Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-06-2019, 06:30   #21
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Lėre par se tė mė shposh pikė gjaku se mė nxjerr, lėre. Sali qėnin dhe Lul legenin i pafsha atje ku as hasmin nuk do tė shikosh.
Ik o King nga ai vend ik, Po te duhet ndonje garanci per vize tre vjecare, kaq e kam me dor, ta nis. Seriozisht.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 06:32   #22
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
sa budallenj jane shqiptaret.

sherr ke lagjja dujsivit ledio
Drague, se ti i kupton ca gjėra edhe pa qen kėtu. Kanė dalė gjithė fuksat e lagjeve dhe ulen dy nga dy dhe shikojnė kush shkon pėr tė votuar dhe kush jo.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 06:32   #23
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 06:44   #24
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,721
Thanked 7,942 Times in 5,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga king bardhyl Shiko postimin
drague, se ti i kupton ca gjėra edhe pa qen kėtu. Kanė dalė gjithė fuksat e lagjeve dhe ulen dy nga dy dhe shikojnė kush shkon pėr tė votuar dhe kush jo.
nuk di cfare te them .jam pa fjale se i lam prinderit vetem per nje jete me te mire
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 06:51   #25
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,292
Thanks: 3,069
Thanked 2,420 Times in 1,627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Ik o King nga ai vend ik, Po te duhet ndonje garanci per vize tre vjecare, kaq e kam me dor, ta nis. Seriozisht.
Rrofsh land, shumė tė faleminderit. Por nuk ėshtė kaq e lehtė, nuk i lė dot gjėrat kėshtu dhe tė iki. Janė aq sa tė mbajnė mbėrthyer dhe nuk tė lėnė qė tė lėvizėsh. Nuk ėshtė aq kollaj ti jap drejtim gjėrave tė mia kėtu se ndryshe do kisha ikur me kohė.
Por mė beso, ėshtė turp. Ja ka ulur kokėn kėtij populli. Ka instaluar diktaturėn e koromanes, e kores sė bukės. E degjeneroi administratėn. Ikin njerėzit dhe votojnė nga halli. Ėshtė shumė turp, mė beso. Shikoj si tallen, nuk kanė as turp, as nder, as din e as iman.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 06:58   #26
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

A marun votimet sa doli rezultati
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 07:13   #27
doganieri
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 86
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i doganieri pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 07:21   #28
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,376
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Vazhdoni te shkruani ketu qe te mos ju humbase frymezimi..neser eshte dita kulmore e kesaj gjese dhe une verej qe ju diskutoni me shume pasion keshtu mendova tju krijoj mundesine te vazhdoni diskutimin..te me falni nese nuk ju ndjek dhe nuk jam shume aktiv me postime por e rendesishme eshte qe ju te kenaqeni.
Tė faltė zoti....
Dritė ta bėftė...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 07:33   #29
Jolene
V.I.P
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,982
Thanks: 6,162
Thanked 7,609 Times in 3,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Drage shif ca ka vesh

__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 07:35   #30
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,925
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Partia e Canabisjes, Ed Tumanja. Shqiperia po ndryshon ne rrugen per nje Shqiperi Koreane
Video/Fshati braktis votimet, banori: Nėse ky popull voton do tė sjellė komunizmin
June 30, 20190

Njė banor i fshatit Ngraē, Mallakastėr ka thėnė pėr kamerėn e RTV Ora arsyen pse ditėn e sotme nuk do tė marrė pjesė nė procesin e votimeve.

Sipas tij nėse populli sot voton do tė djellė komunizmin, ndėrsa thekson se njė shtetrrethim tė tillė Shqipėria nuk e ka parė.

Banori: Ditėn e sotme unė jo vetėm qė nuk votoj, por nėse ky popull voton do tė sjellė komunizmin. Nė kohėn e komunizmit njerėzit zinin radhėn nė orėn 6 dhe kush tė votonte mė para.

Unė u vonova pak sa lidha lopėn, ishte ora 7:30 dhe mė hyri sekretari i byrosė me shqelma, pse u vonove. Mė duket se erdhi prap kjo ditė. Shqiptarėt nuk e duan kėtė ditė. Janė njerėz evropianė. Kemi rėnė dakord tė gjithė si fshat pėr tė mos votuar dhe nuk ma merr mendja ta shkeli njeri qendrėn e votimit.

Mbrėmė natėn na prunė kutitė e votimit, e paprecedentė. Nuk ka ndodhur ndonjėherė shterrethim kėshtu.

https://startnews.al/2019/06/30/vide...le-komunizmin/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 07:36   #31
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,254
Thanks: 12,256
Thanked 6,719 Times in 4,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
A marun votimet sa doli rezultati
Rezultatin e dime ne akoma pa votuar
Po prit dhe ca se der sa ta konfirmojne do kemi show lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 07:49   #32
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Rezultatin e dime ne akoma pa votuar
Po prit dhe ca se der sa ta konfirmojne do kemi show lol
Angi je e vogel ti shpirti ne kete kohe madje eshte vone ishte shpall rezultati
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 07:52   #33
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Drage shif ca ka vesh

qeka depilu apo se rr. hic ne fakt askush se ka tall b..... me kete popull me shume se ky qafir
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ana_gend pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 07:59   #34
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,254
Thanks: 12,256
Thanked 6,719 Times in 4,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Angi je e vogel ti shpirti ne kete kohe madje eshte vone ishte shpall rezultati
Une u rrita sa per te votuar Dhe jam aq e rritur sa nuk pranoj te shes voten time
Per asnje cmim
Unless ka shum zero mbrapa
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 08:19   #35
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

E re ju te shqiperis, ndonje lajm! Kush do fitoj ne tiran, lali pleri apo lali pleri? Hajt gjith pushtetin sovjeteve. Filloni luften e klasave, kush nuk ka shku ne votime, armik.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 30-06-2019 nė 08:28
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 08:22   #36
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 08:49   #37
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Te fala pe Korce
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 08:52   #38
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,206
Thanks: 4,668
Thanked 5,337 Times in 2,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Qysh po shkojne votimet ? Votuan Gje Luluja & Metushi? Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2019, 08:58   #39
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,925
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

jo,jo thane qe doli vetem Eduja, kadhezoj MinoQken me ēorape per media ene votoj

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 30-06-2019, 09:05   #40
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,206
Thanks: 4,668
Thanked 5,337 Times in 2,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse nuk i fut hundet usa ne gjermani? se kto kan bole jo si delet shqiptare
Miremengjes drague

Ne nje vend ku duan te vrasin e presin njeri tjetrin, e nje vend qe nuk ka stabilitet dhe cenohet nga levizje te brendshme & te jashtme .. duhet nderhyrja . Apo te behet si Kosova?

Kur nderhyne ne Kosove u Gezuat te gjithe, tani ankoheni .. Nuk po ju dihet karari as juve . : )
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur