Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-05-2019, 21:57   #1
Rrjeti
V.I.P
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 422
Thanks: 110
Thanked 264 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptareNje nga mjetet me te fuqishme te ushtrise amerikane, aeroplanmbajtėsja USS Abraham Lincoln (CVN 72) ndodhet fare pak milje nga brigjet tona nė Adriatik.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka shkruan ne nje postim ne rrjetet sociale se anija nuk mund tė shihet me sy tė lirė, por madhėshtinė e saj mund ta shikoni nė kėtė video mė posht.😀

USS Abraham Lincoln (CVN-72) ėshtė njė nga 10 aeroplanmbajtėset e SHBA aktualisht nė shėrbim tė Forcave Detare tė SHBA. Ajo ėshtė e klasit Nimitz me njė tonazh rreth 100.000 ton.

Ky klas aeroplanmbajtėse sot ėshtė anija ushtarake me e madhe dhe mė e fuqishme nė bote, si dhe tregues i fuqisė ushtarake tė SHBA.

USS Abraham Lincoln (CVN-72) ėshtė vendkomanda e Grupit tė Nėntė Goditės tė Forcave Detare tė SHBA.

Sė bashku me kryqėzorėt me rraketa tė drejtuara dhe nėndetėset, si pjesė pėrbėrėse e grupit, kjo fuqi detare e pakontestueshme i jep mundėsinė SHBA tė krijojė superioritet detar tė mjaftueshėm pėr tė projektuar fuqinė ushtarake tė SHBA dhe pėr tė menaxhuar krizat tė mbarė globin.

Grupi i Nėntė Goditės tė Forcave Detare tė SHBA, sė bashku me Aeroplanmbajtėsen USS Abraham Lincoln (CVN-72) gjendet prej disa ditėsh nė Adriatikun Jugor, pranė brigjeve shqiptare, pėr tė zhvilluar njė stėrvitje tė planifikuar pėrpara ridisllokimit tė saj nė njė rajon tjetėr operacional.

https://www.facebook.com/xhackaolta/...0289896209030/
🖤 (1)
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 22:19   #2
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Mendova se mos kishte dale Atlantisi ne Adriatik!El
🖤 (1)
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 22:30   #3
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,332
Thanks: 8,127
Thanked 6,187 Times in 2,630 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

kjo ministrja jone "krenohet" kot me kete postim ne FB e saj, kjo aeroplanmbajtese nuk ka te beje fare me Shqiperine, ajo ndodhet Mesdheun Qendror per nje manover te perbashket me Uss John Stennis (Cvn-74), qe lundron ketyre brigjeve qysh prej dates 26 Prill 2019.
Nuk ka te bej fare me ne o ministre, eshte thjesht nje manover e perbashket me Marinen Italiane ku perfshihet edhe aeroplanmbajtsja e tyre Giuseppe Garibaldi,qe lundron ne Mesdheun Qendror dhe Jugor edhe ajo qysh ne 29 Prill 2019. Qellimi kryesor mbete gjithmone i njejte: ti tregoje muskujt Moskes dhe Pekinit.
P*ordhe koti, me anijet e huaja.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (2)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 22:46   #4
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,332
Thanks: 8,127
Thanked 6,187 Times in 2,630 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Na e sqaron dot zonjusha ministre (natyrisht pa nxjerre sekretet ushtarake ) qe cfare i shtyn forcat aleate qe te ndermarrin manovra te ketyre permasave kaq te medha dhe me shpenzime marramendese per te vene ne pune nje makineri te tille per te kryer manovra ne Mesdheun Qendror dhe Jugor?
Natyrisht, qe pergjigjen nuk duhet ta lidhe aspak me Shqiperine sepse ne keto manovra vendi yne nuk eshte i perfshire as me anije dhe as me baza logjistike, as me avione dhe as me kurrfare gjeje.
Ne keto manovra merr pjese aktive Italia me bazen e saj me te madhe detare ne Sicili dhe mjetet e saj detare dhe floten ajrore, merr pjese aktive me floten e saj ajrore dhe mjete suporti: Kanada/France/GB/Hollanda/Portugalia/Spanja dhe natyrisht USA.
Manovra mbaron me dt: 10 Maj 2019.
Shqiperia s'eshte kerkundi edhe pse eshte vend qe ben pjese ne Gjirin e Mesdheut!
Ministre leshit te bumes!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (2)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 03:16   #5
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 917
Thanks: 30
Thanked 319 Times in 219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Nderkohe ne oqeanin paqesor jane 27 nendetese berthamore. Ato nuk mund te shihen me sy te lire por jane te medha. Per te pare madhesine e tyre hyni ne jutube. Debile femer.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 03:32   #6
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Na e sqaron dot zonjusha ministre (natyrisht pa nxjerre sekretet ushtarake ) qe cfare i shtyn forcat aleate qe te ndermarrin manovra te ketyre permasave kaq te medha dhe me shpenzime marramendese per te vene ne pune nje makineri te tille per te kryer manovra ne Mesdheun Qendror dhe Jugor?
Natyrisht, qe pergjigjen nuk duhet ta lidhe aspak me Shqiperine sepse ne keto manovra vendi yne nuk eshte i perfshire as me anije dhe as me baza logjistike, as me avione dhe as me kurrfare gjeje.
Ne keto manovra merr pjese aktive Italia me bazen e saj me te madhe detare ne Sicili dhe mjetet e saj detare dhe floten ajrore, merr pjese aktive me floten e saj ajrore dhe mjete suporti: Kanada/France/GB/Hollanda/Portugalia/Spanja dhe natyrisht USA.
Manovra mbaron me dt: 10 Maj 2019.
Shqiperia s'eshte kerkundi edhe pse eshte vend qe ben pjese ne Gjirin e Mesdheut!
Ministre leshit te bumes!
Ai anglo-saksoni ne kosove,pergezoje vetem....dy femra police.
PS...brari ka shkruar ne KETE forum...qe nje tjetri i ra infarkt siper..... dafit.
Me ke merresh o BABE....kryesorja leckARSCH.
KAQ per tani.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 04:31   #7
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 440
Thanks: 72
Thanked 71 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Nese nuk do te ishte forca pertej Atlantikut , shume shpejt nje tjeter force detare do te ishte tek ne, por ato parapelqejne Jonin, dhe vdesin icik per te ardhur me nendetese lol
USA do te jesh gjithmone e bekuar, gjithmone!!!
🖤 (1)
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 05:17   #8
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,757
Thanks: 3,327
Thanked 2,655 Times in 1,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Na e sqaron dot zonjusha ministre (natyrisht pa nxjerre sekretet ushtarake ) qe cfare i shtyn forcat aleate qe te ndermarrin manovra te ketyre permasave kaq te medha dhe me shpenzime marramendese per te vene ne pune nje makineri te tille per te kryer manovra ne Mesdheun Qendror dhe Jugor?
Natyrisht, qe pergjigjen nuk duhet ta lidhe aspak me Shqiperine sepse ne keto manovra vendi yne nuk eshte i perfshire as me anije dhe as me baza logjistike, as me avione dhe as me kurrfare gjeje.
Ne keto manovra merr pjese aktive Italia me bazen e saj me te madhe detare ne Sicili dhe mjetet e saj detare dhe floten ajrore, merr pjese aktive me floten e saj ajrore dhe mjete suporti: Kanada/France/GB/Hollanda/Portugalia/Spanja dhe natyrisht USA.
Manovra mbaron me dt: 10 Maj 2019.
Shqiperia s'eshte kerkundi edhe pse eshte vend qe ben pjese ne Gjirin e Mesdheut!
Ministre leshit te bumes!
Per te asistuar nje striptise te ministres sone dhe stafit te saje per marinaret e lodhur nga lundrimi i gjate, shoqeruar me nje lap dance, si dikur paraardhesja e saj ne ate post. Cfare mund te bej tjeter ajo?
Nuk eshte ndonje sekret i madh.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 04-05-2019 nė 05:23
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 05:22   #9
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,757
Thanks: 3,327
Thanked 2,655 Times in 1,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Nderkohe ne oqeanin paqesor jane 27 nendetese berthamore. Ato nuk mund te shihen me sy te lire por jane te medha. Per te pare madhesine e tyre hyni ne jutube. Debile femer.
Nuk jam dakord me kete tonin tend diskriminues ndaj kategorise se debileve, vecanerisht kur jane femra.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 04-05-2019 nė 06:33
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 07:04   #10
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,560 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Behet fjale per keto ?

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Soviet_and_Russian_submarine_classes
Para dy ditesh pashe filmin Kursk qe bazohet ne aksidentin e nendetses berthamore Kurs ne 12 Gusht 2000.

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Kursk_submarine_disaster

Studiova dhe kete:

Kodi:
https://www.popularmechanics.com/military/navy-ships/a19863945/here-are-all-the-submarines-of-the-russian-navy-in-one-infographic/

[IMG]https://hips.hearstapps.com/hmg-prod.s3.amazonaws.com/images/russian-navy-subs-2018-1524159225.jpg?resize=4200:*[/IMG]P.S.
Kjo puna e Holta Xhackes.... Eshte si o gra. Ka ardh nje zezak i ri ne lagje. I duket qe nga larg . O perendi e madhe me keta/keto bole qe vene ministre apo ministra. Merru moj zonje me punet e shtepise. Perkushtoju kalamajve po qe se ke, burrit po qe se ke dhe po nuk pate perkushtoju vetes... Pordhe e madhe neper rrjete sociale. Keta duhen ndaluar urgjentisht te kene profile apo akounte ne keto rrjete. Nuk behet politika e shtetit nga smartphoni o njerez koqe. (E kam dhe per Edin dhe tjere).Ti je ministre moj zonje. Kontrollo veten, fotot qe hedh ne FB etj. etj. A e di kjo ministre leshi apo ja ka thene dikush, qe fotot te cilat permbajne elemente militare apo kane elemente sensitive nuk publikohen ne rrjete para se te kontollohen nga ekspertet qe zbatojne mbi to procedurat e sigurise? A e di kjo qe nuk mund te shperndaje ne rrjet foto apo video nderkohe qe eshte diku ne nje stevitje apo mbledhje, sepse fotot dhe videot pernbajne informacione mbi vendndodhjen, emrat e personave , pozicionet dhe gradat ? A nuk e di kjo qe para ca kohesh dikush zbuloi ca te dhena sensitive te bazave militare apo personave nga materialet e hedhura ne internet apo pajisjet smart qe lidheshin direkt me databaset e tyre in cloud ? Qe nga ajo dite kane hyre ne fuqi rregulla te reja per sigurine ne te tilla probleme.

Per interesin tuaj

Kodi:
https://www.theguardian.com/world/2018/jan/28/fitness-tracking-app-gives-away-location-of-secret-us-army-bases
https://www.news.com.au/technology/g...f21b52fd1c22c8Ky eshte nje nga rastet sepse ka dhe raste te tjera, ku identiteti i dikujt eshte zbuluar online dhe ndaj personit ne fjale jane hakmarre deri dhe me marrjen e jetes.

Do mbajne keta hallet e popullit ne kurriz? Mire ne se nuk kemi ca bejme, kohe te lire kemi dhe bejme gama gam , portaleve, po keta , kaq kohe te lire kane sa t'a vrasin me idiotsira ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 04-05-2019 nė 07:21
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 07:14   #11
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,808
Thanks: 1,914
Thanked 2,704 Times in 1,502 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Behet fjale per keto ?

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Soviet_and_Russian_submarine_classes
Para dy ditesh pashe filmin Kursk qe bazohet ne aksidentin e nendetses berthamore Kurs ne 12 Gusht 2000.

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Kursk_submarine_disaster
https://www.youtube.com/watch?v=eX4GQcbUzXM

Studiova dhe kete:

Kodi:
https://www.popularmechanics.com/military/navy-ships/a19863945/here-are-all-the-submarines-of-the-russian-navy-in-one-infographic/

[IMG]https://hips.hearstapps.com/hmg-prod.s3.amazonaws.com/images/russian-navy-subs-2018-1524159225.jpg?resize=4200:*[/IMG]P.S.
Kjo puna e Holta Xhackes.... Eshte si o gra. Ka ardh nje zezak i ri ne lagje. I duket qe nga larg . O perendi e madhe me keta/keto bole qe vene ministre apo ministra. Merru moj zonje me punet e shtepise. Perkushtoju kalamajve po qe se ke, burrit po qe se ke dhe po nuk pate perkushtoju vetes... Pordhe e madhe neper rrjete sociale. Keta duhen ndaluar urgjentisht te kene profile apo akounte ne keto rrjete. Nuk behet politika e shtetit nga smartphoni o njerez koqe. (E kam dhe per Edin dhe tjere).Do mbajne kete hallet e popullit ne kurriz. Mire ne se nuk kemi ca bejme, kohe te lire kemi dhe bejme gama gam , portaleve, po keta , kaq kohe te lire kane sa t'a vrasin me idiotsira ?
A mos eshte valle kjo qe u dashurua ne greven e urise duke ngrene picat e Lirise!?
Budallellik me brire ......... nga ish drejtoresha e nje prej fondacioneve sorosiane qe u kurorezua MINISTRE nga neperka.com
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 04-05-2019 nė 07:18
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 07:30   #12
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,560 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
A mos eshte valle kjo qe u dashurua ne greven e urise duke ngrene picat e Lirise!?
Budallellik me brire ......... nga ish drejtoresha e nje prej fondacioneve sorosiane qe u kurorezua MINISTRE nga neperka.com
Ajo qe mua me shqeteson eshte mediokriteti i te gjithe aparaturave tona shteterore. Ok. Te vune aty. Ok. Po mba vendin tend o zonje apo zoteri. Ler zv/ministrin po qe se ky eshte i fushes (dhe duhet te jete) apo dike nga staffi qe te merret me kete pune.

Me kujtohet vite me pare, me thote nje shoku im atehere punonjes i protokollit ne Ministrine e Jashtme. Ai shoku yt Pandi na fryu. Loqe. Pse ore i them? Pandi, ne ate kohe qe Kryeminister. Po ja me thote Andi ( ai tjetri). Ne ministri kemi 2 libra te medhej(te trashe) protokolli per ceremonite,veshjen, kete ate ... Pra se si duhet te sillesh ne nje ceremoni, si flet, deri cfare informacioni jep etj.etj. Ky shoku jot me tha, n'a plasi buzen. I themi qe do sillesh keshtu, ashtu, do veshesh kete .Do rrish kaq larg, kaq afer. Etj. Po pergatiteshin per nje ceremoni. Ky tha si koqe gamari, Qesh kot me kot, ben kete veprim , en ate. Kjo histori e viteteve me pare. Ai shoku im , ka vite qe eshte jasjte dhe Prandua(Pandi) ku e di une se ku. Dhe duke pasur ne mendje kete ndodhi shpesh gjerat i shoh me kete sy. Qe nga atletet e Edit , apo ikja me vrap e Saliut ne nje muzeum gjerman ,kur kaloi perpara statujes se Marksit dhe te tjera ngjarje. Dhe them me vete. Me mire ate qe qeshte kot se keta bolet apo boleshat e tjera.
Si i tha njeri ish ministres se mbrojtjes Mimi Kodhelit? Faleminderit m'i zonje per konsideraten , por na e ngri ca rrogen , te pakten te marrim aq sa harxhon ti per qenin tend ne muaj.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 04-05-2019 nė 07:35
🖤 (1)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 09:51   #13
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Jane te zgjuar komunistet e Albanias,jo si njerezit e TRASHE nga kullat...pa lol.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 10:47   #14
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,332
Thanks: 8,127
Thanked 6,187 Times in 2,630 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luleshtrydhe Shiko postimin
Nese nuk do te ishte forca pertej Atlantikut , shume shpejt nje tjeter force detare do te ishte tek ne, por ato parapelqejne Jonin, dhe vdesin icik per te ardhur me nendetese lol
USA do te jesh gjithmone e bekuar, gjithmone!!!
E ke thjeshtuar shume problemin.
Ne samitin e fundit te Berlinit qe u mbajt te Henen e kesaj jave presidenti i Frances Makron tha: Ju shqiptaret jeni vertet interesant, vertet mendoni qe une sapo ngrihem (zgjohem) ne mengjes ne Paris mendoj se cfare ka ndodhur mbreme ne Kosove? Jo aspak, kam probleme te tjera te brendshme per te zgjidhur! Cfare lidhje ka do pyesesh ti.
Thjesht dhe qarte : Nuk besoj qe edhe Trump, sapo zgjohet ne mengjes nga ana tjeter e globit, mendon se cfare ka ndodhur ne brigjet shqiptare nje nate me pare...
Per sigurine kombetare duhet te mendojne ne radhe te pare vete shqiptaret dhe shteti i tyre, pastaj nese interesat tona kombetare perputhen me interesat e vendeve te rajonit aq me mire.
Deri para 25 vjetesh e konsideronim Usa nje armik te vendit tone, sot e konsiderojme (me te drejte) aleat kryesor. Por nga ana tjeter nuk eshte e thene qe politika amerikane ndaj nesh te mos ndryshoje aspak ne nje te ardhme te afert apo te larget.
Vetem i zoti e nxjerr gamorin nga balta, thote populli dhe ai nuk flet kurre kot. I jemi mirnjohes amerikes per gjithcka, por edhe neve te bejme pjesen qe na takon, le ta fillojme nga serioziteti ne te menduar dhe vepruar e me tej gjate rruges ta permirsojme.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 10:53   #15
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
E ke thjeshtuar shume problemin.
Ne samitin e fundit te Berlinit qe u mbajt te Henen e kesaj jave presidenti i Frances Makron tha: Ju shqiptaret jeni vertet interesant, vertet mendoni qe une sapo ngrihem (zgjohem) ne mengjes ne Paris mendoj se cfare ka ndodhur mbreme ne Kosove? Jo aspak, kam probleme te tjera te brendshme per te zgjidhur! Cfare lidhje ka do pyesesh ti.
Thjesht dhe qarte : Nuk besoj qe edhe Trump, sapo zgjohet ne mengjes nga ana tjeter e globit, mendon se cfare ka ndodhur ne brigjet shqiptare nje nate me pare...
Per sigurine kombetare duhet te mendojne ne radhe te pare vete shqiptaret dhe shteti i tyre, pastaj nese interesat tona kombetare perputhen me interesat e vendeve te rajonit aq me mire.
Deri para 25 vjetesh e konsideronim Usa nje armik te vendit tone, sot e konsiderojme (me te drejte) aleat kryesor. Por nga ana tjeter nuk eshte e thene qe politika amerikane ndaj nesh te mos ndryshoje aspak ne nje te ardhme te afert apo te larget.
Vetem i zoti e nxjerr gamorin nga balta, thote populli dhe ai nuk flet kurre kot. I jemi mirnjohes amerikes per gjithcka, por edhe neve te bejme pjesen qe na takon, le ta fillojme nga serioziteti ne te menduar dhe vepruar e me tej gjate rruges ta permirsojme.
Amerika ka INTERESA dhe jo prijateljna.Sa here do ja u shpjegosh....kryeDERRAVE.....man.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 11:08   #16
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,905
Thanks: 7,702
Thanked 3,548 Times in 1,857 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luleshtrydhe Shiko postimin
Nese nuk do te ishte forca pertej Atlantikut , shume shpejt nje tjeter force detare do te ishte tek ne, por ato parapelqejne Jonin, dhe vdesin icik per te ardhur me nendetese lol
USA do te jesh gjithmone e bekuar, gjithmone!!!
Ajo forca tjeter kercenon sigurine e Gjermanise, Anglise, Kosoves dhe disa vendeve tjera t'Evropes perendimore.

USA nuk ka besim te njerezit (vuēiē, thaēi, rama…) qe perpiqen me shkaktue lufte te re ne Ballkan.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 13:51   #17
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 917
Thanks: 30
Thanked 319 Times in 219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk jam dakord me kete tonin tend diskriminues ndaj kategorise se debileve, vecanerisht kur jane femra.
Pse mor burre? Une as nuk ngrita zerin!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 14:35   #18
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,198
Thanks: 342
Thanked 603 Times in 445 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Ah kur te vij ajo dit qe Shqiperia te kete aeroplanmbajtsen e vet!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 15:08   #19
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Per te asistuar nje striptise te ministres sone dhe stafit te saje per marinaret e lodhur nga lundrimi i gjate, shoqeruar me nje lap dance, si dikur paraardhesja e saj ne ate post. Cfare mund te bej tjeter ajo?
Nuk eshte ndonje sekret i madh.

Ti do t'a kishe bere, ndaj edhe te vete ne mendje te imagjinosh se dikush tjeter e ka bere. Personalisht nqs do te isha nje person me pushtet ketu, do te sigurohesha te te fusja ne burg per nje thashethem te tille qe prish reputacionin dhe emrin e mire te dikujt, gje, qe eshte shenjtesia e shenjtesive. Asnje gje nuk mbetet pasi dheu te mbulon pervec emrit.


Nqs nje anije nderkombetare ankorohet prane brigjeve te nje vendi dhe ajo lejohet te zbarkoje marinaret e saj ne ate toke, nuk do te kishte absolutisht asnje gje me normale se t'i shihje keta marinare qe sipas shprehjes tende u ka shkuar deri te gjuri, te bridhnin kafeneve dhe bareve dhe restoranteve dhe diskove dhe te benin cfare t'u donte qejfi, brenda ligjit, pse jo, edhe te paguanin stripers and prostitutes.

Shkembimi eshte shkembim. Une te jap pare ti me jep trup ose cfaredo lloj sherbimi tjeter.


Ad-El
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 15:18   #20
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,757
Thanks: 3,327
Thanked 2,655 Times in 1,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aeroplanmbajtėsja gjigante e SHBA ankorohet pranė brigjeve shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleonore Shiko postimin
Ti do t'a kishe bere, ndaj edhe te vete ne mendje te imagjinosh se dikush tjeter e ka bere. Personalisht nqs do te isha nje person me pushtet ketu, do te sigurohesha te te fusja ne burg per nje thashethem te tille qe prish reputacionin dhe emrin e mire te dikujt, gje, qe eshte shenjtesia e shenjtesive. Asnje gje nuk mbetet pasi dheu te mbulon pervec emrit.


Nqs nje anije nderkombetare ankorohet prane brigjeve te nje vendi dhe ajo lejohet te zbarkoje marinaret e saj ne ate toke, nuk do te kishte absolutisht asnje gje me normale se t'i shihje keta marinare qe sipas shprehjes tende u ka shkuar deri te gjuri, te bridhnin kafeneve dhe bareve dhe restoranteve dhe diskove dhe te benin cfare t'u donte qejfi, brenda ligjit, pse jo, edhe te paguanin stripers and prostitutes.

Shkembimi eshte shkembim. Une te jap pare ti me jep trup ose cfaredo lloj sherbimi tjeter.


Ad-El
Do na lėsh rehat Adea se nuk ta ka ngenė njeri.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur