Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-08-2018, 18:57   #21
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,142
Thanks: 1,858
Thanked 783 Times in 567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Shume mire je, ma I miri prej krejtve
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 19:04   #22
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Shume mire je, ma I miri prej krejtve
...........
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 19:29   #23
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,370
Thanks: 1,913
Thanked 2,143 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
oh she ugly
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 19:33   #24
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,208
Thanks: 18,175
Thanked 23,587 Times in 9,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
oh she ugly
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 20:08   #25
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Xhina, Thirsty mė duket se ka gjet dashnore ose ėshtė martuar. Nuk po ta var mė

Sa pėr temėn, n'Amerikė femrat vishen thjesht me boy-shorts 'pink' dhe 'juicy' tė shkruajtur mbrapa.

Kam pėrshtypjen se nė Shqipėri veshin rrobat mė tė bukura edhe kur shkojnė pėr tė blerė djath.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 20:14   #26
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,208
Thanks: 18,175
Thanked 23,587 Times in 9,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjithnjė femrat

beu ka gjet dashnor thuj jo dashenore j/k dhersto
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 21:05   #27
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Cherchez la femme
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 21:51   #28
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Tė heshtura dhe tė shfrytėzuara: Lulėzimi i biznesit fason rėndon mbi mijėra gra shqiptare.

Marjana Pjetri, 40-vjeē, ndjeu t’i tronditej makina qepėse ndėr duar mėngjesin e 25 majit dhe pak sekonda mė vonė u shemb nė dyshemenė e kapanonit me mbi 150 punonjės tė fabrikės sė tekstileve “L*** A*****” nė Shkozet tė Durrėsit.

Nėna e tre fėmijėve-njė nga mijėra gratė e punėsuara nė sektorin e fasonerisė nė Shqipėri u pėrmend vetėm pasi u dėrgua nė spitalin rajonal tė Durrėsit.

“Nė fillim nuk e kuptova ē’kishte ndodhur, por mė pas pashė qė i gjithė reparti ishte shtruar aty,” kujtoi Pjetri pėr BIRN. “Qėndrova njė javė nė spital derisa u pėrmirėsova dhe gjatė gjithė kohės kam marrė serume,” shtoi ajo.

Ēo ditė nė dy vitet e fundit, Pjetri thotė se e niste punėn nė 7.25 minuta tė mėngjesit dhe e mbyllte tetė orė mė pas, nė 17:30, brenda njė ndėrtese 3-katėshe ku mungonte ajri dhe ku furnizimet e shpeshta shkaktonin zhurmė dhe pluhur. Ajo i tha BIRN se punėn nė rrobaqepėsi e nisi me qepjen e 150 xhaketave nė ditė, por sė fundmi norma mbėrriti nė 700 copė nė kėmbim tė njė page prej 29 mijė lekėsh nė muaj.

Mėngjesin e 25 majit, Pjetri nuk ishte e vetmja qė kishte nevojė urgjente pėr trajtim mjekėsor. Rreth 20 gra tė fabrikės sė prodhimit tė veshjeve ushtarake “L**** A****” pėrfunduan me marrje mendsh, tė vjella ose pa ndjenja nė spital, pėr shkaqe qė dy muaj mė pas nuk kanė marrė ende pėrgjigje nga mjekėt dhe Prokuroria e Durrėsit-e cila nisi hetimin por nuk e ka pėrfunduar ende atė.

Ngjarje tė tilla nuk janė tė rralla nė sfondin e biznesit fason nė Shqipėri, ku rritja graduale e prodhimit, e eksporteve dhe e fitimeve rėndon mbi krahun e lirė tė punės, varfėrinė dhe heshtjen e mijėra grave shqiptare.

BIRN intervistoi njė duzinė punonjėsesh tė kompanive tė ndryshme tė prodhimit tė tekstileve dhe tė pėrpunimit tė lėkurės nė vend, tė cilat nė kushtet e anonimatit nga frika e humbjes sė vendit tė punės, dėshmuan pėr punė me orė tė zgjatura nė salla tė errėta dhe tė paajrosura, me normė ditore gati tė pamundur dhe me paga qė rrallėherė i kalojnė 30 mijė lekėt nė muaj.

Punonjėset e fasonerisė qė BIRN intervistoi ankohen gjithashtu pėr trajtim ēnjerėzor nga drejtuesit e kompanive si dhe bashkėjetesėn me presionin e flakjes nė rrugė.

Dėshmitė e punonjėsve mbėshteten edhe nga disa gjetje tė institucioneve qė kanė pėr detyrė tė kontrollojnė zbatimin e Kodit tė Punės si dhe tė njė morie ligjesh qė lidhen me sigurinė nė punė, me nxitjen e punėsimit apo me atė tė Sigurimeve Shoqėrore.

Inspektoriati Shtetėror i Punės dhe i Shėrbimeve Shoqėrore i tha BIRN nė pėrgjigje tė njė kėrkese pėr tė drejtė informimi se pavarėsisht pėrmirėsimeve nė sektor sa i pėrket daljes nga informaliteti dhe lidhjes sė kontratave tė punės, “mbetet shumė pėr tė bėrė nė zbatimin real tė tyre gjatė marrėdhėnies sė punės”.

Inspektoriati shtoi gjithashtu se gjatė inspektimeve nė rreth 77 pėr qind tė ndėrmarrjeve tė regjistruara nė muajt prill dhe maj 2017 u konstatuan njė seri shkeljesh tė legjislacionit nė fuqi, qė lidhen me sigurinė nė punė, mbrojtjen kundėr zjarrit, informimin e punėmarrėsve apo pagesat e kontributeve shoqėrore.

I pyetur nga BIRN, edhe kreu i Inspektoriatit Qendror, Shkėlqim Hajdari pranoi problemet me kėtė sektor, por u ankua se institucioni qė ai drejton “nuk ka kompetenca tė forta pėr tė penguar abuzimet nė vendin e punės”.

Drejtuesit e kompanisė “L*** A****” nuk iu pėrgjigjėn pyetjeve tė BIRN mbi ngjarjen e 25 majit dhe pretendimet e punonjėseve pėr kushtet e keqija tė punės.

“Fabrika si stallė”

Industria e veshjeve ishte ndėr degėt kryesore tė ekonomisė shqiptare deri nė vitet ’90, kur vendi doli i rrėnuar nga regjimi komunist dhe i hapi dyert ekonomisė sė tregut. Pas viteve ’90, industria tradicionale e konfeksioneve u zėvendėsua nga prodhimi i veshjeve me material porositės, kryesisht pėr kompanitė e huaja vazhdimisht nė kėrkim tė krahut tė lirė tė punės.

Pėrgjatė dy dekadave, biznesi fason nė Shqipėri u kthye nė njė kantier tė rėndėsishėm punėsimi pėr familjet e varfra, por njėkohėsisht vuajti famėn e keqe pėr pagat e ulėta, kushtet e kėqija dhe informalitetin e lartė.

Por ndėrsa sipėrmarrėsit e kėtij biznesi dhe institucionet shtetėrore kėmbėngulin pėr pėrmirėsimin gradual tė kushteve tė punės, punonjėset e fasonerisė me tė cilat BIRN foli e pėrshkruajnė ndryshimin nga “shumė keq” nė “keq”.

PS.............hmmmmmmmmmmmm qe shume e gjate...lexoheni tek balkane weba.

Po ku ja u nin juve FASHISTAT e rinj....per Nenat e motrat te(ATYRE).
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 21:54   #29
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
beu ka gjet dashnor thuj jo dashenore j/k dhersto
Qefe, qefe kjo dynja. Aj dont xhaxh
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 23:00   #30
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Edhe une qenie e thjeshte jam.
Nuk e kuptoj ku konsiston problemi tek "gjithnje femrat".
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 23:38   #31
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Ti nuk do tė martohesh. Po tė doje tė martoheshe do ta kishe bėrė edhe ti
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 03:57   #32
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,066
Thanks: 2,693
Thanked 4,954 Times in 3,157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Sa del nga shtepia i sheh gjithandej, te veshura e te ngjeshura, plot me varese e byzylyqe ari, maje takave me mini, te kapardisura me bukurine e tyre, hiqen sikur ruajne kontrollin e lidhjeve si dhe vantazhet e privilegjet e tyre...te shoqeruara me makina te shtrenjta etj.
Ne meshkujt e shkrete jemi rob te thjeshte, por per fat te keq te denuar t'u shkojme pas.
A mendoni te njejten gje?
Po qe se gjeta veten fare ne kete shkrim. ...

Ēfarė "malli" kėrkon atė e do gjesh them unė!

Ps;A s'janė vete ,keta meshkujt e shkrete e rob te thjeshte shpesh,qė i ofrojnė ato makinat duke U shku nga pas Lol.?!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 07:14   #33
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Po qe se gjeta veten fare ne kete shkrim. ...

Ēfarė "malli" kėrkon atė e do gjesh them unė!

Ps;A s'janė vete ,keta meshkujt e shkrete e rob te thjeshte shpesh,qė i ofrojnė ato makinat duke U shku nga pas Lol.?!
ty do te te kene ofruar ndonje gomar a mushke se s'ka patur Ferrari ne kohen tate....normal qe se gjen dot veten...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 08:42   #34
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,066
Thanks: 2,693
Thanked 4,954 Times in 3,157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Mirė une ju pergjigja temės,po ti pse e ndjen tė nevojshme tė mė kthesh njė pėrgjigje,kėtė sė kuptoj?!

Ps; Thamė, qė janė bėrė femrat materialiste janė bėrė. ..por edhe qe meshkujt s'dine mėnyra por edhe s'marrin mundin shpesh tė lodhen pėr ta bere pėr vete njė vajzė,i bien me shkurt pra... kėta robte e thjeshte ,rob zoti qe thu tine u ofrojnė makinat e shtrenjta tė vjedhura...Lol
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 14:11   #35
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Mirė une ju pergjigja temės,po ti pse e ndjen tė nevojshme tė mė kthesh njė pėrgjigje,kėtė sė kuptoj?!

Ps; Thamė, qė janė bėrė femrat materialiste janė bėrė. ..por edhe qe meshkujt s'dine mėnyra por edhe s'marrin mundin shpesh tė lodhen pėr ta bere pėr vete njė vajzė,i bien me shkurt pra... kėta robte e thjeshte ,rob zoti qe thu tine u ofrojnė makinat e shtrenjta tė vjedhura...Lol
I referohesha meshkujve qe e nxjerrin buken e gojes me gjak e djerse, jo me hajdute e drogaxhinj....
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 15:59   #36
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,066
Thanks: 2,693
Thanked 4,954 Times in 3,157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
I referohesha meshkujve qe e nxjerrin buken e gojes me gjak e djerse, jo me hajdute e drogaxhinj....
Nuk ka te tille me makina te shtrenjta lol
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 16:26   #37
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Nuk ka te tille me makina te shtrenjta lol
makinat e shtrenjta atyre femrave mund t'ja kene blere baballaret, mamallaret apo vellezerit e tyre...nuk eshte e thene...apo edhe shoferet e tyre personale...une me kete kuptim e kisha...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 16:33   #38
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,530
Thanks: 15,952
Thanked 13,469 Times in 8,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Nuk ka te tille me makina te shtrenjta lol
Ka makina me qera sa pėr tė zėnė ndonjė zoQkė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 16:59   #39
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,066
Thanks: 2,693
Thanked 4,954 Times in 3,157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
makinat e shtrenjta atyre femrave mund t'ja kene blere baballaret, mamallaret apo vellezerit e tyre...nuk eshte e thene...apo edhe shoferet e tyre personale...une me kete kuptim e kisha...
E ke fytyre ti pastaj tu shkosh nga pas lol,po shko ore dhe gjej ndonje te rangut tend Po ku i shihni keto femra me qafshi,ne kaq vite emigrant e akoma me plevrek te grisura me keq se te Shekriut lol

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ka makina me qera sa pėr tė zėnė ndonjė zoQkė.
Per ndonje zocke te shtrenjte nga ato qe thote Eliani edhe ndodh,ca s'ben vaki me shqipet sot,pa buke rrine por pa cigare alkol e zocka s'nuk bejne dot lol...
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 18:05   #40
Jetmira
💙🌙
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,861
Thanks: 1,772
Thanked 1,273 Times in 531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjithnjė femrat

Mos se gjeta veten ne ket shkrim.
Mos sa shpirtkeqe jam.
Mos sa po i lendoj keta meshkujt.
Ohhh,meshkuj mos me qortoni.
Mossssssss.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur