Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-08-2018, 20:46   #41
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
E ke fytyre ti pastaj tu shkosh nga pas lol,po shko ore dhe gjej ndonje te rangut tend Po ku i shihni keto femra me qafshi,ne kaq vite emigrant e akoma me plevrek te grisura me keq se te Shekriut lolPer ndonje zocke te shtrenjte nga ato qe thote Eliani edhe ndodh,ca s'ben vaki me shqipet sot,pa buke rrine por pa cigare alkol e zocka s'nuk bejne dot lol...
Mendoj se rezultati i asaj qe une ekzistoj i detyrohet kryesisht femrave, pasi rrethohem dhe jam rritur nga figura femerore si gjyshja, nena, motra, shoqja.
Gjeja qe me pelqen te femrat eshte se mjaftojne ca fjale per te na bere te qeshur e te lumtur per te ndryshuar diten.


p.s. sa per rangun jam aq lart sa nuk me arrijne dot as me ashensor
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2018, 23:20   #42
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,137
Thanks: 12,440
Thanked 7,313 Times in 4,887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat


Gazetar ky LOPCARI
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 16:31   #43
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
kesaj i thone mos marc(sh) grua nga Fieri
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 21:42   #44
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,985
Thanks: 5,542
Thanked 2,212 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

.......

‘Mė fal motėr qė virgjėria jote duhet tė shėnjojė vulėn e moralit tėnd’
E dashur motėr.
Mė fal,
Mė fal qė nuk e kam njė grusht tė fortė,
si Migjeni.
E t’i bije ne mes ta shkallmoj kėtė mentalitet te dreqit,
Ta thyej kėtė rrote fati qe nuk thyhet dot.
Qe n ‘mėngjeset e ftohta tė dimrit,
Zgjohesh duke jetuar,
Kur nė fakt nuk je.
Kur distanca mė e largėt qe ke udhėtuar nė jetėn tėnde ka qenė 100 kilometra,
Mė fal.
Qė ti ke lindur femėr,
E unė,
Unė kam privilegje mė shumė se ti,
Ne kėtė botė burrash.
Ku virgjėria jote,
Duhet patjetėr tė tė shėnjoj me vulėn e moralitetit tėnd.
Mė fal,
Qė nena ime tė quan tė brishte,
Te paafte pėr tė jetuar vetėm,
Te mbush trurin me gjera qe nuk janė tuat.
Kur ti je njė shkėmb,
Shumė mė e forte se aq, se unė, e se tjerėt.
Mė fal.
Mė fal qė kam bole.
E mu deshėn kaq shumė vite tė kuptoj qe kam jetuar nė gėnjeshtėr,
Qė pėr tė shkuar deri nė dyqan,
Duhet tė tė pėrcjell unė,
Qė sytė e egėr tė shitėsit mos tė tė lenė te zhveshur.
Te pambrojtur, e mė pak tė ndershme nė sy tė botės.
Mė fal.
Qe ne venat tona na rrjedh gjaku i njėjtė,
Por jemi kaq te ndryshėm,
Qe nuk u rritem njėsoj,
Qe ty tu mohua e drejta e fjalės mė shumė se mua,
Qe ty s’tė deshėn kurrė siē ishe.
Qe kurrė nuk jetove e lirė.
E fjala liri pėr ty,
tash mbet veē njė abstrakt i paprekur.
Me fal.
Qe pėrqafimet e mia janė kaq te ftohta,
E ti mban fotografinė time nė ekranin e telefonit tėnd,
kur unė nuk e meritoj.
Se ne orėt e para tė mbrėmjes,
Ti duhej te ishe ne shtėpi.
E unė jo.
Mė fal.
Qe pėr ty isha ai vellau i ndjeshėm,
Qe s’kam aq shume force,
Sa te gozhdoj fjale neper mure.
Fjale te mira qe te lėnė shenjė terė jetėn,
Tė tė rrėfej se sa shumė tė dua,
se sa shumė tė adhuroj
e se sa shume tė kam motėr.
Mė fal,
Njėmijė herė mė fal,
se fustanet e shkurta nė vendin tonė ta ndalin rriten,
E ku fjalėt e fisit te lenė mėkatare.
Mėkatare qe ti fal dashuri.
Me fal,
Qe ti edhe pse u linde para meje,
Detyre e imja mu be tė tė mbroja ty,
Tė tė kėshilloja ty,
E ti,
Ti tė mė dėgjoje mua.
Mė fal,
qe na rriti botė e ngushtė e mėhallės,
Qe nuk u zhvilluam kurrė bashkė.
Kur ne klase te trete me pyeten te them fjali qe tregon prone,
Dhe thash qė “Unė kam njė motėr”,
askush nuk mė tha gjė.
Se ma morėn pėr te saktė.
Se ti ishe pronė,
Prone e imja, e babait tim, e burrit tėnd.
Mė fal,
Mė fal pėr tė fundit herė,
qė sot Unė nuk tė fal dot.
Qė as ti nuk e kishe njė grusht tė fortė,
E t’mė bije midis fytyre,
Te mė theje turinjtė sa herė flisja,
Sa herė bėrtisja,
Dhe po o motėr po,
Tė mė theje turinjtė njėherė e mirė,
sa herė qė unė mėkatoja.

Shkruar nga R. Elshani.
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2018, 00:31   #45
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,137
Thanks: 12,440
Thanked 7,313 Times in 4,887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Doli NANA ne cardak.

Doli Nana ne cardak:
Eja nuse t“puthi pak.
Ma grabiten djalin burre,
qe s`do t“kthehet ma askurre.
me than voter e konak
ma lane nusen pa duvak.

....vazhdimin mund ta lexoni te....Antologjia e letersise shqipe,para 45 vjetesh si botim,faqja 67-te.

nga Vehbi Bala.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 16-08-2018, 09:49   #46
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,137
Thanks: 12,440
Thanked 7,313 Times in 4,887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Beno???
Qfar ke?
Ka dale nora istreTHIjve ...dhe ritat me gropa.
Nigjo....heren tjeter do ta plas KRYEVE ose do ta THY ekranin.


TUNGI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2018, 11:13   #47
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,137
Thanks: 12,440
Thanked 7,313 Times in 4,887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat


BENI,Akrepi,Land,Sopoti,Endri ne Baba ka Durrsi mendojne....... keshtu ne te ARDHMEN.

KLM.

Ec ATY.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur