Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-07-2019, 16:18   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,905
Thanks: 7,702
Thanked 3,547 Times in 1,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Eurodeputetja franceze, Loiseau: Ballkani nuk ėshtė i gatshėm pėr anėtarėsim nė BE

Ish-ministrja franceze pėr ēėshtjet Evropiane, Nathalie Loiseau, tash deputete nė Parlamentin Evropian, vlerėsoi se Ballkani “nuk ėshtė aspak i gatshėm” pėr anėtarėsim nė Bashkimin Evropian, sikurse BE-ja qė nuk ėshtė e gatshme tė mirėpresė kėto vende, raporton France Press.
“Ėshtė e domosdoshme qė Evropa tė bėjė shumė mė tepėr ndaj vendeve tė Ballkanit. Kjo nuk do tė thotė se vendet e Ballkanit mund tė anėtarėsohen nesėr nė BE. Kėto vende nuk janė aspak tė gatshme pėr anėtarėsim, dhe ne nuk jemi gati t’i presim”, tha Nathalie Loiseau.
Ajo tha gjithashtu se nuk pajtohet me integrimin e menjėhershėm, por pėr njė “partneritet tė afėrt nė nivel ekonomik por edhe politik, nė mėnyrė qė tė shmangen tensionet”.
Duke folur pėr raportet ndėrmjet BE-sė dhe vendeve tė Ballkanit, ish-ministrja franceze tha se nga kėndvėshtrimi diplomatik, “ekzistojnė gjėra qė BE-ja nuk i ka bėrė mjaftueshėm nė Balkan, rajon i cili nė aspektin gjeografik, historik dhe kulturor ėshtė nė zemėr tė Evropės”.
Jo vetėm ish-ministrja franceze, por edhe presidenti i Francės, Emmanuel Macron ėshtė ndėr kundėrshtarėt mė tė mėdhenj tė zgjerimit tė Bashkimit Evropian. Kohė mė parė ai ka thėnė se do tė bllokojė ēdo pėrpjekje pėr zgjerimin e Bashkimit Evropian, derisa ky i fundit tė kalojė nėpėr reforma tė thella.
______________________________________
https://telegrafi.com/eurodeputetja-...anetaresim-ne/
_______________________________
Me hashima, me rama dhe me vuēiēia nuk hyhet n'Evrope, kurre.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 16:44   #2
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,198
Thanks: 342
Thanked 603 Times in 445 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Eurodeputetja franceze, Loiseau: Ballkani nuk ėshtė i gatshėm pėr anėtarėsim nė B

Nuk esht prabllemi as berja gati e BE-se e as e Ballkanit per antarsim - qeshtja esht a perkon me interesat afat-mesme e afat-gjata te frengut.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur