Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-06-2014, 14:17   #21
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,138
Thanks: 8,159
Thanked 3,741 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nuk e prisja nje urim te tille nga nje e krishtere
As une s'e prita flamurin serb ne katedralen greke ne mes Tiranes...!
Jeta rezervon llojlloj surprizash !

NB: Kisha katedrale serbo-greke ne qender te kryeqytetit vlen aq sa vlen flamuri serb. Nuk duel bir shqiptari te vendos flamurin e Skenderbeut ne kishe po e ngriten ate te ēetnikve serbe. Turpi ju mbulofte !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 14:27   #22
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Irinej: Me shqiptarėt kemi jetuar nė shekuj, por Kosova ėshtė e shenjtė pėr Serbinė


Irinej: Kosova, e shenjtė pėr Serbinė
01/06/2014


I ftuar nė Tiranė pėr shenjtėrimin e Katedrales Ortodokse “Ngjallja e Krishtit”, sė bashku me drejtuesit e tjerė mė tė lartė tė fesė ortodokse, Patriarku i Serbisė, Fortlumturia e Tij Irinej, nė njė intervistė ekskluzive pėr Top Channel komenton reagimet lidhur me vizitėn e tij nė Shqipėri.

Duke iu referuar rolit tė kishės serbe nė marrėdhėniet e shtetit pėr ēėshtjen e Kosovės, ai thekson se krahina e Kosovės ėshtė pjesa mė e shenjtė pėr popullin serb: “Nė kėto vise jetojnė njė numėr shumė i madh shqiptarėsh, por kjo nuk ėshtė vetėm tani. Ne me shqiptarėt kemi jetuar nė shekuj. Asnjėherė nuk kemi pasur probleme midis dy popujve tanė. Ato qė po ndodhin nė kėto kohėra midis nesh, pra shkėputja e Kosovės dhe krijimi i njė shteti tė pavaruar nga Serbia, ne na rėndon shumė. Kosova dhe Metohija pėr ne serbėt janė pjesa mė e shenjtė, aty ėshtė zhvilluar e gjithė historia e popullit tonė. Ėshtė zhvilluar kultura dhe ana jonė shpirtėrore. Numri i madh i shenjtorėve qė ne nderojmė nė kishėn tonė ėshtė nga kjo krahinė. Rezidenca e Patriarkanės Serbe faktikisht ėshtė nė Pejė dhe i bie qė Rezidenca e Patriarkanės Serbe tė jetė nė njė shtet tjetėr dhe jo nė Serbi. Kėtė ne nuk mund ta pranojmė dhe ta kuptojmė. Ne jemi tė gatshėm qė tė gjejmė njė zgjidhje tė drejtė qė tė dyja palėt tė jenė tė kėnaqura. Nėse ne kemi jetuar me shekuj bashkė, pse tė mos vazhdojmė tė jetojmė pėrsėri bashkė. Njė tjetėr problem ėshtė se rreth 200-250 mijė serbė u ėshtė dashur qė tė lėnė shtėpitė e tyre dhe tė largohen nga Kosova dhe Metohija dhe nuk e kuptojmė pse ky popull nuk mund tė kthehet nė shtėpitė e veta, atje ku me qindra vjet kanė jetuar dhe tė ketė njė jetė normale midis dy popujve tanė.”

I pyetur se cila mund tė jetė zgjidhja pėr kėtė situatė, Patriarku Irinej ka theksuar: “E para do ishte qė t’i krijohet mundėsia qė tė gjithė atyre tė larguarve tė kthehen nė shtėpitė e tyre dhe tė gjendet mėnyra qė tė jetohet pėrsėri qetė nė Kosovė. Ata kanė jetuar momente tė vėshtira, shtėpitė e tyre janė djegur, pronat janė pėrvetėsuar nga banorėt shqiptarė dhe nuk i lejohet atyre qė tė kthehen nė shtėpitė e tyre. Tani kemi marrė vesh qė edhe shumė nga varret tona po humbasin apo po dėmtohen. Me pėrjashtim tė disa vendeve qė u ruajtėn nga KFOR-i, pjesa tjetėr janė tė shkatėrruara dhe tė djegura. Serbėt asnjėherė nuk kanė qenė armiqėsor nė raport me shqiptarėt. Nė 1912, kur Kosova u ēlirua nga Turqia, asnjė shqiptar nuk u pėrzu nga Kosova dhe Metohija.”

E nė fund, nė njė mesazh pėr tė gjithė popullin shqiptar, ai predikon pėr mė shumė paqe dhe largimin e urrejtjes: “Do t’i uroja tė gjithė besimtarėve ortodoksė tė Shqipėrisė qė tė jetonin njė jetė prej besimtari, t’i nderojnė njerėzit e feve tė tjera ashtu siē edhe fetė e tjera tė nderojnė besimin tonė. Nėse jemi tė krishterė dhe myslimanė tė vėrtetė, duhet tė kuptojmė qė mbi ne ėshtė i njėjti Perėndi dhe ne jemi fėmijėt dhe populli i Perėndisė. Tė largohet ēdo urrejtje dhe jotolerancė.”

/ Top Channel
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:05   #23
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,961
Thanks: 820
Thanked 1,087 Times in 386 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
........................................

E fshiva. Me mire keshtu!
sja vlen rex me u marre me keta, me kete shown e fundit i vune qershine corbes ortodokse.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:08   #24
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,961
Thanks: 820
Thanked 1,087 Times in 386 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
LOL..........FOTO LAJM/ Kisha ortodokse bėn bashkė politikėn shqiptare
TemA Online
Javėt e fundit politika shqiptare ka qenė shumė e acaruar, me akuza e kundėrakuza nga tė gjitha palėt.

Por, ceremonia e shenjtėrimit tė Kishės sė re Katedrale “Ngjallja e Krishtit”, duke se ka pajtuar pėr njė moment politikanėt kryesorė nė vend.

Kėshtu, gjatė kėsaj ceremonie, kryeministri Edi Rama ėshtė ulur krah pėr krah me presidentin Nishani, ndėrkohė qė kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ėshtė ulur nė krah tė Lulzim Bashės.
ne fakt o bled vetem kisha ortodokse mund ti bej bashke te gjithe politikanet, as katoliket as muslimanet, mua nuk me duket dhe aq lajm i mire per shqiptaret ky.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:23   #25
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,914
Thanks: 9,275
Thanked 2,925 Times in 1,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Davidi Shiko postimin
Kompleksi i Katedrales sė re tė Tiranės “Ngjallja e Krishtit”

..


Jesus/Hesus Christ! Sa milliona dollario/leke/euro qenkan shpenzuar per kete ndertese?! Po t'i konvertoje ato ne ilace, buke, kepuce, edukim shkollor, sa familje do shpetonje nga varferia?!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:28   #26
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,762
Thanks: 7,068
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
ne fakt qe te isha e drejte me ata veladonzinjte me larte duhej ti mallkoja, por ate te drejte e ka Zoti, jua shperblefte te gjitheve sipas hakut atyre qe kane derdhur gjak shqiptaresh.
janulla vetem na zhvarrosi gjysherit nuk beri ndonje hata
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:29   #27
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Jesus/Hesus Christ! Sa milliona dollario/leke/euro qenkan shpenzuar per kete ndertese?! Po t'i konvertoje ato ne ilace, buke, kepuce, edukim shkollor, sa familje do shpetonje nga varferia?!
eh,sa e vertete e madhe,te mendonin te gjithe keshtu,me siguri bota qe do jetonim do ishte sh me e mire.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:32   #28
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,961
Thanks: 820
Thanked 1,087 Times in 386 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

jo vetem qe eshte aq e shtrenjte por ka bonus edhe shenjterimin
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:34   #29
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
ne fakt o bled vetem kisha ortodokse mund ti bej bashke te gjithe politikanet, as katoliket as muslimanet, mua nuk me duket dhe aq lajm i mire per shqiptaret ky.
e drejte,kjo greko-ortodoksja asht ba si puna e mykut....
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:39   #30
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,762
Thanks: 7,068
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
LOL..........FOTO LAJM/ Kisha ortodokse bėn bashkė politikėn shqiptare
TemA Online
Javėt e fundit politika shqiptare ka qenė shumė e acaruar, me akuza e kundėrakuza nga tė gjitha palėt.

Por, ceremonia e shenjtėrimit tė Kishės sė re Katedrale “Ngjallja e Krishtit”, duke se ka pajtuar pėr njė moment politikanėt kryesorė nė vend.

Kėshtu, gjatė kėsaj ceremonie, kryeministri Edi Rama ėshtė ulur krah pėr krah me presidentin Nishani, ndėrkohė qė kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ėshtė ulur nė krah tė Lulzim Bashės.
hipokrizia e radhes. asnje nga keto plehra nuk eshte besimtar.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:44   #31
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,635 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin

..Dhe i bie qė Rezidenca e Patriarkanės Serbe tė jetė nė njė shtet tjetėr dhe jo nė Serbi. Kėtė ne nuk mund ta pranojmė dhe ta kuptojmė.

Ata (Serbet e larguar) kanė jetuar momente tė vėshtira, shtėpitė e tyre janė djegur, pronat janė pėrvetėsuar nga banorėt shqiptarė dhe nuk i lejohet atyre qė tė kthehen nė shtėpitė e tyre. Tani kemi marrė vesh qė edhe shumė nga varret tona po humbasin apo po dėmtohen. Me pėrjashtim tė disa vendeve qė u ruajtėn nga KFOR-i, pjesa tjetėr janė tė shkatėrruara dhe tė djegura. Serbėt asnjėherė nuk kanė qenė armiqėsor nė raport me shqiptarėt. Nė 1912, kur Kosova u ēlirua nga Turqia, asnjė shqiptar nuk u pėrzu nga Kosova dhe Metohija.
Race e flliqur...mohoni barbarizmat tuaja e beni viktimen. Haku i popullit shqiptar ju kapsh ne kete bote e boten tjeter.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:47   #32
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

gjith ajo karabina !
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:49   #33
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,539
Thanks: 184
Thanked 1,441 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Shenjterimi dhe mesha behet ne gjuhen greke.

Hallall krenari dhe nder i madh per gjithe ortodoksine shqiptare.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:53   #34
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,635 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Shenjterimi dhe mesha behet ne gjuhen greke.

Hallall krenari dhe nder i madh per gjithe ortodoksine shqiptare.
Gjuha shqipe eshte gjuhe e te mallkuarit, prandaj kendohet greqisht...
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:57   #35
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,961
Thanks: 820
Thanked 1,087 Times in 386 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

a duhet te quhet provokim shfaqja e flamurit serb ne oborrin e kishes, kush e ideoi, si u ndjene presidenti kryeministri kreytari i parlamentit dhe kryetari i opozites apo bene sikur nuk e pane, ore po ruajtesit e rendit qe paguhen me paret e shqiptareve cfare bene?
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:58   #36
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,539
Thanks: 184
Thanked 1,441 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Gjuha shqipe eshte gjuhe e te mallkuarit, prandaj kendohet greqisht...
Jemi te mare fund!


Gjithe shteti aty dhe ata bejne si u do qejfi. Si ka mundesi qe ndonje palo politikani stha gje ne shenje proteste kunder keti fakti!
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:02   #37
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,961
Thanks: 820
Thanked 1,087 Times in 386 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

skemi cthemi fare, kali ka kohe qe ka hyre tani Troja vazhdon te digjet.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:14   #38
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Tiranė, incidente gjatė meshės tek Katedralja, tė rinjtė foto me flamurin serb
TIRANE- Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė nuk ka kaluar pa incidente nė pjesėn e jashtme tė saj. Policia e Tiranės gjatė kėsaj ceremonie ka shoqėruar pėr nė komisariat 3 persona, 2 meshkuj dhe njė femėr, Neės24 mundi tė regjistroje shoqėrimet gjatė ceremonisė. Njė tjetėr incident u regjistrua nga disa tė rinj serbe tė cilėt kanė hapur flamurin e tyre ne dalje tė katedrales para mediave shqiptare.

Ka qenė ora 09:00 e paradites ku njė burrė rreth tė 50 filloi tė shtonte tonin e zėrit gjatė kalimit para katedrales por menjėherė ėshtė shoqėruar pėr nė komisariat. Pak minuta me vonė njė femėr e cila qėndronte pėrballė katedrales mbante nė dorė foton e Fan Nolit nė shenjė proteste dhe kundėrpėrgjigje pėr mbajtjen e meshės nė gjuhėn greke. Shqiptarja ortodokse Elida Jorgoni kėrkon qė nė krye tė ortodoksisė shqiptare tė jetė njė person me gjak shqiptar dhe jo njė grek.

“Themelusi i Autoqefalisė, ai qė nė 10 mars 1914 mbajti meshėn e parė nė gjuhėn shqipe. dhe ėshtė turp qė sot pas 100 vitesh gjuha greke mbizotėron nė kishėn shqiptare. Intelektualėt dhe njerėzit qė jetojnė nė atdhe nuk duhet tė pranojnė kėtė turp kombėtar. Fan Noli na e pėrkthehu biblėn nė gjuhėn shqipe dhe para 100 vit4esh e mbajti. Dhe jo mesha jonė tė bėhet nė gjuhėn Greke. Kjo ėshtė kėrkesa ime, unė jam ortodokse, dhe dua njė kryepeshkop shqiptar. Kaluan 23 vite, e nuk mund tė presim mė.”- kėshtu deklaroi Elida Jorgonit.

Protesta e Elida Jorgonit sė bashku mė njė tjetėr mashkull pranė saj do tė zgjaste vetėm pak minuta pasi ata u shoqėruan pėr ne komisariat. Nderkohe prane Katedrales kishte forca tė shumta policie por edhe struktura tė sigurimit grek dhe serb tė cilėt ishin civil dhe vigjilent ndėrsa nuk munguan as agjentėt e shėrbimeve informative shqiptare pėr ēdo situatė tė mundshme. Gjatė pėrfundimit tė ceremonisė brenda katedrales ortodokse ku ndodheshin krerėt mė tė larte tė ortodoksisė botėrore disa tė rinj serb shpalosen flamurin serb nė shkallėt e katedrales duke bėrė edhe fotografinė e rastit.

Gjė e cila nuk u prit mirė nga shqiptarėt e ndodhur aty pranė. Pas shkrepjes se fotos tė rinjtė serbe morėn flamurin dhe e futėn e nė ēantėn e dorės duke u larguar tė qetė. Ndėrkohė qė Aleanca KuqeZi nuk ėshtė lejuar nga policia tė protestojė kundėr Patriarkut tė Serbisė Irinei pėr qėndrimet e tij kundėr shqiptarėve.

(e.m/News24/BalkanWeb)
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:15   #39
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,635 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Jemi te mare fund!

Gjithe shteti aty dhe ata bejne si u do qejfi. Si ka mundesi qe ndonje palo politikani stha gje ne shenje proteste kunder keti fakti!
Politikanet e shteti jone duhet ti kerkoj falje Serbis qe serbet u debuan e shpit e tyre jane djegur. Serbia ka qene gjithmon afer popullit shqiptar e na ka ndihmuar. Amerika e beri 1999 e populli serb na ndihmoi me sa kishte mundesi. Edhe Irinei e bekoi e vazhdon ta bekoj ndihmen serbe!
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:22   #40
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 1
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 1 qershor 2014: Shenjtėrimi i Katedrales “Ngjallja e Krishtit” nė Tiranė

Komuniteti Ortodoks ka kohe qe eshte vendosur ne nje apati te madhe. Me zhvillimet e fundit Politike, nese Berisha del nga skena i bie qe Janullatosi te jete "politikani"(pasi faktikisht politikan eshte) me jetgjate ne Shqiperine e tranzicionit.
Nuk ka dalur akoma dikush qe ta mari rolin ne Kishe ? A nuk eshte ringjallur Kisha keto 26 vite me vete fjalen e Kryepeshkopit ? Se paku keshtu na eshte thene qe Ortodoksia eshte vibrante, eshte kthyer ? Atehere ka dy gjera, ose ketu nuk e can koken njeri per fe, prandaj Janullatosi vazhdon te rrije, pra kjo bie dakort me shifrat e censusit te fundit ku Ortodokset dolen edhe me pak se Katoliket ne vend, ose ka Ortodoks por praktikisht ky institucion eshte uzurpuar nga nje Peshkop qe ende u bene 26 vite dhe nuk lidh dot dy llafe shqip. Jo per gje por Janullatosi na eshte paraqitur si nje nga kokat akademike me te medha te Ortodoksise boterore, qe ishte nder per ne Shqiptaret te kishim nje individ te tille ? Si ka mundesi qe nje puntor ndertimi i thjeshte ne shqiperi te than ne se paku 3-4 gjuhe dhe Hiresia e Tij nuk meson dot shqip ?!
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur