Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: A je fetar?
Po (ndjek fe, praktika fetare dhe feja ėshtė shumė e rėndėsishme pėr mua) 14 31.11%
Jo (jam ateist, agnostik, nuk i dua fetė, jam jofetar por mund tė bėsoj nė njė fuqi tė mbinatyrshme) 31 68.89%
Votues: 45. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-09-2012, 10:01   #21
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Ambasadat i sulmojme vetem kur na shajne partin.
Kam cmire per firmen tende.
Prsh.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2012, 10:05   #22
Askushi
V.I.P
 
Avatari i Askushi
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Vendndodhja: Neverland
Posts: 2,159
Thanks: 0
Thanked 53 Times in 49 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Askushi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

sa pak e duam fene...???
Askushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2012, 10:10   #23
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

Ne emer te ketyre besuesve te zotit jane shuajtur kultura mijeravjecare.
Kemi do tanet aty,si pjesmarres.....etj.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2012, 10:12   #24
Askushi
V.I.P
 
Avatari i Askushi
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Vendndodhja: Neverland
Posts: 2,159
Thanks: 0
Thanked 53 Times in 49 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Askushi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

fete=parti politike...
Askushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2012, 19:09   #25
DeuiD
Anėtar
 
Avatari i DeuiD
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Posts: 43
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
DeuiD ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

Po jame fetare , e falenderoj Zotin qe ma ka mundesuar te jeme prej roberve te tij falenderues .
Jame besimtare myslimane , dhe mundohem ta praktikoj fene aq sa kam mundesi .
I kryej te gjitha obligimet rituale - ditore , javore dhe vjetore qe i kemi nga Zoti yne .
Mendoj se te jesh fetare - besimtare myslimane eshte prej pasurive me te medha qe mundet te posedoj njeriu .

Pse mos te jemi besmitare ? Pse mos ta besojm Zotin tone , kur Ai eshte krijues i te gjithe kesaj gjithesie .
Pse mos te besojm kur Ai eshte krijues i jone dhe kirjues i gjithe asaj qe ne qe e posedojm , si te mirat nga shendeti nga familja nga pasuaia etj
Mendoi se ata qe e mohojn Krijusesin e tyre gabojn shume ! Nuk ka arsye per te mos besuar , se per ata jemi krijuar per ta besuar dhe adhuruar Zotin tone ALLAHUN .
DeuiD nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-12-2012, 15:15   #26
mesuesi_1
Anėtar
 
Avatari i mesuesi_1
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Vendndodhja: ne shkolle
Posts: 69
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
mesuesi_1 ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

po jam fetar .... jam shqiptar .....
__________________
"kur tja kapesh gjarperit koken me kembe, shtypja perpara se te te kafshoje"
mesuesi_1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2013, 19:23   #27
muslim
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 87
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
muslim ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

citim:
Citim:
Jemi aq fetarė saqe ka ndodhur te ndertojme nje xhami ne oborr te shtepise pa asnje konsiderate per fqinjte rreth e rrotull. Kendon qe ne 5 e gjysme te mengjesit ai, e s'do te dije per hallet e popullit.
hallall elushe ke perkrahjen e te gjith besimtareve te fes muslimane
muslim nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2013, 19:37   #28
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

"feja" ime asht vetem Zoti dhe vetem Zoti,ai ne qiell e une bashke me kombin time ne toke...dhe une eci me ato parimet "fetare",qe ben vepra te mira qe te ndihesh mire para krijuesit tim,Zotit te gjithesise...munde te me shifni qe hy ne xhami,apo ne kishe,apo ne sinagoge,apo teqe,une prape ky "fetare" do mbetem,i lidhun forte me Zotin
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2018, 18:56   #29
Jetmira
V.I.P
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,467
Thanks: 1,178
Thanked 1,052 Times in 423 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A jeni fetarė apo jo?

Jo,per mua feja esht si puna e partive politike.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 07:47   #30
Ice
Super Anėtar
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 252
Thanks: 83
Thanked 106 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: A jeni fetarė apo jo?

Jo
......................................
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2019, 14:36   #31
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,574
Thanks: 1,789
Thanked 1,937 Times in 1,458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: A jeni fetarė apo jo?

Shume fetar....
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 12:55   #32
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,275
Thanks: 4,656
Thanked 4,710 Times in 1,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 219
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Re: A jeni fetarė apo jo?

Ncuq.........
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 22:04   #33
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,314
Thanks: 145
Thanked 1,247 Times in 927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: A jeni fetarė apo jo?

Feja duhet te shpallet e jashteligjshme.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
🖤 (1)
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 15:18   #34
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: A jeni fetarė apo jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Feja duhet te shpallet e jashteligjshme.
Sa me larg saj , aq me afer zotit do ndihesh.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 15:39   #35
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,980
Thanks: 4,218
Thanked 4,638 Times in 1,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: A jeni fetarė apo jo?

Feja eshte dicka personale...Pse kujt po i intereson?
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur