Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-08-2019, 08:55   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,868
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Shqipėria e fundit nė Evropė pėr cilėsinė e plazheve

Shqipėria e fundit nė Evropė pėr cilėsinė e plazheveCilėsia e ujit tė detit nė rreth 45 pėr qind tė plazheve shqiptare ėshtė e dobėt ose jashtė standardeve minimale pėr t’u larė. Kjo ėshtė pėrqindja mė e lartė e plazheve tė ndotura krahasuar me 30 vendet e studiuara nga Agjensia Evropiane e Mjedisit (AEM) – agjencia zyrtare e mjedisit e BE-sė.

Raporti i pėrvitshėm i AEM hartohet mbi rezultatet e analizės sė kampioneve tė ujit nė rreth 22 mijė plazhe tė ndryshme tė Europės.

Nė Shqipėri janė marrė kampione uji nė 102 plazhe, tė cilat pastaj analizohen pėr dy lloje bakteresh qė tregojnė ndotjen nga ujėrat e zeza ose nga kafshėt.

Sipas raportit, nė 55 pėr qind tė plazheve cilėsia e ujit ėshtė e shkėlqyer, nė rreth 33 pėr qind ėshtė nė cilėsi shumė tė dobėt ndėrsa nė 12 pėr qind ėshtė jashtė standardeve normale pėr tu larė dhe shfrytėzuar si plazh.

Ky raport godet zhvillimin e turizmit nė vend pikėrisht pėrpara fillimit tė sezonit, sidomos krahasuar me vendet e rajonit Kroaci dhe Greqi, ku cilėsia e ujėrave ėshtė nė nivele shumė mė tė mira.

Kėshtu nė Kroaci, uji nė rreth 94 pėr qind tė plazheve ėshtė nė gjendje tė shkėlqyer dhe nė asnjė plazh nuk ėshtė jashtė standardeve. Ndėrsa nė Greqi uji nė 96 pėr qind tė plazheve ėshtė nė gjendje tė shkėlqyer dhe nė asnjė plazh nuk ėshtė jashtė standardeve.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2019, 10:03   #2
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,639
Thanks: 2,209
Thanked 1,233 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėria e fundit nė Evropė pėr cilėsinė e plazheve

Ata, ato tjeret qe jane tani aty, dhe ne vende publike (restorane, shitore) gjoksin me lesh, e mollezat e topkat ne bikini, ē’done expertet...!?
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2019, 10:21   #3
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,502
Thanks: 4,183
Thanked 4,519 Times in 3,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėria e fundit nė Evropė pėr cilėsinė e plazheve

Po, po qashtu kishin thene, Odhbenia kudhuf Land Countryja

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2019, 18:54   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,547
Thanks: 3,652
Thanked 4,203 Times in 2,359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėria e fundit nė Evropė pėr cilėsinė e plazheve

Ky nuk eshte lajm.

E kunderta do te perbente lajm.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur