Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2019, 12:11   #21
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,658
Thanks: 4,308
Thanked 4,616 Times in 3,070 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHB

ty te paska ngrire rradakja fare, acar xhigonde te thuash qashtu dhafa, ne vjeshte edhe ate
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 12:46   #22
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,840
Thanks: 11,255
Thanked 6,136 Times in 2,898 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHB

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminBiden kėrkon shkarkimin e Trumpit


Gazeta Express
10 Tetor 2019

Sipas Kushtetutės amerikane, Dhoma e Pėrfaqėsuesve ka fuqi pėr tė shkarkuar presidentin pėr “shkelje tė rėnda dhe keqbėrje”.
A kemi ne keso dhome, apo do te veprojne ne ndonje forme tjeter?
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 21:57   #23
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,494
Thanks: 1,706
Thanked 2,294 Times in 1,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHB

Zot na ruajt. Thaci George Washingtoni i Kosoves?

Biden njihet per gafat qe ben. E paska leshuar edhe nje ne Kosove!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 22:30   #24
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,360
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHB

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Zot na ruajt. Thaci George Washingtoni i Kosoves?

Biden njihet per gafat qe ben. E paska leshuar edhe nje ne Kosove!
keshtu eshte kjo si puna e jote kur te huajt ja din vlerat njerzve tan ndersa ne mundohemi tia humbim po skemi faj se 100 vite kemi qen nen pushtimin sllav dhe aty diku diku u perzie leshi
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2019, 17:49   #25
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,494
Thanks: 1,706
Thanked 2,294 Times in 1,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHB

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
keshtu eshte kjo si puna e jote kur te huajt ja din vlerat njerzve tan ndersa ne mundohemi tia humbim po skemi faj se 100 vite kemi qen nen pushtimin sllav dhe aty diku diku u perzie leshi
Sigurisht qe te huajt i din vlerat me mir sidimos kur punon per interesin e tyre me shum.

Te shohim cfar do bej Albini. Mbase eshte mir keshtu!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2019, 18:36   #26
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,275
Thanks: 353
Thanked 637 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHB

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Biden kėrkon shkarkimin e Trumpit


Kandidati demokrat pėr president tė Shteteve tė Bashkuara, Joe Biden, ka bėrė thirrje pėr shkarkim tė presidentit amerikan, Donald Trump, duke thėnė se ai ka “tradhtuar” SHBA-nė.

Trump nė anėn tjetėr ka parashikuar se vetėm Gjykata Supreme do ta zgjidhė kėtė ēėshtje.

“Pėr tė ruajtur kushtetutėn, demokracinė dhe integritetin bazik, ai duhet tė shkarkohet”, u ka thėnė Biden mbėshtetėsve tė tij nė njė marsh nė Nju Hempshir.

...
Meso o Llap (i pa ndigjueshem) se Biden (djali) e Trump (dinasti) jan ne rivalitet per te patur sa me shum access ne ekonomin ukrainase. Trump-it nuk i pelqen qe rivaliteti per perfitim ne Ukraine te rrezikohet nga Biden-djali. Ne psikologjin Trump-iste nuk ze vend konkurenca e nderēme, ndaj nuk ka kuptim per te qe Biden-djali te fusi duart nderkoh qe Trump esht ne kolltukun presidencial.

Ndaj edhe Biden don qe ta "procedoj" - me nji gur t'vrasi dy zogj ...

George Washington-it as nuk i shkojshin n'mend ksi gjojnash!

Nuk asht kurr von koha me nxan, o Llap!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur