Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-07-2019, 19:06   #841
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,821
Thanks: 1,918
Thanked 2,720 Times in 1,510 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.


Lolita

Akrepi shiko paksa ketej nga "bulevardi" se tu errėn sytė nga ngjalat.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 08-07-2019 nė 19:58
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 17:11   #842
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,517
Thanks: 15,108
Thanked 9,029 Times in 6,092 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.


Naten e mire....ne zgjedhjet e reja.

Mund te na jepni tradita ka kullat perkatese....si PERFUNDIM.

AGRE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 13:49   #843
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,821
Thanks: 1,918
Thanked 2,720 Times in 1,510 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: Zgjedhjet lokale 2019.


Ergys Mėrtiri
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 19:33   #844
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,126
Thanks: 1,439
Thanked 2,043 Times in 1,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Kjo qendron per shqiptaret 'dje' ku fillon burimi i te gjitha problemeve qe kemi 'sot'.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 67536639_928250114185965_5592264774801948672_n.jpg (20.3 KiloByte, 60 shikimet)
🖤 (1)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 19:34   #845
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,126
Thanks: 1,439
Thanked 2,043 Times in 1,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Dhe sot kemi dy fishin e problemeve sepse nuk mesuam nga e 'djeshmja'.

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 67404125_2355148748144789_3228302216599175168_n.jpg (17.3 KiloByte, 57 shikimet)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 20:09   #846
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 332
Thanks: 0
Thanked 68 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Nuk ka mė pushtet gjyqėsor

Nga Aulon Kalaja

Nuk ka me pushtet gjyqesor. Pushteti ekzekutiv nepermjet vettingut pushtetin gjyqesor e ka shnderruar ne nje mekanizem kontrolli administrativ dhe kryetaret e gjykatave dhe gjyqtaret jane shnderruar ne nepunesa.
Si shpjegohet qe nje kerkese, e njejte dhe e paraqitur persedyti ne te njejten gjykate, hidhet serisht ne short? Nderkohe kryetari i gjykates dhe kancelari kishin detyrimin ligjor qe ta perjashtonin nga shorti dhe t’ia kalonin menjehere gjyqtarit qe shorti i pare ka identifikuar.

Si shpjegohet qe nuk mbahet parasysh neni 58 i Kodit te Procedures Civile? Sipas kesaj dispozite, nese ka nje proces gjyqesor tashme te ngritur do te thote qe ka gjyqvaresi dhe per rrjedhoje nuk mundet me asnje gjykate ne Shqiperi te shqyrtoje me vone te njejten ceshtje. E nese ndodh qe nje gjykim i tille tentohet te rinisen nga palet gjykata edhe me iniciativen e saj ka detyrimin te pushoje menjehere ceshtjen.

E gjithe kjo shfaqe e shemtuar tregon se Kodi i Procedures Civile eshte ne fuqi por materialisht Maliqi eshte me i fuqishem se ligji.
PS:
Mesviti 2019. Edhe pak edhe do futemi ne BE.

360grade.al

https://360grade.al/274003/nuk-ka-me-pushtet-gjyqesor/
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 20:12   #847
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 332
Thanks: 0
Thanked 68 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Dhe sot kemi dy fishin e problemeve sepse nuk mesuam nga e 'djeshmja'.

Mano,

Ti jeton ne NY, USA?

pervec shkrimit neper forume, ti si shtetas amerikan, cfare ke bere prape kongresmenit, apo senatorit tend per te denoncuar pushtetin e komunisteve te vjeter dhe te rinj ndaj Shqiprise?
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 23:33   #848
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,126
Thanks: 1,439
Thanked 2,043 Times in 1,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Mano,

Ti jeton ne NY, USA?

pervec shkrimit neper forume, ti si shtetas amerikan, cfare ke bere prape kongresmenit, apo senatorit tend per te denoncuar pushtetin e komunisteve te vjeter dhe te rinj ndaj Shqiprise?
Po pse me Senator e me Kongresman do merrem une?

Une kam shkuar drejt tek Presidenti.

Me tha 'lum ai vend qe ka njerez si ti, do interesohemi per kete ceshte sepse vendi yne ka interes kudo ne bote. Sidomos ne vendet qe Kan vuajtur she vuajne diktaturen komuniste'.

Nje muaj me vone, Arvziu, qe i tha Birishes "burr shteti' u kthye ne Amerike. Gjoja i mbaroje mandati.

Me shume se kaq nuk te them me se dekinspiroje planet e se ardhmes.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 08:52   #849
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,203
Thanks: 342
Thanked 604 Times in 446 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
…

Nje muaj me vone, Arvziu, qe i tha Birishes "burr shteti' u kthye ne Amerike. Gjoja i mbaroje mandati.

...
Esht per te qar e per te qeshur! Po si mund ti thuhet "bur shteti" nji sherbetori te nomenklatures komuniste ?!?
🖤 (1)
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 12:17   #850
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,359
Thanks: 4,005
Thanked 4,366 Times in 2,941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Nuk e kuptova, ama diēka jo mire po shkruan qashtu

Ende pa hyrė nė zyrė, prokuroria nis hetimin pėr kryebashkiakun e Shkodrės Valdrin Pjetri


Gazeta Express
6 Gusht 2019 13:39
Kryebashkiaku i zgjedhur i Shkodrės, Valdrin Pjetri, duket se do tė pėrballet me Prokurorinė vetėm pak kohė pasi ka marrė mandatin nga gjykata e rrethit.

Prokuroria e Pėrgjithshme ka nisur verifikimet pėr Valdrin Pjetrin nė lidhje me akuzat pėr ndalimin e tij nga policia italiane nė vitet 2001-2002.

Burime zyrtare tė Prokurorisė sė Pėrgjithshme tė pyetura nga RTV Ora, thanė se kallėzimi pėr kėtė rast ėshtė bėrė ditėt e fundit nga Partia Demokratike.

Sipas Prokurorisė, materiali kallėzues i ėshtė pėrcjellė pėr kompetencė sektorit tė Dekriminalizimit.


Burimet e organit tė akuzės thanė se ky sektor do tė kryejė verifikimet pėrkatėsė dhe do tė dalė me njė vendim.

Pak ditė mė parė Partia Demokratike pėmes njė letre drejtuar prokurorisė, deklaroi se nė vitet 2001-2002, Valdrin Pjetri, ka qenė i ndaluar nė Itali gjatė kohės qė ka jetuar nė Firence dhe mė pas ndaj tij ėshtė marrė masa e dėbimit.

PD pretendoi se nga verifikimi i tė dhėnave tė sistemit TIMS rezulton se Kryebashkiaku i zgjedhur nė Shkodėr, nga periudha 2002 – 23.03.2010 nuk ka udhėtuar nė asnjė rast tė vetėm nė drejtim tė Italisė, ēka pėrbėn njė indicie pėr saktėsinė e tė dhėnave tė bėra publike.

Nė kallėzimin e PD-sė, thuhet se nė datė 13 maj 2019 Valdrin Pjetri ka dorėzuar nė KQZ formularin e vetėdeklarimit nė tė cilin i ėshtė pėrgjigjur me jo pyetjes nėse ėshtė ndaluar apo arrestuar ndonjėherė nga organet ligjzbatuese pėr kryerjen e njė vepre penale apo nėse ndaj tij ėshtė marrė masat e dėbimit.

Sipas padisė, kjo pėrmbajtje e formularit me deklarim tė tė dhėnave tė pasakta, sipas ligjit tė vitit 2015 pėr dekriminalizimin pėrbėn vepėr penale dhe sjell skualifikimin e menjėhershėm tė Valdrin Pjetrit nga kandidimi apo ushtrimi i funksionit tė kryetarit tė Bashkisė.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2019, 14:18   #851
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet lokale 2019.

Pirat doli dhe ky pak me barre, ,, tani do presim tha te flase drejtesia
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur