Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-06-2019, 18:50   #41
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,349
Thanks: 17
Thanked 683 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk fola gjė pėr ndikim te votuesit.
Ne rregull,...por the qe Rama ka marre fund dhe ska cka e zgjat me muhabetin.Une e them te kunderten,edhe sot te mbahen zgjedhjet Edi Rama i fiton zgjedhjet.
Citim:
Semik, nuk ėshtė ēėshtja te batutat e Ramės, Shqiptarėt janė njė popull qė votojnė majtas.
Une mendoj qe edhe batutat e Edi Rames ndikojne shume,sidomos kur krahasohet me Lulzim Bashen qe te jep pershtypjen e nje njeriu te ngurte,te ftofte dhe teper zyrtar.
Nejse,...
Kjo qe Shqiperija voton majtas e di edhe une,mirepo ... une kam pyetur me qindra here "Cka kuptoni ju te Shqiperise me Majtas..",askush nuk me pergjigjet.
Tani,situata ne Shqiperi eshte paradoxale...PS e Edi Rames eshte gjithcka tjeter por jo edhe Parti e majte (pervec emrit te partise),...tendera me qindra miliona dollar dhurate per oligarket qe e mbeshtesin ate,e ckyc rymen per popullaten me te varfer,arsimi teper i shtrenjte,deputetet e saje multimilioner,ndihmat sociale te paqena,e rrethuar me biznismen milioner,madje ajo qe eshte teper e shemtuar jane te lidhur ngushte me klane mafioze,ne aspektin ekonomik PS eshte edhe me e djathte se partite e djathta...etj.
Cka ka te majte te PS ?!...nese doni te votoni majtas,atehere votone Arlind Qorrin...e po ai eshte i majte.

E majte/e djathte nuk ka kuptim ne Shqiperi sepse historikisht nuk ka pasur te Djathte ne Shqiperi: keshtu do duhej te jete skema pa hyre me thelle ne histori,e marrim Ismail Qemalin -
Linja e Ismail Qemalit degezohet ne dy dege : ne linjen e Zogut dhe Fan Nolit.Linja e Zogut politikisht vdes,ndersa linja e Nolit degezohet ne Ballistet dhe Komunistet...prej komunisteve del PS,ndersa PD konvergjon me vijen tradicionale Balliste.
Por Balli nuk ka qene i djathte,por nje parti/levizje Socialdemokrate, pra e majte.
Te gjitha keto linja te majta kan deshtuar...ndersa nuk eshte provuar ne Shqiperi asnjehere e Djathta.E djathte e kuptuar ne aspektin ekonomik,se ideologjikisht nuk ka nevoje.

Mbetet ta definojme cka eshte e Majte dhe pse Shqipetaret ne Shqiperi jane AQ te dashuruar ne te ?!
__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 19:09   #42
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Arlind Qorri ėshtė vegėl e velinės sė bashkisė
@Semik
Arlind Qorri neutralizoj protestėn studentore 2018
Ėshtė vegėl e veglave qorre tė PPP off shore.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 19:12   #43
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 967
Thanks: 371
Thanked 255 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Ne rregull,...por the qe Rama ka marre fund dhe ska cka e zgjat me muhabetin.Une e them te kunderten,edhe sot te mbahen zgjedhjet Edi Rama i fiton zgjedhjet.

Une mendoj qe edhe batutat e Edi Rames ndikojne shume,sidomos kur krahasohet me Lulzim Bashen qe te jep pershtypjen e nje njeriu te ngurte,te ftofte dhe teper zyrtar.
Nejse,...
Kjo qe Shqiperija voton majtas e di edhe une,mirepo ... une kam pyetur me qindra here "Cka kuptoni ju te Shqiperise me Majtas..",askush nuk me pergjigjet.
Tani,situata ne Shqiperi eshte paradoxale...PS e Edi Rames eshte gjithcka tjeter por jo edhe Parti e majte (pervec emrit te partise),...tendera me qindra miliona dollar dhurate per oligarket qe e mbeshtesin ate,e ckyc rymen per popullaten me te varfer,arsimi teper i shtrenjte,deputetet e saje multimilioner,ndihmat sociale te paqena,e rrethuar me biznismen milioner,madje ajo qe eshte teper e shemtuar jane te lidhur ngushte me klane mafioze,ne aspektin ekonomik PS eshte edhe me e djathte se partite e djathta...etj.
Cka ka te majte te PS ?!...nese doni te votoni majtas,atehere votone Arlind Qorrin...e po ai eshte i majte.

E majte/e djathte nuk ka kuptim ne Shqiperi sepse historikisht nuk ka pasur te Djathte ne Shqiperi: keshtu do duhej te jete skema pa hyre me thelle ne histori,e marrim Ismail Qemalin -
Linja e Ismail Qemalit degezohet ne dy dege : ne linjen e Zogut dhe Fan Nolit.Linja e Zogut politikisht vdes,ndersa linja e Nolit degezohet ne Ballistet dhe Komunistet...prej komunisteve del PS,ndersa PD konvergjon me vijen tradicionale Balliste.
Por Balli nuk ka qene i djathte,por nje parti/levizje Socialdemokrate, pra e majte.
Te gjitha keto linja te majta kan deshtuar...ndersa nuk eshte provuar ne Shqiperi asnjehere e Djathta.E djathte e kuptuar ne aspektin ekonomik,se ideologjikisht nuk ka nevoje.

Mbetet ta definojme cka eshte e Majte dhe pse Shqipetaret ne Shqiperi jane AQ te dashuruar ne te ?!
Ke te drejte qe konceptet e te djathtes edhe majtes nuk kan gjetur vend tek Shqiptaret.

Cuditem shpesh ne fakt.

Protestonin studentet per universitet falas, per me pak barrikada per tu futur ne universitete, etj. E "djathta" Shqiptare i mbeshtiste komplet. Ku edhe vete studentet hiqeshin si me nuanca djathtiste. Nuk besoj a kuptonte njeri nga ata qe protestonin se ata ne thelb po kerkonin nje sistem autoritar socialist. Me e cuditshmja akoma ishte kur krijonin paralele me levizjen studentore te 90's.

Ka shume e shume raste qe njerzit atje nuk ja kane idene fare, edhe them fare, se cfare kerkojne as edhe cfare thojn.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i juke pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 19:17   #44
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,293
Thanks: 23
Thanked 2,385 Times in 1,487 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 171
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Vangjushi te heq qafe ti thu imagjino kshu e kane kta tipa, njecik ngrihen ne pozite dhe behen si cuba. Megjithate politika mafie eshte .
Po ca cubi thu ti oooo Vangjushi donte te ikte ne ishem ai i tha ec nje here ktu ne Durres ku them une pastaj ikim ne Ishem.

Ky tipi Avdylaj ka procend Kriminal ne Gjermani Itali dhe ktu.
Dmth politika eshte e drejtuar nga kriminelat jo e kunderta.

Sic ka thone nje Mafioz i madhe ne te gjithe vendet Qeveria drejton mafian ne Shqiperi Mafia drejton Qeverine.
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 19:21   #45
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin

E majte/e djathte nuk ka kuptim ne Shqiperi sepse historikisht nuk ka pasur te Djathte ne Shqiperi: keshtu do duhej te jete skema pa hyre me thelle ne histori,e marrim Ismail Qemalin -

Mbetet ta definojme cka eshte e Majte dhe pse Shqipetaret ne Shqiperi jane AQ te dashuruar ne te ?!
Per mendimin tim tek kjo fraze qe ju permendet eshte ai boshlliku politiko-shoqeror me te cilin perpiqet te perdridhet ai vend .....
Eshte ajo pale paterica qe e ka lene ate vend te cunguar ne meshiren e orientalo-socialisteve vendali, qe te behen tuareg te dumbabizmit te trasheguar prej qylllikut e te berit placke.
Ne Shqiperi te ashtuquajturit "te djathte" jane ish komuniste qe ndane me te ashtuquajturit "socialiste, social demokrate, lsi" llokme e hedhur nga Katovica.....
Qafirasit nuk jane te dashuruar me socjalizmen, por jane te dashuruar me dallkaukllikun, me mefshtesine per te patur dinjitet dhe ligj......u pelqen rrahja e shpatullave dhe komentimi rreth "cunave te qut" qe bejne pare me kurvlliqe, droge e vrasje.....lemi i kodoshervet nuk mundet te mbyllet pa ja prere plkerisht pusin e te berit keq....eshte ceshtje kulture.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 05-06-2019 nė 19:40
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 19:23   #46
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,673
Thanks: 1,382
Thanked 518 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Iki koha kur drejtonte mafia qeverine , sot po drejto qeveria mafien dhe qeverin e drejto nje dor e jashtme.
__________________
I never lose, I either win or I learn.
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 19:35   #47
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,930
Thanks: 3,807
Thanked 4,100 Times in 2,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Po keshtu me emra kishte te shkruar, e qe shkruante Saloja me ata qeret !
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 19:56   #48
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 893
Thanks: 30
Thanked 304 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

E ca do ndodhi tani?
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 19:57   #49
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Ne rregull,...por the qe Rama ka marre fund dhe ska cka e zgjat me muhabetin.Une e them te kunderten,edhe sot te mbahen zgjedhjet Edi Rama i fiton zgjedhjet.

Une mendoj qe edhe batutat e Edi Rames ndikojne shume,sidomos kur krahasohet me Lulzim Bashen qe te jep pershtypjen e nje njeriu te ngurte,te ftofte dhe teper zyrtar.
Shiko Semik, qė tė kuptosh cili ėshtė qėllimi. Kėta duan ta heqin si Kryeministėr Ramėn, ky ėshtė ēelėsi pėr tė kuptuar kėtė qė po ndodh. E kam thėnė edhe nė njė temė tjetėr, Edi Rama ka mbėshtetje nga jashtė. Ai ka humbur mbėshtetjen e socialistėve. Unė isha pėrpara nja dy javėsh nė Berat nė pėrvjetorin e vdekjes tė njė njeriut tonė. Berati dhe sidomos fshatrat nė pjesė tė madhe janė socialistė tė vendosur. Aty siē po rrinim pėrjashta ndėrsa vinin njerėz tė tjerė pėr vizitė sipas zakonit, filloi muhabeti i politikės. Ata janė tė gjithė socialistė tė betuar, asnjėri nuk e donte Ramėn. Tė gjithė thoshin jemi tė zhgėnjyer ky duhet tė iki. Kuptohet qė Berishėn ata nuk e duan. Edhe nga muhabete qė dėgjojmė nga socialistėt nė pėrgjithėsi, kjo ėshtė fryma. Arsyeja ėshtė sepse nėse mandatin e parė ky ju hodhi ndonjė gjė socialistėve, me tė fituar mandatin e dytė ky i zėvendėsoi tė gjithė socialistėt me njerėzit e tij qė nuk kanė asnjė kontribut nė atė parti. Kėshtu qė ky ka shumė armiq brenda partisė sė tij. Ka qenė njė shkrimtar nga Fieri, Jakov Xoxe, ka shkruar disa libra. Nė njė nga librat e tij ai tregon njė episod qė bėn fjalė pėr njė mbledhje tė kooperativės(gjatė komunizmit) ku po sulmohej kryetari i kooperativės. Dhe ai tregon se si ndėrsa mbledhja vazhdonte kryetari mendohej dhe thoshte me vete, po e citoj pak a shumė me fjalėt e mia. "Njeriu qenka si ai demi qė i vijnė vėrdallė disa njerėz me thika nė duar duke u pėrpjekur pėr ta therur. Asnjė nuk guxon derisa i pari ngul thikėn dhe pastaj vėrsulen tė gjithė dhe e godasin me thika dhe e vėnė poshtė". Kėshtu ėshtė edhe pozicioni i kėtij. Ata tė partisė sė tij po rrinė me" thikat" gati duke pritur qė ky tė japė dorėheqjen si Kryeministėr, nuk ka lidhje aftėsia e tij pėr tė fituar vota. Nano ishte dhelpėr dhe u tėrhoq pa ngrėnė ndonjė thikė. Berisha ėshtė dem qė nuk e kanė vėnė dot poshtė ndonjėherė. Pastaj dhe interesat ekonomike tė Berishės janė shumė tė mėdha dhe armiqtė i ka tė shumtė kėshtu qė ėshtė i dėnuar qė tė qėndrojė deri sa ti vijė qė tė iki me tė shumtėt.
Citim:
Nejse,...
Kjo qe Shqiperija voton majtas e di edhe une,mirepo ... une kam pyetur me qindra here "Cka kuptoni ju te Shqiperise me Majtas..",askush nuk me pergjigjet.
Tani,situata ne Shqiperi eshte paradoxale...PS e Edi Rames eshte gjithcka tjeter por jo edhe Parti e majte (pervec emrit te partise),...tendera me qindra miliona dollar dhurate per oligarket qe e mbeshtesin ate,e ckyc rymen per popullaten me te varfer,arsimi teper i shtrenjte,deputetet e saje multimilioner,ndihmat sociale te paqena,e rrethuar me biznismen milioner,madje ajo qe eshte teper e shemtuar jane te lidhur ngushte me klane mafioze,ne aspektin ekonomik PS eshte edhe me e djathte se partite e djathta...etj.
Cka ka te majte te PS ?!...nese doni te votoni majtas,atehere votone Arlind Qorrin...e po ai eshte i majte.

E majte/e djathte nuk ka kuptim ne Shqiperi sepse historikisht nuk ka pasur te Djathte ne Shqiperi: keshtu do duhej te jete skema pa hyre me thelle ne histori,e marrim Ismail Qemalin -
Linja e Ismail Qemalit degezohet ne dy dege : ne linjen e Zogut dhe Fan Nolit.Linja e Zogut politikisht vdes,ndersa linja e Nolit degezohet ne Ballistet dhe Komunistet...prej komunisteve del PS,ndersa PD konvergjon me vijen tradicionale Balliste.
Por Balli nuk ka qene i djathte,por nje parti/levizje Socialdemokrate, pra e majte.
Te gjitha keto linja te majta kan deshtuar...ndersa nuk eshte provuar ne Shqiperi asnjehere e Djathta.E djathte e kuptuar ne aspektin ekonomik,se ideologjikisht nuk ka nevoje.

Mbetet ta definojme cka eshte e Majte dhe pse Shqipetaret ne Shqiperi jane AQ te dashuruar ne te ?!
Konceptet e majtė e djathtė nuk kanė lidhje me kėtė stad qė jemi ne si vend. Po i bie shkurt dhe po tė postoj diēka qė e kam postuar nė njė forum tjetėr:
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pėr fat tė keq nė jetojmė nė njė vend i cili nė tė gjitha aspektet tė kujton njė vend mesjetar tė tipit feudal. Pavarėsisht emėrtimeve bombastike ne nuk kemi qenė kurrė njė vend me sistem republikan. Pėr 45 vjet ky vend u qeveris nga ana e njė despoti absolut si njė mbretėri e vėrtetė mesjetare. Mbas vdekjes sė tij pati njė shthurje tė sistemit politik dhe rėnie tė mbretėrisė e shoqėruar me njė transition tė shkurtėr 5-7 vjeēar. Kjo periudhė mund tė konsiderohet tranzicioni shqiptar, pjesa tjetėr prej 25 vjetėsh nuk ėshtė tranzicion. Nuk ka tranzicion qė vazhdon 25 vjet. Njė periudhė kaq e gjatė ėshtė baraz me njė brez nė jetėn njerėzore. Ajo qė erdhi mė pas, pra kjo periudhė qė ne po jetojmė(duke kėrkuar gjithmonė ngjashmėritė me mesjetėn feudale) mund tė konsiderohet si anarkia feudale. Dhe mund tė thuhet me plot gojėn qė ėshtė njė shembull klasik i kėsaj anarkie. Filloi me banditet e vegjėl qė zinin prita pėr tė grabitur anės rrugės dhe nėpėr zyra, tė cilėt gradualisht u fuqizuan ekonomikisht dhe politikisht dhe si rezultat u krijua kjo klasė feudalėsh tė cilėt kanė ndarė vendin nė feude dhe janė tė lidhur dhe grupuar nė tarafe qė sundojnė vendin dhe qė janė nė luftė tė vazhdueshme me njėri tjetrin. Kėta feudalė kanė qahllarėt, sejmenėt(ose jesmen-ėt po e deshėt nė anglisht), ushtarėt dhe shėrbėtorėt e tyre, tė cilėt janė strukturat e qeverisjes qendrore dhe vendore, drejtėsia dhe media pėrfshirė edhe kriminelėt ordiner dhe qė kanė pėr detyrė tė mbrojnė interesat e kėtyre sundimtarėve.
Edhe linja e Ballit Kombėtar ėshtė mbyllur. Kėta politikanė qė kemi ne janė produkt i Partisė sė Punės. Komunizmi ishte njė aksident i rėndė historik pėr ne Shqiptarėt. Komunistėt erdhėn nė pushtet pėr shkak tė konjukturės ndėrkombėtare dhe paaftėsisė sė klasės politike shqiptare tė asaj periudhe pėr tė lexuar situatėn nė momentin vendimtar, e kemi difekt kėtė, ka ndodhur edhe herė tė tjera gjatė historisė.
Balli Kombėtar ka qenė njė bashkim rrymash tė ndryshme politike por ka pasur njė dominim tė elementit socialdemokrat. Njė ballist i njohur ka qenė Isuf Luzaj, kam hapur njė temė pėr atė, e gjen te temat e mija. Ai u largua nga Balli dhe krijoi me Musine Kokalari, etj, njė parti socialdemokrate. Nė Amerikė ka qenė shumė i vlerėsuar dhe ka qenė njė antikomunist dhe nacionalist i orės sė parė megjithėse ishte i majtė dhe socialdemokrat. Socialdemokrat nė Shqipėri nė kėto 30 vitet e fundit ka qenė Skėnder Gjinushi, njė komunist i flaktė dhe i biri i njė gjenerali komunist, kriminel qė ka lyer duart me gjak. Nuk kanė vazhdimėsi ato linja qė thua ti. Nuk bėhet fisnik njeriu me njė apo dy breza. Kėta janė pasardhėsit e Partisė sė Punės.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 20:00   #50
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Kush mendoni se i ka bere listat per kete 30 qershor se nicja u dogj ndoshta shopenhauer

Ne burg ata qe mendojne, qofte qe u shkon mendja, se jane blere e vjedhe vota.
Lavdi koci xoxes, feēorr shehut, rrapi minos e aranit ēeles.
Poshte revanshistet e Bonit.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ana_gend : 05-06-2019 nė 20:14
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 20:30   #51
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,930
Thanks: 3,807
Thanked 4,100 Times in 2,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

ja edhe nje "margaritare" shocjaliste, qe e ēmendi mahadhen me deklaraten modhe“Ēudit”, deputetja e PS-sė: Fajin pėr pėrgjimet e kanė prokurorėt

Gazeta Express, 5 Qershor 2019 21:56

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar regjistrime audio tė “Dosjes 339/1”, pjesė e sė cilės ėshtė grupi i Avdylajve tė Shijakut. Nė 6 pėrgjime audio tė publikuara online dėgjohet Astrit Avdylaj, qė sipas “Bild”, mbledh vota nė favor tė Partisė Socialiste nė qarkun e Durrėsit, pėrpara zgjedhjeve tė 2017-s.

E ftuar nė “Mbrėmje Ide”, deputetja e PS-sė Klotilda Ferhati, u shpreh se ėshtė drejtėsia ajo qė duhet tė vendose pėr ēėshtjen nė fjalė. Madje ajo theksoi se prokurorėt duhet tė kishin punuar pėr ēėshtjen nė fjalė dhe sipas saj asgjė nuk i ka penguar.

“Kėto janė ēėshtje tė drejtėsi dhe nė bazė tė ligjit dhe kuadrit ligjor, jo vetėm nė Shqipėri por nė tė gjithė botėn, ēėshtje tė tilla janė objekt i hetimeve nga organet pėrkatėse, nga gjykatat. Lajme tė tilla nė media, apo investigime nė gazetari, sado prestigjioze qofshin edhe media edhe gazetaria mund tė shėrbejnė si indicie pėr tė nisur hetimet, pėr tė zbardhur njė tė vėrtetė, por nuk mund tė jenė vendimtare pėr tė pėrcaktuar tė vėrtetėn nė lidhje me ēėshtjen” tha Ferhati.

Mirela Milori: Duke qenė njeri i ligjit mendoni se Prokuroria duhet tė kishte thirru zotin Dako apo kryetarin e PS-sė nė Shijak?

Klotilda Ferhati: Qė t’iu jap njė pėrgjigje pėr kėtė ēėshtje mė duhet tė njoh dosjen. Mė duhet tė di se ēfarė ka pas kėtyre 5 rreshtave. Ka proceduara ligjore dhe prokurorėt kanė nė dorė tė gjithė mekanizmat e tyre pėr tė pyetur kėdo qė e ēmojnė tė rėndėsishėm pėr tė zbardhur njė fakt apo njė ngjarje. Nuk mendoj se e pengon ndonjė gjė nė kėtė drejtim. Unė mendoj se nėse zellin qė kanė pėr tė bėrė kėto scupet, ta harxhojnė pėr tė bėrė profesionin nuk do kishte fare situata tė tilla sepse nė fund tė fundit edhe drejtėsia i ka tė qarta mekanizmat e veta. Fakti kur ėshtė fak dhe provohet askush nuk e kundėrshton dot. Ama kur fakti rri kaq shumė kohė duke u bėrė vorbull thashethemesh, vorbull opinionesh dhe e humb kuptimin e tij tė vėrtetė, edhe drejtėsinė e kanė cenuar. Do doja nga tė gjithė tė bėjnė detyrėn e tyre.

Mirela Milori: Prokuroria ka reaguar ndaj gazetarėve duke thėnė nėse ju nxirrni informacionet dhe materialet qė keni… nuk ėshtė puna jo tė mos nxjerrim materialet. Puna ėshtė se nėse ne kemi materiale pėr tė cilat prokuroria nuk punon, nuk ėshtė faji jonė dhe nuk do ngelemi ne pa i publikuar.

Klotilda Ferhati: Pėrgjegjėsia pėr rrjedhje informacioni sipas ligjit i takon nė radhė tė parė atyre qė punojnė nė prokurori. Njė hetim duhet bėrė brenda institucionit dhe ata kanė detyrimin tė parit./abcnewsOh ē`u kenoqem
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 21:55   #52
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,349
Thanks: 17
Thanked 683 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Arlind Qorri ėshtė vegėl e velinės sė bashkisė
@Semik
Arlind Qorri neutralizoj protestėn studentore 2018
Ėshtė vegėl e veglave qorre tė PPP off shore.
Ju munde ti dini me mire prapaskenat atje,kush me ke...
Mirepo,kete Arlind Qorrin,direkt Edi Rama e akuzonte se eshte ai organizatori i protestave te studenteve,e ironizonte,e perqeshte.Ky Qorri me sa e mbaj mend ishte per vazhdimin e protestes.

Deshtimi i protestes se studenteve,eshte nje nder turpet e rradhes ... per mua deshtoi,sepse shumica apsolute e studenteve ishin pro PS,dhe po sa filluan kerkesat drejtuar Qeverise,prinderit e tyre ja ngriten veshin...dhe gjithcka ra ne heshtje.
Nuk e di pse te gjithe i thurrnin lavde ketyre studenteve.Treguan qe nuk kane dinjitet dhe jane dobet te arsimuar.Tregoi se deri ku ka shkuar degjenerimi i shoqerise...

Arlind Qorri eshte mendje e zgjuar,por dogmatik i pasherueshem.Skajshmerisht majtas...Mao Ce Duni i Shqiperise.
__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 22:08   #53
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Cudia me e modhe vetem tre dite do zgjase.....e pastaj perseri palljoshi bojnazhi do kapi dajren me hutu kopene.......

__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 22:19   #54
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Meqe ra llafi , po pergjimet kush i nxorri?
Se sot me ēa nigjova me t'merzit ishin LSi-stat se vete socialistat

Ylli Manjani thoshte eshte akt kriminal nxjerrja pergjimeve. Mos i kane marre ndonje dosje pergjimi me balilin dhe ktij lol
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 22:39   #55
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Meqe ra llafi , po pergjimet kush i nxorri?
Se sot me ēa nigjova me t'merzit ishin LSi-stat se vete socialistat

Ylli Manjani thoshte eshte akt kriminal nxjerrja pergjimeve. Mos i kane marre ndonje dosje pergjimi me balilin dhe ktij lol
Mroma.

Se ti jeton me realitetin.
Mbasi Spak dhe Gjykata Kushtetuese te jen krijuar,cilet do jene kandidatet ne zgjedhjet e parakoheshme?
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 22:42   #56
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
A mos vallė Lulie Eri po pėrgaditet se kur fol EMINI e ka thėnė QAZIMI!?
A ka njė kurth euro-atlantik pėr tė na hedhur hi syve duke na sjellur njė rrokadė krimi pėrkundėr "pastrues" i krimit?
Kete pershtypje kam dhe une.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 22:53   #57
Orion DYRRAHU
Anėtar i ri
 
Avatari i Orion DYRRAHU
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Vendndodhja: Shume larg
Posts: 6
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Orion DYRRAHU ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Ky ėshtė shteti qė ky sistem prodhon!

Njė shtet qė godet tė varfėrin, atė qė shet spinaq, atė qė ka njė biznes tė vogėl, atė qė mbledh kanaēe, por kthehet nė pulė kur pėrballet me tė "fortėt".
Dikush vret veten nė qeli, sepse nuk kishte 3700 lekė tė paguante faturėn e dritave, ndėrsa Astrit Avdylaj i zgjidh tė gjitha me njė telefon.

Pse? - Sepse Astrit Avdylaj ėshtė "pronar" votash. Ai ėshtė njeriu qė i siguron Kryetarit vota dhe si i tillė ka nė dorė tė bėjė ēdo gjė. Ka bekimin e Kryetarit tė mos paguajė taksa, tė intimidojė institucionet, t'i bėjė drejtorėt e shtetit t'i rrinė gati-tu. Sepse ai siguron vota.

Ndėrsa pėr tē tjerėt shteti vjen me kėrrbaē edhe pėr 2000 lek drita, pėr 3 kg sallatė apo 4 qese kokoshka, pėr Astritin ai vjen me bakllava. Astriti bėn ēfarė tė dojė. N'daē paguan, n'daē jo.

Madje mė tej, Astriti vendos dhe kush do tė jetė deputet. Sepse ky sistem ėshtė i tillė. Deputetin nuk e zgjedhim ne. Atė e zgjedh Kryetari, natyrisht pasi ka dėgjuar Astritin. Sepse Astriti nė kėtė sistem ėshtė pronari i votave. Dhe kjo e bėn Astritin shtet brenda shtetit.

Prandaj na duhet njė sistem i ri. Sepse ėshtė ky sistem qė i jep Avdylit dhe qindra Avdylėve tė tjerė nė gjithė Shqipėrinė praktikisht pushtetin nė dorė.
Na duhet nje sistem ku Avdyli jo vetėm qė nuk vendos se kush do tė jetė deputet, jo vetėm qė paguan taksa e gjoba siē parasgikon ligji, por edhe qė shkon nė burg nėse tenton tė bėjė tė kundėrtėn.

Pėrgjimet e sotme mė shumė se kurrė na e bėnė tė qartė - Duhet ndryshuar sistemi!
Sistemi i Avdylėve
Orion DYRRAHU nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Orion DYRRAHU pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 23:06   #58
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Orion DYRRAHU Shiko postimin
Ky ėshtė shteti qė ky sistem prodhon!

Njė shtet qė godet tė varfėrin, atė qė shet spinaq, atė qė ka njė biznes tė vogėl, atė qė mbledh kanaēe, por kthehet nė pulė kur pėrballet me tė "fortėt".
Dikush vret veten nė qeli, sepse nuk kishte 3700 lekė tė paguante faturėn e dritave, ndėrsa Astrit Avdylaj i zgjidh tė gjitha me njė telefon.

Pse? - Sepse Astrit Avdylaj ėshtė "pronar" votash. Ai ėshtė njeriu qė i siguron Kryetarit vota dhe si i tillė ka nė dorė tė bėjė ēdo gjė. Ka bekimin e Kryetarit tė mos paguajė taksa, tė intimidojė institucionet, t'i bėjė drejtorėt e shtetit t'i rrinė gati-tu. Sepse ai siguron vota.

Ndėrsa pėr tē tjerėt shteti vjen me kėrrbaē edhe pėr 2000 lek drita, pėr 3 kg sallatė apo 4 qese kokoshka, pėr Astritin ai vjen me bakllava. Astriti bėn ēfarė tė dojė. N'daē paguan, n'daē jo.

Madje mė tej, Astriti vendos dhe kush do tė jetė deputet. Sepse ky sistem ėshtė i tillė. Deputetin nuk e zgjedhim ne. Atė e zgjedh Kryetari, natyrisht pasi ka dėgjuar Astritin. Sepse Astriti nė kėtė sistem ėshtė pronari i votave. Dhe kjo e bėn Astritin shtet brenda shtetit.

Prandaj na duhet njė sistem i ri. Sepse ėshtė ky sistem qė i jep Avdylit dhe qindra Avdylėve tė tjerė nė gjithė Shqipėrinė praktikisht pushtetin nė dorė.
Na duhet nje sistem ku Avdyli jo vetėm qė nuk vendos se kush do tė jetė deputet, jo vetėm qė paguan taksa e gjoba siē parasgikon ligji, por edhe qė shkon nė burg nėse tenton tė bėjė tė kundėrtėn.

Pėrgjimet e sotme mė shumė se kurrė na e bėnė tė qartė - Duhet ndryshuar sistemi!
Sistemi i Avdylėve
Pyeten ate Prokurorin e Calabrise qe duhet te jete me origjine <ilire>.

Ndragheta paska fituar?
Jo u pergjigj-jemi barazuar.
Ne ckuptim-pyetja tjeter.
Ne kuptimin qe ne te kaluaren,MAFIOZET kerkonin ndihmen e politikes,ndersa SOT,keta te fundij ju drejtohen te pareve apo i pyesin.

Se si e ka menduar,nuk e di...thjesht e perfytyroj.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 23:08   #59
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,684
Thanks: 0
Thanked 931 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Orion DYRRAHU Shiko postimin

Pėrgjimet e sotme mė shumė se kurrė na e bėnė tė qartė - Duhet ndryshuar sistemi!
Sistemi i Avdylėve
Na more ti, djep. Ku i gjen keto mejtime kondrarevolucionare ti mo? Cillen sistem do te ndryshoc tine mo? Kete sistem e ndryshoj vetem une mo. Nuk e di tine mo, se une jetoj ne zemrat e tere ketyre mo? Nuku me shkoqen mua na zemrat populli mo, se i kam mesuare sistemen e sistemeve mo. Avdylat vene e vine mo, une mbetem ne zemrat e popullit tone trim e liridashes.

Ja te rroj une mo.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga uj me gaz : 05-06-2019 nė 23:12
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i uj me gaz pėlqehet nga
i vjetėr 05-06-2019, 23:11   #60
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Na more ti, djep. Ku i gjen keto mejtime kondrarevolucionare ti mo? Cillen sistem do te ndryshoc tine mo? Kete sistem e ndryshoj vetem une mo. Nuk e di tine mo, se une jetoj ne zemrat e tere ketyre mo? Nuku me shkoqen mua na zemrat populli mo, se i kam mesuare sistemen e sistemeve mo. Astritat vene e vine mo, une mbetem ne zemrat e popullit tone trim e liridashes.

Ja te rroj une mo.
Kur mungon macja,livadhizin minjte....shqiptare ne mos gabohem.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur