Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Arti Programimit

Arti Programimit Mėsoni dhe ndihmoni tė tjerėt tė hyjnė nė Artin e Programimit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-08-2018, 12:49   #1
alexmorco
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Aug 2018
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
alexmorco ėshtė nė rrugė tė mbarė
Tė dhėnat e modelit Magento 2

Instalimi i tė dhėnave tė mostrės nė Magento 2 ėshtė mjaft e vėshtirė pėr personin teknik dhe jo teknik. Ka dy metoda tė pėrbashkėta me tė cilat mund tė konfiguroni Magento 2 Sample data nė dyqanin tuaj. Kompozitor dhe Magento CLI. Pėr hir tė konsistencės, unė do tė pėrdor Magento CLI nė kėtė post.
alexmorco nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2018, 10:55   #2
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Posts: 649
Thanks: 0
Thanked 11 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
r00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentė
Re: Tė dhėnat e modelit Magento 2

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga alexmorco Shiko postimin
Instalimi i tė dhėnave tė mostrės nė Magento 2 ėshtė mjaft e vėshtirė pėr personin teknik dhe jo teknik. Ka dy metoda tė pėrbashkėta me tė cilat mund tė konfiguroni Magento 2 Sample data nė dyqanin tuaj. Kompozitor dhe Magento CLI. Pėr hir tė konsistencės, unė do tė pėrdor Magento CLI nė kėtė post.
Kam kėrshėri tė madhe qė tė di kuptimin e fjalės "konfiguroni" dhe mundėsisht cilės gjuhe i pėrket?Nėse dikush nga ju sjell fjalėn shqip e cila mund tė pėrdoret si zėvendėsuese nė kėtė rast do shpėrblehet me 5 euro bitcoins.Mandi pyete njėherė BlueRose se ajo dėgjon zėra...
__________________
Mė pranė njėri tjetrit
lidhuni.com
r00t nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2018, 11:34   #3
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Tė dhėnat e modelit Magento 2

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga r00t Shiko postimin
Kam kėrshėri tė madhe qė tė di kuptimin e fjalės "konfiguroni" dhe mundėsisht cilės gjuhe i pėrket?Nėse dikush nga ju sjell fjalėn shqip e cila mund tė pėrdoret si zėvendėsuese nė kėtė rast do shpėrblehet me 5 euro bitcoins.Mandi pyete njėherė BlueRose se ajo dėgjon zėra...
Boj i dush me uj t’ftofet se t’ik kersheria. Ne ktu nuk merremi me llafe dhe as me bitcoinsa. Me euro merret akrepi. Tani u kujtova, edhe me llafe ai sikur merret.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2018, 02:23   #4
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,992
Thanks: 3,612
Thanked 699 Times in 551 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Tė dhėnat e modelit Magento 2

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga r00t Shiko postimin
Kam kėrshėri tė madhe qė tė di kuptimin e fjalės "konfiguroni" dhe mundėsisht cilės gjuhe i pėrket?Nėse dikush nga ju sjell fjalėn shqip e cila mund tė pėrdoret si zėvendėsuese nė kėtė rast do shpėrblehet me 5 euro bitcoins.Mandi pyete njėherė BlueRose se ajo dėgjon zėra...

Konfiguroni me kujton fjalen "Fytyre". Figaro ishte gjithashtu nje tip kolonje qe im ate perdorte pasi ruhej cdo mengjes.

A eshte e mundur t'a zevendesojme me Personalizoni?

Ose Zgjidhni vetite per perputhje shijesh personale.Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur