Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-09-2019, 08:19   #21
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,029
Thanks: 15,588
Thanked 9,237 Times in 6,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Trump shkarkon nga detyra Kėshilltarin e Sigurisė, John Bolton

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Izraeli,SHBA,Gjermania...secili nga keta ia fut njani-tjetrit.
Izraeli ia fut ma shum SHBA-ve se sa anasjelltas.Edhe Gjermanise ia fut sigurt.
Po edhe gjermanet ia pergjuen telefonin e Natanjahut.....kjo e sigurt
Netanjahu eshte nje PSIKOPAT si bolton.Kshu kot....perse ja pezulloi facebook per 24 ore qasjen????Sepse DI vetem gjuhen e URREJTJES...NATYRISHT netanjahu e demantoi ose....Netanyahu mohon se ka ndonjė lidhje me mesazhin dhe thotė se njė punonjės i ekipit tė tij tė fushatės kishte " gabuar " me publikimin e mesazhit,dhe KQYRE....

AproPO...sa here qe shkruajne marrezira PSIKOPATET ja rrasin tjetrit,kam parasysh ate LOKUN qe thoshte....na prij sale berisha.

Tunga.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg NetanjahuFacebook2.jpg (23.5 KiloByte, 26 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 08:30   #22
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,029
Thanks: 15,588
Thanked 9,237 Times in 6,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Trump shkarkon nga detyra Kėshilltarin e Sigurisė, John Bolton

Tash per kta uqk-at......kush asht SHKINA apo TRADHTARI?????

Kėshilltari kryesor pėr sigurinė kombėtare i Presidentit Donald Trump, John Bolton ka bėrė tė ditur se ka pasur njė takim nė Shtėpinė e Bardhė me Presidentin e Kosovės, Hashim Thaēi.

Pėrmes njė postimi nė rrjetin social “Twitter”, Boltoni ka theksuar qė pas kėtij takimi me Thaēin kanė rėnė dakord se ka ardhė koha pėr arritjen e marrėveshjes mes Kosovės dhe Serbisė e cila sipas tij do tė ketė pėrkrahje nga SHBA-tė.

“E takova Presidentin e Kosovės, Hashim Thaēi nė Shtėpinė e Bardhė. U pajtuam qė tani ėshtė koha pėr tė arritur njė marrėveshje ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė.

Ose...

Thaēi: E sigurova Bolton’in se Kosova do tė flasė mė njė zė.

Presidenti i vendit, Hashim Thaēi, ka zhvilluar njė bisedė telefonike me Kėshilltarin pėr Siguri Kombėtare nė Shtėpinė e Bardhė, ambasadorin John Bolton, ku e ka siguruar se Kosova do tė flas njėzėri, ashtu siē ka kėrkuar Presidenti i SHBA’sė, Donald Trump, transmeton Gazeta Metro.

Thaēi ka thėnė se ka siguruar Bolton se Kosova mbetet e pėrgjegjshme pėr vazhdimin e dialogut dhe do tė flasė njė zė ashtu siē ka kėrkuar presidenti i SHBA’sė, Donald Trump pėr arritjen e njė marrėveshje me Serbinė.

Po ashtu presidenti ka thėnė se dialogu do tė vazhdojė dhe bisedimet me Serbinė do tė siguron njohjen reciproke dhe anėtarėsimin nė NATO, BE dhe OKB, transmeton Gazeta Metro.

Postimi i plotė i Thaēit:

Kėtė pasdite kisha njė bisedė telefonike me Kėshilltarin pėr Siguri Kombėtare nė Shtėpinė e Bardhė, ambasadorin John Bolton. Ne biseduam pėr dialogun ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė, si dhe pėr partneritetin e pėrhershėm nė mes tė Kosovės dhe SHBA-sė. Ambasadorin Bolton e sigurova se Republika e Kosovės mbetet e pėrgjegjshme pėr vazhdimin e dialogut dhe do tė flasė me njė zė, ashtu siē ka kėrkuar Presidenti Trump. Ne jemi tė bindur se dialogu do tė fillojė sė shpejti dhe do tė pėrfundojė me njė marrėveshje gjithėpėrfshirėse, qė siguron njohjen reciproke dhe anėtarėsimin nė NATO, BE dhe OKB. Kosova ka ecur gjithmonė pėrkrah Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe miqėsia do tė jetė e pėrhershme, ka shkruar Thaēi nė Facebook./

PS...jo shume vremena kane kaluar apo DA dhe do ta kqyrim si do perfundoje.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Screenshot_56-5-800x450.jpg (20.7 KiloByte, 26 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 14:38   #23
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,222
Thanks: 345
Thanked 611 Times in 449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Trump shkarkon nga detyra Kėshilltarin e Sigurisė, John Bolton

Nuk do ket rezolut okb-je, as marveshje tjeter nderkombtare, por nje dialog Kosov-Serbi per te zgjidh (aq sa munden) problemet, kryesisht definim i kufijve (shkembim territoresh), monitoruar nga SHBA e Gjermani. Keshilltaret e putinit do mbesin te kashta, perjashta.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 18:16   #24
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,029
Thanks: 15,588
Thanked 9,237 Times in 6,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Trump shkarkon nga detyra Kėshilltarin e Sigurisė, John Bolton

Ne shkollat e Kosoves do mesohet qe jedanajest Septembre e beri....al kaida!!!!

Ncncncncncnc.....kshu pervec qe je DERR si natyre,te bajne ne LOPE.

MESONII pakez...REALITET!!!!!


Pastaj per Anthrax dhe si <vret> veten me Paracetamol,ka MJEKE dhe forumi jone.

Gute Nacht AMFIB komb.

Fillim jave te mbare.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 03:22   #25
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,029
Thanks: 15,588
Thanked 9,237 Times in 6,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Trump shkarkon nga detyra Kėshilltarin e Sigurisė, John Bolton

Gjesi flamurtare.

Pompa e ngelur ne administraten caubojse tha: jam 100 % i sigurte qe rafinerite e ZHULAVE saudite i qelloi Irani,apo nuk ka fakte qe i nisi Jemeni.

Senatori amerikan Lindsey Graham

Tani ėshtė koha qė SHBA tė fillojnė njė sulm mbi rafineritė e naftės iraniane, pasi ato vazhdojnė provokimet e tyre ose rrisin pasurimin bėrthamor .

AproPO: nga te gjitha shtetet qe kane sulmuar kundershtarin,Irani e ka bere,atacken apo sulmin e FUNDIT me....1748-n kundra Indise.

Nje pyetje per dinariket...perse Izraeli nuk e njeh si shtet Kosoven???

Fillim jave te mbare.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg BoltonNetanjahu2.jpg (17.8 KiloByte, 11 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg BoltonNetanjahu4.jpg (15.8 KiloByte, 11 shikimet)
Lloji i dosjes: jpeg BoltonNetanjahu5.jpeg (10.6 KiloByte, 11 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg Screenshot_56-5-800x450.jpg (20.7 KiloByte, 11 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur