Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-10-2016, 05:55   #41
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,425
Thanks: 6,821
Thanked 8,034 Times in 5,137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Sa mire te shkoi mendja me pyetur.
Edhe une e pres me padurim kete, se ketu ne Albania edhe mozzarella eshte helm ne kripe....

presim...
kan maru katunaret jan bo qytetare.

me pasticen e paske bo si puna ime .

kur me prishet pasta e fus ne furre si pastice dhe ja ngop personelit
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:01   #42
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,410
Thanks: 5,440
Thanked 11,185 Times in 3,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kan maru katunaret jan bo qytetare.

me pasticen e paske bo si puna ime .

kur me prishet pasta e fus ne furre si pastice dhe ja jep ngop personelit

po siguriiiiisht...
pse ca ta bej? ta hedh??

po imagjinata per te mbulu gabimet e ben nje chef te perparoje ...
__________________
Follow Your Joy
🖤 (1)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:07   #43
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,425
Thanks: 6,821
Thanked 8,034 Times in 5,137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Po kerkoj nje recete te lehte per te bere fresh mozzarella ne shtepi.

Nqs keni ndonje, do ua dija shume per faleminderit.
[YOUTUBE]fUNbR-VU4aY[/YOUTUBE]
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:10   #44
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
[YOUTUBE]fUNbR-VU4aY[/YOUTUBE]
M`thuaj ti cka me bo me nje kungull te hellovinit, qe blen dje vajzat per festen...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:11   #45
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,410
Thanks: 5,440
Thanked 11,185 Times in 3,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
M`thuaj ti cka me bo me nje kungull te hellovinit, qe blen dje vajzat per festen...

vetem prej dragoit e don a?
__________________
Follow Your Joy
🖤 (1)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:11   #46
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,410
Thanks: 5,440
Thanked 11,185 Times in 3,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
[YOUTUBE]fUNbR-VU4aY[/YOUTUBE]

o draguuuu, del bosh postimi yt.. qa ke sjell?
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:18   #47
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
vetem prej dragoit e don a?
Kte e njoh une si kuzhinier zyrtar......e zyrtareve, ne ca raste te caktuara, u besoj me shume...

Po ti qe u lajmrove keshtu vullnetare, mua me behet edhe me shume qejfi....urrno e ma thuaj receten, te lutem... Vetem pite me kungull, jo...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:18   #48
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,425
Thanks: 6,821
Thanked 8,034 Times in 5,137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

🖤 (2)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:28   #49
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,410
Thanks: 5,440
Thanked 11,185 Times in 3,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Kte e njoh une si kuzhinier zyrtar......e zyrtareve, ne ca raste te caktuara, u besoj me shume...

Po ti qe u lajmrove keshtu vullnetare, mua me behet edhe me shume qejfi....urrno e ma thuaj receten, te lutem... Vetem pite me kungull, jo...


ok

Mund te pergatisesh supe me kungullin e halloween-it.

mund ta presesh copa copa dhe ta pjekesh me pak gjalp siper dhe behet si patatja e embel dhe me shume shije.

ka shume gjera qe mund te behet , po varet sesa i hapur je ti ne shijet qe do te provosh
__________________
Follow Your Joy
🖤 (2)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:32   #50
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,410
Thanks: 5,440
Thanked 11,185 Times in 3,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
sa i lodh qeka ky qe flet ledio.... ma hoqi fare durimin ....

uffffff ...

sa me zor punojn shqiptaret mor Zot...
__________________
Follow Your Joy
🖤 (2)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:38   #51
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,425
Thanks: 6,821
Thanked 8,034 Times in 5,137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
ok

Mund te pergatisesh supe me kungullin e halloween-it.

mund ta presesh copa copa dhe ta pjekesh me pak gjalp siper dhe behet si patatja e embel dhe me shume shije.

ka shume gjera qe mund te behet , po varet sesa i hapur je ti ne shijet qe do te provosh
tani kungull eshte dreqi. kot nuk eshte ajo shprehja ...kok kungull

ps.une kam bere dhe paste te mbushur me kungull (ravioli
🖤 (3)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:40   #52
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
ok

Mund te pergatisesh supe me kungullin e halloween-it.

mund ta presesh copa copa dhe ta pjekesh me pak gjalp siper dhe behet si patatja e embel dhe me shume shije.

ka shume gjera qe mund te behet , po varet sesa i hapur je ti ne shijet qe do te provosh
Kungullin nuk e dua fare une. Por per vajzat meqe ato e blene, sic thash, per festen e hellovinit. Pastaj ato duan qe ta prejn kungullin ashtu si "dreq" te filmave. Pra me duhet dicka vetem nga mbrendesia e tij (kungullit). Do i pjeki vetem farat se fundmi
Megjithate, faleminderit per receten
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
🖤 (3)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:43   #53
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,410
Thanks: 5,440
Thanked 11,185 Times in 3,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Kungullin nuk e dua fare une. Por per vajzat meqe ato e blene, sic thash, per festen e hellovinit. Pastaj ato duan qe ta prejn kungullin ashtu si "dreq" te filmave. Pra me duhet dicka vetem nga mbrendesia e tij (kungullit). Do i pjeki vetem farat se fundmi
Megjithate, faleminderit per receten
Farat piqen si fillim, se do behet kungulli me surrat e do te duhet ta pastrosh nga to.

pastaj pasi festa te kete kalu, ne qofte se nuk i ve qiri brenda kungullit dhe nuk e tymos, mund ta gatuash ne shume menyra.

Une kur kam pasur sorkadhe , e grija dhe ja jepja asaj ta hante.. E pelqente shume ...

klm
__________________
Follow Your Joy
🖤 (2)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 06:52   #54
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,155 Times in 1,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Farat piqen si fillim, se do behet kungulli me surrat e do te duhet ta pastrosh nga to.

pastaj pasi festa te kete kalu, ne qofte se nuk i ve qiri brenda kungullit dhe nuk e tymos, mund ta gatuash ne shume menyra.

Une kur kam pasur sorkadhe , e grija dhe ja jepja asaj ta hante.. E pelqente shume ...

klm
Nuk e di se cfare do te bejne vajzat me kafken e kungullit. Besoj qe do i dhezin qirin. Ashtu i ndegjoja tek sa bisedonin ate dite kur e blene.
Nejse, shohim e bejme...
E lumja sorkadhja...tek une sillet nje mace e kojshiut ketu verdalle. S`e di nese e ha ajo kungullin.

Klmgj.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
🖤 (2)
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2016, 07:39   #55
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,204
Thanks: 341
Thanked 2,567 Times in 1,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Po kerkoj nje recete te lehte per te bere fresh mozzarella ne shtepi.

Nqs keni ndonje, do ua dija shume per faleminderit.
Vetem nese ke mbaruar shkollen per kimi ia vlen t'i futesh kesaj pune perndryshe bleje te gatshme me mire
🖤 (1)
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2016, 17:26   #56
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,723
Thanks: 2,942
Thanked 1,948 Times in 864 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Me qafsh, nga e gjete kete? Ky te heq deshiren te hash djath e jo me ta besh vete.

P.S. Sa anetare jetojne ne Itali dhe nuk dine si behet fresh mozzarella?!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2016, 17:45   #57
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,204
Thanks: 341
Thanked 2,567 Times in 1,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Me qafsh, nga e gjete kete? Ky te heq deshiren te hash djath e jo me ta besh vete.

P.S. Sa anetare jetojne ne Itali dhe nuk dine si behet fresh mozzarella?!
puna eshte qe nje person qe jeton ne itali vetem po te jete i cmendur mund t'i shkoje mendja per te bere mozzarella ne shtepi. ka plot vende ketu ku shitet e fresket dhe te llojeve te ndryshme.

procedura per te bere mozzarella eshte mjaft e veshtire, sepse mjafton te gabosh edhe 2-3 grade temperaturen dhe prishet receta. duhet te merresh me pastorizimin, koagulimin dhe acidifikimin e qumeshtit te fresket jo te pastorizuar me baktere. e te tera keto procese jane pak delikate nese nuk ke eksperience me keto gjera.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2016, 22:58   #58
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,465
Thanks: 15,084
Thanked 8,919 Times in 6,017 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Si bohet comleku iher?????
Apo sgatuni mo kshu gjonash....
Falenderoj ate qe do sjelli receten.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2016, 11:44   #59
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,246
Thanks: 4,348
Thanked 3,373 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Qenka mbyllur tema cfare te gatuajme sot dhe e ve ketu cfare gatova
Gjella ime e preferuar barbunja me karrota
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg _20161229_133924.jpg (21.4 KiloByte, 20 shikimet)
🖤 (1)
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2016, 12:49   #60
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,410
Thanks: 5,440
Thanked 11,185 Times in 3,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Receta gatimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Si bohet comleku iher?????
Apo sgatuni mo kshu gjonash....
Falenderoj ate qe do sjelli receten.
Comleku behet me qepujka . Receta origjinale eshte me mish lepuri por mund te gatuhet edhe mish dreri ose sipas shijes .

qepujkat qerohen dhe fergohen fare pak ne vaj , deri sa te zverdhen dhe jo te behen kafe. Bashke me to duhen edhe ca thelba hurdhra, dafine dhe kokrra piperi te zi . Shuhen me vere dhe vendosen ne tave . Shtohet mishi ne copa te vogla , pak uje dhe piqet ne furre per rreth 1 ore ne temp. mesatare.
__________________
Follow Your Joy
🖤 (1)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur