Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore > Jeta e natės

Jeta e natės Diskutime rreth jetės sė natės.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-02-2011, 14:28   #41
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,940
Thanks: 9,356
Thanked 2,959 Times in 1,508 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga bomber Shiko postimin
Ne fakt e ke gabim LOL
ka coctails pa alkool

Coco Nuts
Fruity
Monkey Business
Nursery Fizz

un jom barman dhe e di
Nice to meet you barman !
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2011, 10:41   #42
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,933 Times in 2,778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume

Mojito, b52, orgasmo.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2011, 22:28   #43
[email protected]
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,520
Thanks: 5,182
Thanked 5,120 Times in 1,560 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume6 cl tekila
12 cl leng portokalli
2 cl shurup grenadine ( fruta te kuq )
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-12-2011, 08:50   #44
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,269
Thanks: 16,518
Thanked 9,764 Times in 6,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume

Aktualisht
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-12-2011, 09:05   #45
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Re: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume

Kafe e mesme,pije dredhėze dhe muhabeti i urtė nėn tingujt e bukur tė muzikės
sė lehtė,
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 12:49   #46
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,986
Thanks: 3,612
Thanked 699 Times in 551 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume

Martini i embel;
Bloody Ceasar;

Bitters si Amari, Amaro (Straight)

Cream whiskey (Amaretto) vetem ne kafe.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 14:04   #47
xyz
aNtipatrea
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,403
Thanks: 1,582
Thanked 3,533 Times in 1,417 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
xyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume

amricano
Martini bardh martini kuq dhe campari

Ose vermuth campari e uj i gazuar
__________________
mOnologu eshte
tYmi i fLakve
te bRendshme te sHpirtit
xyz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 20:13   #48
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume

Kokteili me mjalte. Ne nje gote uji hidhni nje pjese mjalte akacie dhe tre pjese raki. Futini edhe nje shufer kanelle per deco...


p.s. vetem per nje person...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 20:41   #49
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,124
Thanks: 0
Thanked 1,745 Times in 1,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cili Kokteil Ju Pelqen Me Shume

Keto cocktails ketu

Kodi:
http://acrigs.com/FRAVIA/cocktail.htm
kam provuar ate me oriz.__Makoli's Makoli __
Por orizin qe kisha nuk e kisha pluhur.


Ehhhh.Vite e vite me pare.Por ishte vertet bukur.

Ja me poshte cocktails.Nuk kam provuar asnje.

Citim:
__+ORC's Martini-Wodka__

+ORC has described the preparation of his mytical "Zen" Martini-Wodka
in his lessons at least 100 times, here, resumed for you, his "HOW TO":

Get an "highball" glass (cylindrical "milk" glass: holds about
200-285 ml.)
- Two ice cubes
- Dry Martini from Martini Rossi (1/3 glass)
- Wodka Moskowskaia (only russian Wodka will do) (1/3 glass)
- Schweppes Indian Tonic (1/3) glass
- Lemon zest (from Malta???)
- Green Olive (from Tuskany ???)
Sip slowly, look at the data, meditate, crack anything in sight.

__Reverser's Traitor__

I'll give you the recipe of a very good cocktail, called "the Traitor"
in the lagoons where I come from because you drink it happily till it's too late
to stop:
- Orange Juice (use good oranges, not the sloppy spanish ones)
- Gin (Gordon Gin, nothing else)
- Nutmeg
- Honey
Well, the 4 ingredients should "disappear", i.e. Orange Juice and Gin
should annihilate, and Nutmeg and Honey too.
The perfect "Traitor" is a masterpiece of balance between the 4
ingredients... just try it, you'll love it.
I believe it helps particularly when you try to find wich call
triggers a protection.

__Atheist's best__

Atheist (Atheist(at)usa(point)net) has not yet proposed so
many good cracking trick, but his
cocktail is really faboulous, I tried it:
- Ice cubes
- 1/2 glass Wodka
- 1/6 glass Maraschino
- 2/6 glass Lemon Juice
You prepare now ANOTHER glass with champagne (only)
Now pour and mix everything together: you'll get TWO glasses of
this incredible cocktail.
Atheist says that he can crack *everything* after one glass, and
that he does not care if he cannot after both of them.

__ACP's Zombie__

Well, a good cracker (acp(at)xforce(point)net) poposes a good cocktail, here you go:
1) 1 kewl glass of russian vodka (of course :-)
2) 2 kewl ice-cubes...
3) a spoon of Chocolate Rum
4) 2 drops of fresh lemon

mix it all up, and you're ready to go!
__Apathy's white russian __


Well, a nice one (Apathy(at)operamail(point)com), here you go with
Apathy's own variation of the classic White Russian:

Take a good size glass (14 oz.) - basically a large milk glass and fill
it as such:
1/4 Vodka (Russian is always the best - I can unfortunately only
find Smirnov where I live)
1/4 Spiced Rum (I'm sure any brand will do, but I have always found
Cruzan and Captain Morgan's to be the best)
1/4 Kahlua
1/4 Light Cream (heavy cream if you like really rich drinks)
nutmeg

The nutmeg quantity varies from person to person... Hell, you can put an
entire bottle in if you like (I can guarentee you will have a very
interesting night if you do :-)

Sip your cocktail... sit back... put in some Pink Floyd... crack to
your hearts content.__Makoli's Makoli __


Well, who said that we should only drink 'western' cocktails?
(makoli(at)hotmail(point)com) (a reality reverser), gives us the
following:

Yes, that's right: makoli is the name of a drink!
I guarantee it will cut trough the murk of even the shadiest
misinformation.
Here's how to make your own. I'm sorry, the amounts aren't exact,
but as you learn to drink it you'll also learn how to make it.

raw rice - big bagful
sugar - about equal in volume to the rice
water - decide amount later

Wash the rice briefly, and grind it up into a powder. Though it doesn't
really matter, the final size should be at least as small as a quarter
of a rice grain.

Mix the ground rice, sugar and lots of water, enouch to cover the rice
several times over.

Cover and leave it all to stand until bubbles come. When it smells too
strong to consider edible, it's ready!

Make sure to stir it before you pour it, and also to swirl it with your
little finger periodically while you drink it.
Otherwise the solid stuff settles out!


See the beautiful cartoon by Moebius: "Escale sur Pharagonescia" to
understand what would happen if you don't strikez your Koks, sorry, if you
don't stir your Makoli... :-)
__NiTrO's two__


Well, chocolate and strawberry, like in the Cuban film...
(NiTrO_real(at)yahoo(dot)co(dot)uk), gives us the
following two cocktails:NiTrO's Nitro10 cl. Stroh 80Hot chocolateWhipped creamRasped chocolate
Pour Stroh 80 and hot chocolate into coffee cup.
Top with whipped cream, and put rasped chocolate aftertaste.Stir with teaspoon.
Type: CocktailSeason: WinterTemperature: Hot
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NiTrO's Tender5 cl Vodka (Russian, of course5 cl Malibu liquer
5 cl Raspberry juice (or strawberry)5 cl Ananas juice10 cl cream
Mix with crushed ice in shaker. Pour unstrained into highball glass.
Serve with a straw.Type: CocktailSeason: AllTemperature: Cold
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur