Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-06-2019, 17:26   #1
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,667
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Presidenti Meta: Shtyhen zgjedhjet e 30 Qershorit
Faxweb

Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur qė tė shfuqizojė dekretin pėr mbajtjen e zgjedhjeve nė 30 Qershor. Ky vendim sipas Metės ėshtė marrė pėr shkak tė situatės ekstreme nė tė cilėn janė pozicionuar palėt nė vendin tonė.

Deklarata e plotė e presidentit Meta:

1. Me shqetėsimin e thellė pėr situatėn kritike tė krijuar nė vend si pasojė e mos-reflektimit tė asnjėrės palė;

2. Duke patur parasysh domosdoshmėrinė e ētensionimit urgjent tė situatės dhe tė rrezikut tė pėrshkallėzimit tė paparashikueshėm tė konfliktit nė vend;

3. Duke marrė pėrgjegjėsinė e lartė kushtetuese e institucionale, dhe i bindur se mbrojtja e parimeve kushtetuese ėshtė mė e rėndėsishme se ēdo afat ligjor, si Kreu i Shtetit dhe duke iu pėrmbajtur betimit pėr t’i shėrbyer ruajtjes me ēdo kusht tė stabilitetit, paqes sociale dhe unitetit kombėtar;

4. Me vetėdije tė plotė se kushtet aktuale nuk mundėsojnė zhvillimin e zgjedhjeve tė vėrteta, demokratike, pėrfaqėsuese dhe gjithėpėrfshirėse. Zgjedhjet e lira dhe tė ndershme janė kriter kryesor i Kopenhagės dhe nė kushtet aktuale, pėr mungesė pėrgjegjėsie tė tė dy palėve, po shkojmė drejt votimeve njė partiake. Nė kėtė mėnyrė minohet ēdo mundėsi pėr ēeljen e negociatave tė anėtarėsimit me Bashkimin Evropian, dėmtohet imazhi si vend anėtar i NATO-s dhe cenohet kryesimi i OSBE-nė pėr vitin 2020;

5. Duke ftuar tė gjithė aktorėt e pėrgjegjshėm vendas dhe ndėrkombėtarė tė bashkojnė kontributet konstruktive pėr rivendosjen urgjent tė dialogut tė pazėvendėsueshėm politik dhe pėr gjetjen e njė zgjidhjeje tė shpejtė dhe qė i shėrben tė ardhmes evropiane tė Shqipėrisė;

Kam vendosur tė shfuqizoj Dekretin nr.10928, datė 05.11.2018 pėr zhvillimin e zgjedhjeve pėr organet e qeverisjes vendore mė datė 30 qershor 2019.

Nė komunikimin e parė ditėn e hėnė, datė 10 qershor, nė mėngjes, Institucioni i Presidentit tė Republikės do tė bėjė publikisht me dije tė gjithė argumentat shteruese kushtetues, ligjorė dhe logjikė qė ēuan nė marrjen e kėtij vendimi.

U bėj thirrje udhėheqėsve tė opozitės qė protesta e sotme tė zhvillohet nė mėnyrė tėrėsisht paqėsore, larg ēdo akti dhune.

Njėkohėsisht u tėrheq vėmendjen tė gjitha palėve qė tė shmangin ēdo provokim qė mund tė shfaqet gjatė protestės.

Shqipėria e para!
Shqipėria si gjithė Evropa!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 17:39   #2
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,678
Thanks: 1,387
Thanked 520 Times in 398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Nuk jam shum ne brendsi te politikes shqiptare por nuk mendoj qe shtyerja e zgjedhje asht zgjidhja e duhur, biles asht shum e padrejt nga ana e presidentit!
Mjer populli, mjer shqipnia....
__________________
I never lose, I either win or I learn.
The ICEman nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 17:39   #3
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,070
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Nuk pranon ai, do ti bėjmė zgjedhjet po thotė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 17:46   #4
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Presidenti i republikes...FASHIST nga Skrapari...te Jebacte ROBT.
Salos...victorius.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 17:48   #5
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Mendoj qe ruset APET ne keto mesele...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 08-06-2019 nė 17:55
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 18:00   #6
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

E lejon kushtetuta?
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 18:02   #7
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,333
Thanks: 2,719
Thanked 2,695 Times in 1,503 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
E lejon kushtetuta?
Icik si corbe eshte kjo pune, neser merret vesh tamam.
Ndoshta po per faktin qe ska gjykate kushtetuese, fuqia i kalon presidentit.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 18:35   #8
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Icik si corbe eshte kjo pune, neser merret vesh tamam.
Ndoshta po per faktin qe ska gjykate kushtetuese, fuqia i kalon presidentit.
Tamom ēorbe.
Vete president , grun ne opozite , pyetja lind a e ben vertet per Shqiperine apo per partine ?
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 18:44   #9
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,913
Thanks: 1,399
Thanked 7,965 Times in 3,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Tamom ēorbe.
Vete president , grun ne opozite , pyetja lind a e ben vertet per Shqiperine apo per partine ?
E ben per Monen, lol.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 19:03   #10
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Flitet qe emerimi i Metes president ka qene kerkese e amerikanve , ne menyre qe arrestimi nese do kete nje te tille te kete peshen maksimale. Nga ajo dite e deri me sot likja u kput tu bo qoka ne USA , por se perfill njeri. Levizjet e sotme jane levizje te deshperume qe medemek i dhimbset Shqiperia , por ne fakt lepri fle tjeter kund.

Nejse , zgjedhjet e parakoshme jane te pashmangshme , por jo pa formimin e SPAK dhe gjykates kushtetuese.
__________________
Always loud & always proud!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 08-06-2019 nė 19:07
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 19:10   #11
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Flitet qe emerimi i Metes president ka qene kerkese e amerikanve , ne menyre qe arrestimi nese do kete nje te tille te kete peshen maksimale. Nga ajo dite e deri me sot likja u kput tu bo qoka ne USA , por se perfill njeri. Levizjet e sotme jane levizje te deshperume qe medemek i dhimbset Shqiperia , por ne fakt lepri fle tjeter kund.

Nejse , zgjedhjet e parakoshme jane te pashmangshme , por jo pa formimin e SPAK dhe gjykates kushtetuese.
Beni nuk ka lindur injorant nga natyra.Do iki ilir meta do vi nje...pederast tjeter.

Mos kini iluzione...jeni te VDEKUR.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 19:16   #12
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Beni nuk ka lindur injorant nga natyra.Do iki ilir meta do vi nje...pederast tjeter.

Mos kini iluzione...jeni te VDEKUR.
President si Iliri me bllok sbesoj te vije mė
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 19:55   #13
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
E lejon kushtetuta?
Jo, Ilir Muta sapo ka shkelur Kushtetutėn edhe njėherė por kėsaj rradhe nuk mund tė ket justifikim sepse ėshtė shkelje e pastėr.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 20:00   #14
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jo, Ilir Muta sapo ka shkelur Kushtetutėn edhe njėherė por kėsaj rradhe nuk mund tė ket justifikim sepse ėshtė shkelje e pastėr.
Do ja hedhi APET...se USA kshu MAMIjebace i don.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 20:06   #15
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Plehra nga Skrapari dhe mona liza kane jetuar..ne baze te usa.
Dhe ju komb INJORANT... duhet te heshtni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 20:07   #16
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,913
Thanks: 1,399
Thanked 7,965 Times in 3,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Mire tha Rama, zgjedhjet nuk jane te presidentit apo partive. Jane te popullit!! Zgjedhjet do behen!!!
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 20:11   #17
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jo, Ilir Muta sapo ka shkelur Kushtetutėn edhe njėherė por kėsaj rradhe nuk mund tė ket justifikim sepse ėshtė shkelje e pastėr.
Ishte e kuptueshme , sepse po ta lejonte kushtetuta do i kishte shtyre me kohe.

Po tani si i bie qe mbas dt 30 qershor te gjithe kryebashkiaket e vendit te lirohen nga detyra , dhe cdo sherbim te pezullohet deri ne nje dt tjeter?
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 20:14   #18
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Usa eshte shteti me FASHIST.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 08-06-2019 nė 20:24
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 20:31   #19
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ishte e kuptueshme , sepse po ta lejonte kushtetuta do i kishte shtyre me kohe.

Po tani si i bie qe mbas dt 30 qershor te gjithe kryebashkiaket e vendit te lirohen nga detyra , dhe cdo sherbim te pezullohet deri ne nje dt tjeter?
1-Tė gjithė kryebashkiakėt dhe kėshillat bashkiak nuk e kryejn dot funksionin mbas fillimit tė korikut sepse nuk i lejon kushtetuta.
Ēdo vendim mbas mbarimit tė mandatit ėshtė shkelje e ligjit dhe ēdo kryebashkiak qė e bėn pėrfundon nė burg.

Citim:
Neni 10
Caktimi i datės sė zgjedhjeve pėr organet e qeverisjes vendore
1. Data e zgjedhjeve pėr organet e qeverisjes vendore caktohet me dekret nga
Presidenti i Republikės. Pėr caktimin e datės sė zgjedhjeve pėr organet e qeverisjes
vendore, Presidenti zbaton rregullat e parashikuara nė pikat 1 dhe 2 tė nenit 9 tė kėtij Kodi.
2. Pėr efekt tė kėtij Kodi, mandati i organeve tė qeverisjes vendore mbaron nė tė
njėjtėn datė tė tė njėjtit muaj tė vitit tė katėrt pas datės sė shpalljes me vendim tė KQZ-sė nė
shkallė vendi tė rezultateve tė zgjedhjeve pėr organet e qeverisjes vendore.
3. Nė rast tė ndėrprerjes sė mandatit, pėr shkaqet e parashikuara nė nenin 115 tė
Kushtetutės, zgjedhjet mbahen jo mė parė se 30 ditė dhe jo mė vonė se 45 ditė nga data e
njoftimit tė ndėrprerjes sė mandatit. Nė rast ankimi tė organit tė shpėrndarė ose tė
shkarkuar, zgjedhjet zhvillohen jo mė parė se 30 ditė dhe jo mė vonė se 45 ditė nga mbarimi
i afatit qė ka organi i shpėrndarė pėr tė ankimuar vendimin e Kėshillit tė Ministrave nė
Gjykatėn Kushtetuese, kur kjo e drejtė nuk ėshtė ushtruar, ose data e vendimit tė Gjykatės
Kushtetuese, nė rast se ėshtė ankuar nė kėtė gjykatė brenda afatit tė nenit 115 pika 2 tė
Kushtetutės. Nė ēdo rast, Presidenti i Republikės nxjerr dekretin jo mė vonė se 48 orė nga
njoftimi pėr ndėrprerjen e mandatit.
2-Presidenti me kushtetutė ka tė drejtė tė dekretojė datėn e mbajtjes sė zgjedhjeve dhe nuk ka tė drejtė tė ē'dekretojė mbasi data ėshtė caktuar.

Citim:
Neni 8
Periudha zgjedhore

Zgjedhjet e pėrgjithshme pėr Kuvendin apo pėr njėsitė e qeverisjes vendore zhvillohen
njėherėsh nė tė gjithė territorin e vendit brenda periudhės qė shtrihet nga 15 marsi deri mė
30 qershor ose nga 15 shtatori deri mė 30 nėntor. Bėjnė pėrjashtim nga ky rregull rastet e
parashikuara nė pikat 3, 4, 5 dhe 6 tė nenit 9 tė kėtij Kodi.
Citim:
Neni 9
Caktimi i datės sė zgjedhjeve pėr Kuvendin
1. Data e zgjedhjeve pėr Kuvendin caktohet me dekret nga Presidenti i Republikės,
sipas rregullave tė parashikuara nė nenin 65 tė Kushtetutės. Zgjedhjet pėr Kuvendin
zhvillohen nė njė nga dy tė dielat e fundit, brenda periudhės zgjedhore tė pėrcaktuar nė
nenin 8 tė kėtij Kodi dhe nė ēdo rast jo mė vonė se 30 ditė para datės sė mbarimit tė
mandatit tė Kuvendit. Nė rast se mandati i Kuvendit pėrfundon mė herėt se 30 ditė nga fillimi
i periudhės zgjedhore, zgjedhjet zhvillohen nė periudhėn zgjedhore pararendėse. Pėr efekt
tė kėtij Kodi, mandati i Kuvendit mbaron nė tė njėjtėn datė tė tė njėjtit muaj tė vitit tė katėrt
pas datės sė mbledhjes sė parė tė tij.
2. Presidenti i Republikės nxjerr dekretin pėr caktimin e datės sė zgjedhjeve pėr
Kuvendin jo mė vonė se 9 muaj para mbarimit tė mandatit tė Kuvendit. Me vendim tė
Kuvendit, mbyllja e legjislaturės ose shpėrndarja e tij bėhen jo mė shpejt se 45 ditė para
datės sė caktuar pėr zgjedhjet dhe jo mė vonė se 30 ditė para kėsaj date.

3. Nė zbatim tė pikės 5 tė nenit 87 tė Kushtetutės, Presidenti i Republikės nxjerr
dekretin pėr caktimin e datės sė zgjedhjeve jo mė vonė se 24 orė pas shpėrndarjes sė
Kuvendit. Zgjedhjet zhvillohen jo mė parė se 30 ditė dhe jo mė vonė se 45 ditė pas
shpėrndarjes sė Kuvendit. Datė e shpėrndarjes sė Kuvendit ėshtė data e votimit tė pestė,
sipas pikės 5 tė nenit 87 tė Kushtetutės, kur Kuvendi nuk arrin tė zgjedhė Presidentin e ri.
4. Nė zbatim tė pikės 4 tė nenit 96 tė Kushtetutės, kur Kuvendi nuk arrin tė zgjedhė
Kryeministrin e ri, jo mė vonė se 24 orė pas votimit tė parashikuar nė pikėn 3 tė po atij neni,
Presidenti i Republikės dekreton shpėrndarjen e Kuvendit dhe cakton datėn e zgjedhjeve.
Zgjedhjet zhvillohen jo mė parė se 30 ditė dhe jo mė vonė se 45 ditė pas shpėrndarjes sė
Kuvendit.
5. Nė zbatim tė pikės 2 tė nenit 104 tė Kushtetutės zgjedhjet zhvillohen jo mė parė se
30 ditė dhe jo mė vonė se 45 ditė pas shpėrndarjes sė Kuvendit.
6. Kur pėr shkaqe tė tjera nga ato tė pėrmendura nė pikat 2, 3, 4 dhe 5 tė kėtij neni
Kuvendi vetėshpėrndahet, atėherė Presidenti i Republikės cakton datėn e zgjedhjeve jo mė
vonė se 24 orė pas shpėrndarjes sė tij. Kuvendi shpėrndahet nė ditėn e votimit tė tij pėr
vetėshpėrndarje. Zgjedhjet zhvillohen jo mė parė se 30 ditė dhe jo mė vonė se 45 ditė pas
shpėrndarjes sė Kuvendit.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Akrepi : 08-06-2019 nė 20:34
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-06-2019, 20:34   #20
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Komb i mallkuar...me nene.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur