Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Zhvillime, Teknologji tė Reja

Zhvillime, Teknologji tė Reja Diskutime mbi teknologjine e fundit, ndikimi i tyre ne jeten e perditshme

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-10-2018, 11:04   #41
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 471 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Sme ngjit fare me then te drejten Peshkaqeni Zi. Mi8 my favorite per mua deri tani. Shum kurjoz jam per Mi9 si do jete kur te dali zyrtarishte ndonje video nga Xiaomi.
priten 2 ndryshime ne krahasim me mi8
1-sistemi android qe kalon ne android 9 Pie
2-dhe nje procesor me i fuqishem nga qualcom
Androi 9 dje u hodh ne prov tek mi mix 2. ndoshta e testojne si do pershtatet me MIUI 10 dhe pastaj ta kalojn dhe ne modelet e tjera
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:19   #42
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,814
Thanked 2,787 Times in 1,553 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Une jam i pavendosur mes Mi8 dhe Poco F1.

Sa ndryshim ka bateria e F1 me Mi8 3d1?
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:22   #43
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 471 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

mi8 3400
poco f1 4000
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:23   #44
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,814
Thanked 2,787 Times in 1,553 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

E kam pare ate, pyes meqe i ke perdor te dy a kane shume diference??
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:29   #45
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 471 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
E kam pare ate, pyes meqe i ke perdor te dy a kane shume diference??
pocco f1 sh pak e perdora per te nxjer nje konkluzion...
qe ne fillim kam qene fan i serise Mi....vetem njehere mora nje te serise redmi dhe nuk ma mbushi mendjen.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:31   #46
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,814
Thanked 2,787 Times in 1,553 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
pocco f1 sh pak e perdora per te nxjer nje konkluzion...
qe ne fillim kam qene fan i serise Mi....vetem njehere mora nje te serise redmi dhe nuk ma mbushi mendjen.
Si shkon bateria e mi8 zakonisht?
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 11:38   #47
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 471 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Si shkon bateria e mi8 zakonisht?
aktualisht me perdorimin qe i bej une me shume se 24 ore....1 dite e gjysem afersisht.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 18:09   #48
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 471 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Si shkon bateria e mi8 zakonisht?
tani i bera nje test baterise ne youtube....14`43" konsumoj 1% bateri.
gprs i hapur, ndricimi ekranit automat,volumi max.
pra nese per 1 ore harxhon 5% bateri ne youtube i bie 20 ore te shikosh filma e video.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
🖤 (1)
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 22:41   #49
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 291
Thanks: 126
Thanked 88 Times in 65 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
tani i bera nje test baterise ne youtube....14`43" konsumoj 1% bateri.
gprs i hapur, ndricimi ekranit automat,volumi max.
pra nese per 1 ore harxhon 5% bateri ne youtube i bie 20 ore te shikosh filma e video.
varet se cfare lloj videosh teston
provoje me hardcore porn te shohesh si konsumohet bateria

﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 06:02   #50
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 471 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
varet se cfare lloj videosh teston
provoje me hardcore porn te shohesh si konsumohet bateria

Te kjo hardcore porn volumin si ta vendos,ne maximum? 😁
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 16:34   #51
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Italia gjobit rėndė Apple dhe Samsung: Ngadalėsuan modelet e vjetra


Autoriteti i Konkurrencės nė Itali ka njoftuar kėtė tė mėrkurė gjobitjen e dy kompanive mė tė mėdha tė telefonėve celularė nė botė Apple dhe Samsung, respektivisht me 10 milionė euro dhe 5 milionė euro, pėr shkak tė “vjetėrimit tė planifikuar” tė “smartphone”-ve tė tyre.


Vendimi besohet tė jetė i pari qė merret kundėr prodhuesve, pas akuzave globale se kompanitė inkurajojnė enkas pėrditėsime tė sistemeve operative pėr telefonėt e vjetėr, tė cilat mė pas i ngadalėsojnė ato, e rrjedhimisht inkurajojnė pėrdoruesit tė blejnė aparate tė reja.
Njė hetim i ndėrmarrė nga Autoriteti Antitrust zbuloi se “Apple dhe Samsung implementuan praktika tė pandershme tregtare”, siē lexohet nė komunikatė.
Pėrditėsimet e sistemeve operative “shkaktuan keqfunksionime serioze dhe reduktuan ndjeshėm performancėn, duke e bėrė edhe mė tė nevojshme zėvendėsimin e telefonėve”.
Samsungu ka njoftuar klientėt e tij, qė kanė nė pėrdorim njė “Note 4”, tė instalojnė versionin e ri tė sistemit operativ tė Androidit (tė zotėruar nga Google) qė pėrshtatet me “Note 7”, por qė modelet e vjetra i ngadalėsonte sė tepėrmi.
Ngjashėm me tė, Apple ka njoftuar pėrdoruesit e “iPhone 6” tė instalojnė sistemin e operimit tė dizenjuar pėr “iPhone 7”, duke shkaktuar kėshtu probleme pėr ata qė kanė modelet mė tė vjetra.
Apple fajėsohet gjithashtu pėr dėshtimin nė informimin e klientėve mbi karakteristikat “thelbėsore” tė baterive prej litiumi tė telefonėve tė tij, pėrfshi kėtu jetėgjatėsinė mesatare dhe sesi ta zgjasėsh kėtė jetėgjatėsi, gjė qė u reflektua edhe nė gjobėn mė tė rėndė.
Autoriteti italian i Antitrustit hapi hetimin nė janar, pas ankesave tė klientėve.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 16:36   #52
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

3d1 kape pak lajmin siper ; )

Nje arsye pse duhet te kalojme te Xiaomi


Venom e bleve ti plak?
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 16:59   #53
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 471 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
3d1 kape pak lajmin siper ; )

Nje arsye pse duhet te kalojme te Xiaomi


Venom e bleve ti plak?
Tani e kape ti ?
Un ka kater vjet e Kam kap
Shiko kap ndonji 8 pro se del keto dite ....
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 18:29   #54
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,534 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Ne kete moment po i bej flash Nubia ZTE 17 Lite. Keto dite j'a kam marre shpirtin. I bera root, i vura TWRP dhe SuperSu ose Magisk dhe i hodha nje LineageOS 14.1. Xiaomi? Respekt. Kam(kisha se j'a fala motres) nje Xiaomi Redmi 4 (4X, i blere per gati 100 Euro. Respekte. Kisha mundesi te blija nje Xiaomi Mi6(1 vit e ca i perdorur) po me beri pordhe njeri. I dhashe pazar 80 Euro.Me tha jo. I dhashe 130 Euro me tha jo. E katandisi t'a shiste per 80 Euro. S'ja bleva nga inati sepse bleva nje Nubia ZTE 17 Lite (64 Storage / 6 Ram), te ri..Jo keq si telefon. Nje Nubia ZTE 17 ( 128 Storage/ 8g Ram) i ri e bleva per 200 Euro. Problemi i vetem? Nuk marrin notification per WhatsUp , Telegram , Vber etc. Sepse i kane bllokuar ne soft. Meqe keto applikacione qe thashe nuk i bera sot si applikacione sistemi, i bera root. U blllokua... por ja dola. Di njeri eksperience ? S'kam nerva por rrezik t'i hyj dhe t'a permiresoj kete Rom qe po i ve. Provoni te beni Root smartphone dhe pastaj Volia ....shikoni se cfare behet. LineageOS jo keq. Ka qene dikur CyanogenOS. E perdor Oneplus. Ja c'thote wiki.
Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/LineageOS
Po nuk prishet nuk rregulloni gje. Futini duart ne smartphone, thelle brenda tyre dhe shikoni se si funksionojne. S'ka gje me te bukur se kur smartphone nuk ndizet me. Por ka ne internet gjen cdo gje. Bile dhe kur Smarthphone behet totally Brick (do flash komplet). Happy hacking guys and gals.

P.S.
Smartphonet brenda ne softet e tyre jane full of shit!!!.I kam hyre forumit FSH per t'i mesuar cracking miletit dhe me duket se do me perjashtojne nga ky forum se dua t'ju mesoj si te hackoni smartphonet


P.S.
Kete Rom e provova. Ka dicka qe me thote te kthehem prap tek LineageOS.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 24-10-2018 nė 19:57
🖤 (2)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 19:12   #55
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,223
Thanks: 638
Thanked 760 Times in 510 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

O Lion na mso si vidhet noj banke
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 19:57   #56
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,534 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
O Lion na mso si vidhet noj banke
@B.E.V. Mba mend nje gje. Nuk eshte hic veshtire te hysh(se gjithmone e gjen nje vrime).Problem eshte te dalesh.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 19:58   #57
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ne kete moment po i bej flash Nubia ZTE 17 Lite. Keto dite j'a kam marre shpirtin. I bera root, i vura TWRP dhe SuperSu ose Magisk dhe i hodha nje LineageOS 14.1. Xiaomi? Respekt. Kam(kisha se j'a fala motres) nje Xiaomi Redmi 4 (4X, i blere per gati 100 Euro. Respekte. Kisha mundesi te blija nje Xiaomi Mi6(1 vit e ca i perdorur) po me beri pordhe njeri. I dhashe pazar 80 Euro.Me tha jo. I dhashe 130 Euro me tha jo. E katandisi t'a shiste per 80 Euro. S'ja bleva nga inati sepse bleva nje Nubia ZTE 17 Lite (64 Storage / 6 Ram), te ri..Jo keq si telefon. Nje Nubia ZTE 17 ( 128 Storage/ 8g Ram) i ri e bleva per 200 Euro. Problemi i vetem? Nuk marrin notification per WhatsUp , Telegram , Vber etc. Sepse i kane bllokuar ne soft. Meqe keto applikacione qe thashe nuk i bera sot si applikacione sistemi, i bera root. U blllokua... por ja dola. Di njeri eksperience ? S'kam nerva por rrezik t'i hyj dhe t'a permiresoj kete Rom qe po i ve. Provoni te beni Root smartphone dhe pastaj Volia ....shikoni se cfare behet. LineageOS jo keq. Ka qene dikur CyanogenOS. E perdor Oneplus. Ja c'thote wiki.
Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/LineageOS
Po nuk prishet nuk rregulloni gje. Futini duart ne smartphone, thelle brenda tyre dhe shikoni se si funksionojne. S'ka gje me te bukur se kur smartphone nuk ndizet me. Por ka ne internet gjen cdo gje. Bile dhe kur Smarthphone behet totally Brick (do flash komplet). Happy hacking guys and gals.

P.S.
Smartphonet brenda ne softet e tyre jane full of shit!!!.I kam hyre forumit FSH per t'i mesuar cracking miletit dhe me duket se do me perjashtojne nga ky forum se dua t'ju mesoj si te hackoni smartphonet


Me sa shof qenke Master ne teknologji!

Nje opinion & Info per Xiaomi version Mi8 dhe Pocophone F1.

Sugjerim ke te marim.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 20:06   #58
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,640
Thanks: 1,248
Thanked 2,011 Times in 1,152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Me sa shof qenke Master ne teknologji!

Nje opinion & Info per Xiaomi version Mi8 dhe Pocophone F1.

Sugjerim ke te marim.
Leoni ėshtė thesar pėr kėto punė... mė mėsoi dhe mua qė jam pykė nė informatikė si tė krijoj njė USB me Linux..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 21:38   #59
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,534 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Me sa shof qenke Master ne teknologji!

Nje opinion & Info per Xiaomi version Mi8 dhe Pocophone F1.

Sugjerim ke te marim.
https://www.kimovil.com/en/xiaomi-mi8/antutu
What is the antutu scoring of Xiaomi Mi8 Global 6GB 64GB?
v7 Antutu of Xiaomi Mi8 Global 6GB 64GB is 271.164

What is the antutu scoring of Xiaomi Pocophone F1 64GB?
v7 Antutu of Xiaomi Pocophone F1 64GB is 265.152

Kodi:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9065&idPhone2=9293

Xiaomi Pocophone F1,ka batteri me te madhe.Kushton nja 80 Euro me pak por eshte plastik.


Si te dhena jane aty aty. Per mua ... jane shume 300 apo 380 Euro sepse me aq para blej nje laptop dhe nje smartphone dhe ngelen Euro.
S'ja vlen te harxhosh aq per teknologjine.Pse nuk merr nje Xiaomi me te lire? Pra sa gjysma e vleres se tyre ? Punen njesoj e bejne. NUk te japin buke. Te harxhosh leke per pordhe ?

E urrej teknologjine. Sinqerisht e urrej.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2018, 22:29   #60
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin

Si te dhena jane aty aty. Per mua ... jane shume 300 apo 380 Euro sepse me aq para blej nje laptop dhe nje smartphone dhe ngelen Euro.
S'ja vlen te harxhosh aq per teknologjine.Pse nuk merr nje Xiaomi me te lire? Pra sa gjysma e vleres se tyre ? .

Mi8 dhe Pocophone F1 prosupozohet qe kane shpejtesi ne perdorim dhe cilesi te larte ne kamera, gje qe se kane kto qe thua ti.

Pastaj nga ana tjeter duke mar parasysh qe 300€ Shpenzim per Xiaomi ne krahasim me 1000€ qe kushton apple dhe samsunng, na ngushellon disi...
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Angel69 : 24-10-2018 nė 22:31
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur