Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-06-2019, 08:06   #81
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
https://www.vice.com/en_us/article/z...st-narco-state

The Inside Story of Europe's First Narco-State
A young generation of Albanians are caught between organized crime's politics, rampant unemployment, and the fast cash of Class A drugs.

E ardhmja e gazetarisė?

Duket se lexuesit gjermanė janė shumė mė skeptikė pėr konceptin se audienca nė SHBA.

Klipat amatorė japin pėrshtypjen se jemi nė mes tė aksionit. Nga ana tjetėr, ata duken sikur fotografitė nga njė festė aventureshe dhe kėshtu humbin ēdo seriozitet. Nėse dikush e konsideron ndėrveprimin e rastėsishėm tė zėvendėskryetarėve me materialet, vlera argėtuese e imazheve duket se ka triumfuar mbi pėrmbajtjen informative. Dhe nėse videot e luftės nė internet shihen si njė alternativė e suksesshme ndaj filmit mė tė fundit tė veprimit nė televizion dhe kontribuojnė dukshėm nė freski tė njė reviste, e gjithė gjėja merr njė shije tė hidhur.

Sidoqoftė, duhet tė pyesni veten se ēfarė do te thotė pėr brezin tonė, se raportet e zakonshme tė gazetave dhe tė televizionit na mėrzisin per vdekje, ndėrsa Zėvendėsuesi duket mė emocionues se ēdo triller.

Megjithėse Zėri ėshtė lexuar rregullisht nga njė numėr i madh i tė rinjve kėtu, kritikat e ashpra nga kėndvėshtrime tė ndryshme sugjerojnė se.. Shane Smith dhe ndjekesit e tij kane deshtuar pėr tė kėnaqur nevojėn pėr gazetari serioze nė shoqėri. Pra, nė fund tė fundit, tregimet e gazetarėve tė rinj shėrbejnė vetėm pėr tė na argėtuar. Ata mund tė pasurojnė bisedat nė mbrėmje nė bar apo nė parti, por pas kėsaj ata heshtin. Fakti qė serioziteti i subjektit bie poshtė duke bėrtitur, ėshtė njė fakt qė nuk ėshtė i kėnaqshėm. Megjithatė, pėrballė revolucionit tė lajmėruar botėror, duket se ėshtė e keqja mė e vogėl.

H.Schraven.

Lindur nė 1992 nė Heidelberg. Studioi nė.... Universitetin Humboldt nė Berlin.

PS....ja dhe DALLIMI i studenteve gjermane me ata te DARIT trojane.

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 947.jpg (14.5 KiloByte, 17 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 07-06-2019, 08:11   #82
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bild Kryqezon Qeverine !!!!


Kte AMFIBIN se duroj dot me....ptuhhhhhhhhhhhhhhhh.

Po AI qe mund te denohet 1 shekull e pertej gjysmes....ruseve ja u dha FAKTET????

Bythshkerdhyma HIPOKRITE MAFIOZ dhe bejlere pa gen.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur