Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-01-2018, 06:57   #1
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,395
Thanks: 5,827
Thanked 6,847 Times in 4,371 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku
Mėngjesi i kėsaj tė premtje ka nisur me njė lajm tė trishtė pėr kulturėn shqiptare. Mjeshtri i madh i valles shqiptare, Rexhep Ēeluku ėshtė ndarė sot nga jeta nė moshėn 63-vjeēare.

Ai ishte solisti i parė i Ansamblit tė Kėngėve dhe Valleve. Pėr herė tė fundit nė ekran vetėm katėr ditė mė parė, kur Presidenti i Republikės, Ilir Meta, i akordoi Dekoratėn 'Nderi i Kombit' me motivacionin:

“Nė vlerėsim tė kontributit tė jashtėzakonshėm si solist me nivel tė lartė dhe mjeshtėri tė veēantė artistike nė interpretimin e valleve shqiptare; pėr promovimin denjėsisht tė vlerave tė mirėfillta tė trashėgimisė sonė kulturore kombėtare brenda dhe jashtė vendit, si dhe pėr pasurimin e fondit tė krijimtarisė koreografike dhe pėrēimin e tij tek brezat e artistėve tė rinj”.

/Ora News.tv/
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 07:12   #2
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,243
Thanks: 3,196
Thanked 2,502 Times in 1,234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

Sa i ri, me impresiononte si kercente
gushellime
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 08:46   #3
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,138
Thanks: 12,440
Thanked 7,310 Times in 4,887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

Iku dhe ish komshiu!!!
Ngushellime families.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 14:03   #4
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,217
Thanks: 8,317
Thanked 7,229 Times in 4,641 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

E paste dheun e lehte aty ku eshte....nje valltar i mrekullueshem.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 15:24   #5
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 12,615
Thanks: 9,553
Thanked 5,114 Times in 3,189 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

Ngushllime Familjes!

Sa shum Po humbet arti Shqipetar! Gjynaf
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 15:27   #6
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,962
Thanks: 1,318
Thanked 1,813 Times in 1,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

I qofte dheu i lehte.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 15:38   #7
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

Uaaa, po ky para dy tre ditesh mori dekorate nga presidenti me Lili Cingun...Ngushellime familjareve...R.I.P.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 15:43   #8
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 12,615
Thanks: 9,553
Thanked 5,114 Times in 3,189 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Uaaa, po ky para dy tre ditesh mori dekorate nga presidenti me Lili Cingun...Ngushellime familjareve...R.I.P.
Ate po mendoja dhe une
Qeveria i dekoron ose pas vdekjes ose kur Jane me nje kembe ne varr
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 19:35   #9
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,262
Thanks: 8
Thanked 145 Times in 121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

ngushellime, por a fuksiononte ansambli i kengeve dhe valleve, keto kohet e fundit.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 19:45   #10
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,395
Thanks: 5,827
Thanked 6,847 Times in 4,371 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

[YOUTUBE]Cmb04-I7zVw[/YOUTUBE]

RIP Xhepi
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 20:01   #11
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,997
Thanks: 4,487
Thanked 9,211 Times in 3,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

U prehte ne paqe!!! Do te kerceje ne boten e engjejve vallen e lirise....
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 20:02   #12
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,618
Thanks: 4,029
Thanked 2,619 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

Me vjen shume keq per vdekjen e tij kaq te hershme. I lehte i qofte dheu.
Ngushllime familjareve.

__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 20:49   #13
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,983
Thanks: 5,539
Thanked 2,211 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

.......Eh.... Ē'ndjenje e dhimbėshme!

Njė shqiptar dhe artist si Ky... vėshtire tė lind edhe njė here nė trojet tona!Kisha nderin ta takoj nje here nė Kompleksin Memorial nė Prekaz te Drenices. Jemi rrite me vallet e tij, e vallja e tij ishte emocion, ishte plot atdhedashuri...me vallet e tij e shkroj historine per brezat qe la pas, mbeti Legjend i valleve te shqipes...

Fluturove kaq shpejt ne qiell, siē fluturon shqiponja jonė dy krenare...
Perjetsisht krenar me TY, REXHEP!

Pusho i qete i madhi shqiptar, Rexhep Ēeliku, falemnderit pėr gjithė ēfarė na le mbrapa! U prehsh nė paqe!

Ngushllime familjes, miqėve dhe gjithė artėdashėsve shqiptarė.

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ēaushi : 12-01-2018 nė 21:23
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 21:07   #14
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,831
Thanks: 2,574
Thanked 4,716 Times in 1,588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Ēeliku

Para dy muajsh e pashe ne skene. Se di njeriu i shkrete, se kur e pret.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur