Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-06-2019, 16:59   #41
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Une nje gje nuk kuptoj, ja iku Rama kush do vi ? Monika me Lulin ? Krye hajdutet ? Kjo eshte nje luft per pushtet, dhe populli injorant qe i gjemon nga pas. Vaj medet si u katandis ai vend.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 17:10   #42
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 655
Thanks: 374
Thanked 337 Times in 203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Na i kurse kėto budallallėqe qė thua.
30 qershorin e ka dekretuar Muta sipas afateve kushtetuese dhe ėshtė i ligjshėm dhe nuk e ka bėr kuvėndi.
Ē'dekretimi (qė nuk egziston si nocion) ėshtė i pa ligjshėm.
Nese presidenti nuk e hiqka dot firmen e vet nga nje dokument, nuk e kuptoj perse u mblodhen firmat e 100 goreve te Rames per te zhvleresuar zhdekretimin. Do mundeshin t'i benin nje telefonate Muq Nanos dhe Mero Bazes per te lexuar ligjin ku thuhet se presidenti nuk fshin dot firmen e vet.@Mandi,

o djale Kombinati... a di nje rast te vetem ne historine e Shqiperise ku verteteohet haptazi se bandat e droges blejne vota?

Bota e civilizuar, nuk i ben gjerat per te qene mire apo per te qene keq... Ca gjera i ben thjesht per ceshtje principi. Per ceshtje principi, Rama duhet te shporret.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 17:13   #43
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,931
Thanks: 3,807
Thanked 4,100 Times in 2,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

kushdo qe te vije dhe akėcili/cila si do quhet, me mire se Noriega i Canabisjes do e administron ate vende. E pakta qe mund te bejne, qe ate gjendje te legalizuar te prodhim-shitje narkotikeve ta stopojne e me ate minimumi te pergjysmojne krimin dhe kriminelet e sponzorizuar nga shteti. Kjo eshte me shume se shume per fillim. Ngaqe edhe nje pushtet amatore, por qe nuk bashkeqeveris me krimin eshte me i suksesshem se nje pushtet i korruptuar plus injorant edhe arrogant.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 17:21   #44
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Artan Fuga

Ndėshkim qė do tė shtonte kandidaturat pėr azil politik!

Kujdes!

Vendosja e dėnimit pėr tė mos u lejuar tė dalin nga Shqipėria personat qė prishin proceset elektorale, prishje tė tė gjitha llojeve dhe formave, bie nė kundėrshtim me penitencėn penale moderne e cila pranon vetėm tre lloje dėnimesh:

1. Izolim pėr njė kohė nga shoqėria
2. Punė nė shėrbim tė komunitetit
3. Dėnim me kusht

Prandaj Europa demokratike e ka hequr edhe dėnimin me vdekje ndėr tė tjera!

Tė tjera lloje dėnimesh janė shkelje tė tė drejtave njerėzore dhe e bėn vuajtėsin e dėnimit njė kandidat pėr azil politik nė Perėndim!

Pastaj dėnimi duhet tė ketė karakter edukativ! Cfarė karakteri edukativ ka qė tė dėnohesh pėr tė mos kaluar kufirin? Je i padėshirueshėm pėr vendet e tjera? Por, atėhere kėtė dėnim duhet t'a japin ato vende!

Kjo krijon kushtet pėr rimbushjen e oborreve tė ambasadave me kandidat pėr azilantė politikė si Popajt dikur, etj.

Do tė shtoheshin personat qė do tė donin tė prishnin procese elektorale me qėllim qė pastaj tė dėnoheshin me mosdalje nga Shqipėria, ēka do t'i bėnte tė merrnin azil politik si viktima tė shkeljes tė tė drejtave politike e njerėzore.

Qarkullimi i lirė mė tepėr sesa njė e drejtė politike ėshtė njė e drejtė njerėzore si e drejta pėr tė jetuar.

Pėr respektimin e ligjit patjetėr, pa asnjė diskutim, nga tė gjithė, sipas Kushtetutės sė Shqipėrisė dhe kompetencave tė ēdo institucioni qė ajo ka akorduar, por kujdes, territori i atdheut nuk mund tė trajtohet si njė burg i madh nė ajėr tė hapur, pra si njė kamp pėrqendrimi, edhe kjo mendoj qė nuk ėshtė njė konceptim i drejtė dhe i pranueshėm.

Ka juristė apo jo Shqipėria?

Apo janė tė zėnė me marrje cmimesh, me qoka, dhe me ojf duke marrė projekte tė majme?

Kujdes me logjikėn e ndėshkimit penal dhe me abuzimin e forcės sė shtetit. Nuk mund t'i heqėsh askujt drejpėrdrejt si dėnim njė tė drejtė kushtetuese bazike sikurse ėshtė e drejta e qarkullimit tė lirė!

Ta zemė t'i dėnosh tė burgosurit me moslexim librash ose mediash!
Apo me heqjen e tė drejtės pėr tė votuar!

Mė kujtohet teksti mė i madh i filozofisė politike i Bedri Spahiut, shkruar nė burg, ku ai pak a shumė thekson: I liri ėshtė i sigurt nė lirinė e tij, vetėm atėhere kur i burgosuri ose i dėnuari gėzon edhe ai tė drejta tė mbrojtura me ligj dhe nė mėnyrė shumė korrekte!

Kushtetuta dhe parimet e nenet e saj janė edhe pėr tė lirėt edhe pėr tė ndėshkuarit!

Njė ligj apo formė ndėshkimi penal nuk mund tė vijė nė kundėrshtim me kushtetutėn!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:25   #45
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,041
Thanks: 6,223
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Nese presidenti nuk e hiqka dot firmen e vet nga nje dokument, nuk e kuptoj perse u mblodhen firmat e 100 goreve te Rames per te zhvleresuar zhdekretimin. Do mundeshin t'i benin nje telefonate Muq Nanos dhe Mero Bazes per te lexuar ligjin ku thuhet se presidenti nuk fshin dot firmen e vet.@Mandi,

o djale Kombinati... a di nje rast te vetem ne historine e Shqiperise ku verteteohet haptazi se bandat e droges blejne vota?

Bota e civilizuar, nuk i ben gjerat per te qene mire apo per te qene keq... Ca gjera i ben thjesht per ceshtje principi. Per ceshtje principi, Rama duhet te shporret.
Degjo Mandin, kam qene disa here si vrojtues ne zgjedhjet qe jane bere vite me pare. Kete loje te ndyre te blerjes se votes e nisi Saliu, Meta me vone, dhe sefundmi Rama. I vetmi burr qe kisha shprese se do bente Shqiperin ishte Kol Olldashi, por per fat te keq e eleminuan nga frika mos i merte partin. Po nuk u denuan Sali Berisha & co mos prit qe ai vend te behet.

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 17:27   #46
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
kushdo qe te vije dhe akėcili/cila si do quhet, me mire se Noriega i Canabisjes do e administron ate vende. E pakta qe mund te bejne, qe ate gjendje te legalizuar te prodhim-shitje narkotikeve ta stopojne e me ate minimumi te pergjysmojne krimin dhe kriminelet e sponzorizuar nga shteti. Kjo eshte me shume se shume per fillim. Ngaqe edhe nje pushtet amatore, por qe nuk bashkeqeveris me krimin eshte me i suksesshem se nje pushtet i korruptuar plus injorant edhe arrogant.
kemi frike te jetojme pa diktatoruce
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ana_gend pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 17:32   #47
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,165
Thanks: 338
Thanked 582 Times in 431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Degjo Mandin, kam qene disa here si vrojtues ne zgjedhjet qe jane bere vite me pare. Kete loje te ndyre te blerjes se votes e nisi Saliu, Meta me vone, dhe sefundmi Rama. I vetmi burr qe kisha shprese se do bente Shqiperin ishte Kol Olldashi, por per fat te keq e eleminuan nga frika mos i merte partin. Po nuk u denuan Sali Berisha & co mos prit qe ai vend te behet.
Sali Berisha nuk denohet, perkundrazi ai eshte monument "kulture", mbrohet nga ...

Saliu orkestron/dirigjon pozit e opozit bashk.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 17:32   #48
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,285
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

te veme kete payllon e ta provoje nje here.....alternativa e fundit...shpresa e vetme...duket i ndercem.

__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:33   #49
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,980
Thanks: 2,021
Thanked 2,198 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E ke dėgjuar deri mė sot presidentin tė bėj thirrje pėr tė ndalur dhunėn?
E ke dėgjuar deri mė sot presidentin ti bėj thirrje organeve ligjzbatuese tė zbatojnė ligjin?
Po ai eshte nga Skrrapari, jo nga Trropoja !
Ca thua ti ?!
"Pse konfondohesh, brenda llojit..." ?
Kulmi i kriminalitetit shteteror, pushT-etor, politik-horr...pa dallim.
Kjo eshte klima..(me vranesira te pakta e rreshje te dendura....)


Bejini nje nder vehtes e "bojkotoni" kete teme...
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 17:39   #50
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 893
Thanks: 30
Thanked 304 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Une nje gje nuk kuptoj, ja iku Rama kush do vi ? Monika me Lulin ? Krye hajdutet ? Kjo eshte nje luft per pushtet, dhe populli injorant qe i gjemon nga pas. Vaj medet si u katandis ai vend.
Ngado ta kthesh njelloj eshte. Fryme te re politike nuk ka. Aleance te pa perlyer qytetare nuk ka. Sindikata nuk ka. Asgje e re nuk do ndodhe sido te shkoje puna.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:39   #51
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 655
Thanks: 374
Thanked 337 Times in 203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Nė njė postim nė facebook, Demalia shkruan se Rama po pėrgatit izolimin e shqiptarėve, ndėrsa shton se si rrjedhim, i bie qė ai tė ndalojė edhe Presidentin tė dalė jashtė shtetit, pasi “ka kryer krim elektoral me dekretimin e mosmbajtjes sė zgjedhjeve me 30 qershor”.

Demalia shton mė tej se, sipas tij, Shqipėria ndodhet nė njė moment rrėshqitje drejtė njė diktature, tė sundimit tė fuqisė kriminale.

Postimi i plotė:

Edi Rama shkel Konventėn e tė Drejtave tė Njeriut dhe pregatit izolimin e shqiptarėve

Sot gjatė fjalės sė tij, KM, Deklaroj:-Ata qė do tė bėjnė krim elektoral nuk do tė lejohen tė kenė tė drejtė tė dalin jashtė shtetit.

Me logjikėn e Edi Ramės dhe kopesė Rilindjes qė e ndjek pas, ku sipas shokut Edi, dhe dajreve tė lolove tė partisė qė i shkojnė pas, Presidenti vėndit ka kryer krim elektoral me dekretimin e mosmbajtjes sė zgjedhjeve me 30 qershor.

Si rrjedhim i bie qė Edi Rama, kryeminister i njė vendi pa gjykata, me Cucėn kryeprokurore dhe me policinė e Leshit, do tė ndalojnė Presidentin tė udhėtojė jashtė shtetit.

Ndalimi i ēdo qytetari tė njė shteti tė lėvizė i lirė kur nuk ka asnjė krim, por nė tė kundėrt ėshtė nė tė drejtėn universale tė mbrojtjes sė votės sė lirė, ėshtė shkelje e hapur e Konventės Ndėrkombėtarer tė Drejtat e Njeriut.

Ai qė duhet tė jetė sot para drejtėsisė ėshtė Edi Rama me shpurėn kriminale pėr shkatėrrimin dhe vjedhjen e zgjedhjeve tė 2017.

Edi Rama po shkon i vetėm nė zgjedhje duke ēuar nė njė pėrplasje tė paraljmėruar civile dhe duke e ndarė popullin nė dyshė. Kėtė bėjnė tė gjithė tė sėmurėt mendorė qė vijnė nė krye tė shtetit dhe tėrheqin pas tyre njė kope tė sėmurė siē eshtė sot Rilindja qeverinė e krimit.

Momenti i fundit pėr mos lejuar mė tej jo vetėm zgjedhjet por edhe sundimin e lukunisė kriminale tė Edi Ramės me bandėn e lolove dhe kllounėve tė Parlamentit ilegjitim si ligjishmėri e paligjishmėrisė kriminale tė sundimit.

Shqipėria ndodhet sot nė momentin njė rrėshqitje drejtė njė diktature tė sundimit tė fuqisė kriminale nėpėrmjet parasė sė bandave kriminale tė trafiqeve dhe krimit organizuar pėr larjen e kėtyre paravė. Kjo nėnkupton njė mafia shtet dhe shtet tė mosdrejtės.

Panorama
19 qershor 2019
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 17:41   #52
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 655
Thanks: 374
Thanked 337 Times in 203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Nje shkrim tjeter, ku quket haptazi qe Gjermania dhe BE nuk jane ne pronesine e Taulant Balles....

http://www.panorama.com.al/rama-refu...e-negociatave/
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:42   #53
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,543
Thanks: 1,854
Thanked 840 Times in 368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Mos kan mbyll gje sufllaqet kta , se ska mundesi tbejm kshu si qėnėr ne...
__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:48   #54
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Degjo Mandin, kam qene disa here si vrojtues ne zgjedhjet qe jane bere vite me pare. Kete loje te ndyre te blerjes se votes e nisi Saliu, Meta me vone, dhe sefundmi Rama. I vetmi burr qe kisha shprese se do bente Shqiperin ishte Kol Olldashi, por per fat te keq e eleminuan nga frika mos i merte partin. Po nuk u denuan Sali Berisha & co mos prit qe ai vend te behet.

https://www.youtube.com/watch?v=z4Ahx3rDVDE
Mandi !
A e di qė Olldashi ka qėnė tek infinity bar Sheraton Hotel nė orėn 19.10 atė natė qė u "aksidentua" ?
A e di ti qė ka qėnė nėn shoqėrinė e Andi Bejtes kur ėshtė telefonuar nga Mero Gėlbaza qė e largoj nga ish Sheraton Tirana?
A e di qė i pari nė vėnd -- ngjarje pėr tė marr telefonin e tij qė e mbante nė emėr tė tjetėrkujt ka qėnė Sajmir Tahiri?
A e di qė edhe njeriu / shoku mė i afėrt i tij ish deputet demokrat nuk u lejua ti afrohej makinės pa u paraqit S. Tahiri aty.
Pėr tė vėrtetuar kėto qė them unė shkoni hapni kamerėn e barit Infinity se c'orė ka qėnė aty?
A di gjė pse u dorėhoq nga imuniteti Ilirian Celibashi i PS?
A di gjė pse e mbylli ēeshtjen Ramadan Troci, prokurori njėpėrdorimėsh i Ramės?
Pse Troci mbylli ēeshtjen e Full-hajnit?
Po tė Gjikės, socialistit 24 karat?
Si ka mundėsi qė i njėjti prokuror mbyll ēeshtje tepėr delikate dhe pushteti nuk ndihet fare?
Pse nuk u investigua prishja e provave nga policia nė vend-aksidentin?
Kush e drejtonte policinė?
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 19-06-2019 nė 18:04
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:51   #55
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Kane fillu te nxjerrin te palarat e njoni tjetrit tani

__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:56   #56
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 655
Thanks: 374
Thanked 337 Times in 203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Ka ketu e nje vit qe amerikanet e dinin se ku po shkon Shqiperia, per shkakun e thjeshte se vete amerikanet i dhane mbeshtetjen Rames ne rrugen pa krye...

***************
Wahington Times
ANALYSIS/OPINION:

Justice reform sounded like a good idea in Albania, which like many former communist countries, is dealing with the hangover from a decades-long legacy of corruption.

There is not enough room in this column to go into the intricate details, but the malign influence of organizations and advisers bankrolled by Hungarian-American liberal billionaire George Soros is clear in Albania as local officials try to overhaul the judicial system.

The “reform process” started in 2016, aided and abetted by Soros-funded experts, and pushed heavily by the U.S. Embassy in Tirana, has literally left the country without courts. The current socialist government, headed by Prime Minister Edi Rama, thus has been able to enact laws with virtually no legal checks and balances, while packing the prosecution office with cronies.

No one knows when the courts will be up and running as an equal branch. That was the whole point for the reformers, of course.

The problem seems to be the structure that the “experts” pushed on the Albanian people. After ignoring many warnings from Albanians with experience in the judicial system, a stringent vetting process was established to supposedly ensure that corrupt judges and prosecutors were removed from the system.

But very few candidates have made it through the vetting process, leaving the courts short of a quorum and unable to rule on the constitutionality of the executive’s actions and legislation passed.

How convenient.

The vetting process has also been used to weed out political adversaries from any role at all in the government, further enshrining the absolute power of Mr. Rama. Obviously corrupt judges have been retained, and honest officials have been removed from office if they believe the wrong thing, or supported the wrong party.

When you combine this with constitutional changes made in 2008 — which ended direct election of lawmakers in favor of a party-list system, the Albanian people have been essentially been disenfranchised. Again, this seems to have been the desired result all along.

Albania has been turned into essentially a narco state in recent years, moving to the top of the charts in marijuana production that is being trafficked into Italy and the rest of Europe. Hard drugs are also rampant. Addiction and other drug problems are becoming the norm in a struggling country of just 2.5 million people.

The country is also becoming a trafficking point for hard drugs coming out of South America and Central Asia — the gateway to Europe. Critics say laws passed in parliament — not subject to the scrutiny of a nonfunctioning constitutional court — are aiding in laundering the profits of this drug trade.

The Americans and the Europeans are ignoring all of this, perhaps to avoid admitting the Soros/globalist agenda many tried to foist on the region hasn’t worked. Or rather, that it worked all too well but the result hasn’t been a happy one for the Albanian people.

Socialism is never about the people — it is always about power. In the end, it’s about gaining control in ways Marx clearly understood. Mr. Soros is attempting to replicate a failed leftist template all across the Balkans, promoting an open-border society akin to a new Yugoslavia — controlled by socialists of course.

The European Union makes a big deal about the supposed anti-democratic nature of judicial reform in Poland and Hungary, but has ignored the far more dire and dishonest situation unfolding in Albania.

As they say, sunlight is always the best disinfectant.

• L. Todd Wood is a former special operations helicopter pilot and Wall Street debt trader, and has contributed to Fox Business, The Moscow Times, National Review, The New York Post and many other publications. He can be reached at LToddWood.com.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:56   #57
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,695
Thanks: 2,892
Thanked 1,907 Times in 856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Ehe, ju vazhdoni ketu se Xeni i Sales vazhdon shton pasurine andej, edhe ku, pikerisht aty ku vrau. Ca ofeze!!!

__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 17:58   #58
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Erdhi dimri, nuk e tha keq Salvini duhet ta luftojme sorren si Skenderbeu turqit e kishte fjalen per ate te vetmin te vertetin

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ana_gend : 19-06-2019 nė 18:01
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ana_gend pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2019, 18:01   #59
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Nuk e tha keq Salvini duhet ta luftojme sorren si Skenderbeu turqit e kishte fjalen per ate te vetmin te vertetin
Ta luftojmė me lesh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Se ne vetėm me tjerr lesh jemi, vuajmė nga Sindroma e Stokholmit.
Sa mė shumė na dhunojnė aq mė shumė i adhurojmė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 18:02   #60
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tension dhe pėrleshje anė e mbanė Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Ta luftojmė me lesh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Se ne vetėm me tjerr lesh jemi, vuajmė nga Sindroma e Stokholmit.
Sa mė shumė na dhunojnė aq mė shumė i adhurojmė.
par nuk e kishte per ne ate fjalim
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ana_gend pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur