Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-12-2018, 13:24   #201
Njazi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 200
Thanks: 0
Thanked 42 Times in 37 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Njazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Lote e malle:

Loti ra permbi bregun
tokes vendit larg kam shkuar
erdhe tallazi i fuqishem
mallin mori brenda tije duke trazuar
.......
Sillen ujrat rreth e rrotull
do te vijne tjera stuhi
muaj vite do te shkojne
brigjet tona do mberrije
........
Rete e qiellit udhes tyre
do perplasen pambarim
sillen siper avuj loti
n'brigje dhera toke arrin
.........
Do te zbrese me ftohtesi bore
malle i shkuar ne largesi
shi e bresher lart nga qielli
n'lumejt tane perseri.
.........................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Njazi pėlqehet nga
i vjetėr 15-12-2018, 11:46   #202
Njazi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 200
Thanks: 0
Thanked 42 Times in 37 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Njazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Pluhur harrese:

Pluhur ka zene shtrese pas shtrese
sunduk i vjeter,dollap divan
mure te lyera bojra te hapura
qirinj plot mbi shandan
.......
Poshte tyre heshtur rrine
e dime askush s'ben ze
here e fundit s'mbahet mend
per ti levizur frika s'te le
.........
Te demshmet heqim ndjehemi t'lehtesuar
prane i kerkojme si i vogli femije
pluhuri harreses ka zene se poshtmi
sa shpesh themi s'dua t'ja di.
..........
Trupin kembet duart levizim
me ritem t'pandale nervit pa fre
dhe ta kujtojme s'ndihemi t'gezuar
si merimange qosheve fle.
............
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-12-2018, 11:14   #203
Njazi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 200
Thanks: 0
Thanked 42 Times in 37 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Njazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Falle do hedhe:

Falle do nxjerre e kam vendosur
jo ne filxhan,kafe s'me rri
do e bej si perhere
nje gote teke me raki
..........
Me i bardhe vjen mendimi
nuk ka llume s'eshte i zi
kur t'me vije do e holloj
uje te fresket perseri
...........
Lart ne qiell t'vendos fallxheshen
here tjeter rrafsh me toke
kam vendosur fallin vehtes
me nje gote miq e shoke
..........
Po t'me zere t'me rrembeje
histori te dale sajuar
fajtor s'do bej asnje
ne mengjes do t'kem harruar.
...................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur