Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-08-2018, 01:22   #41
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,305
Thanks: 1,056
Thanked 594 Times in 370 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Natyra dhe shqiptaret

Shqiperia ne kohen e komunizmit lende te pare per ngrohje kishte drute,dhe qymyrin. Megjithese priheshin pyjet per lende drusore,Shqiperia deri ne 1993 kishte 33% pyje ne territorin e saje. Ne kohene komunizmit mbilleshin rreth 2 milione fidane ne vit. Masakra e vertete filloi pas vitit 1993-1993 e vazhdon edhe sot. Krim me te madh territorit tone nuk i eshte bere kurre gjate historise. Shto tani edhe qindra hidrocentrale qe po ndertohen mbi c'do lume,prrua e rreke.Katastrofe apokaliptike. As pushtimet e huaja nuk e bene kete dem qe i beme ne vetes.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 11-12-2018, 08:58   #42
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,305
Thanks: 1,056
Thanked 594 Times in 370 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Natyra dhe shqiptaret

Para disa ditesh eshte gjendur nje pelikan i vrare ne lagunen e Nartes. Pas nje fare suksesi ne riperteritjen e pelikanit kacurel ne lagunen e Karavastase,eshte vene re prania e pelikanit edhe ne lagunen e Nartes dhe ne Kune te Lezhes.Mirepo njerez te pandergjegjshem vazhdojne te qellojne mbi cdo gje te gjalle qe leviz ne toke uje e ajer.Eshte e pabesueshme kjo sjellje ndaj natyres ne kete vensin tone te perbashket. Kur te mesojme te respektojme natyren me gjithe gjallesat e ndryshme,atehere do te fillojme te respektojme edhe veten dhe atdheun.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 19:32   #43
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,137
Thanks: 12,440
Thanked 7,311 Times in 4,887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Natyra dhe shqiptaret

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Shqiperia ne kohen e komunizmit lende te pare per ngrohje kishte drute,dhe qymyrin. Megjithese priheshin pyjet per lende drusore,Shqiperia deri ne 1993 kishte 33% pyje ne territorin e saje. Ne kohene komunizmit mbilleshin rreth 2 milione fidane ne vit. Masakra e vertete filloi pas vitit 1993-1993 e vazhdon edhe sot. Krim me te madh territorit tone nuk i eshte bere kurre gjate historise. Shto tani edhe qindra hidrocentrale qe po ndertohen mbi c'do lume,prrua e rreke.Katastrofe apokaliptike. As pushtimet e huaja nuk e bene kete dem qe i beme ne vetes.
OSHEE marrėveshje me USAID pėr rritjen e performancės.

Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike (OSHEE) firmosi njė marrėveshje bashkėpunimi me USAID-in, pėr tė dhėnė asistence teknike pėr pėrmirėsimin e performancės dhe veprimtarisė sė OSHEE-sė.

Do tė jetė drejtoria rajonale Shkodėr, qė do tė pėrfitojė asistencė teknike pėr njė shtrirje kohore 1-vjeēare.

Gradualisht, me zhvillimin e projektit, nė bashkėpunim me kompaninė e njohur nė fushėn e konsulencės tė kontraktuar nga USAID-i, “Tetra TeCH”, asistenca do tė shtrihet edhe nė rajonet e tjera.

Administratori i OSHEE, Adrian Ēela tha se “marrėveshja me USAID nė thelb synon forcimin menaxherial dhe pėrmirėsimin e mėtejshėm tė treguesve pėr rajonin Shkodėr. Ne besojmė se ky bashkėpunim do tė jetė frytdhėnės, bazat e tė cilit, pas Shkodrės do tė shtrihet edhe nė rajonet e tjera”.

Nė kushtet kur, nė rang vendi humbjet janė nėn 24%, vlerėsojmė se me angazhimin e ri tė partnerėve nė Shkodėr, ky rajon do tė na pėrmirėsojė mė tej treguesit. Pėrfaqėsuesja e USAID pėr Shqipėrinė, Mikaela Meredith vlerėsoi reformat e ndėrmarra nga qeveria shqiptare nė sektorin energjetik, “ku njė nga treguesit e rritjes sė performancės sė kompanisė OSHEE, ulja e humbjeve, ėshtė rezultat i kėtyre reformave, ēka e kanė bėrė sektorin shqiptar tė energjisė mė tė pėrshtatshėm me atė europian”.

“Pėr 12-15 muajt e ardhshėm, USAID do t’i japė asistencė teknike OSHEE nė fusha si: Leximi dhe faturimi, mbrojtjen dhe kontrollin e tė ardhurave, planifikim dhe operim, si edhe strukturat e pėrmirėsuara tė menaxhimit dhe proceseve”.

“Kėto janė benefite pėr qeverinė shqiptare qė do tė arrihen pėrmes nismave tė menaxhimit dhe do ta vendosė OSHEE nė rrugėn e saj pėr stabilitet tregtar afatgjatė”, shtoi mė tej Meredith.

“Kėto zhvillime e kanė pėrgatitur sektorin energjetik shqiptar pėr njė konkurrencė mė tė madhe nė tregjet rajonale si dhe pėr njė integrim qė do tė pėrmirėsojnė sigurinė e furnizimit me energji, e cila ėshtė thelbėsore pėr njė rritje ekonomike afatgjatė dhe stabilitet social”, u shpreh pėrfaqėsuesja e USAID.

12.12.2018 06:46 By Redaksia Lexo.al

PS:kqyrni mos ka,vreni ose hulumtoni.... noi agjent rus anej ka hidrocentralet

Naten e mire ju me flamur.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg MARREVESHJA-USAID-OSHEE-TTECH-696x407.jpg (21.6 KiloByte, 5 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur