Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-06-2019, 12:57   #41
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ka shume te drejte Elisa e skenderbeut.

shkoni votoni skenderbeun e pinkut

Mir pra mo....votoni ate QYRRSEN e pd-se qe...shiste pica.

PO ai MALL.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-06-2019, 12:59   #42
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,833
Thanks: 151
Thanked 4,632 Times in 2,600 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ka shume te drejte Elisa e skenderbeut.

shkoni votoni skenderbeun e pinkut

Une votoj ke te dua por ti s’ke te drejte vote fare, kot e vret mendjen.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-06-2019, 13:01   #43
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,222
Thanks: 14,981
Thanked 12,815 Times in 8,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Mos u grindni, votoni kėta.

🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-06-2019, 13:01   #44
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,528
Thanks: 6,920
Thanked 8,171 Times in 5,221 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Mir pra mo....votoni ate QYRRSEN e pd-se qe...shiste pica.

PO ai MALL.
e ke gabim daku se Saliu me meten kan shit dhe ble vota duhet te bohet si mode?

20vjet ne gjermani po militant" ngele
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-06-2019, 13:04   #45
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,833
Thanks: 151
Thanked 4,632 Times in 2,600 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mos u grindni, votoni kėta.

Monika eshte e vetmja politikane qe perēmoj deri ne antipati personale.
__________________
Festina lente!
🖤 (2)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-06-2019, 13:13   #46
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,914
Thanks: 1,980
Thanked 2,812 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Desada Metaj

Edi Rama ja doli ta shndėrrojė datėn 30 qershor nė njė ditė dasie tė madhe pėr shqiptarėt. Nga sot, tė majtė e tė djathtė, tė painteresuar pėr politikėn dhe militantė partish e kanė shėnuar nė kalendar ditėn e zgjedhjeve lokale si datėn kur, nė mos do shkojnė vetė pėr tė votuar, do ruajnė qė tė shohin se ē’do tė bėjnė familjarėt, fqinjėt apo tė afėrmit e tyre.

Jo vetėm sepse Kryeministri i vendit ka vendosur t’i zhvillojė zgjedhjet edhe pasi Presidenti anulloi datėn 30 qershor.

Pėr tė mbėrritur deri nė kėtė pikė tė nxehtė, opozitės iu desh tė hiqte dorė nga mandatet, tė pėrballej me gabimet shkatėrruese tė vendosjes nė lista tė personazheve qesharakė, dhe tė ēmontonte nė heshtje njė proces pėrzgjedhjeje nė lista krejtėsisht tė gabuara.

Opozitės, veēanėrisht PD-sė, iu desh tė pėrballej me sfidėn e organizimit tė protestave tė shpeshta, tė motivimit tė njerėzve dhe mbėshtetėsve qė rikthyen frymėn e demokratėve qė ka qenė (tė paktėn pėr PD) mė e fortė edhe se vetė funksionimi i strukturave tė partisė.

Nga ana tjetėr, shumica, e bjerrur nga skandalet e njėpasnjėshme, e lodhur nga intrigat dhe konsumimi i pushtetit dhe e kufizuar vetėm nė retorikėn shteruese tė Edi Ramės, tashmė e gjen forcėn vetėm tek kokėfortėsia e pėrcaktimit tė njė date—datės sė zgjedhjeve lokale, e cila nė thelb ėshtė kaq pa rėndėsi nė njė kohė kur kriza po zgjatet pafundėsisht dhe pasojat e saj nuk ndihen mė vetėm nė mungesėn e funksionimit tė parlamentit apo administratės, por qė po paralizon dhe funksionimin normal tė ēdo biznesi tė madh apo tė vogėl.

Sigurisht qė zhdekretimi i datės sė zgjedhjeve nga Presidenti ėshtė nja akt i fortė dhe ēoroditės pėr shumicėn qė nė dalldinė e euforisė sė propagandės mendon se takimet e stisura elektorale me regji qendrore mund tė balancojnė mungesėn e opozitės nė zgjedhjet lokale.

Edhe mė ēoroditės duket vendimi i Kryeministrit Rama pėr tė mos pranuar kėtė vendim, qė nė fakt ėshtė hapi i parė konkret drejt ēuarjes sė shqiptarėve nė njė ndarje rė madhe. Nė ata qė do ta pranojnė datėn e zgjedhjeve dhe nė ata qė nuk do jenė kurrsesi dakort.

Ky debat, me ngjyra tė theksuara jurisprudence, duket tė jetė luks pėr politikėn dhe publicistikėn, qė vetėm dy ditė mė parė diskutonte dhe analizonte bisedat e dy banditėve me kryetarin e Bashkisė Durrės dhe zyrtarė tė tjerė tė kėsaj bashkie.

Nė kėtė prizėm, Presidenti Meta me vendimin e tij ndoshta e ka ndihmuar Edi Ramėn tė dalė nga bataku i debatit me kriminelė dhe shitblerjes sė bashkėpunėtorėve, pėr tė nxitur njė tjetėr zhvillim. Atė tė daljes nga kriza me shtyrjen e zgjedhjeve, qė pėr ēdo rast do t’i shėrbente palėve tė kenė kohė nė dispozicion pėr tė gjetur zgjidhjen e krizės.

Sado i palėkundur tė duket Kryeministri nė vendimin e tij pėr tė mos e shtyrė kėtė datė, ai dhe bashkėpunėtorėt e tij me pėrvojė e kanė tė qartė se ēdo mbėshtetje arrogante e linjės “mos e ēaj kokėn nga Luli dhe Mona” mund tė jetė njė shtyrje e krizės me disa ditė, por kurrsesi zgjidhje e saj.

Sikundėr edhe ndonjė mbėshtetje nė anglisht nuk mund tė zbehė gjuhėn vulgare dhe bashkėpunimin e qartė tė drejtuesve tė mazhorancės me banditė dhe kriminelė.

Nė kėto rrethana, kur debati ka hyrė nė hullinė kushtetuese, kur tė gjithė publikisht ose jo do pėrpiqen tė gjejnė argumenta pėr tė dalė nga kriza me gjuhėn e sofistikuar tė argumentimit juridik ėshtė e volitshme pėr mazhorancėn tė gjejė njė zgjidhje dhe tė heqė dorė nga pozicioni arrogant.

Pėrndryshe mungesa e Gjykatės Kushtetuese dhe pozicionimi i qartė i palėve nė konflikt ka pak gjasė tė ndryshojė duke thelluar krizėn e duke e zhvendosur debatin nga juridik ne vulgaro-politik me “tė do vllai”.

Nuk ėshtė ēudi qė Edi Rama ndihet i fuqishėm dhe i gatshėm tė shkojė nė zgjedhje i bindur dhe me Bindjen se nuk ka forcė nė botė ta ndalė revanshin e tij politik. Se me ndihmėn e shtuar tė prokurorisė dhe mungesės sė gjykatave mund dhe tė shpallet kryeministėr mbret, i gatshėm tė sundojė dhe i aq verbėr sa tė besojė propagandėn qė sajon vetė pėr tė tjerėt.

Por ndoshta i paaftė tė gjykojė se ata qė e mbajnė sot nė pushtet dhe qė e karikojnė tė instalojė fronin e tij, presin me ankth se ēdo tė publikojė media gjermane e se mos u del emri nė ndonjė pėrgjim.

Sepse drejtėsia e re, qė ai e pėrdor si kartė, ėshtė kaq e vjetėr dhe e mangėt nė formim sa mjafton njė dalje publike pėr tė fundosur edhe mė shumė mitin e reformės nė drejtėsi.

Se dhe ngjyrat e fushatės sė stisur nuk e fshehin dot bojėdaljen e Rilindjes, qė po katandiset tė mbrojė mė ēdo kusht njė datė zgjedhjesh lokale.

30 qershori ndoshta nuk do tė shėnohet ndonjėherė nė librat e historisė sė Shqipėrisė, as pėrgjimet dhe degradimi i njė qeverisje nė biseda banale me banditė nuk besoj se do tė jenė nė ndonjė kapitull tė posaēėm.

Por qė Edi Rama do tė pėrfshihet si kryeministri qė e la vendin pa Gjykatė Kushtetuese dhe Gjykatė tė Lartė dhe qė tentoi ta ēonte vendin nė zgjedhje njėpartike ėshtė pak por e sigurt.

Si adhurues i idesė pėr tė qenė pjesė e historisė me ēdo kusht, tashmė ėshtė momenti i tij pėr tė zgjedhur se nė ē’kah tė historisė do tė pėrmendet. Pėr tė bėrė kėtė zgjedhje, atij i ka mbetur fare pak kohė dhe fare pak hapėsirė—nėse nuk e kap momentin, fati i tij historik do tė vendoset nga tė tjerėt.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-06-2019, 13:16   #47
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ka shume te drejte Elisa e skenderbeut.

shkoni votoni skenderbeun e pinkut

Ke ajo futoja ne te majte, duket sikur e kane lene te ik ne shtepi nga kampi i vajgurores realizoj normen 350 % ngarkoj du vagona me vajgure bidona dhe do ik te votoj ne drejtimin e duhur

Canabisja, te sose fare te nxjerre me atlete adidas-najke, ne tanga dhe kodharen siper varur trendy.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-06-2019, 14:11   #48
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,793
Thanks: 14,610
Thanked 8,933 Times in 5,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ky ėshtė thelbi i ēėshtjes Onyx. Tė gjithė tė tjerėt duke pėrfituar nga kjo situatė vazhdojnė zbatimin me sukses tė agjendave tė tyre nė kėtė vend. Asnjė gjė tė mirė pėr kėtė vend unė nuk shoh nė kėtė zallamahi. A ja vlen tė debatosh se kush nga palėt ka tė drejtė nė kėtė mes?
Te huajt i mbajn kta bejn kot show
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-06-2019, 14:30   #49
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Presidenti Meta: Shtyhen zgjedhjet e 30 Qershorit
Faxweb

Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur qė tė shfuqizojė dekretin pėr mbajtjen e zgjedhjeve nė 30 Qershor. Ky vendim sipas Metės ėshtė marrė pėr shkak tė situatės ekstreme nė tė cilėn janė pozicionuar palėt nė vendin tonė.

Deklarata e plotė e presidentit Meta:

1. Me shqetėsimin e thellė pėr situatėn kritike tė krijuar nė vend si pasojė e mos-reflektimit tė asnjėrės palė;

2. Duke patur parasysh domosdoshmėrinė e ētensionimit urgjent tė situatės dhe tė rrezikut tė pėrshkallėzimit tė paparashikueshėm tė konfliktit nė vend;

3. Duke marrė pėrgjegjėsinė e lartė kushtetuese e institucionale, dhe i bindur se mbrojtja e parimeve kushtetuese ėshtė mė e rėndėsishme se ēdo afat ligjor, si Kreu i Shtetit dhe duke iu pėrmbajtur betimit pėr t’i shėrbyer ruajtjes me ēdo kusht tė stabilitetit, paqes sociale dhe unitetit kombėtar;

4. Me vetėdije tė plotė se kushtet aktuale nuk mundėsojnė zhvillimin e zgjedhjeve tė vėrteta, demokratike, pėrfaqėsuese dhe gjithėpėrfshirėse. Zgjedhjet e lira dhe tė ndershme janė kriter kryesor i Kopenhagės dhe nė kushtet aktuale, pėr mungesė pėrgjegjėsie tė tė dy palėve, po shkojmė drejt votimeve njė partiake. Nė kėtė mėnyrė minohet ēdo mundėsi pėr ēeljen e negociatave tė anėtarėsimit me Bashkimin Evropian, dėmtohet imazhi si vend anėtar i NATO-s dhe cenohet kryesimi i OSBE-nė pėr vitin 2020;

5. Duke ftuar tė gjithė aktorėt e pėrgjegjshėm vendas dhe ndėrkombėtarė tė bashkojnė kontributet konstruktive pėr rivendosjen urgjent tė dialogut tė pazėvendėsueshėm politik dhe pėr gjetjen e njė zgjidhjeje tė shpejtė dhe qė i shėrben tė ardhmes evropiane tė Shqipėrisė;

Kam vendosur tė shfuqizoj Dekretin nr.10928, datė 05.11.2018 pėr zhvillimin e zgjedhjeve pėr organet e qeverisjes vendore mė datė 30 qershor 2019.

Nė komunikimin e parė ditėn e hėnė, datė 10 qershor, nė mėngjes, Institucioni i Presidentit tė Republikės do tė bėjė publikisht me dije tė gjithė argumentat shteruese kushtetues, ligjorė dhe logjikė qė ēuan nė marrjen e kėtij vendimi.

U bėj thirrje udhėheqėsve tė opozitės qė protesta e sotme tė zhvillohet nė mėnyrė tėrėsisht paqėsore, larg ēdo akti dhune.

Njėkohėsisht u tėrheq vėmendjen tė gjitha palėve qė tė shmangin ēdo provokim qė mund tė shfaqet gjatė protestės.

Shqipėria e para!
Shqipėria si gjithė Evropa!
Nje shtet mbahet nga ligjet. Sipas Kushtetutes zgjedhjet duhej te ishin me 21.06.2019 dhe jo me 30 qershor. Me kete akt cfuqizimi antikushtetues, tentohet nje pazar politik, antiligjor qe do sjelle nje rrumpallhane edhe me te madhe. Cohen ne kalendat greke zgjedhjet e lira dhe i lihet pushteti rruges. Megjithate s`ka aresye qe te degjohet presidenti ne kete rast.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 09-06-2019 nė 14:33
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 08:10   #50
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,188
Thanks: 6,853
Thanked 3,179 Times in 1,304 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

PS: Tė enjten nisim procedurat pėr shkarkimin e Presidentit

Partia Socialiste do tė nisė tė enjten procedurat e shkarkimit tė Presidentit Ilir Meta, pas vendimit tė tij pėr tė shfuqizuar dekretin pėr caktimin e 30 qershorit si datė tė zgjedhjeve vendore.

Ministrja e Shtetit pėr Marrėdhėniet me Parlamentit, Elisa Spiropali, tha nė pėrfundim tė mbledhjes sė kryesisė sė PS se vendimi i Presidentit ishte njė akt brutal ndaj Kushtetutės.

“Tė enjten nė seancė plenare tė zhvillohet njė debat i gjatė parlamentar duke shtjelluar tė gjithė argumentet se si Ilir Meta ka sulmuar brutalisht Republikėn dhe ka shpikur njė institucion tė padėgjuar, ka shpikur njė institucion qė nuk ekziston, ē’dekretimin. I takon Kolegjit Zgjedhor apo Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve qė ta shqyrtojė juridikisht kėtė vendim”, tha Spiropali.

“Ilir Meta e ka humbur tė drejtėn pėr tė qėndruar nė atė pozicion, dhe Parlamenti do tė nisė procedurat e shkarkimit tė Presidentit. Sigurisht qė do tė jetė Gjykata Kushtetuese qė do tė marrė vendimin pėrfundimtar, po kjo nuk na pengon qė tė nisim procedurat”.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:01   #51
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Miremengjezi motra dhe vellezer.

Meta ka rėnė nė qerthullin kriminal- krimi ndjell krimin.

Qėkurse u shfaq me forcė tragjedia shekspiriane, doli kjo aksiomė qė u quajt: krimi ndjell krimin.
Kėshtu po i ndodh edhe Metės. Duke dashur tė shpėtojė nga krimi i vjedhjes qė e ka mbi shpinė – se Meta do tė jetė nga tė parėt qė do tė arrestohet nga SPAK – shkon dhe bėn edhe njė krim shtetėror. Ai po kėrkon qė me njė akt administrativ tė shtyjė datėn e zgjedhjeve, tė cilėn e ka dekretuar vetė. Dhe data madje ėshtė edhe njė kėrkesė kushtetuese.

Por duhet tė theksojmė se aksioma “krimi ndjell krimin” vjen pėr faktin se i inkriminuari gjithmonė kėrkon qė me krim t’i shpėtojė ndėshkimit. Kjo po i ndodhi edhe Metės.

Dhe ka folur dje se tė hėnėn do tė nxjerrė dekretin e tij antidekret. Domethėnė asgjė. Mendon se me asgjėnė mund tė destabilizojė Shqipėrinė qė ky vetė tė shpėtojė veten dhe gjėnė e vjedhur.

Mafia dhe krimi i organizuar ka pasur dhe ka si natyrė terrorizmin pėr tė shpėtuar nga ndėshkimi. Por edhe kjo e Metės ėshtė nė fakt njė akt Terrorist. Akti i tij administrativ, nėse vėrtet del, ėshtė nul. Ėshtė i tillė sepse nuk ka forcė juridike. Domethėnė nuk jep pasojė juridike.
Nėse maxhoranca dhe Parlamenti nuk e pėrfillin. Nuk ndodh asgjė.

Por, a mund tė shkarkohet Presidenti pėr kėtė shkelje? Sigurisht qė po. Nė njė vend Perėndimor mund edhe tė arrestohej nė flagrancė. Nėse politika e lartė perėndimore e kėrkon kėtė, sepse do ta quajė njė akt destabilizues nė njė vend sensibėl tė NATO-s, Meta edhe mund tė arrestohet, se maxhoranca dhe qeveria aktuale e ka pėr detyrė.

Shqipėria ėshtė njė vend i NATO-s nė njė zonė me rrezik destabilizues nga ndėrhyrja Ruse. Po Metės, Moska ia ka kėrkuar? Kėtė duhet tė na i thotė Uashingtoni.

Po Meta, a mund tė tėrhiqet? Fakti qė nuk e nxori dekretin kėrkon qė tė testojė ndėrkombėtarėt. E mira ishte qė ta kish nxjerrė dekretin qė shqiptarėt tė shpėtonin nga njė i korruptuar ordiner qė e kanė dhe President. Po shenjat janė qė nuk do ta bėjė.

Nga Spartak Ngjela.

PS...tashti cfare mendoje vete.

Sipas meje USA n.q-se ka hulumtime, qe presidenti me BACIL ne HISTORINE e Shqiperise(si dhe ai DERRI i EGER nishani)eshte agjent rus.....BUJRUM.

KY PLEHRA HAJDUT duhej te ishte me KOHE....nen ZINXHIRE.
Por....FBI-ja i ka harruar.

Si dhe @ Mandi.

Nuk e do ti Shqiperine me teper se Beni,apo dhe ju te tjeret.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:26   #52
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Qikjo eshte kulmi i mbikulmit, pertej oxhakut te kulmit ! Kerkohet te shkarkohet presidenti, ta zeme edhe per nje gafe kushtetuese, e ai qetri qeverise me krim e kriminele, blene votat sikur vezet ne pazare e i implikuar me gjitha ato aktivitete kultivuese-prodhueso-shitese te canabisja lule bimes dhe nuk eshte asgje kunderligjore e as antikushtetuese !


Ju keni mbaruar, nuk ju shpeton as govatja e Noes me


Adios, Tshüss, Vista la Hasta !
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:29   #53
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,847
Thanks: 23
Thanked 2,859 Times in 1,775 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
PS: Tė enjten nisim procedurat pėr shkarkimin e Presidentit

Partia Socialiste do tė nisė tė enjten procedurat e shkarkimit tė Presidentit Ilir Meta, pas vendimit tė tij pėr tė shfuqizuar dekretin pėr caktimin e 30 qershorit si datė tė zgjedhjeve vendore.

Ministrja e Shtetit pėr Marrėdhėniet me Parlamentit, Elisa Spiropali, tha nė pėrfundim tė mbledhjes sė kryesisė sė PS se vendimi i Presidentit ishte njė akt brutal ndaj Kushtetutės.

“Tė enjten nė seancė plenare tė zhvillohet njė debat i gjatė parlamentar duke shtjelluar tė gjithė argumentet se si Ilir Meta ka sulmuar brutalisht Republikėn dhe ka shpikur njė institucion tė padėgjuar, ka shpikur njė institucion qė nuk ekziston, ē’dekretimin. I takon Kolegjit Zgjedhor apo Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve qė ta shqyrtojė juridikisht kėtė vendim”, tha Spiropali.

“Ilir Meta e ka humbur tė drejtėn pėr tė qėndruar nė atė pozicion, dhe Parlamenti do tė nisė procedurat e shkarkimit tė Presidentit. Sigurisht qė do tė jetė Gjykata Kushtetuese qė do tė marrė vendimin pėrfundimtar, po kjo nuk na pengon qė tė nisim procedurat”.
Perderisa presidenti e dekreton ka dhe fuqi ta c’dekretoj perderisa gjykate kushtetuese ska qe ta shqyrtoj kte c’dekretim athere kto anomali do te thone qe shtet ska dhe nuk funksionon.
Ilir Meta e beri per te ulur tensionet qe mund te kishin agravuar situaten ne protesten e fundit e cila ishte parashikuar e dhunshme dhe e pergjakshme.
Nga nje ane shtyu situaten ne nje staus tjeter ku zgjidhja do te jete shume e veshtire.
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:31   #54
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,841
Thanks: 712
Thanked 933 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Ka ardhe koha qe te degjojme vetem gjermanet ....pik
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:35   #55
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Ka ardhe koha qe te degjojme vetem gjermanet ....pik
Ka ardhur KOHA qe DUHET.....HITLER+STALIN,se ndryshe quhet....ANARSHI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:37   #56
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,841
Thanks: 712
Thanked 933 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ka ardhur KOHA qe DUHET.....HITLER+STALIN,se ndryshe quhet....ANARSHI.
jo jo une mjaftohem vetem me hitlerin sllavet nuk i kam dash kurre
ana_gend nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:38   #57
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Perderisa presidenti e dekreton ka dhe fuqi ta c’dekretoj perderisa gjykate kushtetuese ska qe ta shqyrtoj kte c’dekretim athere kto anomali do te thone qe shtet ska dhe nuk funksionon.
Ilir Meta e beri per te ulur tensionet qe mund te kishin agravuar situaten ne protesten e fundit e cila ishte parashikuar e dhunshme dhe e pergjakshme.
Nga nje ane shtyu situaten ne nje staus tjeter ku zgjidhja do te jete shume e veshtire.
Po DESHIROI...USA,kta PLEHRAT rrine....CIU.

Mendoj une.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:39   #58
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
jo jo une mjaftohem vetem me hitlerin sllavet nuk i kam dash kurre
Pranohet...e kisha llafin se si u bene do SHTETE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:41   #59
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,528
Thanks: 6,920
Thanked 8,171 Times in 5,221 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po DESHIROI...USA,kta PLEHRAT rrine....CIU.

Mendoj une.
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2019, 09:43   #60
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,841
Thanks: 712
Thanked 933 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Dragu ku eshte ky lavazhi te coj ca kryevepra te miat
ana_gend nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur