Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-06-2019, 21:43   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,476
Thanks: 10,723
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Danimarkė, kėmbim pėrvojash: 5 Qershori - Dita e Kushtetutės

Danimarkė: Kėmbim pėrvojash
5 Qershori – Dita e Kushtetutės

Dita e Kushtetutės ėshtė njė ditė e shėnuar nė Danimarkė, e cila festohet pėr ēdo vit dhe origjinėn e ka mė 5 qershor 1849, kur u miratua kushtetuta e parė daneze.

Nė kėtė ditė, pėr ēdo vit, mbahen kryesisht fjalime politike nė tė gjithė vendin, meqė dita merret si njė festė ( lindjeje ) e demokracisė daneze.

Dita e Kushtetutės ėshtė festė shtetėrore – nuk punohet!

Mendimi im: Natyrisht, pas Ditės sė Ēlirimit, Dita e Kushtetutes duhet tė konsiderohet si dita mė e madhe e njė shteti! Edhe mė natyrisht, kjo ditė ėshtė e shenjtė dhe festohet solemnisht nė ato shtete ku nuk shkilet kushtetuta!

__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 06:23   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,476
Thanks: 10,723
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Danimarkė, kėmbim pėrvojash: 5 Qershori - Dita e Kushtetutės

Po nisem avash avash pėr Gjermani, kismet!
__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 06:48   #3
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,431
Thanks: 6,828
Thanked 8,099 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Danimarkė, kėmbim pėrvojash: 5 Qershori - Dita e Kushtetutės

urime Danimarka. une nuk e di kur e ka Gjermania
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 08:44   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Danimarkė, kėmbim pėrvojash: 5 Qershori - Dita e Kushtetutės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
urime Danimarka. une nuk e di kur e ka Gjermania
Me 23 Maj e ka.

Kur ben pushim ti se ma ke kriju pershtypjen qe nuk e ka asnje dite te lire. Hedhe ne gjyq punedhesin se mjaft e durove. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (2)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 11:04   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,507
Thanks: 15,102
Thanked 9,025 Times in 6,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Danimarkė, kėmbim pėrvojash: 5 Qershori - Dita e Kushtetutės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Me 23 Maj e ka.

Kur ben pushim ti se ma ke kriju pershtypjen qe nuk e ka asnje dite te lire. Hedhe ne gjyq punedhesin se mjaft e durove. Lol
BAZAT u hodhen qe me 1863.Ndersa PO ne ate date me 1849,nje nga ligjet me themelore Neni 3 paragrafi 2 VENDOSI: ligjin e barabarte midis gjinive te kunderta ose burrat vs grate.KJO ishte ideja e....Elizabeth Selbert apo e krahut te majte.

Tash SPD ka rene nen nivelin historik te te gjitha KOHRAVE.

PS...ne troje duhen nja 1MILIARD vjet qe te arrish Gjermanine si KONCEPT apo....me ata/o THINA qe kane kryet shume te <medhaja> +INFINIT godina.

Por shpresojme..APET!!!!Se mos ka njele gjo....qeter.

Agre Rex.
🖤 (2)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 11:29   #6
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,028
Thanks: 13,820
Thanked 8,424 Times in 4,930 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Danimarkė, kėmbim pėrvojash: 5 Qershori - Dita e Kushtetutės

Gezuar Danimarka .....: )
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 12:57   #7
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,476
Thanks: 10,723
Thanked 5,805 Times in 2,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Danimarkė, kėmbim pėrvojash: 5 Qershori - Dita e Kushtetutės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Po nisem avash avash pėr Gjermani, kismet!
U ktheva. Isha ne Flensburg per duhan!
__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur