Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-06-2019, 14:15   #21
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Mė duket se kėsaj radhe ja kanė futur kėtij, shikoje si ecėn:

https://www.youtube.com/watch?v=UKeNkneQIEs
nuk e majtkan komet ca i ka nodh
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ana_gend pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 14:19   #22
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Kot u ka dale nami socialisteve per specialista , sepse as me vjedh sdine lol. Po u plasin skandalet si kapsolla , njoni mbas tjetrit.

PD ka gjithe jeten qe vjedh vota dhe si doli nji pergjim
__________________
Always loud & always proud!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga AAO : 05-06-2019 nė 14:22
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 14:20   #23
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,322
Thanks: 6,664
Thanked 2,799 Times in 1,287 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Imagjino Vangjushin tip mafiozi
Vangjushi te heq qafe ti thu imagjino kshu e kane kta tipa, njecik ngrihen ne pozite dhe behen si cuba. Megjithate politika mafie eshte .
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 14:21   #24
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,349
Thanks: 17
Thanked 683 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Keto drejtuesit e PS duken shume te miqesuar me kete mafiozin Avdylaj...njeri i thote :Te dua fort...kur i kerkon falje ,ky drejtori i Durrsit i thote : cfar falje o burre,je ne vete

Tash e kam te qarte pse nje njeri si Vangjush Dako e fiton Durresin panderprere...paramendo nje tip si ky shkurtabiqi qe nga intelekti duket debil,ti impresionoj qytetaret e Durresit, te pakten Durresi eshte nje qender urbane dhe me nje nivel me te larte te vetedijes !

Prej 2006 qenka kryebashkiak i Durresit !!!
__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 14:31   #25
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,349
Thanks: 17
Thanked 683 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Sa banal je ncncncn
Dmth qe duhet me i pakesuar Semik ti shkurtojm sic qethim floket.
Aha flm,...pervec qe ti qethim,ai thote qe duhet edhe " ti tundim..."
Ti tundim

Drejtori e ben listen e punetoreve te vet qe jane PD,dhe ja jep nje mafiozi ...tundi njehere dhe qethi pastaj !
Nuk kuptohet pse drejtori ja jep emrat edhe te atyre qe i ka perjashtuar nga puna e qe jane PD ?!
__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 14:40   #26
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Keto drejtuesit e PS duken shume te miqesuar me kete mafiozin Avdylaj...njeri i thote :Te dua fort...kur i kerkon falje ,ky drejtori i Durrsit i thote : cfar falje o burre,je ne vete

Tash e kam te qarte pse nje njeri si Vangjush Dako e fiton Durresin panderprere...paramendo nje tip si ky shkurtabiqi qe nga intelekti duket debil,ti impresionoj qytetaret e Durresit, te pakten Durresi eshte nje qender urbane dhe me nje nivel me te larte te vetedijes !

Prej 2006 qenka kryebashkiak i Durresit !!!
Nė Shqipėri nuk ka parti politike por banda.
Gjushi e ka fituar Durrėsin sepse ka pasur kėtė lloj mbėshtetje dhe sepse PD ka vendosur kandidatura qė nuk i ka njeri nė refene nė Durrės.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 14:41   #27
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
nuk e majtkan komet ca i ka nodh
Hallo Merkeli.......
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 14:49   #28
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Nuk ka kryqezor qe kryqezon kete qeveri apo politikanet e RSH......as halla Merkeli e as xhaja Trump....pervec vete popllit....por edhe poplli eshte i kryqezuar e keshtu, vari hejbete.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 15:05   #29
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 655
Thanks: 374
Thanked 337 Times in 203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Mė duket se kėsaj radhe ja kanė futur kėtij, shikoje si ecėn:
Nese e vure re, ne keto tre samitet e fundit me nderkombetaret nuk kishte veshur bluza kalamajsh... ishte kollarosur me ne fund. Kjo flet shume per Ramen.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 15:23   #30
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

https://joqalbania.com/artikull/580275.html
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 15:34   #31
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,349
Thanks: 17
Thanked 683 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nė Shqipėri nuk ka parti politike por banda.
Gjushi e ka fituar Durrėsin sepse ka pasur kėtė lloj mbėshtetje dhe sepse PD ka vendosur kandidatura qė nuk i ka njeri nė refene nė Durrės.
Nuk eshte vetem ne Shqiperi ashtu,edhe ne Maqedoni eshte njejte gje,parti politike nuk ka.Jane grupime qe ne krye udhehiqen nga kriminel dhe "partija" eshte e strukturuar ne formen e ushtrise.Urdherat mirren nga larte dhe ekzekutohen poshte nga nentoka...cdo rreth e ka nga nje njeri te forte qe i perket nentokes dhe qe eshte kryetar i deges se partise ne ate rreth/qytet.Me njerezit e tij ka per detyre te reketoj biznesin dhe te mbledh para per partine,kush sjell me shume para ne parti ngritet ne hierarki...te perpilojne lista,kush eshte i yni,ndersa te tjeret frikesohen me metoda mafioze...ATA sakte e dine se sa vota do ti marrin ende pa filluar zgjedhjet.
Kjo krejt si nje skeme me e thjeshte e mundur,se po te shkruash ne detaje si funksionojne keto "parti" te NE pislleku nuk ka fund.
Pra,zgjedhjet jane farse.

Nuk pajtohem me ty qe keto pergjime,do te ndikojne te votuesit ne Shqiperi.PS sipas sondazheve eshte ne 44%,i duhet vetem edhe nje hap per te kaluar 50%.Kete perqindje qe i mungon,Rama e arrin me dy-tre batuta dhe i fiton zgjedhjet.
__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 16:43   #32
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Nuk eshte vetem ne Shqiperi ashtu,edhe ne Maqedoni eshte njejte gje,parti politike nuk ka.Jane grupime qe ne krye udhehiqen nga kriminel dhe "partija" eshte e strukturuar ne formen e ushtrise.Urdherat mirren nga larte dhe ekzekutohen poshte nga nentoka...cdo rreth e ka nga nje njeri te forte qe i perket nentokes dhe qe eshte kryetar i deges se partise ne ate rreth/qytet.Me njerezit e tij ka per detyre te reketoj biznesin dhe te mbledh para per partine,kush sjell me shume para ne parti ngritet ne hierarki...te perpilojne lista,kush eshte i yni,ndersa te tjeret frikesohen me metoda mafioze...ATA sakte e dine se sa vota do ti marrin ende pa filluar zgjedhjet.
Kjo krejt si nje skeme me e thjeshte e mundur,se po te shkruash ne detaje si funksionojne keto "parti" te NE pislleku nuk ka fund.
Pra,zgjedhjet jane farse.
Analiza jote ėshtė shumė e saktė. Pak a shumė skema tė tilla funksionojnė edhe kėtu.
Citim:
Nuk pajtohem me ty qe keto pergjime,do te ndikojne te votuesit ne Shqiperi.PS sipas sondazheve eshte ne 44%,i duhet vetem edhe nje hap per te kaluar 50%.Kete perqindje qe i mungon,Rama e arrin me dy-tre batuta dhe i fiton zgjedhjet.
Nuk fola gjė pėr ndikim te votuesit.
Semik, nuk ėshtė ēėshtja te batutat e Ramės, Shqiptarėt janė njė popull qė votojnė majtas. Meqė po flasim pėr batuta, qarkullonte dikur njė e tillė. Thuhesh gjysėm me humor dhe gjysėm seriozisht se nėse Ramiz Alia do tė kishte caktuar Sali Berishėn nė krye tė PS-sė dhe Fatos Nanon nė krye tė PD-sė, Partia Socialiste do qėndronte "pėrjetėsisht" nė pushtet.
Sondazhet mos i merr kurrė nė konsideratė sepse Shqiptarėt tjetėr gjė kanė nė mendje dhe tjetėr gjė thonė. Veē kėsaj sondazhet, sidomos kėto qė bėhen nė Shqipėri, nuk kanė pėr qėllim qė tė paraqisin nė mėnyrė shkencore brenda njė marzhi tė kuptueshėm gabimi, realitetin elektoral. Sondazhet kėtu pėrdoren pėr tė krijuar psikoza nė mėnyrė qė tė influencojnė votuesin sidomos atė qė ėshtė ende i pavendosur.
Nė Shqipėri funksion ajo formula e Stalinit, ata votojnė ne numėrojmė.
Kėtu lojėn po e kontrollojnė tė huajt. PD po pėrpiqet tė pėrfitojė por kėsaj radhe PD ėshtė thjesht njė nga gurėt e shahut. Kjo punė nisi me protestėn e studentėve pėr tė cilėn u tha qė e organizuan gjermanėt. Edhe tani ata e kontrollojnė kėtė lojė qė po luhet, Gjermanėt.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 05-06-2019 nė 16:54
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 17:34   #33
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Nese eshte keshtu qe lojen po e diktojne gjermanet mos te fshihen fare ahhhhhhh sikur te ishte e vertete.

Nje pyetje kam pse nuk e ze gjumi gjush akulloren kur takohet me ramen

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ana_gend : 05-06-2019 nė 17:37
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 17:42   #34
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,327
Thanks: 2,717
Thanked 2,689 Times in 1,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Shpifje! Shpifje! Shpifje! Shpifje! Shpifje!

Eshte per te ardhur keq si ky popull fle akoma gjume edhe pse thika i ka shkuar ne palce.
Perfaqesuesi i ridhjerjes del para mediave e thote te hetojme kur na i nxorri pislliqet e te rri urte opozita se edhe ata kane vjedhur. Turp e mjere ky vend.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 17:53   #35
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Nese eshte keshtu qe lojen po e diktojne gjermanet mos te fshihen fare ahhhhhhh sikur te ishte e vertete
Kush tha qė po fshihen? Mė hapur se kaq? Publikimi i fundit i audio pėrgjimeve ėshtė njė veprim i studiuar. Tė dy palėt e kanė lėnė pėr tė shtunėn pėr tė bėrė pėrplasjen finale, Basha e paralajmėroi disa herė kėtė gjė nė fjalėn qė mbajti nė mbyllje tė mitingut tė fundit. Nga ana tjetėr Rama shkoi nė Laē dhe i kėrcėnoi simpatizantėt e PD-sė atje, besoj e mban mend shprehjen e famshme tė Berishės nė 2004, unė qeverinė e rrėzoj vetėm me demokratėt e Laēit dhe tė Mamurrasit. Nė kėtė pėrplasje qė pritet kėtė fundjavė qeveria shkonte si mė e favorizuar sepse ka ditur qė ti menaxhojė protestat dhe nuk ka lėnė shumė hapėsira pėr kritika ndaj policisė. Publikimet e fundit lėkundin pozitat e qeverisė dhe pozitat e Ramės brenda PS-sė. Sepse i japin tė drejtė dhe nė njė farė mėnyre justifikojnė pėrdorimin nga ana e PD-sė tė "demokratėve tė Laēit dhe tė Mamurrasit". Sepse nga pėrgjimet del njė fakt i ri. Nuk bėhet mė fjalė se ēfarė ka ndodhur nė zgjedhjet e kaluara. Ēėshtja ėshtė se ēfarė do ndodhi nė kėto zgjedhje lokale dhe nė njė postim timin tė mėparshėm unė pėrmenda faktin qė njė pjesėtar i klanit ka vendosur kandidaturėn pėr Kryetar Bashkie nė Shijak. Pra nuk ka njė reflektim nga Kryeministri dhe mazhoranca pėr ato qė kanė ndodhur, pėrkundrazi, po pėrsėritet e njėjta skemė. Dhe mos harro qė Basha ishte nė Gjermani, nė mos gaboj sot u kthye.
Mos u lumturo kaq shumė qė politikanėt tanė pėrfundimisht janė kthyer nė ushtarė, nuk ėshtė gjė e mirė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 18:18   #36
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kush tha qė po fshihen? Mė hapur se kaq? Publikimi i fundit i audio pėrgjimeve ėshtė njė veprim i studiuar. Tė dy palėt e kanė lėnė pėr tė shtunėn pėr tė bėrė pėrplasjen finale, Basha e paralajmėroi disa herė kėtė gjė nė fjalėn qė mbajti nė mbyllje tė mitingut tė fundit. Nga ana tjetėr Rama shkoi nė Laē dhe i kėrcėnoi simpatizantėt e PD-sė atje, besoj e mban mend shprehjen e famshme tė Berishės nė 2004, unė qeverinė e rrėzoj vetėm me demokratėt e Laēit dhe tė Mamurrasit. Nė kėtė pėrplasje qė pritet kėtė fundjavė qeveria shkonte si mė e favorizuar sepse ka ditur qė ti menaxhojė protestat dhe nuk ka lėnė shumė hapėsira pėr kritika ndaj policisė. Publikimet e fundit lėkundin pozitat e qeverisė dhe pozitat e Ramės brenda PS-sė. Sepse i japin tė drejtė dhe nė njė farė mėnyre justifikojnė pėrdorimin nga ana e PD-sė tė "demokratėve tė Laēit dhe tė Mamurrasit". Sepse nga pėrgjimet del njė fakt i ri. Nuk bėhet mė fjalė se ēfarė ka ndodhur nė zgjedhjet e kaluara. Ēėshtja ėshtė se ēfarė do ndodhi nė kėto zgjedhje lokale dhe nė njė postim timin tė mėparshėm unė pėrmenda faktin qė njė pjesėtar i klanit ka vendosur kandidaturėn pėr Kryetar Bashkie nė Shijak. Pra nuk ka njė reflektim nga Kryeministri dhe mazhoranca pėr ato qė kanė ndodhur, pėrkundrazi, po pėrsėritet e njėjta skemė. Dhe mos harro qė Basha ishte nė Gjermani, nė mos gaboj sot u kthye.
Mos u lumturo kaq shumė qė politikanėt tanė pėrfundimisht janė kthyer nė ushtarė, nuk ėshtė gjė e mirė.
O Bardhyl kur do e kuptosh qe nuk e ka Rama ne dore doreheqjen?
Rama ku ta gjeje te jape doreheqjen me kte situate qe eshte por nuk e lėne Amerikanet.
Pa u formu SPAK dhe gjykata kushtetuese nuk e lė njeri te jape doreheqjen.
Kujto ti se hedh njeri 40 milion eur kot ku mbas 6 vitesh te fillohet dhe njehere nga fillimi vettingu?

Ke pare ndonje reagim te Ambasades Amerikane kundra Rames me gjithe kto skandale?
Perkundrazi Ambasada vazhdon dhe kercenon indirekt opoziten ne cdo prag proteste.

Djegia e mandateve nuk ishte per ceshtje votash e zgjedhje te lira , sepse PD se rrun fare per ket pjese sepse ka qene vete e perfshire ne vjedhje votash dhe ne pazare te tipit 17 maj , me jep kte kte kte ministri te kap ndonje tender dhe jemi ne rregull.

Problemi eshte vetem SPAK me ne krye at kroaten dhe Gjyakata kushtetuese , sa te formohen ato do shkohet ne zgjedhje te parakoshme dhe gjysmen e ktyre qe pellasin sot e jane gati ti vene flaken ktij vendi medemek u dhimbset Shqiperia do i kesh ne burg.

Mos behemi naiv te besojme qe e gjithe kjo katrahure eshte per zgjedhje te lira , dhe imagjino nga kush kerkohet , nga PD / LSI , kryehajdutet e zgjedhjeve ne Shqiperi. LSI me 3 deputet ne 2005 per 8 vjet mori 20 , mos m'thuj qe sovrani ja dha gjithe kto mandate
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 18:22   #37
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Qė Shqipėria ėshtė zhytur nė llumin e krimit vetėm njė sylesh nuk e shikon, qė Shqipėria ka aq probleme sa edhe gjykatat i frikėsohen pushtetit tė krimit edhe kėtė nuk ka se tė hidhen dyshime; kjo gjė nuk ka ndodhur as 2000 kur Caushėt dhe banda tė strukturuara kriminale u vunė pas hekurave ndėrsa sot Martinajt dhe Shullazėt tallin menderen me ministrin e rendit.
Gazeta gjermane ka shkruar atė qė e kemi cituar me 10 apo 100 herė ne forum por unė do ngreja njė diskutim.
Kė mbėshtet Gjėrmania post-Ramistan?
A mos vallė Lulie Eri po pėrgaditet se kur fol EMINI e ka thėnė QAZIMI!?
A ka njė kurth euro-atlantik pėr tė na hedhur hi syve duke na sjellur njė rrokadė krimi pėrkundėr "pastrues" i krimit?
Unė kam besim tek Gjermania por dyshimi ngel dyshim.
Nuk ėshtė ndonjė cudi tė shohim velinėn e Bashkisė sė Tiranės dhe tė opozitės nė njė kualicion integrimi pėr tė treguar udhė-zgjidhjen post Ramistan.
Nuk kam asnjė dyshim se Gjushėt apo Tahiri mund tė dėnohen sepse mos ndėshkimi i parardhėsit ėshtė bėslidhje bandash.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 18:23   #38
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
O Bardhyl kur do e kuptosh qe nuk e ka Rama ne dore doreheqjen?
Rama ku ta gjeje te jape doreheqjen me kte situate qe eshte por nuk e lėne Amerikanet.
Pa u formu SPAK dhe gjykata kushtetuese nuk e lė njeri te jape doreheqjen.
Kujto ti se hedh njeri 40 milion eur kot ku mbas 6 vitesh te fillohet dhe njehere nga fillimi vettingu?

Ke pare ndonje reagim te Ambasades Amerikane kundra Rames me gjithe kto skandale?
Perkundrazi Ambasada vazhdon dhe kercenon indirekt opoziten ne cdo prag proteste.

Djegia e mandateve nuk ishte per ceshtje votash e zgjedhje te lira , sepse PD se rrun fare per ket pjese sepse ka qene vete e perfshire ne vjedhje votash dhe ne pazare te tipit 17 maj , me jep kte kte kte ministri te kap ndonje tender dhe jemi ne rregull.

Problemi eshte vetem SPAK me ne krye at kroaten dhe Gjyakata kushtetuese , sa te formohen ato do shkohet ne zgjedhje te parakoshme dhe gjysmen e ktyre qe pellasin sot e jane gati ti vene flaken ktij vendi medemek u dhimbset Shqiperia do i kesh ne burg.

Mos behemi naiv te besojme qe e gjithe kjo katrahure eshte per zgjedhje te lira , dhe imagjino nga kush kerkohet , nga PD / LSI , kryehajdutet e zgjedhjeve ne Shqiperi. LSI me 3 deputet ne 2005 per 8 vjet mori 20 , mos m'thuj qe sovrani ja dha gjithe kto mandate
Me njė pjesė tė madhe tė gjėrave qė ti thua kėtu unė jam plotėsisht dakord. Nuk e kuptoj tonin kritik te postimi jot. Ato qė thua ti nuk pėrjashtojnė atė qė them unė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 18:35   #39
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!


Ky ėshtė njė nga sufllaqe ngrėnėsit qė arsimon shqiptarėt nė shekullin e 21.
Me dhjetra e apo mė shumė komente tė kėtij pseudo arsimtari jane hedhur nė linkun e gazetarit tė Bild.
Dhe ta mendosh qė llustracioni nuk funksionon pėr kėta dydhundrakė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 18:36   #40
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Me njė pjesė tė madhe tė gjėrave qė ti thua kėtu unė jam plotėsisht dakord. Nuk e kuptoj tonin kritik te postimi jot. Ato qė thua ti nuk pėrjashtojnė atė qė them unė.
Nuk eshte ton kritik , perkundrazi gezon respektin tim sepse je praktik dhe i komunikueshem ne diskutime pa i kalu asnjehere limitet.

Gjithsesi e kisha tek ideja qe shume njerez thone dhe kerkojne , ore cfare pret ky Rama pse nuk iken?
Edhe une ate thoja , ore pse nuk iken ky gomari ,cfare pret te vriten njerzit?

Por ja qe kam marre vesh gjera qe eshte nje pale e trete qe nuk e lė te ike. Eshte projekt i tyre dhe jane shume te interesuar qe para zgjedhjeve te parakoshme qe jane te pashmangshme , te formohet SPAK dhe Gjykata kushtetuese.
Nqf se e vure re , sot direkt jane pershpejtu kandidaturat per SPAK dhe duan qe ta mbyllin brenda qershorit.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur