Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2019, 16:49   #21
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,089
Thanks: 8,063
Thanked 3,693 Times in 1,960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Zėri i Amerikės zbardh qėndrimin e Francės pėr Shqipėrinė: Ja ēfarė do ndodhė me negociatat

Parisi propozon rishikim tė proceit tė Zgjerimit: Komisioni europian tė paraqesė brenda pranverės sė 2020 strategjinė e re. Ndėrkohė tė dy vendeve u kėrkohet tė avancojnė me reformat.
Franca kėrkon shtyrjen e njė vendimi pėr hapjen e bisedimeve pėr anėtarėsim nė Bashkimin Europian me Shqipėrinė dhe Maqedoninė e Veriut nė mbledhjen e javės sė ardhshme tė Kėshillit Europian.
Zėri i Amerikės ka mėsuar se propozimi qė Franca ka hedhur pėr momentin nė tryezėn e vendeve anėtare, lidhet sė pari me idenė publike tė Presidentit Emmanuel Macron, pėr tė reformuar fillimisht BE-nė pėrpara se tė avancohet me zgjerimin. Nė funksion tė kėsaj ideje Franca kėrkon njė qasje tė rishikuar tė procesit tė zgjerimit. Sipas saj negociatat me vendet qė duhet tė anėtarėsohen duhen tė jenė graduale, mė konkrete dhe procesi tė mos jetė automatik dhe i pakthyeshėm, ose e thėnė me fjalė tė tjera, qė nė momentin kur nuk vlerėsohet pėrparimi i duhur, procesi tė mund tė pezullohet.
Kjo, siē i shpjeguan Zėrit tė Amerikės, burime diplomatike, ėshtė nė funksion tė zbatimit tė prekshėm tė reformave, veēanėrisht ato qė lidhen me Shtetin ligjor, luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe korrupsionit si dhe tė drejtave themelore.
Sipas propozimit tė Francės, brenda pranverės sė viti tė ardhshėm, Komisioni europian duhet tė hartojė kėtė qasje apo strategji tė re pėr procesin e zgjerimit. Ndėrsa paralelisht, Shqipėrisė dhe Maqedonisė sė Veriut i kėrkohet qė nė ndėrkohė, tė vijojnė me zbatimin e reformave, specifikimi i tė cilave mbetet pėr t’u pėrcaktuar, por qė mund tė jenė, nė rastin e Shqipėrisė, pėrafėrsisht ēka pėrmban propozimi gjerman dhe ndonjė element shtesė pėr tė cilėn Franca ka njė ndjeshmėri tė veēantė./VOA
___________________________________
https://www.gazetaexpress.com/zeri-i...me-negociatat/
_____________________

Kot e poshtrojne veteveten keto ministreshat. Evropa s'do skllave e drogirasha n'Bruksel.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 17:50   #22
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,479
Thanks: 269
Thanked 448 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Dylberet kane dal ne mbrojtje te baxhllave

http://www.gazetatema.net/2019/10/10...trupin-e-tyre/

Na beri shengen edhe me server ne 2021 ky drogaxhiu tani me justifikimin se kemi me shume eksporte se importe ne serbi.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 17:55   #23
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,494
Thanks: 1,706
Thanked 2,294 Times in 1,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Kishe Katolike shqiptare ka qene gjithmon e paster dhe me shumice e perbere nga prifterinje patriot e atdhedashes me ne krye Gjergj Fishten.

Jam dakort me disa postime me lart qe 'Kisha Katolike' eshte e fundit per te bere moral, por mos ta ngaterrojme ate me 'Kishen Shqiptare Katolike'. Qendra mund jet ne Vatikan por qendra shipterore e vertet e kishes shqiptare katolike eshte Shqiperia!

Nuk eshte mir te pergjithesoni gjerat keshtu. As qe e lexova letren por nese eshte derguar nga Kisha Shqiptare atehere une e vleresoj qendrimin qe mbajne sepse shteti jon ka treguar se eshte i pamoralshem nga te gjitha aspektet e mundshme. Nje shtet qe nuk vlereson jeten e qytetareve dhe shtetasve te tij eshte i falimentuar. Dhe per mendimin tim meqe cdo institucion tjeter ka qene dhe eshte i kapur nga politikanet hajdut dhe ordiner, Kisha Katolike Shqiptare eshte mese e denje per te mbajtur nje qendrim te till per te gjith shqiptaret! ..

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mano : 10-10-2019 nė 17:58
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 18:00   #24
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,089
Thanks: 8,063
Thanked 3,693 Times in 1,960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Kishe Katolike shqiptare ka qene gjithmon e paster dhe me shumice e perbere nga prifterinje patriot e atdhedashes me ne krye Gjergj Fishten.

Jam dakort me disa postime me lart qe 'Kisha Katolike' eshte e fundit per te bere moral, por mos ta ngaterrojme ate me 'Kishen Shqiptare Katolike'. Qendra mund jet ne Vatikan por qendra shipterore e vertet e kishes shqiptare katolike eshte Shqiperia!

Nuk eshte mir te pergjithesoni gjerat keshtu. As qe e lexova letren por nese eshte derguar nga Kisha Shqiptare atehere une e vleresoj.
Personalisht vleresoj 2 kishat(katolike e ortodokse) dhe xhamine sepse sa i perket moralit familjar, shqiptaret e 2 feve jane ne te njejten linje.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 19:03   #25
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,494
Thanks: 1,706
Thanked 2,294 Times in 1,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Personalisht vleresoj 2 kishat(katolike e ortodokse) dhe xhamine sepse sa i perket moralit familjar, shqiptaret e 2 feve jane ne te njejten linje.
Ashtu duket por jam i mendimit se kodi moral i shqiptarit shkon pertej influences fetare. Ligjet e kanuneve shqiptare me aq sa kam lexu une nuk permendin fete. Kanuni ka qene drejtesia morale dhe juridike e shqiptareve te pakten gjat sundimit osman.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 19:08   #26
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,494
Thanks: 1,706
Thanked 2,294 Times in 1,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

...........................
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 08:10   #27
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,015
Thanked 2,909 Times in 1,619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Lapsi.al


Mos e besoni po deshėt

Gratė e Ramės, i shkruajnė Brigitte Macronit

Lajmi se Franca do tė shtyjė hapjen e negociatave pėr Shqipėrinė nė njė datė tė pacaktuar tė vitit tė ardhshėm, e kapi Elisėn duke ngrėnė njė sallatė dietike nė zyrėn e saj. Ēfarė tė bėnte? Lideri global gjendej nė Novi Sad dhe ajo ishte duke e admiruar, me pirun nė dorė, teksa ai fliste nė krah tė Vuēiēit pėr Shengenin Ballkanik.

Ora e historisė e kishte sjellė tė ishte ajo qė duhej tė merrte vendimin nė kėmbė tė liderit. Dhe duhej tė vepronte sa mė parė. Duke parė suksesin mbarėbotėror tė letrės qė 8 gratė e qeverisė i dėrguan Hollandės, Elisa la pirunin dhe mori lapsin. Meqė atij Macronit nuk po i mbushej mendja t’i hapte krahun liderit, ajo vendosi, nė emėr edhe tė 7 ministrive tė tjera (tė cilat edhe letrėn e parė qė e kish qėndisur me dorėn e tij vetė lideri nuk e kishin lexuar) qė t’i shkruante Brigittes, zonjės sė parė tė Francės.

“E dashur Brigitte!

Unė jam Elisa, por me siguri ke dėgjuar pėr mua. Bashkėshorti juaj duhet t’iu ketė folur pėr rastin e rrallė tė njė femre nė njė qoshe tė vogėl tė Ballkanit, e cila me forcat e saj ia ka dalė tė fitojė vlerėsimin e njė burri si Edi Rama. Dhe po kėshtu si unė ia kanė dalė edhe kėto 7 gra tė tjera, sidomos Etilda qė shquhet pėr hiret e saj, Egla qė i ka ndenjur fare pranė nė paradhomė, madje edhe Besa qė sillet si dhi e egėr, pra ne tė teta, qė sot po nėnshkruajnė kėtė letėr si pėrfaqėsueset mė tė denja tė qeverisė shqiptare.

Por e dashur Brigitte, kėtu nuk ėshtė rasti tė flasim pėr veten tonė. Ne tė gjitha kemi njė shqetėsim tė madh. Bashkėshortit tuaj ende nuk po i mbushet mendja qė kėtij tonit duhet t’i hapen negociatat. Ai i ka harruar atletet adidas qė kryeministri ynė i hoqi nga kėmbėt e tij tė mėdhaja, pėr t’ia dhuruar atij. Ka harruar edhe marshimin me tre lapsa nė xhep gjatė pėrkujtimores sė Charlie Hebdo. Ka harruar qė lideri ynė ėshtė katolik nga gjyshja dhe ortodoks nga gjyshi. Ka harruar edhe barsoletat e tij qė dikur bėnin tė qeshte atė tekanjozen gjermane.

Lideri ynė ėshtė tepėr i ngarkuar kėto kohė. Veē halleve qė ka kėtu, ai duhet tė rregullojė edhe punėt e Ballkanit dhe ka marrė rrugėn natėn pėr t’u marrė me serbėt e maqedonėt qė janė vite dritė larg vizioneve tė tij.

Ne po ju shkruajmė ju me shpresėn qė nė orėt e fundit bashkėshorti juaj tė ndryshojė mendim. E njohim fuqinė tuaj dhe fakti qė jeni 24 vjet mė e madhe se presidenti na bėn tė besojmė se ai nuk ua kthen dot fjalėn. Ju lutemi ushtrojeni autoritetin tuaj qė presidenti mos tė na e lėndojė liderin tonė, i cili siē mund ta keni dėgjuar ka njė dobėsi tė madhe ndaj fuqisė femėrore. E shikoni se sa shumė jemi ne qė na ka mbledhur nė qeverinė e tij (Madje aq shumė sa as nuk zihemi dot mė, as nuk behemi dot xheloze pėr njėra tjetrėn)? Jo rastėsisht. Ai ka pėrvoja personale dhe profesionale se pėrkujdesja e veēantė e seksit tonė ėshtė e vetmja mėnyrė pėr t’ia lehtėsuar barrėn e rėndė dhe stresin e madh qė liderė si puna e kryeministrit tonė dhe bashkėshortit tuaj, pėrjetojnė nė kėto kohė tė vėshtira.

Prandaj e dashur Brigitte, kthejani mendjen presidentit nė mbrėmje kur vjen i lodhur dhe ulet me kokėn nė prehrin tuaj. Ai ėshtė momenti kur dora femėrore mund tė bėjė mrekullira. Hapjani negociatat Shqipėrisė dhe ne gratė e Edi Ramės do t’iu jemi pėrjetėsisht mirėnjohėse. Lehtėsimi i liderit tonė nė kėtė mision historik do tė jetė njė frymėmarrje e madhe pėr tė gjithė Ballkanin Perėndimor dhe mė gjerė.

Pėr ju kjo ėshtė njė pėrpjekje fare e vogėl, pėr ne ėshtė vetė jeta tė shohim tė qeshur e tė lumtur liderin tonė. Ju premtojmė qė jemi tė gatshme t’i shkruajmė edhe presidentin Trump qė tė shkrijė akujt me bashkėshortin tuaj dhe (besoj keni dėgjuar pėr aftėsitė tona oratorike) tė telendisim Marine Le Penin kurdo qė t’iu nevojitet mbėshtetja jonė.

Fati ynė ėshtė nė duart tuaja.

Duke besuar nė ndihmėn tuaj tė paēmuar, ju lutemi pranoni pėrqafimet e mija personalsisht dhe tė kėtyre 7 tė tjerave, qė kanė vėnė firmat nė letėr.

P.S. Letrėn e kam shkruar unė sepse kam besimin e plotė tė liderit. Kėto tė tjerat kanė ardhur shumė mė vonė se unė pranė tij.
Lapsi.al
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 09:28   #28
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,114
Thanks: 15,581
Thanked 13,209 Times in 8,345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

E ke ngrėn pė reale kėtė o par?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 10:14   #29
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,015
Thanked 2,909 Times in 1,619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E ke ngrėn pė reale kėtė o par?
Ncuk!!!!!!!!!
Gjithėsesi bota sillet rreth Spiropalit sa tė ketė gjuhėn pėr lėpirje.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 10:42   #30
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,505
Thanks: 3,652
Thanked 2,948 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Le tė shpresojmė qė kjo letra e dytė do shėrbejė pėr diēka. Ėshtė zgjedhur personi i duhur tė cilit i adresohet kjo letėr dhe teksti kėsaj radhe ėshtė mė i mirė menduar. Me siguri kėsaj radhe letrėn do ta ketė shkruar Hankua dhe jo Pashai si letrėn e parė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 10:58   #31
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,616
Thanks: 13,601
Thanked 7,557 Times in 4,801 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Dylberet kane dal ne mbrojtje te baxhllave

http://www.gazetatema.net/2019/10/10...trupin-e-tyre/

Na beri shengen edhe me server ne 2021 ky drogaxhiu tani me justifikimin se kemi me shume eksporte se importe ne serbi.

Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 12:19   #32
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,015
Thanked 2,909 Times in 1,619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin

Ka tė drejtėn e tij ti bjeri s....s sa herė tė dėshiroj, gjithashtu tė lyhet, k.rihet sa herė tė dojė.
Mediat tona nuk kanė pse tė na modifikojnė me trushpėrlarjen e tyre.
Kaēin lėre se edhe ky i duhet pėr ta nxjerr nga "binarėt" e forumit fare.
Dikur i kėndonin Ēerēiz Topi qė foli me gojė, sot i kėndojnė kėtij rrapit me b...ė nė dorė.
Ē'ja pamė sytė Tepelenės dhe ē'na dėgjuan veshėt nga Tėrmetėt.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 11-10-2019 nė 12:23
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 12:30   #33
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,616
Thanks: 13,601
Thanked 7,557 Times in 4,801 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Ka tė drejtėn e tij ti bjeri s....s sa herė tė dėshiroj, gjithashtu tė lyhet, k.rihet sa herė tė dojė.
Mediat tona nuk kanė pse tė na modifikojnė me trushpėrlarjen e tyre.
Kaēin lėre se edhe ky i duhet pėr ta nxjerr nga "binarėt" e forumit fare.
Dikur i kėndonin Ēerēiz Topi qė foli me gojė, sot i kėndojnė kėtij rrapit me b...ė nė dorė.
Ē'ja pamė sytė Tepelenės dhe ē'na dėgjuan veshėt nga Tėrmetėt.
Kam degju ca fjale te pa hijeshme per Ali Pashe Tepelenen
Ndoshta goje te liga Jane

Ne fakt Shqiperia do te hyje ne Europe me keto liberalizimet e dy tre individeve si puna e ktij lart dhe ca llacka qe keni ne parliament! Se nuk Jane shqipet kaq liberal sa lexojme neper portale...
E sa per temen, kishat kane intereset e tyre se fundja nese e marim thelle e thelle sa pislliqe ka bere kisha duhet ta kishim per turp dhe te na zene ne goje
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur