Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-06-2019, 15:07   #21
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,001
Thanks: 3
Thanked 25 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Asnje kundershtim zoteri.

Megjithate, nese ju dhe cdokush tjeter ketu ne forum por edhe ne media deshironi qe t'i eukoni shqiptaret qe te sillen si qytetare me ndergjegje dhe etike demokratike, atehere mire eshte qe cdokujt ne skenen politike t'i permendet krimi dhe pesha e krimit.

Eshte kollaj te futen te gjithe politikanet ne nje thes, por une personalisht kam arritur ne konkluzionin se disa krime ne politiken shqiptare kane qene me te renda se disa te tjera. Per mendimin tim, Sali Berisha, Edi Rama, Servet Pellumbi dhe Fatos Nano kane faje me te medha se Lulzim Basha dhe Ilir Meta. Ky i fundit eshte hajdut me fame kombetare, por te tjeret nuk jane mjaftuar vetem te hajduteria... dhe kjo i ben akoma me fajtore se Meta.

Keto thjesht sa per te edukuar turmat dhe analistet qe u pelqen t'i fusin te tere ne nje thes (se ashtu u leverdis ne profesionin qe ushtrojne).
Dakord, nuk kam aspak qellim relativizimin, t`i futesh te gjithe ne nje thes nuk eshte relativizim, eshte fakt dhe faktet jane kokeforta. Tani nuk mund te ndaj dot perqindjet e fajit qe thua ti, sepse ne shikojme vetem pasojat, shkaqet dhe emrat ata i fshehin. Vetem me keto pergjimet kane dale disa gjera. Por mjaftojne edhe vetem keto per te vertetuar se keshtu funksionon ne teresi. Analistet dhe gjykatesit le t`i ndjekin ceshtjet nga ana juridike, por s`kane per te nxjerre gje se e gjithe politika eshte implikuar.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ilia spiro pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 15:15   #22
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,285
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Edhe nje here Shqiptaret demonstruan qe nuk kane kulture shoqerore e nuk kane vene mend duke u bere vegla qorre te nje klase politike te felliqur sa me ska....

e ckane me pak keta hale se sa Esat Pasha???
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 15:15   #23
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,138
Thanks: 620
Thanked 734 Times in 491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
@Edlin. Ti o nuk ke jetuar ne Shqiperi ose harron dicka. Kemi 30 vjet me kete gje. Vidh njeri apo vidh tjetri. Ka vjedhur Saliu dhe ka rrahur opoziten sa e ka bere gjak.... Ilir Meta beri koalicion me PD kur votat i kishte marre per tjeter platforme dhe premtime ne zgjedhje. Deri dje apo pardje, nuk po thoshte njeri qe Edi kishte vjedhur vota, por e akuzonin per drogaxhi, korrupsion e ku di une se cfare (dhe nuk po them qe nuk ka bere dhe kete qe thua ti). Une j'u kujtova qe mekatet e Edit filluan qe ne kohen qe e vune minister, vazhduan kur u be kryetar bashkie dhe me vone u trashen ne zullume. Po kete gje kane bere Saliu, Iliri, Lulja dhe shumica e te tjereve , per te mos thene te gjithe. Cdo here ka nej here te pare. Ne 1995 apo 1996, ne Fier u varen nja dy vete qe vrane deri foshnjen ne djep. E kam thene qe Bashkim Finua duhej te kishte nxjerre para gjyqit Saliun apo kush ishte pergjegjes per 1997. Qe mos t'a zgjas sepse i kam thene keto gjera shume here ne forum, por dhe pse e shoh qe shumica juaj (mos e merr as ti dhe asnjeri ketu per fyrje) e keni memorijen shume te shkurter , po j'u them qe nuk ka nevoje te shpikni ujin e ngrohte as ju dhe as shqipot e tjere.Nuk ecet perpara pa vene mesim nga e kaluara. Ne nuk kemi vene mesim nga e kaluara dhe keshtu do hiqemi zvare gjithe jeten. Shqiptaret jane komb me gjak te nxehte dhe llogarine e bejne. O shyt o fyt . Une cfare desha t'a them e thashe. E kam shkruar ne postimin me siper. Gjithnje ka nje here te pare. Sot e ka rradhen X dhe neser pse jo dhe Edi. Por kjo hera e pare do njerez me bole, qe duan dhe dine te bejne shtet. Ai qe do dhe di e gjen menyren se si. Gjithnje ka nje here te pare. Dikush duhet t'ja filloje, ndryshe po nuk fillove dicka, nuk baron kurre. Po nuk e nise nje rruge, nuk i shkon asaj rruge ne fund. Po nuk u nise te shkosh diku nu shkon kurre. Pra gjithnje ka nje fillim dhe pastaj ka nje vazhdim. Kudo dhe kurdohere ka filluar apo e ka filluar dikush. Shqipot nuk jane nga ata qe zgjidhin gje apo nuk kane bythe per kete. Shqipot dine te bejne viktimen dhe jane ai popull dembel qe me pare vriten me njeri tjetrin se sa respektojne jeten qe i eshte dhene vetem nje here per t'a jetuar. ne emr te respektit per jeten gjithnje ka dhe duhet te kete njehere te pare per t'a mbrojtur ate , packa se menyra mund te jete e dhimbshme. Nuk harrihet asgje pa mund dhe pa djerse.Nuk ka fitore pa gjak dhe pa lufte...pra pa deshmore/ kurbane, keta me hir apo me pahir !

Eshte e thjeshte per t'a kuptuar. Nuk ka dhe as do ndonje sforcim.Por shoh qe dhe kaq e thjeshte qenka shume e veshtire.
Dmth. Cfare sygjeron ti Lion? Sheh ndonje figure te paster morale qe te perfaqesoje voten e popullit?
Do e hedhesh ti kanditaturen?
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:33   #24
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Dmth. Cfare sygjeron ti Lion? Sheh ndonje figure te paster morale qe te perfaqesoje voten e popullit?
Do e hedhesh ti kanditaturen?
Lionin e votoj dhe unė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 15:37   #25
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,349
Thanks: 17
Thanked 683 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Flitet per nje te vdekur ne Burrel,kur bie gjaku aq duhet,nuk ka kthim prapa.
Te hyhet ne lufte qytetare per nje klase te korruptuar politike,edhe ate ne vitin 2019,eshte marrezi dhe turp.

Me shume me habit ky Edi Rama qe shihet se e ka vendosur ti shkoje deri ne fund,bashke me ate Lleshin e policise qe nga syte ju shihet qe me gjith qejf do ta vriste cdo opozitar.

Ne raste te tilla shpallet gjendje e jashtezakonshme dhe del ushtrija ne rruge,por ushtri ska,policine e komandojne politikanet...

Zoti ju ndihmofte !
__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:41   #26
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Flitet per nje te vdekur ne Burrel,kur bie gjaku aq duhet,nuk ka kthim prapa.
Te hyhet ne lufte qytetare per nje klase te korruptuar politike,edhe ate ne vitin 2019,eshte marrezi dhe turp.

Me shume me habit ky Edi Rama qe shihet se e ka vendosur ti shkoje deri ne fund,bashke me ate Lleshin e policise qe nga syte ju shihet qe me gjith qejf do ta vriste cdo opozitar.

Ne raste te tilla shpallet gjendje e jashtezakonshme dhe del ushtrija ne rruge,por ushtri ska,policine e komandojne politikanet...

Zoti ju ndihmofte !
S'ka ē'na bėn mė dhe zoti...
Kur lejojmė tė na kurdisin njė 97 tė dytė...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:42   #27
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Policia e Shtetit ėshtė rebeluar, Presidenti tė dekretojė krijimin e Gardės Qytetare pėr mbrojtjen e rendit kushtetues

Policia e Shtetit Shqiptar, me veprimet e saj, pėr pengimin e autoriteteve tė ligjshme vendore pėr rimarrjen nė dorėzim tė mjediseve tė ofruara pėr zgjedhjet, pasi Presidenti i Republikės me dekret anuloi datėn e zgjedhjeve, ka kryer rebelim dhe vazhdon tė jetė nė gjendje rebelimi edhe nė kėtė moment. Tė gjitha shoqėrimet dhe ndalimet e qytetarėve qė ka kryer dhe vazhdon tė kryejė Policia e Shtetit, pėr shkak se kėta protestojnė ndaj moszbatimit tė dekretit tė Presidentit tė Republikės pėr anulimin e datės sė zgjedhjeve janė veprime tė kundėrligjshme.
Kur qytetari dhunohet nga polici i rebeluar ndaj autoritetit kushtetues, atėherė qytetari ka tė drejtė jo vetėm ta kundėrshtojė me sa tė mundet dhunuesin, duke pėrdorur ndaj tij tė gjitha mjetet e dhunės qė i bien nė dorė, por madje qytetari i dhunuar, pėr vetėmbrojtje, mund edhe ta vrasė nė vend policin e rebeluar dhe ky i fundit shkon si i thonė asaj fjalės sė urtė “Si qeni nė vreshtė”. Qenėr tė uniformuar apo jo nuk ka rėndėsi. Sepse policin nuk e bėn autoritet uniforma, por ligji. Dhe polici i rebeluar nuk ėshtė autoritet ligjor, por ėshtė bashibozuk politik. Kur tė prek me dorė polici i rebeluar ėshtė njėjtė sikur tė ka prekur njė bandit i ēfarėdoshėm.
Tė gjithė prokurorėt qė kanė kryer marrė tė pandehur dhe urdhėruar arrestimin e protestuesve tė sjellė para tyre nga policėt, gjithashtu janė pjestarė nė rebelim. Tė tillė janė edhe gjyqtarėt qė kanė dhėnė masat e sigurisė pėr tė ndaluarit.
Shqipėria ėshtė praktikisht nė gjendjen e Kilit nė kohėn e grushtit tė shtetit, kur Ushtria u rebelua ndaj autoritetit kushtetues tė Presidentit Alende. Nė Shqipėri ku Policia e Shtetit ėshtė numerikisht mė e madhe se Ushtria, ėshtė rebeluar Policia. Nė kėto rrethana Presidenti Meta mund tė bėjė dy gjėra:
-Tė shpallė botėrisht se nė vend ka nisur dhe ėshtė nė zhvillim e sipėr njė puē policor dhe tė deklarojė se merr pėrsipėr pėrgjegjėsinė pėr shtypjen e puēit.
-Presidenti t’ i kėrkojė Ushtrisė qė tė shtypė rebelimin e Policisė. Nėse Ushtria nuk i bindet autoritetit tė kryetarit tė shtetit, pėr shkak tė urdhėrdhėnies politike nga Ministrja e Mbrojtjes, atėherė Presidenti i Republikės t’ i kėrkojė Ushtrisė qė sė paku tė mos bėhet pjesė e puēit, duke i paralajmėruar drejtuesit e saj pėr pasojat.
-Presidenti, i gjendur nė rrethanėn kur janė rebeluar ose nuk binden forcat e mėsipėrme, duhet tė shpallė se pėr mbrojtjen e rendit kushtetues ėshtė i detyruar tė dekretojė krijimin e Gardės Qytetare si njė forcė e armatosur qytetare pėr mbrojtjen e rendit kushtetues dhe t’ u bėjė thirrje tė gjithė qytetarėve tė Republikės sė Shqipėrisė qė tė rreshtohen nė kėtė forcė. Nė krye tė Gardės Qytetare duhet tė ketė njė komandė dhe njė bord intelektualėsh pėr mbikqyrjen e veprimeve tė saj.
-Garda Qytetare duhet tė ndėrmarrė pa vonesė veprimet e duhura pėr shtypjen e rebelimit tė Policisė sė Shtetit, si mė poshtė:
-T’ i jepet 24 orė afat gjithė trupės sė rebeluar tė Policisė sė Shtetit qė tė tėrhiqet nga veprimet antikushtetuese tė pengimit tė zbatimit tė dekretit presidencial. Pas kėtij afati ēdo pjestar i Policisė sė Shtetit, i uniformuar ose jo qė vihet re se merr pjesė nė veprimtari antikushtetuese qė kanė synim pengimin e zbatimit tė dekretit presidencial, do tė trajtohet si puēist dhe terrorist.
-Garda Qytetare, varėsisht reagimit tė dhunshėm tė policėve tė rebeluar, duhet tė pėrdorė tė gjithė mjetet e nevojshme tė dhunės dhe tė ushtrojė tė gjithė dhunėn e nevojshme pėr t’ i neutralizuar rebelėt.
-Tė shpallet se pėrdorimi i gazit kimik do tė quhet baras me pėrdorimin e armėve kimike, meqėnėse efekti dhe pasojat e tij janė shumė mė tė rėnda se tė gazeve tė pėrdorur rėndom nga Policitė europiane. Garda Qytetare tė bėjė tė ditur se pėrdorimi i gazit kimik do tė marrė si kundėrpėrgjigje dhunė me pasoja tė barazvlefshme me efektin e tij.
-Tė kryhen aksione tė befasishme nė ndėrtesat e komisariateve policore nė kohėn qė pjesa mė e madhe e efektivit tė tyre janė nė veprimtari antikushtetuese dhe tė konfiskohen mjetet e ēdo lloji dhe automjetet qė pėrdoren kundėr protestuesve. Kėto tė mbahen nė ruajtje dhe t’ i rikthehen Policisė sė Shtetit pas shtypjes sė rebelimit.
-Tė ēarmatosen nga Garda Qytetare dhe tė arrestohen policėt rebelė qė kapen nė flagrancė nė aksione pėr pengimin e zbatimit tė dekretit tė Presidentit, ose ata pėr tė cilėt ka tė dhėna se kanė kryer veprime tė tilla. Kėta tė ndiqen kudo nė lėvizjet e tyre, nė rrugė, shtėpi etj.
-Tė arrestohen nga Garda Qytetare tė gjithė prokurorėt dhe gjyqtarėt e rebeluar ndaj rendit kushtetues tė cilėt kanė dhėnė vendime nė dėm tė qytetarėve protestues pas dekretit presidencial pėr anulimin e datės sė zgjedhjeve.
-Tė konfiskohet pėrkohėsisht parkingu nėntokėsor nė Sheshin “Skėnderbej” dhe tė pėrdoret si burg i pėrkohshėm pėr izolimin e rebelėve.
-Presidenti tė dekretojė njė gjykatė tė posaēme antirebelim, e cila duhet tė fillojė nga puna pas shtypjes sė rebelimit.
Kastriot Myftara
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:44   #28
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,913
Thanks: 1,399
Thanked 7,962 Times in 3,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Flitet per nje te vdekur ne Burrel,kur bie gjaku aq duhet,nuk ka kthim prapa.
Te hyhet ne lufte qytetare per nje klase te korruptuar politike,edhe ate ne vitin 2019,eshte marrezi dhe turp.

Me shume me habit ky Edi Rama qe shihet se e ka vendosur ti shkoje deri ne fund,bashke me ate Lleshin e policise qe nga syte ju shihet qe me gjith qejf do ta vriste cdo opozitar.

Ne raste te tilla shpallet gjendje e jashtezakonshme dhe del ushtrija ne rruge,por ushtri ska,policine e komandojne politikanet...

Zoti ju ndihmofte !
Po koken te hajne ore. Nje me tru nuk del me djeg shkolla. Nuk I duhen kurrkujt debilet e delet, nese jane. Jane thjesht horrat, mos t’vij keq.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:45   #29
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,138
Thanks: 620
Thanked 734 Times in 491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Lionin e votoj dhe unė
Edhe une .
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:50   #30
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Flitet per nje te vdekur ne Burrel,kur bie gjaku aq duhet,nuk ka kthim prapa.
Te hyhet ne lufte qytetare per nje klase te korruptuar politike,edhe ate ne vitin 2019,eshte marrezi dhe turp.

Me shume me habit ky Edi Rama qe shihet se e ka vendosur ti shkoje deri ne fund,bashke me ate Lleshin e policise qe nga syte ju shihet qe me gjith qejf do ta vriste cdo opozitar.

Ne raste te tilla shpallet gjendje e jashtezakonshme dhe del ushtrija ne rruge,por ushtri ska,policine e komandojne politikanet...

Zoti ju ndihmofte !
Kam dashur te hap nje teme ku te diskutohet per gjendjen ekonomike te shqiptareve ne rajonin tone.
Duke qene se jetojme ne 4 shtete te ndryshme tatohemi & taksohemi ndryshe, gjithashtu rroga minimale e ligjeruar eshte e ndryshme ne secilin vend.
Ajo qe di une eshte se te konsumosh/levizesh me autobuz ne Shkup eshte me lire se ne Tirane.
Pse Tirana eshte me e shtrenjet se Shkupi kur rroga minimale eshte me e ulet?
A mos jane paret e krimit qe shtrenjtojne jetesen tone?
Pse te pish nje kafe ne aeroportin e Shkupit kushton 0.7 Euro, ndersa ne Rinas 2 euro?
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 19-06-2019 nė 17:02
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:50   #31
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Presidenti i vendit, Ilir Meta i ka kėrkuar informacion Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Burgjeve, Agim Ismailit informacion lidhur me sigurinė nė to.

Sipas burimeve kreu i shtetit disponon informacione se nė disa burgje tė vendit rrezikohet shpėrthimi i tyre dhe dalja nė liri i personave me precedentė penalė.

Nė letrėn drejtuar Ismailit, Meta kėrkon vlerėsimin e situatės duke parė gjendjen e tensionuar nė vend si dhe marrjen e tė gjitha masave pėr parandalimin e ēdo situate qė mund tė rrezikonte sigurinė nė vend.Do na lėnė pa ardhur kėtė Behar mė duket
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:53   #32
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Presidenti i vendit, Ilir Meta i ka kėrkuar informacion Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Burgjeve, Agim Ismailit informacion lidhur me sigurinė nė to.

Sipas burimeve kreu i shtetit disponon informacione se nė disa burgje tė vendit rrezikohet shpėrthimi i tyre dhe dalja nė liri i personave me precedentė penalė.

Nė letrėn drejtuar Ismailit, Meta kėrkon vlerėsimin e situatės duke parė gjendjen e tensionuar nė vend si dhe marrjen e tė gjitha masave pėr parandalimin e ēdo situate qė mund tė rrezikonte sigurinė nė vend.Do na lėnė pa ardhur kėtė Behar mė duket
E imagjinon dot Zanin&Co qė tė dalin nga burgu se ēfarė bėhet kėtu?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:14   #33
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E imagjinon dot Zanin&Co qė tė dalin nga burgu se ēfarė bėhet kėtu?
Ēa do bėhet.... mė keq ku do vejė... I kemi bėrė dhe deputetė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:18   #34
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,001
Thanks: 3
Thanked 25 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Policia e Shtetit ėshtė rebeluar, Presidenti tė dekretojė krijimin e Gardės Qytetare pėr mbrojtjen e rendit kushtetues

Policia e Shtetit Shqiptar, me veprimet e saj, pėr pengimin e autoriteteve tė ligjshme vendore pėr rimarrjen nė dorėzim tė mjediseve tė ofruara pėr zgjedhjet, pasi Presidenti i Republikės me dekret anuloi datėn e zgjedhjeve, ka kryer rebelim dhe vazhdon tė jetė nė gjendje rebelimi edhe nė kėtė moment. Tė gjitha shoqėrimet dhe ndalimet e qytetarėve qė ka kryer dhe vazhdon tė kryejė Policia e Shtetit, pėr shkak se kėta protestojnė ndaj moszbatimit tė dekretit tė Presidentit tė Republikės pėr anulimin e datės sė zgjedhjeve janė veprime tė kundėrligjshme.
Kur qytetari dhunohet nga polici i rebeluar ndaj autoritetit kushtetues, atėherė qytetari ka tė drejtė jo vetėm ta kundėrshtojė me sa tė mundet dhunuesin, duke pėrdorur ndaj tij tė gjitha mjetet e dhunės qė i bien nė dorė, por madje qytetari i dhunuar, pėr vetėmbrojtje, mund edhe ta vrasė nė vend policin e rebeluar dhe ky i fundit shkon si i thonė asaj fjalės sė urtė “Si qeni nė vreshtė”. Qenėr tė uniformuar apo jo nuk ka rėndėsi. Sepse policin nuk e bėn autoritet uniforma, por ligji. Dhe polici i rebeluar nuk ėshtė autoritet ligjor, por ėshtė bashibozuk politik. Kur tė prek me dorė polici i rebeluar ėshtė njėjtė sikur tė ka prekur njė bandit i ēfarėdoshėm.
Tė gjithė prokurorėt qė kanė kryer marrė tė pandehur dhe urdhėruar arrestimin e protestuesve tė sjellė para tyre nga policėt, gjithashtu janė pjestarė nė rebelim. Tė tillė janė edhe gjyqtarėt qė kanė dhėnė masat e sigurisė pėr tė ndaluarit.
Shqipėria ėshtė praktikisht nė gjendjen e Kilit nė kohėn e grushtit tė shtetit, kur Ushtria u rebelua ndaj autoritetit kushtetues tė Presidentit Alende. Nė Shqipėri ku Policia e Shtetit ėshtė numerikisht mė e madhe se Ushtria, ėshtė rebeluar Policia. Nė kėto rrethana Presidenti Meta mund tė bėjė dy gjėra:
-Tė shpallė botėrisht se nė vend ka nisur dhe ėshtė nė zhvillim e sipėr njė puē policor dhe tė deklarojė se merr pėrsipėr pėrgjegjėsinė pėr shtypjen e puēit.
-Presidenti t’ i kėrkojė Ushtrisė qė tė shtypė rebelimin e Policisė. Nėse Ushtria nuk i bindet autoritetit tė kryetarit tė shtetit, pėr shkak tė urdhėrdhėnies politike nga Ministrja e Mbrojtjes, atėherė Presidenti i Republikės t’ i kėrkojė Ushtrisė qė sė paku tė mos bėhet pjesė e puēit, duke i paralajmėruar drejtuesit e saj pėr pasojat.
-Presidenti, i gjendur nė rrethanėn kur janė rebeluar ose nuk binden forcat e mėsipėrme, duhet tė shpallė se pėr mbrojtjen e rendit kushtetues ėshtė i detyruar tė dekretojė krijimin e Gardės Qytetare si njė forcė e armatosur qytetare pėr mbrojtjen e rendit kushtetues dhe t’ u bėjė thirrje tė gjithė qytetarėve tė Republikės sė Shqipėrisė qė tė rreshtohen nė kėtė forcė. Nė krye tė Gardės Qytetare duhet tė ketė njė komandė dhe njė bord intelektualėsh pėr mbikqyrjen e veprimeve tė saj.
-Garda Qytetare duhet tė ndėrmarrė pa vonesė veprimet e duhura pėr shtypjen e rebelimit tė Policisė sė Shtetit, si mė poshtė:
-T’ i jepet 24 orė afat gjithė trupės sė rebeluar tė Policisė sė Shtetit qė tė tėrhiqet nga veprimet antikushtetuese tė pengimit tė zbatimit tė dekretit presidencial. Pas kėtij afati ēdo pjestar i Policisė sė Shtetit, i uniformuar ose jo qė vihet re se merr pjesė nė veprimtari antikushtetuese qė kanė synim pengimin e zbatimit tė dekretit presidencial, do tė trajtohet si puēist dhe terrorist.
-Garda Qytetare, varėsisht reagimit tė dhunshėm tė policėve tė rebeluar, duhet tė pėrdorė tė gjithė mjetet e nevojshme tė dhunės dhe tė ushtrojė tė gjithė dhunėn e nevojshme pėr t’ i neutralizuar rebelėt.
-Tė shpallet se pėrdorimi i gazit kimik do tė quhet baras me pėrdorimin e armėve kimike, meqėnėse efekti dhe pasojat e tij janė shumė mė tė rėnda se tė gazeve tė pėrdorur rėndom nga Policitė europiane. Garda Qytetare tė bėjė tė ditur se pėrdorimi i gazit kimik do tė marrė si kundėrpėrgjigje dhunė me pasoja tė barazvlefshme me efektin e tij.
-Tė kryhen aksione tė befasishme nė ndėrtesat e komisariateve policore nė kohėn qė pjesa mė e madhe e efektivit tė tyre janė nė veprimtari antikushtetuese dhe tė konfiskohen mjetet e ēdo lloji dhe automjetet qė pėrdoren kundėr protestuesve. Kėto tė mbahen nė ruajtje dhe t’ i rikthehen Policisė sė Shtetit pas shtypjes sė rebelimit.
-Tė ēarmatosen nga Garda Qytetare dhe tė arrestohen policėt rebelė qė kapen nė flagrancė nė aksione pėr pengimin e zbatimit tė dekretit tė Presidentit, ose ata pėr tė cilėt ka tė dhėna se kanė kryer veprime tė tilla. Kėta tė ndiqen kudo nė lėvizjet e tyre, nė rrugė, shtėpi etj.
-Tė arrestohen nga Garda Qytetare tė gjithė prokurorėt dhe gjyqtarėt e rebeluar ndaj rendit kushtetues tė cilėt kanė dhėnė vendime nė dėm tė qytetarėve protestues pas dekretit presidencial pėr anulimin e datės sė zgjedhjeve.
-Tė konfiskohet pėrkohėsisht parkingu nėntokėsor nė Sheshin “Skėnderbej” dhe tė pėrdoret si burg i pėrkohshėm pėr izolimin e rebelėve.
-Presidenti tė dekretojė njė gjykatė tė posaēme antirebelim, e cila duhet tė fillojė nga puna pas shtypjes sė rebelimit.
Kastriot Myftara
Zoteri, po ti s`po na thua a je dakord me kete artikull apo jo, kjo mund te merret qarte si thirrje luftenxitese e ketij kacit, duke thyer kushtetuten, sepse ai ben sikur s`kupton qe Shqiperia eshte "Republike Parlamentare", presidenti ka nje rol honorifik. C`jane keto budallalleqe, se marr vesh. Shkurt per mendimin tim presidenti sipas kushtetutes sone eshte nje HIC. Pse hedh budallai nje gur ne lume do shkojme ta nxjerrin te zgjuarit. Turp per ta nese e bejne dhe kush bie dakord me keto skandale mediatike. Pavaresisht nga intepretimet juridike, ne fund te fundit ne Shqiperi vendos PARLAMENTI.....,
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 19-06-2019 nė 16:24
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:27   #35
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 655
Thanks: 374
Thanked 337 Times in 203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Ilia Spiro,

une nuk di asnje shtet ne Evrope ku behen votimet pa dekretim presidencial. Di ti ndonje shtet te tille?

Kuvendi ka te drejte qe te beje mocion kundra Metes, por te thote kuvendi qe ne japim dekretin qe duhet te jepte Meta... kjo vetem ne Rusine e Jelcinit ka ndodhur (qe s'ia vlen te quhet fare Evrope).

Meta edhe mund ta kete shkelur Kushtetuten me zhdekretimin, mirepo edhe Kuvendi e theu Kushtetuten haptazi duke dekretuar gjera qe dekretohen vetem nga presidenti.

Capisci?

Une nje gje them: tani qe Mero Baze dhe Muq Nano dalin pro Rames duket qarte se Rama eshte regjim i vjeter, jo regjim i ri (sic pretendojne rivdekasit).

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 19-06-2019 nė 16:33
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:34   #36
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

@Dimer
Anti-shqiptareve ne forum nuk duhet dhene knaqėsia e pėrgjigjeve.
Ai mėsipėr nuk ėshtė i vetmi nė forum kur na e bėn Gjergj Kastriotin Grek.
Cuditėrisht janė edhe PS-dashės.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:43   #37
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,001
Thanks: 3
Thanked 25 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Se c`deklaroj une per shenjtorin Gjergj Kastrioti eshte puna ime, jo se e cave qe i vene emrin e mehmet fatihut xhamive, Gjergj Kastrioti eshte shenjtor i Kishes Orthodhokse, pervecse heroi yne kombetar, une s`jam ps-ist, por kaq eshte mundesia juaj e perceptimit, kur je i politizuar. une s`dua konfliktin civil, e cila nuk behet vetem nga njera ane, por duhen 2 a me shume, Une te citova kushtetuten, por duket qe ty te drejton kanuni i lek dukagjinit...dhe s`njeh ligje, prandaj eshte vendi ne kete gjendje,
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ilia spiro : 19-06-2019 nė 16:48
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:44   #38
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 655
Thanks: 374
Thanked 337 Times in 203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Me poshte shembulli i Italise per militantet qe thone se presidenti nuk ekziston dhe Rama mund te na beje te gjitheve gore --si Cakajn, Gjonajn, Ballen, Spiropallin dhe anetaret e tjere te PS.

Italia eshte nje nga shtetet me te korruptuara ne BE-ne e vjeter (20% e biznesit ne Itali kontrollohet nga mafia), por ne Itali edhe mafiozi edhe komunisti edhe fashisti e dine fare mire cfare eshte ligje dhe cfare eshte shkelja. Ne Shqiperi del ministrja e drejtesise dhe thote qe jemi republike parlamentare dhe ligji nuk na hyn ne pune.

Sakaq, Mattarella eshte president i Italise sot e kesaj dite.

https://www.theguardian.com/world/20...litical-crisis

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 19-06-2019 nė 16:52
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:54   #39
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Ilia Spiro,

une nuk di asnje shtet ne Evrope ku behen votimet pa dekretim presidencial. Di ti ndonje shtet te tille?

Kuvendi ka te drejte qe te beje mocion kundra Metes, por te thote kuvendi qe ne japim dekretin qe duhet te jepte Meta... kjo vetem ne Rusine e Jelcinit ka ndodhur (qe s'ia vlen te quhet fare Evrope).

Meta edhe mund ta kete shkelur Kushtetuten me zhdekretimin, mirepo edhe Kuvendi e theu Kushtetuten haptazi duke dekretuar gjera qe dekretohen vetem nga presidenti.

Capisci?

Une nje gje them: tani qe Mero Baze dhe Muq Nano dalin pro Rames duket qarte se Rama eshte regjim i vjeter, jo regjim i ri (sic pretendojne rivdekasit).
Na i kurse kėto budallallėqe qė thua.
30 qershorin e ka dekretuar Muta sipas afateve kushtetuese dhe ėshtė i ligjshėm dhe nuk e ka bėr kuvėndi.
Ē'dekretimi (qė nuk egziston si nocion) ėshtė i pa ligjshėm.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:57   #40
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Presidenti i vendit, Ilir Meta i ka kėrkuar informacion Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Burgjeve, Agim Ismailit informacion lidhur me sigurinė nė to.

Sipas burimeve kreu i shtetit disponon informacione se nė disa burgje tė vendit rrezikohet shpėrthimi i tyre dhe dalja nė liri i personave me precedentė penalė.

Nė letrėn drejtuar Ismailit, Meta kėrkon vlerėsimin e situatės duke parė gjendjen e tensionuar nė vend si dhe marrjen e tė gjitha masave pėr parandalimin e ēdo situate qė mund tė rrezikonte sigurinė nė vend.
E ke dėgjuar deri mė sot presidentin tė bėj thirrje pėr tė ndalur dhunėn?
E ke dėgjuar deri mė sot presidentin ti bėj thirrje organeve ligjzbatuese tė zbatojnė ligjin?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur