Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-01-2018, 12:15   #1
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,649
Thanks: 26
Thanked 15 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Tė shkatrrohet kosova qė tė bėhėt tepsi

SHPALLJE !

I LUSIM TE GJITHE IMAMET DHE PRIFTERINJĖT E REPUBLIKES SĖ KOSOVĖS QĖ TĖ MARRIN PJESĖ SA MĖ SHPEJTĖ NĖ SHKATRRIMIN E KOSOVĖS DERI NĖ VITIN 2028 QĖ, I TĖRI KY VENDE TĖ BĖHĖT RRAFSHĖ TEPSI MOS TĖ DUKET MĖ ASNJĖ KODĖR PĖR HIRĖ TĖ KRIJUESIT TONĖ TĖ BEHET RRAFRSH ME TOKĖ TEPSI TAMAN PER PITE FLI !
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2018, 14:30   #2
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,649
Thanks: 26
Thanked 15 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Pėrgjigje e: Tė shkatrrohet kosova qė tė bėhėt tepsi

URGJENTE !

SA MASHPEJTE TE NDERPREHET SHKATRRIMI I MALEVE E KODRAVE NE KOSOVE NGA TE ASHTUQUAJTURIT GURTHYES !


A TUJ U SHKATRRUE TRASHEGIMENIJA UNIVERSALE PREJ GURTHYESVE NE TERE KOSOVEN,JU LUTEMI TE MIRREN MASA DERI EDHE TE PRESIDENTI E BASHKESIJA ISLAME SI DHE KRISHTIANE PER TU NDERPRERE KETO SHKATRRIME URGJENTE !


__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga kreksi : 16-01-2018 nė 14:32
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2018, 14:37   #3
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,405
Thanks: 5,830
Thanked 6,855 Times in 4,375 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė shkatrrohet kosova qė tė bėhėt tepsi

Ke vizitu Lazaratin Kreks?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 14:58   #4
kreksi
Metropolis
 
Avatari i kreksi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Vendndodhja: France.
Posts: 1,649
Thanks: 26
Thanked 15 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
kreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėmkreksi ėshtė njė fener i lavdishėm
Pėrgjigje e: Tė shkatrrohet kosova qė tė bėhėt tepsi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Ke vizitu Lazaratin Kreks?
drague, ka nganjehere tema serioze, mirepo nuk e di se si me jua spjegue ndryshe ?

Situata eshte urgjente, Kosova po shkatrrohet nga gurthyesit te cilet sekane iden se ēfare jane tuj ba, jane tuj e shkatrrue deshmin e gjalle te origjines se njeriut :

Mene fund kur te ndalen, do jete teper vone, Krijuesi ka per ti denue njerezit mbi toke, edhe kjo do te arrije me dridhje toke e mjerim per njerezimin, detyra ime eshte qe te informoje boten qe te nderprehet thyerja e gurve qe te ktheht njeriu i hanes andej nga ka ardhur...!
Ai eshte i mbyllun ne nje grop ne kosove, ky eshte borgji jone
DETI JONE dhe detyra ime me informue njerzimin e jo me ba hajgare !

tung !

ps:une kurrgja s kam vizatue drague, krejt keto keta fshatra mi harten e Drenices jane te vizatueme prej vete dores se perjetshmit ALLAHU qe deshifrohet njesoj; A DIEU, I PERJETSHMI QE NA KRIJOJ NEVE NJEREZIMIN I CILI ZBRITI SI MELAQE NGA HANA DESHTI MEI FOLPER TE MIRE NJEREZIMIT MOS TE BEJNE LUFTA POR SI BESUAN ELIDHEN ME ZINGJIR E FUTEN NE NI GROP DHE TANI DETYR E JONA A TA KTHEJMI NE HAN NGA KA ARDHUR !

PO EPERSERIS;ekam deshifrua mesazhin e ALLAHUT !
__________________
Nga Arsimimi lind madhėshtia e njė kombi ! (Akademia f.)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga kreksi : 16-01-2018 nė 15:03
kreksi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2018, 15:00   #5
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,405
Thanks: 5,830
Thanked 6,855 Times in 4,375 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė shkatrrohet kosova qė tė bėhėt tepsi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
drague, ka nganjehere tema serioze, mirepo nuk e di se si me jua spjegue ndryshe ?

Situata eshte urgjente, Kosova po shkatrrohet nga gurthyesit te cilet sekane iden se ēfare jane tuj ba, jane tuj e shkatrrue deshmin e gjalle te origjines se njeriut :

Mene fund kur te ndalen, do jete teper vone, Krijuesi ka per ti denue njerezit mbi toke, edhe kjo do te arrije me dridhje toke e mjerim per njerezimin, detyra ime eshte qe te informoje boten qe te nderprehet thyerja e gurve qe te ktheht njeriu i hanes andej nga ka ardhur...!
Ai eshte i mbyllun ne nje grop ne kosove, ky eshte borgji jone
DETI JONE dhe detyra ime me informue njerzimin e jo me ba hajgare !

tung !
u desht me ardh ti me na kallxu.mos boni bla bla bla neper forume
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur