Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-06-2019, 10:46   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Vjedhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore )

Aksioneret e kesaj kompanie jane Amerikane ( qe krijuan edhe kete kompanine gjasme kineze qe bleu aksionet ne 2016).

Mos harrojme sesi ambasadori amerikano pekinez Lu kercenoi kryeprokurorin Shqiptar ne 2017 per mos hetim nga Bankers.

Populli shqiptar eshte katandis ne nje specie pa vizion, pa doktrine politike, pa dinjitet kombetar , pa asgje thelbesore.

Edhe kultura familjare eshte duke u therrmuar shume shpejt.

Ngrijini buste Klintonit dhe Albrightit, "sa me shume go..jore " me mire do jete per te gjithe ne".

Sinqerisht qe 1000 here me mire kemi qene ne kohen e Osmaneve ne dinjitetin tone dhe reputacionin tone nderlombetar si komb.

http://top-channel.tv/2019/06/13/naf...-tatim-fitimi/

Citim:
Pasuritė natyrore tė Shqipėrisė prodhojnė fitime marramendėse, por pjesa dėrrmuese e tyre shkon pėr njė grusht kompanish dhe jo tek qytetarėt. Rasti mė flagrant ėshtė ai i shfrytėzimit tė naftės.

Vitin e kaluar, Bankers Petroleum, fitoi 24 milionė euro nga prodhimi i naftės nė vendburimin e patos Marinzės. Por edhe pse ishte kompania e pestė me fitimin mė tė lartė nė Shqipėri pėr 2018-ėn, ajo nuk derdhi asnjė lek tatim fitimi nė Buxhetin e Shtetit duke pretenduar se ende nuk ka rikuperuar plotėsisht kostot e investimeve tė kryera.
Marrėveshja koncesionare e lidhur nė vitin 2004 i lejon kompanisė tė mos paguajė asnjė lekė tatim fitimi deri sa tė ardhurat nga shitja e naftės tė rikuperojnė plotėsisht tė gjitha investimet qė ajo ka bėrė nga dita e parė e koncesionit.
Por edhe pse shfrytėzon vendburimin mė tė madh tė Europės kontinentale prej 15 vitesh duke arkėtuar mbi 3.5 miliardė euro nga shitja e naftės, Bankers vazhdon tė deklarojė se tė ardhurat qė ajo fituar nuk i kanė barazuar ende investimet.
Autoritetet shqiptare dyshojnė se njė pjesė e kostove qė bankers deklaron si investime janė fiktive dhe tė fryra artificialisht. Por kompania nuk e pranon. Kjo pėrplasje vazhdon prej disa vitesh dhe deri mė tani ka fituar gjithmonė bankers, e cila nuk i paguan shtetit asnjė lekė tatim mbi fitimin.
Por jo vetėm kaq. Kėtė vit aksionerėt e Bankers do tė pėrfitojnė njė tjetėr favor; uljen e taksės mbi dividentit. Sipas bilancit zyrtar, aktualisht bankers ka rreth 300 milionė euro fitime tė pashpėrndara. Kur kėto para tu shpėrndahen aksionerėve si dividentė, ata nuk do tė paguajnė mė taksė 15 pėr qind, por vetėm 8 pėr qind.
Nafta e Patos Marinzės, njė nga pasuritė mė tė mėdha publike tė shqiptarėve ka prodhuar qindra milionė euro fitime. Por pjesa dėrrmuese e kėtyre parave janė tretur nė llogaritė e bankės dhe nuk kanė shkuar asnjėherė nė arkėn publike.
🖤 (2)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 13:23   #2
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Vjdhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore )

3.5 miliarde euro xhiro dhe shitje nafte te Shqiperise, pasurise tone te perbashket dhe vlene miliarda euro....

3.5 miliarda euro shitje nafte dhe asnje pagim takse....

Dhe kur filloi hetimi pekinezo amerikani Lu shkoi tej Lllalla dhe e kercenoi ne emer te Amerikes.

Tani une pres qe sic i eshte berr njw bust Albrightit ( per turp e faqe te zeze) ti ndertojme nje bust edhe ambasadorit te pare Amerikan ne Shqiperi, Rajersonit.
🖤 (1)
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 13:46   #3
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,794
Thanks: 1,907
Thanked 2,668 Times in 1,484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vjdhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore )

@Kastriot
C'mendim ke pėr bustin tek Zogu i zi?
Pėrflitet se nė fund tė bulevardit tė ri do ndėrtohet monumenti i Xhorxh Sorosit.
Nuk ndaj tė njėjtin mendim pėr kohėn osmane ndėrsa pėr kohėt e sotme nė shumicėn e rasteve ndajmė tė njėjtėn qėndrim.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (2)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 13:55   #4
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,435
Thanks: 15,071
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Vjdhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
@Kastriot
C'mendim ke pėr bustin tek Zogu i zi?
Pėrflitet se nė fund tė bulevardit tė ri do ndėrtohet monumenti i Xhorxh Sorosit.
Nuk ndaj tė njėjtin mendim pėr kohėn osmane ndėrsa pėr kohėt e sotme nė shumicėn e rasteve ndajmė tė njėjtėn qėndrim.
Te njejtin mendim nga ana e ime.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 19:44   #5
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Vjdhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
@Kastriot
C'mendim ke pėr bustin tek Zogu i zi?
Pėrflitet se nė fund tė bulevardit tė ri do ndėrtohet monumenti i Xhorxh Sorosit.
Nuk ndaj tė njėjtin mendim pėr kohėn osmane ndėrsa pėr kohėt e sotme nė shumicėn e rasteve ndajmė tė njėjtėn qėndrim.
Epoka Osmane duhet studiur ne menyre shencore dhe te paanashme qe te shpetojme nga paragjykimi.

Ka paragjykime per ate epoke, sepse shqme shqiptare kujtojne s

e bie ndesh me Skendebeun, (qe ne fakt jo) dhe per shkak te kohes komuniste dhe kompleksit qe kemi ne ne liodhje me perendimin.

Une kam 4 vite qe e studuioj ate epoke, dhe me i mire ne shqiperi dhe Ballkan eshte prof. doktor Dritan Egro, shkencetar i mirefllite osmanolog dhe burr teper i mire.

Absolutisht qe nuk po them qe ka qene ndonje periudhe super e ndritur per ne, por ajo qe po them eshte qe ne krahasim me sot, ne kemi pas ndikim te madh ushtarak dhe politk ne ate perandori, dhe ne kete menyre edhe ndikim gjeopiltik ne 3 kontinente ( plus qe strukturat dominuese shqiptare ne ate perandori i dhane jete edhe periudhen se pashallqeve te pavarura shqiptare ku shqiptaret kontrollin toka nga sudani der ne bosnje) .

Kemi pas nje reputacion te lart si luftetare dhe stetberes ne krahaism me sot.

Gjithmone ne krahasim me sot.

Qe te mos dal nga tema, ti je burr i zgjuar dhe do bie dakord domosodo, sepse ne hapitm tema dhe bejme analizq qe vertete kane te bejne me te ardhemn demografike dhe kulturoe te shqiptareve.

Edhe ti ke bne hulumtime qe edhe mua me kane ndihmuar dhe je antar i vlehshem per kete forum..


Nese Sorosit i behet nje bust ne fund te bulveradit te ri, 2 zgjidhje jane per mua, ose te hidhet busit ne ere, ose une do iki nga ky vend, me zemer te kalbur dhe i mundur brenda meje.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 21:09   #6
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 910
Thanks: 30
Thanked 316 Times in 218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjedhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore )

Bankers ja kane ashtu nenen fitimit. Para disa vitesh me conte shpesh puna tek dogana e Fierit (atehere behej zhdoganimi ne qarkun ku ishte rregjistruar kompania, tani me duket behet zhdoganim ne doganen hyrese) dhe kur vinin kamionet e bankers me materiale me gjera, nuk zgjasnin as 5 minuta. Ne te tjeret prisnim si legena per te bere ndonje pune. Kishin (dhe kane) mareveshje qe nuk paguajne tvsh per materialet qe fusin, qe nga qeverisja birisha. Lek i madh qe do i vlente vendit.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 21:29   #7
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,750
Thanks: 827
Thanked 1,560 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjedhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore )

Kush e solli Bankersin ne Shqiperi?

Dhe pse kaq frike te flitet per Bankers?

Ok , di qe eshte kompani kanadeze , por qe deri tani pervec top channel askush tjeter perfshi dhe opoziten nuk ka thene nje fjale , te gjithe heshtin.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 21:47   #8
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 910
Thanks: 30
Thanked 316 Times in 218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjedhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Kush e solli Bankersin ne Shqiperi?

Dhe pse kaq frike te flitet per Bankers?

Ok , di qe eshte kompani kanadeze , por qe deri tani pervec top channel askush tjeter perfshi dhe opoziten nuk ka thene nje fjale , te gjithe heshtin.
Nuk e di sa e vertete eshte, e kam me te degjuar...ishte nje mareveshje me usa, per clirimin e kosoves usa kerkuan qe bankers te kete keto lehtesira ne shqiperi. Thashetheme zyrash ketu e disa vjet..
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 16:21   #9
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Vjedhja masive e Bankers Petrolium ne Shqiperi ( kompani perendimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Kush e solli Bankersin ne Shqiperi?

Dhe pse kaq frike te flitet per Bankers?

Ok , di qe eshte kompani kanadeze , por qe deri tani pervec top channel askush tjeter perfshi dhe opoziten nuk ka thene nje fjale , te gjithe heshtin.
Strukturat ekonomiko politike te Kanadase i kontrollojne ate qe kontrollojne Ameriken.

Se kush e ka sjell Bankersin dhe perse nuk flitet per te e ka shpjegu Smokie shume mire.

Prandaj pervec perversit zionist Bill Klinton ti ndertojme nje bust edhe Rajersonit.

Ne fund te fundit vetem 3.5 miliarde euro te naftes tone jane.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur