Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-09-2014, 21:02   #41
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,621
Thanks: 166
Thanked 1,292 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Sqenkam vetem! Te gjithe vuajne nga mbipesha une nga e kunderta!
Per te shtuar peshe duhet palester dhe ushqim shume.

Mua sme doli keshtu sepse ndikojne dhe disa faktore tjere ...por kjo eshte menyra me e mire.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2014, 01:21   #42
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 2,459
Thanks: 0
Thanked 205 Times in 165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Nova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Sqenkam vetem! Te gjithe vuajne nga mbipesha une nga e kunderta!
Per te shtuar peshe duhet palester dhe ushqim shume.

Mua sme doli keshtu sepse ndikojne dhe disa faktore tjere ...por kjo eshte menyra me e mire.
Te jesh i dobet/elegant lidhet edhe me gjenetiken eshte ne gjen,nuk e ndryshon dot.Ha cfare te duash dhe ngelesh i dobet.
Te jesh i dobet do te thote qe je me fleksibel,djersin me pak se sa nje i shendoshe,ke parametra tensioni te mira, kolesterol te ulet ne gjak,je me i shpejte ne ecje dhe shendeti eshte gjithmone me i mire te te dobetit ne krahasim me te shendoshet,me perjashtim te rasteve kur i dobeti abuzon me pirje alkoli,ben droge,pi duhan e keshtu gjerash.
Nqs prinderit i ke te dobet dhe je vete i dobet atehere eshte gjenetike,eshte e trasheguar,nuk e ndryshon dotprovo tehashne MCdonaldsper 2-3 muajcdo dite,mundet qe te shtosh ne peshe,por ai shtimi ne peshe vjen me probleme serioze shendeti...... nuk keshillohet te shkosh ne Mc Donalds dhe xhointe te tjera fast food-i
Ushqime me ngarkese te larte ne sheqer dhe karbohidrate zakonisht te shendoshin.Nqs do muskuj rrembe peshqirin dhe lidhe te koka e krevatit dhe terhiqe me krahe duke e mbajtur trupin pak pjerrtas kembet perpara dhe gjaksin pak te terhequr mbrapa.
ose perdor litar e lidh te koka e krevatit.
Ose nqs je afer ndonje liqeni,ose deti merr nje varke dhe vozit me varke
Terheqja e plote me krahe e dy lopatave te varkes i zmadhon shume muskujt e kraheve dhe te zgjeron edhe shpatullat.
Nejse.
Nova_Design nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2014, 02:08   #43
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,770
Thanks: 3,076
Thanked 2,045 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

#4
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2014, 06:49   #44
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,982
Thanks: 15,526
Thanked 9,226 Times in 6,237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Teme interesante....
Tani, kuptova shume gjera.....*
E cdo te thote kjo???
Do te thote qe ti ke miqesi me ata....lol!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2014, 21:08   #45
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Vrapin e ben intervals Mano? i think is the best....
Kam disa muaj qe nuk kam ber vrap fare. Vetem me djete dhe ushtrime. Me duhet ta filloj vrapin prap se shpejti se po shtoj pak peshe.

Vrapin e bej HIIT 'high intensity interval training'
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2014, 21:16   #46
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Ose ble kostumin e batmanit qe veshin kalamojt kur jane karnavalet, se bythe per palester s'paske.
Po jo moj Liri, jo moj moter.

Nese do te shtosh masen muskolare, 5 here ne jave pesha jane te tepruara. Muskuli ka nevoje te rekuperoje, perndryshe e djeg. Gjithashtu edhe cardio e pengon rritjen e mases muskolare.
Une bej, ose kam bere 4 ose 5 'day split training'
E hene biceps dhe chest
Mart: cardio dhe abbs
Merkure: shoulders
Enjte: cardio dhe abbs
Premte: back dhe triceps
Shtune dhe Djele: pushime.

Po ti ndash ushtrimet si kam bere me lart mund te besh stervitje 5 dite te javes. Ky regjiment me jep mundesine per te ushtruar muskujt dy here ne jave dhe pushimin e duhur per tu zhvilluar, sepse muskuli ne fakt rritet/zhvillohet gjate kohes qe pushon.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2014, 21:23   #47
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,612
Thanks: 5,815
Thanked 6,186 Times in 3,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

HIIT, its powerful.. djeg dhjamin ruan muskujt. Provoje ta mixesh edhe me StepMaster -climbing machine... is hard but amazing results
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2014, 21:37   #48
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nova_Design Shiko postimin
Nqs do muskuj rrembe peshqirin dhe lidhe te koka e krevatit dhe terhiqe me krahe duke e mbajtur trupin pak pjerrtas kembet perpara dhe gjaksin pak te terhequr mbrapa.
Nova, qafsh mu, boje i foto duke bo stervitje me peshiqirin e lidhur te koka e krevatit. Te premtoj se do ta ve si screensaver.


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Une bej, ose kam bere 4 ose 5 'day split training'
E hene biceps dhe chest
Mart: cardio dhe abbs
Merkure: shoulders
Enjte: cardio dhe abbs
Premte: back dhe triceps
Shtune dhe Djele: pushime.

Po ti ndash ushtrimet si kam bere me lart mund te besh stervitje 5 dite te javes. Ky regjiment me jep mundesine per te ushtruar muskujt dy here ne jave dhe pushimin e duhur per tu zhvilluar, sepse muskuli ne fakt rritet/zhvillohet gjate kohes qe pushon.
Mano, po kembet mer plako? Mos u boj si ato qe bejne vetem pjesen e siperme dhe i mbesin kembet si bisht cadre.


Stervitje mund te besh edhe 6 here ne jave, si me ndodh ndonjehere mua, problemi eshte te caktosh obiektivin qe ke ndermend te arrish. Une s'kam problem me masen muskolare dhe i bej te gjitha: peshat, vrapin, notin, futbollin etj.
Nese ti ke si objektiv rritjen e mases muskolare, skeda jote eshte e gabuar, sepse nje dite me ane te peshave rrit masen, ndersa diten tjeter ben procesin e kundert duke e djegur me cardio. E ben si ajo historia e Kalase se Rozafes, diten u ndertonte ndersa naten u prishte.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2014, 21:49   #49
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,621
Thanks: 166
Thanked 1,292 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nova_Design Shiko postimin
Te jesh i dobet/elegant lidhet edhe me gjenetiken eshte ne gjen,nuk e ndryshon dot.Ha cfare te duash dhe ngelesh i dobet.
Te jesh i dobet do te thote qe je me fleksibel,djersin me pak se sa nje i shendoshe,ke parametra tensioni te mira, kolesterol te ulet ne gjak,je me i shpejte ne ecje dhe shendeti eshte gjithmone me i mire te te dobetit ne krahasim me te shendoshet,me perjashtim te rasteve kur i dobeti abuzon me pirje alkoli,ben droge,pi duhan e keshtu gjerash.
Nqs prinderit i ke te dobet dhe je vete i dobet atehere eshte gjenetike,eshte e trasheguar,nuk e ndryshon dotprovo tehashne MCdonaldsper 2-3 muajcdo dite,mundet qe te shtosh ne peshe,por ai shtimi ne peshe vjen me probleme serioze shendeti...... nuk keshillohet te shkosh ne Mc Donalds dhe xhointe te tjera fast food-i
Ushqime me ngarkese te larte ne sheqer dhe karbohidrate zakonisht te shendoshin.Nqs do muskuj rrembe peshqirin dhe lidhe te koka e krevatit dhe terhiqe me krahe duke e mbajtur trupin pak pjerrtas kembet perpara dhe gjaksin pak te terhequr mbrapa.
ose perdor litar e lidh te koka e krevatit.
Ose nqs je afer ndonje liqeni,ose deti merr nje varke dhe vozit me varke
Terheqja e plote me krahe e dy lopatave te varkes i zmadhon shume muskujt e kraheve dhe te zgjeron edhe shpatullat.
Nejse.
Jam nene peshe...por nuk eshte se tregoj per ndonje nga ata te dobetit te holle tipik...ne pamje te pare mund ti them se dukem ndonje si e quan ti elegant.
te shtosh ne peshe nuk do te thote vetem te vesh dhjam...do te thote dhe te vesh mase muskulare..pikerisht kete dua te shtoj une.
McDonald te fusin dhjam prandaj sjane te shendetshem.
Per metoden me peshqire dyshoj shume se mund te ndihmoj ne mase muskulare...edhe sikur te ndikoj te ndonje muskul prape kjo ste hyn shume ne pune pasi duhen zhvilluar te gjithe muskujt njelloj.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 00:00   #50
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Nova, qafsh mu, boje i foto duke bo stervitje me peshiqirin e lidhur te koka e krevatit. Te premtoj se do ta ve si screensaver.
Mano, po kembet mer plako? Mos u boj si ato qe bejne vetem pjesen e siperme dhe i mbesin kembet si bisht cadre.


Stervitje mund te besh edhe 6 here ne jave, si me ndodh ndonjehere mua, problemi eshte te caktosh obiektivin qe ke ndermend te arrish. Une s'kam problem me masen muskolare dhe i bej te gjitha: peshat, vrapin, notin, futbollin etj.
Nese ti ke si objektiv rritjen e mases muskolare, skeda jote eshte e gabuar, sepse nje dite me ane te peshave rrit masen, ndersa diten tjeter ben procesin e kundert duke e djegur me cardio. E ben si ajo historia e Kalase se Rozafes, diten u ndertonte ndersa naten u prishte.
Te them te drejten une jame ne 'cutting phase' per nja 8 muaj. E mbajta kaq gjat se isha ne gjendje te ruaj peshen dhe muskujt qe fitova gjate 'bulking phase'. Tani kam ngecur, e kam len pas dore pak. Ka disa muaj qe nuk vrapoj dhe vazhdoj te njejtat ushtrime, kam shtuar pak peshe nja 10 lbs. Se shpejti do te filloj prap me djeten dhe ushtrimet e duhura. Ajo 'schedule' qe prura me lart eshte per 'cutting'. Me eshte mesuar trupi me keto ushtrime prendaj dua te ndroj edhe djeten dhe ushtrimet ' to shock the system'

Sa per kembet, une kam qen futbollist gjith jeten, I kam kembet me muskuj. Nuk I kam ushtruar shume ne palester. Keto muajt e fundit si kam ushtruar fare. Por do te filloj se shpejti. Nuk kam patur kohen e mjaftueshme per ti bere te gjitha sidomos gjate veres.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 00:30   #51
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Ne pergjithesi, ushtrimet edhe pesha qe karikon duhen ndryshuar vazhdimisht, perndryshe trupi mesohet dhe nuk te bejne te njejtin efekt.
Trupat e stervitur nuk e kane shume problem te kthehen ne forme, keshtuqe furnizohu mire me vullnet dhe jepi.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
🖤 (1)
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 00:32   #52
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,418
Thanks: 151
Thanked 749 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

po pertojm mer burra pa pa pa naka hanger dreqi
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 00:54   #53
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Ne pergjithesi, ushtrimet edhe pesha qe karikon duhen ndryshuar vazhdimisht, perndryshe trupi mesohet dhe nuk te bejne te njejtin efekt.
Trupat e stervitur nuk e kane shume problem te kthehen ne forme, keshtuqe furnizohu mire me vullnet dhe jepi.
Eshte e vertete, I kam ndryshuar ushtrimet pothuajse cdo 3 muaj, duke bere nje jave pushim perpara se te filloje fazen tjeter. Do ta filloj prap sepse e ndjej edhe 'efektin psikollogjik' nga qe e kam len pak pas dore.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 08:44   #54
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,049
Thanks: 1,676
Thanked 1,838 Times in 791 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Na thoni si te dobesohemi e jo si te shendoshemi...ncncncnnc
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 09:34   #55
lind
☆☆☆
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,732
Thanks: 84
Thanked 248 Times in 46 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
lind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėmlind i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Nqs ke mundesi te besh kros/vrap ne natyre do ishte ideale dhe eshte menyra me e mire dhe me e natyrshme
__________________
- Failure is not falling down but refusing to get up!!

- As good and clever you are,the more you will suffer!!
lind nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 17:31   #56
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Na thoni si te dobesohemi e jo si te shendoshemi...ncncncnnc
Elushe qe te dobesohesh se pari duhet te vesh pesh muskuli dhe pastaj te shkrish dhjamin. Pra duhet te shtosh pak pesh. Per femrat 'squats' jane shume efektive sepse jo vetem qe zhvillojne kembet por edhe vithet edhe kurrizin edhe barkun.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 17:57   #57
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,475
Thanks: 17,391
Thanked 22,210 Times in 8,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

sa squats per dite mano?
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2014, 18:18   #58
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,623
Thanks: 2,198
Thanked 1,223 Times in 818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Me birra
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2014, 20:39   #59
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Na thoni si te dobesohemi e jo si te shendoshemi...ncncncnnc
Ka dy menyra, vetem me diete ose vetem me stervitje. Idealja eshte t'i kombinosh te dyja, pasi eshte edhe me e thjeshte, por edhe nga ana estetike me e vlefshme.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2014, 22:30   #60
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje si te shtoje peshe/muskuj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ORIANNA Shiko postimin
sa squats per dite mano?
It depends on the level of your training experience. If you are a beginner talk to one of the trainers at the gym they can give you very good advise for free. It's best that you consult with them before doing 'squats' which are considered advanced and if not careful can easily get hurt.

Nese je fillestare mund te perdoresh vetem "the Olympic bar-without any weight on it is a good starting point for weight feel and balance. I would say do anything from 8-10 reps, preferably 4 sets". If you do it right along with some cardio, you will see a difference in your figure almost right away. Probably within 2 to 3 months. I'm going to recommend a very good site, with a lot of helpful info, for all different levels of training.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur