Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-05-2019, 14:10   #101
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,471
Thanks: 22
Thanked 70 Times in 65 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK nis zgjedhjet e brendshme: Veseli kryeministėr i ardhshėmVeseli: Zgjedhjet e brendshme kanė sjellė kuadro tė reja pėr Dekadėn e Re

25 maj 13:54

Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės, Kadri Veseli, ka takuar strukturat e reja tė degės sė PDK-sė nė Kaēanik, me tė cilat ka diskutuar pėr vizionin e tij pėr Dekadėn e Re dhe pėr zhvillimin e Kaēanikut ku PDK ka fituar tė gjitha zgjedhjet qė nga themelimi.

Duke folur pėr zgjedhjet nė gjitha nivelet e strukturave tė PDK-sė, kryetari Veseli tha se nė kėtė proces kanė marrė pjesė mbi 50 mijė qytetarė tė profileve tė ndryshme, duke freskuar dhe forcuar Partinė Demokratike tė Kosovės pėr zhvillimin e mėtejmė tė shtetit.

“PDK ėshtė forca mė e madhe nė Kosovė. Jemi parti e veprave e jo e fjalėve. Jemi parti e pajtimit e jo e urrejtjes. Jemi parti e konceptit pėr tė ardhmen e jo qė zhytet e plekset gjithmonė nė konfliktualitet”, tha Veseli.

Ai ka folur pėr rezultatet e fundit nė zgjedhjet qė u zhvilluan nė katėr komunat e veriut, ku PDK ka dalė e para nga partitė shqiptare nė mbi 70 pėrqind tė vendvotimeve pėrballė koalicionit tė tri partive tjera shqiptare qė kanė garuar sė bashku.

Kreu i PDK-sė tha se me pėrmbylljen e procesit zgjedhor partiak, nisė etapa e re e vizionit tė ri tė PDK-sė – Dekada e Re.

“Si parti shtet formuese dhe shtet ndėrtuese, jemi shtyllė e shtetit tonė tė pavarur, e fuqishme, luftuese e pa kompromis e dukurive negative duke pėrfshirė korrupsionin dhe krimin e organizuar. Nuk ka forcė qė mund tė na ndalė nė kėtė vizion. Duhet t’u japim mundėsi njerėzve qė kanė vizion qė kanė dėshirė, qė kanė dashuri, qė kanė qėllim tė shėndoshė pėr tė ndihmuar fqinjin e vet, bashkėqytetarėt e vet, familjen e vet, sikurse edhe familjet tjera nė gjithė Kosovėn”, theksoi Veseli.

Veseli ka folur para strukturave tė reja tė Degės sė PDK-sė nė Kaēanik edhe pėr nismat e tij tė fundit pėr Tribunalin Ndėrkombėtar pėr gjenocidin serbė gjatė luftės nė Kosovės, pėr ndėrtimin e Muzeut tė Gjenocidit si dhe atė tė Dėbimit.

Ai tha se kėto propozime kanė pėr qėllim tė kėrkojnė drejtėsi pėr mijėra viktima tė pafajshme qė janė vrarė e masakruar nga forcat serbe, duke i hapur kėshtu pastaj rrugė arritjes sė njė marrėveshje tė qėndrueshme nė Ballkanin Perėndimorė.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 19:17   #102
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,471
Thanks: 22
Thanked 70 Times in 65 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK nis zgjedhjet e brendshme: Veseli kryeministėr i ardhshėmXhavit Haliti rizgjedhet kryetar i Degės sė PDK-sė nė Pejė

26 maj 16:37

Nėnkryetari i Kuvendit tė Kosovės nga radhėt e Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Xhavit Haliti ėshtė rizgjedhur kryetar i Degės sė kėsaj partie nė Pejė.

Haliti do tė jetė nė krye tė Degės sė PDK-sė nė Pejė edhe pėr katėr vitet e ardhshme.

Partia Demokratike e Kosovės (PDK) qė nga viti i kaluar ėshtė nė zgjedhje tė brendshme, ku tashmė ka pėrfunduar zgjedhjet nė shumicėn e degėve tė saj. Nė muajin e ardhshėm pritet tė mbahet Konventa qendrore e PDK-sė, ku pritet tė zgjedhėn organet drejtuese tė kėsaj partie.

/Epoka e re/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 20:50   #103
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,471
Thanks: 22
Thanked 70 Times in 65 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK nis zgjedhjet e brendshme: Veseli kryeministėr i ardhshėmGrabovci: Urime Zekė!

26 maj 21:47

Adem Grabovci e ka uruar Xhavit Halitin pėr zgjedhjen nė krye tė Degės sė PDK-sė nė Pejė.

Grabovci pėrmes njė postimi nė llogarinė e vet nė “Facebook” ėshtė zotuar se do tė jetė nė shėrbim tė Degės, me qėllim tė rritjes dhe dhe fuqizimit tė PDK-sė.

Nė funksion tė arritjes sė kėtij qėllimi, Grabovci ka thėnė se e ka tėrhequr kandidaturėn pėr kryetar tė PDK-sė nė Pejė.

Postimi i plotė i Grabovcit:

Urime strukturave tė zgjedhura tė PDK-sė, Dega nė Pejė.
Urime Zekė (Xh.Haliti), zgjedhja kryetar i Degės!
Me tėrė potencialin tim do tė jem nė shėrbim tė Degės, me qėllim tė rritjes dhe fuqizimit tė PDK-sė.
Me kėtė rast dua njėkohėsisht t’i pėrshėndes dhe falėnderoj tė gjithė zyrtarėt, anėtarėt dhe simpatizantėt e PDK-sė nė Pejė, pėr mbėshtetjen qė mė kanė dhėnė gjatė procesit zgjedhor.
Kam shpreh gatishmėrinė time tė plotė, qė tė vėhem nė shėrbimin tuaj, por mbi interesin tim, si ēdoherė, ėshtė interesi i pėrgjithshėm. Besoj se sot tė gjithė, pavarėsisht emocioneve, pajtohemi se ėshtė bėrė veprimi mė i mirė i mundshėm nė drejtim tė fuqizimit dhe unifikimit tė Degės sė PDK-sė nė Pejė.
Angazhimi dhe kontributi i im pėr anėtarėt e simpatizantėt e PDK-sė, si dhe tė gjithė qytetarėt e Pejės, do tė jetė edhe mė i madh nė periudhėn nė vazhdim.
Urime e suksese!
Dalshim faqebardhė!
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 08:29   #104
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,471
Thanks: 22
Thanked 70 Times in 65 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK nis zgjedhjet e brendshme: Veseli kryeministėr i ardhshėmTė nderuar anėtarė dhe simpatizantė tė PDK-sė
Pas njė procesi zgjedhor tė brendshėm, demokratik dhe fer, me qėllimin e vetėm pėr tė forcuar strukturat tona tė nėndegėve dhe degėve, pėr tė afruar djemtė dhe vajzat mė tė mira, kuadrot dhe profesionistėt mė tė mirė, artistė dhe bujq, kemi dėshmuar se jemi partia qė unifikon tė gjithė.

Me njė pjesėmarrje jashtėzakonisht tė madhe, nė ēdo nėndegė nga ku u zgjodhėn kryetarė e kryesi pėr tė pėrfaqėsuar ēdo fshat dhe lagje tė Kosovės, me garė tė hapur dhe njė proces demokratik.

Tashmė jemi nė pėrfundim tė kuvendeve tė Degėve nga tė cilat janė zgjedhur Kryetarė tė rinj, me shumė vullnet dhe energji pėr tė realizuar vetė Dekadėn e Re qė tashmė frymon nė ēdo cep tė Kosovės.

Tė nderuar delegatė tė zgjedhur pėr Konventėn zgjedhore,

Ftoheni t’i jepni vulė platformės dhe ekipit tė Dekadės sė Re nė Konventėn Qendrore, e cila do tė mbahet mė 16 Qershor 2019, nė Hotel Emerald,

Ftohen kandidatėt e interesuar pėr tė garuar pėr Kryetar tė Partisė Demokratike tė Kosovės, tė paraqesin kandidaturėn para Komisionit Qendror Zgjedhor tė PDK-sė, deri mė datė 1 Qershor, ndėrsa platforma paraqitet deri mė datė 8 Qershor.

Konventa festive do tė mbahet mė datė 17 Qershor.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur