Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-05-2011, 23:24   #21
Urban
Super Anėtar
 
Avatari i Urban
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 208
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 14
Urban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Urban te shkuara. Tani mblidhni veten dhe kujdes mos humbisni dhe kampionatin. Ja qe Barcelona nuk ishte ndonje kafshe jashtokesore sic na kishin care mender veshet kaq kohe komentatoret.
Komentatoret e zbukurojne komentimin e tyre me terma te tille si "jashtetokesoret", "galaktiket" etj etj...
Barcelona eshte nje ekip i perbere nga lojtare te mrekullueshem, ku shumica e lojtareve kane dale nga akademia e Barcelones.

Keta lojtare te mrekullueshem bene qe Real Madrid te turperohet serish dhe te mjaftohet vetem me kupen e Mbretit...duke e bere qe te heqe dore nga kampionati spanjoll dhe duke e percjelle me koken poshte nga Liga e Kampioneve.
Urban nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2011, 23:25   #22
Urban
Super Anėtar
 
Avatari i Urban
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 208
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 14
Urban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Guardiola: E doja Mourinhon nė pankinė
04.05.2011

Trajneri i Barcelonės, Pep Guardiola, ka pranuar se do tė kishte preferuar qė ta shohė fytyrėn e Jose Mourinhos pas kualifikimit nė finalen e Ligės sė Kampionėve.

“Unė preferova qė edhe trajneri i skuadrės tjetėr tė jetė aty, por edhe unė kam qenė i dėnuar nė tė kaluarėn pasi jam pėrjashtuar”.

“Ėshtė arritje e madhe kjo pas njė sezoni tė vėshtirė, sidomos pasi eliminuam Realin. Dita tani mori fund dhe tani thjeshtė duam tė kėnaqemi me momentin”, tha Guardiola. /Telegrafi/
Urban nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2011, 21:02   #23
Urban
Super Anėtar
 
Avatari i Urban
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 208
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 14
Urban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Barca fiton derbin lokal
08.05.2011

Edhe njė pikė i duhet Barcelonės qė tė shpallet edhe matematikisht kampion i Spanjės.

Blaugranėt kanė regjistruar fitore prej 2-0 kundėr rivalit lokal Espanyol pėr t’iu afruar edhe mė tepėr titullit tė La Ligas.
Pas njė kombinimi me Fontas, mesfushori Andres Iniesta goditi bukur pėr epėrsinė e parė tė vendasve dhe rezultatin pėrfundimtar tė gjysmės sė parė (29’).
Porsa filloi pjesa e dytė (48’), Gerard Pique dyfishoi rezultatin dhe vulosi takimin.
Me tre pikėt e reja, Barcelona ruan diferencėn prej tetė pikėsh kundrejt Real Madridit, ndėrsa nė tri ndeshjet e mbetura i duhet vetėm njė pikė pėr t’u shpallur kampion. /Telegrafi/
Urban nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2011, 23:03   #24
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Urime Urban fitoren gjithashtu urime edhe kampionatin e Spanjes edhe pse ju duhet nje pike nuk eshte problem per Barcen
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2011, 21:15   #25
Urban
Super Anėtar
 
Avatari i Urban
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 208
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 14
Urban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin
Urime Urban fitoren gjithashtu urime edhe kampionatin e Spanjes edhe pse ju duhet nje pike nuk eshte problem per Barcen
Faleminderit USA NR1

E fituam edhe ate pike dhe zyrtarisht Barca eshte kampion i vitit 2011.
Urban nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2011, 21:16   #26
Urban
Super Anėtar
 
Avatari i Urban
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 208
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 14
Urban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUrban ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Barcelona, kampion me meritė
14.05.2011

Kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas uroi Barcelonėn pėr triumfin e saj nė La Liga, ndėrsa insiston se tensioni i serisė sė El Clasicove do tė harrohet.

“E uroj Barcelonėn pėr titullin e fituar sepse ėshtė njė e arritur e vėshtirė dhe ju duhet tė jeni shumė tė mirė. I uroj ata nė emėr tė Real Madridit.Jam i lumtur pėr shokėt qė i kam atje. Kam marrėdhėnie tė mira me tė gjithė futbollistėt e Barcelonės. E kuptoj tensionin pas katėr El Clasicove, por tė gjitha do tė harrohen me kohė”, tha Casillas pėr mediet spanjolle.

(express)
Urban nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2011, 10:53   #27
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Loje e merituar e Barces ne Bernabeu Urime tifozeve te Barces..

(Urban ku na humbe)
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2011, 13:34   #28
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Kane nje difect: bejne Art.
Nuk shifet me futboll!
Ekip GRADIOS!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2011, 10:34   #29
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Forza BARCA
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2011, 10:52   #30
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Barcelona

hmmmmmmmmmmmmmm
Keta jane jashtetokesore
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2011, 11:19   #31
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
hmmmmmmmmmmmmmm
Keta jane jashtetokesore
ART
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2011, 12:24   #32
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Ekip
madheshtor.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-12-2011, 23:15   #33
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: KF Barcelona

E vertete
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2011, 13:57   #34
mad[D]ison.'
FC Barcelona
 
Avatari i mad[D]ison.'
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 15
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
mad[D]ison.' ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: KF Barcelona

Mu dhimben Hospitaleti i shkrejt 9-0 hahahaha

Barca ben L'Hospitalet per spital
mad[D]ison.' nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2011, 14:48   #35
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Re: KF Barcelona

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mad[D]ison.' Shiko postimin
Mu dhimben Hospitaleti i shkrejt 9-0 hahahaha

Barca ben L'Hospitalet per spital
lol
Prape me realin.....
Do ta cojne ne vorreza,kesaj rradhe dhe mos ta hapin.......
Kane fytyre keta degjeneratat :
http://www.welt.de/newsticker/dpa_nt...-im-Pokal.html
RESPEKT:
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-01-2012, 00:08   #36
Explorer
Anėtar i ri
 
Avatari i Explorer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Explorer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: KF BarcelonaIsh-trajneri i Barcelonės, Carles Rexach, beson se mbrojtėsi i Real Madridit, Pepe, duhet tė mos paraqitet nė ‘el Clasicon’ e tė mėrkurės, me qėllim qė tė mos pėrjetojė pritje armiqėsore, ngjashėm sikurse Luis Figo para njė dekade kur u kthye nė Camp Nou.

Portugezi ėshtė aktualisht armiku kryesor i tifozėve katalunas pas shkeljes sė Lionel Messit nė takimin e parė ēerekfinal tė Kupės sė Mbretit nė Santiago Bernabeu, ndėrsa Rexach e kėshillon qė tė mos udhėtojė nė Barcelonė.

“Nėse nuk dėshiron tė pėrjetojė njė tjetėr episod sikurse Figo, do tė ishte mė mirė tė qėndronte nė shtėpi”, ka thėnė Rexach pėr El Mundo Deportivo. /Telegrafi/
Explorer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2012, 22:17   #37
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Kualifikohet Barcelona

Barcelona e ka siguruar kualifikimin nė fazėn e eliminimit direkt tė Ligės sė Kampionėve pas triumfit kundėr Spartak Moskės.

Nė ndeshjen e zhvilluar nė Olimpiyskiy stadion Luzhniki, Blaugranėt fituan me rezultat 3-0.

Takimi pėrfundoi qė nė fraksionin e parė, pasi mysafirėt i shėnuan tė tre golat.
Lionel Messi e ‘sakatoi’ mbrojtjen e Spartakut, para se topi tė shkonte te Dani Alves, i cili e heshti Moskėn (16’).Andres Iniesta pranoi njė top pėr t’u pėrpjekur qė tė rrezikojė, por goditja e tij u mbrojt dhe “pėr fat tė keq” topi shkoi te SuperMessi, imagjinoni ēfarė ndodhi mė pas – goli i dytė (27’).

Argjentinasi e trefishoi avantazhin me njė gol tė shėnuar falė asistimit tė Pedros (39’).

Nė fraksionin e dytė, nuk pati gola, ndėrsa ky ishte fundi i Spartakut nė edicionin e sivjetmė tė Ligės sė Kampionėve.Barcelona ka grumbulluar 12 pikė pas pesė xhirosh, ndėrsa xhiroja e fundit do tė vendosė, nėse do tė kualifikohet nga vendi i parė apo nga i dyti. /Telegrafi/
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2012, 22:43   #38
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Golat

http://www.youtube.com/watch?v=Gs-zMl2E9AA
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2012, 15:44   #39
Rina
☼☼☼☼☼
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 1,590
Thanks: 9
Thanked 36 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Rina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: KF Barcelona

Lionel Messi me Shqiponjen Shqiptare me rastin e 28 Nentorit 2012, diten e Pavaresise se Shqiperise.

Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2012, 15:59   #40
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,489
Thanks: 6,004
Thanked 12,402 Times in 4,332 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: KF Barcelona

O VDES O ZOT pse kot jam dashuruar me ty un
Love u kush mban bluzen e albanis

p.s hallall ma mson kush si behen montazhet?
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
azulgrana, barca, blaugrana

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur