Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2019, 20:07   #341
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,820
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para21:15 / 22.08.2019
Tahiri: PDK s`do tė lejojė nė Listė zgjedhore persona tė korruptuar

Abelard Tahiri nga Partia Demokratike e Kosovės ka thėnė se Lista zgjedhore e partisė ku ai ėshtė anėtar nuk do tė ketė njerėz tė korruptuar.

Tahiri ka folur tė enjten nė “Debat” te RTK.

“PDK nė Listėn zgjedhore nuk do tė lejojė njerėz tė korruptuar. Kushti ynė pėr partnerin e ardhshėm tė qeverisė ėshtė qė tė mos kenė njerėz qė kanė probleme me ligjin. PDK-ja ėshtė parti qė mund ta luftojė korrupsionin dhe mund ta zhvillojė vendin”, ka thėnė ai.

Tahiri ka thėnė se prioritet i PDK-sė ėshtė luftimi i korrupsionit.

Ai ka folur edhe pėr akuzat pėr korrupsion qė rėndojnė mbi PDK-nė.

“Nuk mund tė dėnohemi kolektivisht si parti nė rast se ndonjė individ abuzoi me pushtetin”, ka thėnė Tahiri. “Gjatė qeverisjes sime u fokusova kryesisht nė luftimin e korrupsionit”.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur