‘mbaruar’ njė punė pėr llogari tė Allės. Nė kėtė telefonatė mes Avdylajt dhe kryebashkiakut Dako, ėshtė e qartė lidhja e ngushtė mes tyre. Astrit Avdylaj e di qė kryebashkiaku Dako ishte deri vonė njė natė mė parė me kryeministrin Edi Rama. Ai mė pas i thotė Dakos qė tė anulojė planet e tij pėr tė udhėtuar nė Ishėm, pėr tė siguruar qė ‘puna’ qė Alla po kėrkon, tė pėrfundohet tek zyra e hipotekės nga drejtori qė telefonon Anin dhe mė pas Dakon pėr t’u takuar me tė dhe mė tė dėnuarin pėr vrasje, Vath Alla. Kryebashkiaku Dako pranon dhe ndryshon agjendėn,” shkruan Bild.

PERGJIMI I PLOTE

Astrit Avdylaj: A tė ka zėnė gjumi mbrėmė mo vėlla, se ke takuar Ramėn dje, keni ndejtur jeni kėnaqur

Vangjush Dako: Ēa bone

Astrit Avdylaj: Ēa bėhet

Vangjush Dako: Mirė, mirė

Astrit Avdylaj: Nga je vėllai…

Vangjush Dako: Dėgjo

Astrit Avdylaj: Hė vėlla…

Vangjush Dako: Thuaj byrazerit qė unė po iki nė Ishėm tek ata ēunat atje

Astrit Avdylaj: Jo pra tashi se do ta lemė njė ēik mė vonė, se jam kėtu me ēunat unė (Vath Alla).

Vangjush Dako: Ku je ti?

Astrit Avdylaj: Kėtej nga hipoteka me Anin (Ani Dyrmishi, drejtor nė Durrės), Ani do vij tė takoj njė ēik drejtorin apo…..?

Vangjush Dako: Ato Allat janė aty apo…?

Astrit Avdylaj: Po Vath Alla ėshtė kėtu me mu drejtėpėrdrejtė, e kam kėtu live, pėrballė nė tavolinė, po na dėgjon tashti.

Vangjush Dako: Epo mirė takohemi nė Durrės atėherė.

Astrit Avdylaj: Jo do takohemi atje, e kemi lėnė orarin atje vėllai, mbaroi. Do takohemi atje nga dreka se s’bėn. Le tė mbarojmė njė ēik punė me Anin kėtu, po presim Anin, sa tė shkojė te bashkia tha ai. Po e pret vėllai kėtu te hipoteka.

Vangjush Dako: Mirė, mirė

Astrit Avdylaj: Hajde tė du fort vėllai

(m.a/BalkanWeb)


__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 10:38   #2
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Pra BND-ja gjermane beka hulumtime.Ose ndonje ka trojet nen rrogoz.

Cili do jete valle???????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 10:40   #3
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,308
Thanks: 23
Thanked 2,389 Times in 1,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 171
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Nuk e di Beno normale ai qe jep me shume dhe investon per kto pergjime

https://m.bild.de/video/clip/albanie...=1559729398019
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 10:43   #4
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,689
Thanks: 0
Thanked 932 Times in 813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Pra BND-ja gjermane beka hulumtime.Ose ndonje ka trojet nen rrogoz.

Cili do jete valle???????????????????
Aman ore, te tera pergjohen. Ato kan kthy kodifikimin e celulareve ne teknike ruse, per mos me i pergju amerikoni. I pergjo rusi tani. Nese amerikoni esht ne gjendje me thy kodin rus i merr vesh ne amerikoni. Ne mos pagu lek ne i ble nga rusi.

Nuk o problem hic me gjet pergjime. Ceshtja eshte a e justifikon qellimi mjetin? Un them, ne rastin e qelbsinis shqiptare po.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 10:51   #5
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Aman ore, te tera pergjohen. Ato kan kthy kodifikimin e celulareve ne teknike ruse, per mos me i pergju amerikoni. I pergjo rusi tani. Nese amerikoni esht ne gjendje me thy kodin rus i merr vesh ne amerikoni. Ne mos pagu lek ne i ble nga rusi.

Nuk o problem hic me gjet pergjime. Ceshtja eshte a e justifikon qellimi mjetin? Un them, ne rastin e qelbsinis shqiptare po.
Shume DREJE e ke ti,por do te tjere mund ti rrasin mrena per....175 vjet.Per nxjerrjen e..PISLLIVE.Do te TJERA i kane hudhur ZGUPTHI ne...qiell.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 10:52   #6
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,254
Thanks: 12,256
Thanked 6,719 Times in 4,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Imagjino Vangjushin tip mafiozi
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 10:53   #7
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,689
Thanks: 0
Thanked 932 Times in 813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Shume DREJE e ke ti,por do te tjere mund ti rrasin mrena per....175 vjet.Per nxjerrjen e..PISLLIVE.Do te TJERA i kane hudhur ZGUPTHI ne...qiell.
Edhe mandela e hongri burgun iher per tu bo president. Ceshtje parimesh gjithcka.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i uj me gaz pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 10:54   #8
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,689
Thanks: 0
Thanked 932 Times in 813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Imagjino Vangjushin tip mafiozi
Si i imagjino mafiozat ti angi?
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 10:56   #9
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,254
Thanks: 12,256
Thanked 6,719 Times in 4,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Si i imagjino mafiozat ti angi?
Anything but Vangjush
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 11:01   #10
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,689
Thanks: 0
Thanked 932 Times in 813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Anything but Vangjush
Vangjushat jan vitrina. Duhen m’u hedh hi syve t’votuesve.

Politik e vjeter e ps. Zgjedhin leshkot dhe zarat per bashkit per me rujt imazhin e mir.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 11:38   #11
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Ku e rrun Daku pėr njeri...
Vetėm po ja futi shefi
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 11:46   #12
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Edhe mandela e hongri burgun iher per tu bo president. Ceshtje parimesh gjithcka.
Se skam me kohe dhe jo per pordhe(nga ana e ime),kam shikuar dhe degjuar..Nicola Gratteri procuratore della repubblica di Catanzaro.Ka shume intervista dhe HULUMTIME te TIJ,ku midis te tjerash....Shqiperia eshte bere vendi numer 1 ne Eu per mariuhane+qeveria me e KORRUPTUAR.

@shoku tanku.

Me kenaqesi kur ju lexoj si dhe per....ANGI...DIHET ose PUC e MADHE.

KLM.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 12:16   #13
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,308
Thanks: 23
Thanked 2,389 Times in 1,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 171
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Ke bo gabim a nigjo apo jo

__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 12:54   #14
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,248
Thanks: 6,722
Thanked 7,944 Times in 5,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Baba nga Durrsi te dhefsha sindacon
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 13:13   #15
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,070
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Ky ka mbaruar. Unė nuk e kuptoj pse e vazhdon mė kėtė muhabet. Edhe do mbahet mend qė do iki me turp. Kėtij po ja fut gjermani. Pėrgjimet e fundit tregojnė qė megjithėse aktiviteti i grupit nga zona e Durrėsit ėshtė i dokumentuar dhe ka kohė qė po del nėpėr gazeta, Rama me paturpėsinė mė tė madhe cakton si kandidat pėr Kryetar Bashkie kėtė Arbanėn qė ėshtė pjesė e klanit. Domethėnė Rama ėshtė vetė mbrapa kėsaj historie. Domethėnė megjithėse ata janė denoncuar publikisht dhe janė ndaluar nga policia, aktiviteti vazhdon normalisht.

P. S.
Reagimi i Piro Priftit, lol.
https://joqalbania.com/artikull/580234.html
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 05-06-2019 nė 13:42
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 13:27   #16
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,349
Thanks: 17
Thanked 683 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Kush nuk e voton Edi Ramen,nuk punon me ne Ujesjellsin e Durresit

Astrit Avdylaj: Mirėmbrėma, Astriti jam si ia cove?
Drejtori i UKD: Astrito si je?
Avdylaj: Isha cik te ai nė Durrės, me Arbanėn dhe nesėr kur tė kesh kohė ti du me fol cik, me pas listėn qė ke kundėr dhe atė tė PD, tė gjithė emrat qė ke kundėr
Drejtori i UKD: I kam nda unė i ke gati komplet i kam bėrė mė parė
Astrit Avdylaj: Kur tė kesh kohė, duhet me i thirrė qė ti tundim nga njė cik, o te puna o tė na japin votėn, o tė ikin te shpia
Drejtori i UKD: I kam nda unė, komplet, edhe kush ka qenė nė punė
Astrit Avdylaj: Duhet me i qeth me njė fjalė se duhet
Drejtori i UKD: Patjetėr
Avdylaj: Mirė pra, na fal
Drejtori i UKD: Ca thu mo burrė, natėn…


Cka i bie kjo "do ti qethim "?
__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 13:29   #17
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,248
Thanks: 6,722
Thanked 7,944 Times in 5,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Kush nuk e voton Edi Ramen,nuk punon me ne Ujesjellsin e Durresit

Astrit Avdylaj: Mirėmbrėma, Astriti jam si ia cove?
Drejtori i UKD: Astrito si je?
Avdylaj: Isha cik te ai nė Durrės, me Arbanėn dhe nesėr kur tė kesh kohė ti du me fol cik, me pas listėn qė ke kundėr dhe atė tė PD, tė gjithė emrat qė ke kundėr
Drejtori i UKD: I kam nda unė i ke gati komplet i kam bėrė mė parė
Astrit Avdylaj: Kur tė kesh kohė, duhet me i thirrė qė ti tundim nga njė cik, o te puna o tė na japin votėn, o tė ikin te shpia
Drejtori i UKD: I kam nda unė, komplet, edhe kush ka qenė nė punė
Astrit Avdylaj: Duhet me i qeth me njė fjalė se duhet
Drejtori i UKD: Patjetėr
Avdylaj: Mirė pra, na fal
Drejtori i UKD: Ca thu mo burrė, natėn…


Cka i bie kjo "do ti qethim "?
do i fusim gishtin ne bith
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 13:50   #18
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,308
Thanks: 23
Thanked 2,389 Times in 1,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 171
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
do i fusim gishtin ne bith
Sa banal je ncncncn
Dmth qe duhet me i pakesuar Semik ti shkurtojm sic qethim floket.
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 13:56   #19
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,070
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
do i fusim gishtin ne bith
Mė duket se kėsaj radhe ja kanė futur kėtij, shikoje si ecėn:

__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 13:58   #20
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,248
Thanks: 6,722
Thanked 7,944 Times in 5,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur