Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore > Jeta e natės

Jeta e natės Diskutime rreth jetės sė natės.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-05-2016, 12:52   #61
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,230
Thanks: 9,878
Thanked 8,791 Times in 4,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

eshte pak a shume e vertete ajo qe thote TJ me lart ne daē te na vije mire ne daē keq. qe te besh qef duhet te kesh nje jete stabel ekonomikisht. duhet te jesh i pavarur nga ēdo ane. qefi nuk behet ēdo dite por behet week end-ve dhe gjate pushimeve sigurisht. te shohesh femra te reja me minifunde qe s'kane pune gjate dites dhe qe hane ne kurriz te prinderve, nuk e shoh aspak te arsyeshme. te isha une ne vendin e tyre sdo dilja fare do mendoja vetem se si te gjej ndonje pune..ciladoqofte ajo. por leku i lehte dhe pislleqet qe behen ne ate kryeqytet tregojne qarte se si eshte Tirana dhe ēfare jete behet. ēdo gje aty kalohet nga nje ekstrem ne tjetrin. ska nje linje te drejte dhe te arsyeshme per nivelin tone jetesor.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2016, 14:09   #62
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,435
Thanks: 15,071
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Kam pare me syte e mi katunare(dhe nuk e kam per ofeze) qe shiste misra dhe me celular....nuk e dallova se cfar tipi.Sic ka shkruajtur dhe Land per ata qyrrsat qe pellasin me wat apo decibel.Kam ne plan qe tju fus tritol....lol!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2016, 23:56   #63
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Si ne ēdo vend te botes, qyteti mund te ofroje kushtet e jeteses, por standartet e secilit i vendos xhepi. Tirana te jep mundesine te besh edhe nje jete luksoze, nese financat e tua ta lejojne. Shumica e shqiptareve qe jetojne jashteshtetit nuk kane shancin te bejne jeten qe bejne disa ne Tirane. Mund te jetosh ne Londer, New York, Paris, Rome, Berlin, Madrid, por do bythe te jetosh ne ato standarte sepse kur vjen puna shumices se shqiptareve jashteshtetit tek e fundit, edhe pse fitojne me shume, u shkon jeta pune, fast food, shtepi, qera, ndonje dalje me miqte e kaq, mbaroi. Shyqyr qe mbledhin noi lek jashte dhe vijne per vere ne Shqiperi, aty ndihen pak te realizauar e mund te bejne me ne fund nje jete luksoze, se cmimet jane me te perballueshme ne raport me standartet.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2016, 00:00   #64
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,979
Thanks: 5,112
Thanked 5,620 Times in 2,790 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 246
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Tani lluksi nuk eshte I rehatshem , per te tere . Nje jete normale, me xhepin e forcat e tua - mjafton .

I njihke mire emigrantet ti . Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2016, 00:14   #65
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Hallexhinj, shumica.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2016, 00:18   #66
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,979
Thanks: 5,112
Thanked 5,620 Times in 2,790 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 246
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Hallexhi, te punosh e te jetosh ne xhepin tend . Lool

Atehere ,Qejflinje I bien e kunderta.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2016, 00:22   #67
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Si te duash ti.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2016, 00:40   #68
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,979
Thanks: 5,112
Thanked 5,620 Times in 2,790 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 246
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Te lejohet ... Ndonjehere nga mania e Madhe per plotesuar rrjeshtat , njerezit bejne edhe Gafa .

Ose mbase u keqkuptova une , e po flisje per veten tende ..( emigrant hallexhi).
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2016, 01:00   #69
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Vallaj, s'po t'mor vesh.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2016, 01:04   #70
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,979
Thanks: 5,112
Thanked 5,620 Times in 2,790 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 246
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Jeta ne Tirane

Shqip po shkruaj . Lool

Nejse se ka vajtur vone , pasojat e gjumit .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur