Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Zona Humoristike > Barcaleta

Barcaleta Vetėm barcaleta

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-02-2011, 21:11   #1
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,582
Thanks: 110
Thanked 254 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Smile Oficeri qe kthehej nga puna vone !

Nje oficer qe kthehej vone nga puna , nje nate u kthye me vone se heret e tjera. Ishte shume i lodhur nga puna.

Sapo hyri ne shtepi duke, shfryre hoqi kepucen e pare e perplasi fort ne toke , hoqi te dyten dhe e perplasi edhe ate ne toke dhe u shtri ne krevat.

Pas pak minutash vjen komshiu qe banonte posht shtepise se tij dhe i troket ne dere.

tak, tak, tak

Oficeri ngrihet e hap deren dhe e pershendet komshiun e tij

Por komshiu hyn menjehere ne teme dhe i thote :- te lutem mos i perplas kepucet sepse kemi femijet ne gjume dhe na zgjohen .

Atehere oficeri i kerkon te falur komshiut dhe i premton se nuk do ta beje me.

Keshtu komshiu largohet

te nesermen , pasi oficeri vjen perseri shume vone nga puna , sapo hyn ne shtepi perseri heq nje kepuce dhe e perplas forte ne dysheme duke shfryre nga lodhja , por sapo e perplas i kujtohet komshiu poshte tij dhe kur heq tjetren ai e heq me kujdes.

E vendos avash -avash.
Dhe pret nja 5 minuta se mos vinte komshiu, pastaj iken, e bie ne shtrat.

pas nja gjysem ore troket dera
tak, tak, tak

oficeri cohet i cuditur por e hap deren dhe shikon komshiun

Komshiu i thote:- Aman kur do ta perplasesh ate kepucen tjeter se ngelem pa gjume duke pritur qe ta perplasesh .
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Alkoma pėlqehet nga
i vjetėr 23-07-2017, 18:23   #2
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Oficeri qe kthehej nga puna vone !

U kthye naten vone nje oficer nga sherbimi dhe shtrihet ne krevat.
-Burre - i thote gruaja - a me blen nje aspirine te lutem se me dhemb koka.
Vete oficeri ne farmaci dhe farmacisti i thote:
-Pse nuk je me oficer ti?
-Po, oficer jam.
-Po atehere pse ke veshur uniforme polici?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 23-07-2017, 18:58   #3
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,553
Thanks: 12,129
Thanked 10,759 Times in 6,555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 555
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Oficeri qe kthehej nga puna vone !

Njė polic shkon nė hotel vonė dhe kėrkon njė dhomė.
Recepsionisti i thotė qė po tė ēojė nė njė dhomė bashkė me njė oficer, ok thot polici vetėm tė lutem mė zgjuaj nga gjumi nė orėn 05:00.
Pa merak i thotė recepsionisti dhe shkon tė flejė polici.
Nė 5 tė mėngjesit i bie telefonit punonjėsi dhe i thotė tė ngrihet sepse ora vajti 5.
Polici e falenderon, lan sytė dhe fillon dhe vishet shpejt e shpejt, kur po vendoste kapelen nė fund vajti tė shikohej para pasqyrės dhe i habitur thotė:
-Moooosss ai trapi i recepsionit paska zgjuar oficerin jo mua.

Pas kėsaj shkoi ja futi gjumit prap si i zgjuar gabimisht.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-04-2018, 05:24   #4
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Oficeri qe kthehej nga puna vone !

Nje polic therritet ne pune ne mes te nates. Pa dashur te zgjuaj gruan ai vishet ne erresire. Ne mengjes ai ve re se ne nje kembe kishte veshur nje corape te bardhe e ne tjetren nje te zeze. Une nuk do le nam, thote ai, meqe shtepia eshte afer do vete t'i nderroj. Ben nja kater-pese hapa, pastaj mendohet. Ua thote cfare idioti qe jam po te vete ne shtepi prape nje te zeze e nje te bardhe do te gjej.
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
i vjetėr 20-05-2018, 08:14   #5
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Wink Re: Pėrgjigje e: Oficeri qe kthehej nga puna vone !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Nje polic therritet ne pune ne mes te nates. Pa dashur te zgjuaj gruan ai vishet ne erresire. Ne mengjes ai ve re se ne nje kembe kishte veshur nje corape te bardhe e ne tjetren nje te zeze. Une nuk do le nam, thote ai, meqe shtepia eshte afer do vete t'i nderroj. Ben nja kater-pese hapa, pastaj mendohet. Ua thote cfare idioti qe jam po te vete ne shtepi prape nje te zeze e nje te bardhe do te gjej.
nje tjeter alternative ; kur u kthye per te shkuar ne shpi; tha ua cfar idioti qe jam prit ti telefonoj gruas qe po vi ne shpi
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė ndezur