Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ungjillor

Ungjillor Ju nė fakt, jeni tė shpėtuar me anė tė hirit, nėpėrmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė, Kėtu mblidhemi tė gjithė besimtarėt ungjillor tė tė gjitha bashkesive tė ndryshme pėr tė bekuar njėri-tjetrin me fjalėn e Zotit tonė Jezus Krisht dhe deshmitė tona personale.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-04-2017, 22:55   #1
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pashke 2017, Kisha Ungjillore Shqipetare

Pamje nga marshimi nga Hotel Rogner deri tek Sheshi Nene Tereza dhe menyra e festimit te Pashkes nga kisha Ungjillore Shqipetare.

https://www.facebook.com/ergest.biti...4226449646612/

https://www.facebook.com/82146954123...5745161139906/
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2017, 00:34   #2
73ka
V.I.P
 
Avatari i 73ka
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 381
Thanks: 68
Thanked 119 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Pashke 2017, Kisha Ungjillore Shqipetare

Kur keni me mledh trupa per ushtar me shku me dhan jeten per izraelin?
73ka nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2017, 04:28   #3
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 969
Thanks: 35
Thanked 347 Times in 235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pashke 2017, Kisha Ungjillore Shqipetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 73ka Shiko postimin
Kur keni me mledh trupa per ushtar me shku me dhan jeten per izraelin?
Ke ngaterruar fe.
Keta e kane mendjen te bejne ndonje lek, jane ata te feja e paqes qe vdesin per pak lufte.

Nje pyetja kam: si eshte korrekt, gezuar pashken apo gezuar pashket?
Mendoj se korrekt eshte njejes por shume njerez urojne gezuar pashket..
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2017, 14:19   #4
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pashke 2017, Kisha Ungjillore Shqipetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Pamje nga marshimi nga Hotel Rogner deri tek Sheshi Nene Tereza dhe menyra e festimit te Pashkes nga kisha Ungjillore Shqipetare.

https://www.facebook.com/ergest.biti...4226449646612/

https://www.facebook.com/82146954123...5745161139906/
Izraelin ja kemi lene Trumpit te merret, ne do merremi me Shqiperine.
Ketu e kemi vendin, ketu do punojme dhe ketu do predikojme fjalen e vertete te krijuesit te Universit dhe te Shqiperise Zotit Jezus Krisht. Nuk stepemi nga asgje . DO vazhdojme te ecim perpara.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2017, 14:28   #5
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pashke 2017, Kisha Ungjillore Shqipetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Ke ngaterruar fe.
Keta e kane mendjen te bejne ndonje lek, jane ata te feja e paqes qe vdesin per pak lufte.

Nje pyetja kam: si eshte korrekt, gezuar pashken apo gezuar pashket?
Mendoj se korrekt eshte njejes por shume njerez urojne gezuar pashket..
Jo zoteri e ke ngaterruar ti kete pune, ne nuk jemi si ata qe marrin
1 000 000 euro nga buxheti i shtetit pikerisht para zgjedhjeve.
Ne punojme vete dhe hame me djersen e ballit dhe kurrsesi nuk rrime gjithe diten tu bo ham ham, por perpiqemi te japim nje ze dhe nje mesazh paqe qe ne keto dite te paket jane ata qe e japin.
Zoti te shpetofte sipas rruges qe Ai ka bere . Kjo rruge eshte Pashka, ringjallja e Krishtit nga vdekja.

Pashket jane nje feste qe festohet prej shume shekujsh dhe kjo feste ka te beje me nderhyrjen e fuqishme te Perendise.
Nderhyrja e Tij me detin e hapur per te kaluar nje popull nga skllaveria ne liri dhe ringjallja e Jezusit per te na shpetuar nga skllaveria e mekatit.
Paqe.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2017, 02:23   #6
73ka
V.I.P
 
Avatari i 73ka
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 381
Thanks: 68
Thanked 119 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Pashke 2017, Kisha Ungjillore Shqipetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Ke ngaterruar fe.
Keta e kane mendjen te bejne ndonje lek, jane ata te feja e paqes qe vdesin per pak lufte.

Nje pyetja kam: si eshte korrekt, gezuar pashken apo gezuar pashket?
Mendoj se korrekt eshte njejes por shume njerez urojne gezuar pashket..

Un gjithmon e kam ndigju urimin kshu: Per shum Mot, ose Per shum vjet Pashket!

Mendimi i jem ashte se urimi gezuar mundet me ken futje ne perdorim e vone.

Gjithsesi..
Pak me vones por ma mir von se kurr
Per shum mot Pashket te tan atyne qi i festojn.
73ka nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur