Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-07-2019, 21:11   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,036
Thanks: 415
Thanked 1,646 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Presidenti cakton djalin e tij ambasador nė SHBA

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro po konsideron emėrimin e njė prej tre djemve tė tij, Eduardo, nė postin e ambasadorit tė vendit latino-amerikan nė SHBA.

”Eduardo, i cili aktualisht ėshtė deputet, ėshtė mik i fėmijėve tė presidentit Donald Trump, flet anglisht, spanjisht dhe ka njė pėrvojė shumė tė gjerė nė botė. Sipas mendimit tim, ai mund tė jetė personi i duhur dhe mund tė punojė nė Uashington”, tha presidenti i ekstremit tė djathtė, nė kuadėr tė njė ceremonie zyrtare nė Brazilia.

”Megjithatė, vendimi i takon atij”, tha ai.

”Pėr tė marrė detyrėn nė Uashington, ai duhet tė heqė dorė nga mandati i tij si anėtar i Kongresit”, shtoi Bolsonaro.

Emėrimi i tij gjithashtu do t’i nėnshtrohet miratimit nga Senati.

Eduardo Bolsonaro, 35 vjeē, mė i riu i djemve tė presidentit, tė cilėt janė tė gjithė tė pėrfshirė nė politikė, tha se nuk kanė marrė ende njė propozim zyrtar, por shtoi se “nėse presidenti mė beson kėtė mision, do tė isha gati tė jap dorėheqjen nga mandati im”.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 21:14   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,439
Thanks: 15,880
Thanked 13,410 Times in 8,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti cakton djalin e tij ambasador nė SHBA

Pėr ēfar na duhet ky informacion, apo kot?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 21:16   #3
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,036
Thanks: 415
Thanked 1,646 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti cakton djalin e tij ambasador nė SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Pėr ēfar na duhet ky informacion, apo kot?
T'jua kujtojme mundesite e pafund Edit e Lulit... lol
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 21:30   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,439
Thanks: 15,880
Thanked 13,410 Times in 8,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti cakton djalin e tij ambasador nė SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
T'jua kujtojme mundesite e pafund Edit e Lulit... lol
Kėtu ndalohen me ligj nė mos gaboj kėto llojė emėrimesh, konflikti i interesit.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur