Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale > Gjuetia dhe peshkimi

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-07-2018, 19:51   #101
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,467
Thanks: 641
Thanked 1,034 Times in 586 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Unė kam dėgjuar opinione nga peshkatarė... se kam dhe njė tė shastisur mbas peshkimit qė s'ka lėnė mė kanal lumė liqen pellg edhe pellgaēe, pa peshkuar... dhe gjysmėn e rrogės me grepa dhe filldispanja e harxhon...
Mirėpo ai thotė qė ėshtė mė e vėshtirė tė kapet peshku i ujit tė ėmbėl nga ai i detit... Ju si e mendoni?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 20:11   #102
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 483 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Une nuk besoj.
Vajtem nje here ne nje prrua dhe zume pa ekzagjerim rreth 20 kile peshk kater veta. Ishte mustak si tip sardele. I binte shume krimbit dhe flutures. Nga dy tre peshq nxirrnim cdo te hedhur. Jane keto castet qe te bejne ta adhurosh peshkimin.

Edhe ne Greqi kur peshkonim neper ca lumenj pran deltave, mbaj mend qe zinim shume peshq. Ne det del dhe bosh, ne lumenj del rrall here bosh, po te dish sjelljen e pershkut qe ti gjuan.

Pastaj peshqit ndahen si dhe kafshet ne peshq me preferenca ushqimore bimore dhe peshq me preferenca ushqimore shtazore, domethene ushqehen me insekte, krimba, apo peshq te tjere. Dhe ne pergjithesi keta te grupit te pare jane me te veshtire per te rene ne karrem sepse vete bolliku bimor neper mbientet ujore, i bene ata indiferent ndaj karremit. Kurse keta predatoret i bien me shume kollaj karremit kur e kon me ushqimin e tyre sepse eshte me i veshtire per tu gjetur ne natyre dhe peshqit e ketij tipi nuk e humbasin rastin ta lene tu shpetoj nje ushqim i gjetur lehte.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 20:21   #103
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,467
Thanks: 641
Thanked 1,034 Times in 586 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Unė s'marr vesh... po kėtė llaf ma kanė konfirmuar mė shumė se dy persona qė e kanė pasion kėtė sport..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 20:24   #104
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,092
Thanks: 11,742
Thanked 10,436 Times in 6,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Unė s'marr vesh... po kėtė llaf ma kanė konfirmuar mė shumė se dy persona qė e kanė pasion kėtė sport..
Po ti peshkaqenin do mėsosh si kapet peshku?
Ėshtė njėsoj si ti mėsosh ujkut si gjuhet dreri.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 20:25   #105
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 483 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Po amator jam dhe une, nuk jam ndonje profesionist, flase per pershtypjet e mia.
Nuk eshte se jane te sakta.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 31-07-2018, 20:32   #106
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,467
Thanks: 641
Thanked 1,034 Times in 586 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po ti peshkaqenin do mėsosh si kapet peshku?
Ėshtė njėsoj si ti mėsosh ujkut si gjuhet dreri.
Unė di vetėm ta ha nuk di tė peshkoj... sikur tė ma gatuajnė ditė pėr ditė nuk mėrzitem unė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 21:05   #107
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,865 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Po ore, leqe une se imagjinoj dot kete ( sado I mbylla syte per imagination ) me ato gishtat/ duart si per piano e me thonj te bukur e delikate me vene krimba te grepi. LOL
E pra, e! Edhe sikur te postoj nje foto duke i rene pianos, prape s'do besoni ju. Jeni shume forumiste mosbesusa!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 21:09   #108
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,218
Thanks: 1,138
Thanked 6,581 Times in 2,936 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
E pra, e! Edhe sikur te postoj nje foto duke i rene pianos, prape s'do besoni ju. Jeni shume forumiste mosbesusa!
Dhe pianos di ti biesh???
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 21:10   #109
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 483 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Une te besoj, per akrepin nuk e di.
Beson me koken e tij ai dreq.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 21:11   #110
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,865 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Dhe pianos di ti biesh???
Jo. S'kam vesh, se duart i paskam. Lol
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2018, 21:12   #111
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,467
Thanks: 641
Thanked 1,034 Times in 586 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

.......... Sa paragjykon... se mos solle foton ti e se besuam ne
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2018, 12:23   #112
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,700
Thanks: 1,111
Thanked 1,050 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Nuk e mbaja dot. Duhet ta terhiqte nga uji ky peshkatari dhe ta mbante sa ti beja nje foto. E pastruan, e prene dhe hengra une dhe lagjia tre dite rresht.N'daē besoni, n'daē jo! Lol
YOKO paska talent te pa zbuluar. Sa kile ishte?


Ti Shark na i sill ato fotot e peshqve dhe peshkimit nese ke
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur