Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-06-2010, 10:23   #1
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,079
Thanks: 5,649
Thanked 11,803 Times in 4,135 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Mendja e shendoshe ne…palester

Gjimnastika ne kushtet e shtepise duket pak si demode, ne nje kohe kur qendrat e fitnesit po perjetojne nje bum klientesh. Te fiksuar pas muskujve dhe kalorive, por dhe pas nje jete te re sociale, qe ndertojne brenda saj


Kur i kemi ngulur mire kembet ne shekullin e 21-te, zor se ka mbetur shqiptar qe ende ve shenjen e barazimit mes te qenit “i shendoshe” dhe “i shendetshem”. Por nese dikur trupat thatime, fibroze dhe faqet e terhequra ishin pasoje e “dietes” ne diktature, sot keto parametra po tentohen vetem per t’u ndjere mire. Jo vetem fizikisht. Mbi te gjitha shpirterisht. Dhe fjalen nuk e kemi per ate kategori mes nesh qe sot e gjithe diten ben “fiskulture” me varferine, por per njerez qe e kane urgjentisht te nevojshme te shkunden, te levizin, te shkathtesohen, te ruajne fizikun e rrezikuar nga obeziteti e jeta pa sforcime fizike.

Per kete duhet vullnet, dhe gjimnastika “ne kushtet e shtepise” eshte prone e te vullnetshmeve. Gjithe pjesa tjeter i ka “rene shkurt”, te pakten ne kryeqytet: Nje shfletim i shpejte i guides se Tiranes, per te gjetur numrat e telefonit te ndonje palestre. E kush e ka anashkaluar guiden sepse miqte i kane rekomanduar “vendin e duhur”, doren ne xhep eshte e sigurte qe e ka futur. Sepse kalorite sot, zor se mund t’i djegesh pa para. Pastaj kur paguan, je dhe me i motivuar. Mendohesh dy here para se te lesh nje dite pa shkuar, jo vetem se te rendon xhepi, por dhe sepse ne fakt nuk e le dot. Sepse te behet pjese e stilit te jetes dhe perpos mbajtjes se trupit ne forme ka dhe shume atraksione te tjera; miqesia e reja qe ke mundesi te krijosh, e pse dhe ndonje flirt. Dhe sepse ne palester nuk shkohet vetem per te bere muskuj apo per te mbajtur trupin ne forme. Sigurisht, shkohet dhe per te hequr stresin. Kjo e fundit e shpjegon me se miri faktin qe ne pjesen me te madhe palestrat frekuentohen nga nje shtrese e caktuar e shoqerise. Njerez qe pergjithesisht kane nje jete te ngarkuar dhe disa ore ne palester u sherbejne per te hequr qafe shumecka: Dhjamin e tepert, stresin dhe lodhjen mendore.

“Jo me kot thuhet qe nje trup i shendoshe eshte ne nje mendje te shendoshe. Jane te lidhura ngushtesisht me njera-tjetren. Madje ne bote, ne kompanite e medha ka qendra fitnesi, ne menyre qe punonjesit te shkarkojne energjite negative”, thote per Klan Manjola, instruktore e Fitness Bulls, nje nga palestrat me te frekuentuara ne kryeqytet. Me emrin e nje palestre jane gjithnje te bashkangjitur njerezit qe e frekuentojne, personazhe vip dhe instruktore. Per te paret jane te terhequr me shume amatoret, qe duan te shkojne ne aksh palester sepse shkon kengetari i tyre i preferuar apo prezantuesja me forma te kercyera. Ndersa frekuentuesit e rregullt, qe me shume sesa “vip-in” kane ne fokus trupin e tyre, do te zgjidhnin instruktorin. “Per mua eshte thelbesore nje instruktor i mire, te tjerat jane relative”, thote Ina, frekuentuese e rregullt e Fitness Bulls. Dhe nese jane te dyja, akoma me mire. Palestra eshte ajo qe del me me fitim, pasi ne fund ka me shume kliente. Dhe per keto te fundit sigurisht qe eshte dhe “lufta” me e madhe. Cmimet konkuruese dhe sherbimet suplementare jane arma me te cilen luftohet. Sigurisht emri i mire qe mund te kete fituar palestra nder vite, eshte nje plus, por kjo shkon paralel me pajisjet apo sherbimet shtese. Sepse pa to, zor se dikush do ta fuste doren ne xhep per te paguar jo pak per t’i djegur ato kalori, qe me aq zell i marrin dhe i heqin gjate dites.

"Une kam nje jete qe merrem me palester dhe sinqerisht nuk mund te bej dot pa te”. Ndaj dhe ne momentin me te afert, te jeni te sigurte se do te jene duke u bere qull ne djerse ne pisten e vrapit apo maje bicikletes me nje buzeqeshje te stampuar ne fytyre.
Nuk ka pushim per muskujt. palestra nuk eshte thjesht nje vend per te mbajtur trupin ne forme, por dhe nje terapi qetesuese. Ja vlen, edhe per cmimin qe te duhet te paguash per te mbajtur trupin dhe mendjen ne forme.

Sepse qe te frekuentosh nje palester e te kesh mundesi te perfitosh nga sherbimet e shumta qe ato te ofrojne, do te thote te kesh nje buxhet te mire financiar. E meqe ra fjala tek buxheti, nje buxhetori nuk do t’i leverdiste te shkonte ne nje qender fitnesi. Menyra me e mire per te, per t’u dobesuar ose per te ruajtur formen, do te ishte nje vrapim tek liqeni apo gjimnastike ne kushtet e shtepise. Per te frekuentuar nje palester te duhet te besh nje parapagim, qe pergjithesisht eshte mujor, por varion nga deshira e klientit, koha dhe parate qe ka ne dispozicion per te mbajtur nje forme te mire fizike.

Frekuentimi mund te behet nje here ne jave, nje ore, ne varesi dhe te pageses qe ke bere, apo dhe tre here ne jave. Cmimet jane te ndryshme.

Por si kudo, ne loje ka hyre konkurrenca: Sepse instruktoret mund te jene profesioniste te kualifikuar e me pervoje, por edhe studente te Institutit te Fiskultures; hapesirat mund te jene te bollshme ose te ngushta, te pastra, te ajrosura mire ose jo.

Megjithate, “hallexhinjte” kane cfare te zgjedhin, Zgjedhja eshte e juaja. Dhe e xhepit tuaj.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 12:58   #2
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palesterhttp://www.youtube.com/watch?v=CQ0r8ldAKl8

http://www.youtube.com/watch?v=xF4VhtmuLOE
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 13:23   #3
tété
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Do te me besh gje vizite?
Posts: 1,729
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
tété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Beauté, a te paguajne ndonje gje per publicitetin apo jo?
tété nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 13:27   #4
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Stėrvitja ėshtė njė nga gjėrat mė tė mira qė mund tė bėjė njeriu sot, po nė Shqipėri nuk ka palestra tė mira. Kryesorja nė njė palestėr ėshtė klima dhe ajrosja, jo veglat. Palestrat shqiptare nuk kanė sisteme tė mira tė klimės, por edhe nėse kanė, nuk i pėrdorin siē duhet, se kursejnė energji.

Njė palestėr ku bėhesh ujė nė djersė vetėm duke ndenjur, nuk ėshtė palestėr. Mė mirė bėj stėrvitje nė shtėpi, ose dil e bėj vrap pyjeve (nė qoftė se ka).
🖤 (1)
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:06   #5
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Stėrvitja ėshtė njė nga gjėrat mė tė mira qė mund tė bėjė njeriu sot, po nė Shqipėri nuk ka palestra tė mira. Kryesorja nė njė palestėr ėshtė klima dhe ajrosja, jo veglat. Palestrat shqiptare nuk kanė sisteme tė mira tė klimės, por edhe nėse kanė, nuk i pėrdorin siē duhet, se kursejnė energji.

Njė palestėr ku bėhesh ujė nė djersė vetėm duke ndenjur, nuk ėshtė palestėr. Mė mirė bėj stėrvitje nė shtėpi, ose dil e bėj vrap pyjeve (nė qoftė se ka).

Jam plotesisht dakort me ty,Bato.
Ne fakt me ben pershtypje ne videot e mesiperme qe te dy nga +/- 50 vjec dhe kercejne ne litar si 13 vjecare.
Ne jashte,kemi palestra luksoze,por edhe ata atje qe s'kane mund te bejne ushtrime te tilla,ne shtepi ose zyre.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:21   #6
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Per mendimin tim modest, mendja e shendoshe ne ... pishine.
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
🖤 (1)
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:23   #7
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,681
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

ne ambient te shendoshe politik mbi te gjitha
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:26   #8
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,756
Thanks: 806
Thanked 785 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Not,shetitje,vrapim etj etj yyy
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:26   #9
tété
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Do te me besh gje vizite?
Posts: 1,729
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
tété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Per mendimin tim modest, mendja e shendoshe ne ... pishine.
Shume dakort. E vetmja gje e keqe eshte kur kryqezon plakat qe notojne si breshka dhe te bllokojne linjen
tété nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:28   #10
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tété Shiko postimin
Shume dakort. E vetmja gje e keqe eshte kur kryqezon plakat qe notojne si breshka dhe te bllokojne linjen

Cfare linje ore? Pse n'legen/govate noton ti? Shko o cun n'det,se ka edhe kripe...merr nje cike buke me vaj me vete edhe knaqesh!
__________________
Freud says there are no accidents.
🖤 (1)
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:28   #11
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,064
Thanks: 1,852
Thanked 2,027 Times in 1,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

http://www.youtube.com/watch?v=ubMCyWLpLhs
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Per mendimin tim modest, mendja e shendoshe ne ... pishine.
I agree.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:33   #12
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Jam plotesisht dakort me ty,Bato.
Ne fakt me ben pershtypje ne videot e mesiperme qe te dy nga +/- 50 vjec dhe kercejne ne litar si 13 vjecare.
Ne jashte,kemi palestra luksoze,por edhe ata atje qe s'kane mund te bejne ushtrime te tilla,ne shtepi ose zyre.
Prapambetja dhe moszhvillimi kanė pasoja nė ēdo gjė. Shqiptarėt trashen dhe plaken shpejt, se nuk bėjnė as stėrvitje dhe as kujdes nė tė ngrėnė.

Nuk them palestra luksoze, po tė kenė vetėm klimėn, e tė jetė freskėt brenda. U regjistrova nė njė palestėr para ca kohėsh.. e pagova pėr njė muaj, po vajta vetėm njė ditė dhe e lashė. Mirė qė ishte vapė e tė kullonin djersėt ēurkė atje brenda, po s'kishte as letėr pėr t'u fshirė. Njerėzit fshiheshin me peshqirė, ose nuk fshiheshin fare. Tė gjitha veglat ishin me djersė, e nuk i pastronte askush.
🖤 (1)
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:46   #13
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,064
Thanks: 1,852
Thanked 2,027 Times in 1,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Kenge per ushtrime

http://www.youtube.com/watch?v=pk-bZqxomc4

http://www.youtube.com/watch?v=NlGBhpTOJOw

Eminem- i'm a soldier

Never back down 2 - remember the name


Dr. Dre - I Need A Doctor (Explicit) ft. Eminem, Skylar Grey
Dr.Dre FT Eminem Die Hard
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:50   #14
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Prapambetja dhe moszhvillimi kanė pasoja nė ēdo gjė. Shqiptarėt trashen dhe plaken shpejt, se nuk bėjnė as stėrvitje dhe as kujdes nė tė ngrėnė.

Nuk them palestra luksoze, po tė kenė vetėm klimėn, e tė jetė freskėt brenda. U regjistrova nė njė palestėr para ca kohėsh.. e pagova pėr njė muaj, po vajta vetėm njė ditė dhe e lashė. Mirė qė ishte vapė e tė kullonin djersėt ēurkė atje brenda, po s'kishte as letėr pėr t'u fshirė. Njerėzit fshiheshin me peshqirė, ose nuk fshiheshin fare. Tė gjitha veglat ishin me djersė, e nuk i pastronte askush.
Atje ku shkoj une eshte si Taj Mahal. Ka kushte me te mira,se ne shtepi.
Por sikur shkoj per tu stervitur une...
__________________
Freud says there are no accidents.
🖤 (1)
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 14:59   #15
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,064
Thanks: 1,852
Thanked 2,027 Times in 1,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Prapambetja dhe moszhvillimi kanė pasoja nė ēdo gjė. Shqiptarėt trashen dhe plaken shpejt, se nuk bėjnė as stėrvitje dhe as kujdes nė tė ngrėnė.

Nuk them palestra luksoze, po tė kenė vetėm klimėn, e tė jetė freskėt brenda. U regjistrova nė njė palestėr para ca kohėsh.. e pagova pėr njė muaj, po vajta vetėm njė ditė dhe e lashė. Mirė qė ishte vapė e tė kullonin djersėt ēurkė atje brenda, po s'kishte as letėr pėr t'u fshirė. Njerėzit fshiheshin me peshqirė, ose nuk fshiheshin fare. Tė gjitha veglat ishin me djersė, e nuk i pastronte askush.
vapa ne palester nuk eshte problem
se njerezit ushtrohen ne temperatura te ndryshme
eshte djersa ne mjetet ushtruese qe e prish te gjithe punen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Atje ku shkoj une eshte si Taj Mahal. Ka kushte me te mira,se ne shtepi.
Por sikur shkoj per tu stervitur une...
ti shkon per meshkujt
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 15:12   #16
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Lexova titullin e temes ,pastaj hapsin e temes ,e me doli Brari.
Sa mu be qefi ,dhe prap me dole Ti ,
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 15:18   #17
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Bato, s'e di ne cilen palester ke shkuar, por ne Tirane ka palestra me kushte shume te mira(moderne) dhe me ajer te kondicionuar.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 15:21   #18
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO
Por sikur shkoj per tu stervitur une...
Nuk e di unė pėr ēfarė shkon ti..

Nė Shqipėri s'ka shumė vajza qė shkojnė nė palestra, po jashtė ku shkoj unė, gjysma janė femra, qė stėrviten me ca geta tė ngushta fare, qė tė heqin mendjen.
Njė pjesė e mirė djemsh shkojnė nė palestėr vetėm pėr tė kėnaqur sytė..
🖤 (1)
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 15:26   #19
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Bato, s'e di ne cilen palester ke shkuar, por ne Tirane ka palestra me kushte shume te mira(moderne) dhe me ajer te kondicionuar.
Pėr Tiranėn nuk e di, flas pėr njė qytet tjetėr.
Shkova nė palestrėn qė mbahej si mė e mira nė qytet e qė s'kishte shumė qė ishte hapur, por u zhgėnjeva.
Ajėr tė kondicionuar kishte, por kishte aq pak saqė pėr t'u freskuar duhet ta futje kokėn nė ēezmė ēdo 5 minuta.
🖤 (1)
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2013, 15:35   #20
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Pėr Tiranėn nuk e di, flas pėr njė qytet tjetėr.
Shkova nė palestrėn qė mbahej si mė e mira nė qytet e qė s'kishte shumė qė ishte hapur, por u zhgėnjeva.
Ajėr tė kondicionuar kishte, por kishte aq pak saqė pėr t'u freskuar duhet ta futje kokėn nė ēezmė ēdo 5 minuta.
Ne qytete te tjera nuk e di si eshte situata, por kjo varet edhe nga frekuentimi qe kane palestrat. Ne Tirane eshte perhapur tashme kjo mania apo kultura(me te drejte) e mbajtjes se trupit ne forme, qofte tek meshkujt ashtu edhe te fermat, ndersa ne qytete te tjera akoma nuk harxhojne leke per te shkuar ne palester. Keshtuqe edhe ai qe e hap, ka frike te beje nje investim te larte.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
🖤 (1)
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur