Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Zona Humoristike > Barcaleta

Barcaleta Vetėm barcaleta

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-09-2013, 15:45   #1
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,756
Thanks: 806
Thanked 785 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Poezi te ndryshme humoristike...

Po e filloj une nje

( E huazuar)

Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

Te Shtunen,naten e dasmes,
Lumemadhi burri im,
Beri bishtin pyk,
Dje isha ne varrim.
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2013, 15:46   #2
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,756
Thanks: 806
Thanked 785 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi te ndryshme humoristike...

Kreh balluket dit e nat
kok'n e shkret s'e le rehat
perdor vajra, xhelra, llaqe
tu bo koka porsi faqe.

Tre pasqyra na i theve
me parfum tere lagjen leve
kater pale kepuc i grise
mendjen goces dot s'ja prishe.

Ty te ndiqka fati i keq
goca t'qelloi e ftoht akull
i mjeri ti cke per te heq
do pendohesh qe je mashkull.

Por 1 dit do dashurohesh
prandaj, mos e merr me ngut
por ta dish qe do pendohesh
nusja n'shishe ka me t'fut.
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2013, 16:01   #3
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,756
Thanks: 806
Thanked 785 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi te ndryshme humoristike...

Prej hotmailit kur ti leshova syt
kur te pash paswordin ne fyt
thash u myt kuku per mu
shpejt windowsin e kam startu

ja po qeli mesengjerin me shum deshir
per me gjet nje qike te mire
kam vendos edhe pike
u njoftova me nje qike

tung i thash qka po ban
une jam baca shaban
tung me tha me dashuri
une jam dada selvi

une e vese per dashuri
kam deshir me i pas pes femi
ajo me tha o babalok, largohu
se ta futa blok

ok i thash nuk te lus
po ta futi ni virus
nuk eshte gajle tha per mu
kam adres edhe ne yahuu
..
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2015, 07:48   #4
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,065
Thanks: 4,301
Thanked 4,761 Times in 1,823 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi te ndryshme humoristike...

thrret lazarati mori shkoder
dil ne shesh se te kam moter
thirr tropojen edhe puken
se ky shtet po nanal buken
edhe dibra ka qu fjal
shok ne mal duhet me dal
me rremby pushk e kallashin
te mbrojm nderin dhe hashashin
flet mirdita e e fushkruja
konfernenc mban arvizuja
t mbillet kodra male gropa
kerkon mall e gjith evropa
sajmir tahirit i bejn thirrje
ky problem e don nje zgjidhje
ose hashashin te kultivojm
ose na gjej pun te punojm
therret saranda kurveleshi
dhe kjo pun u ba pun leshi
ose na lini te bajm pare
ose mos ta kishim mjell fare
Hasi mirdit po thojn vim
se pa hashash po thon smun rrim
fjeri lushnja e divjaka
kan dal ne fush pleqt e plaka
kan ngref kasolle edhe stane
gjesma sikur jan qobane
por ne fakt jan shokt e tan
qe kan mbjell an e mban
po policia sikap dot
se si lazarati ka plot
ndaj do dalim me pushk ne dor
rroft shiperia vend bujqesor...!


( e huazuar)
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2015, 07:56   #5
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,756
Thanks: 806
Thanked 785 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poezi te ndryshme humoristike...

Ncc ka doli kjo tema,nuk e le te fshehur
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė ndezur