Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Cili mendoni se ka qene apo eshte lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar?
Ismail Qemali 3 6.52%
Isa Boletini 1 2.17%
Leka Zogu 0 0%
Enver Hoxha 12 26.09%
Ibrahim Rugova 4 8.70%
Sali Berisha 2 4.35%
Adem Jashari 2 4.35%
Fatos Nano 2 4.35%
Hashim Thaci 1 2.17%
Edi Rama 3 6.52%
Skenderbeu 16 34.78%
Votues: 46. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-04-2018, 19:47   #141
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,157
Thanks: 12,456
Thanked 7,317 Times in 4,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ka vetėm dy nėn historinė tonė qė nuk mund tė diskutohen Skėnderbe!

enver hoxha! Nuk ka ēfar diskutohet pėr kėta tė dy. I pari hero kombėtar dhe i qytetėrimit perėndimor I kohės dhe i fundit antishqiptar dhe kriminel ordiner qė bėri krime kundėr njerėzimit dhe popullit tė vetė pėr aq sa jetoi dhe mbasi vdiq la pjellėn e vetė qė akoma sundon dhe vazhdon ta shkatėrroi atė vend!
Tashti do vrej....REDS.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2018, 19:47   #142
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,405
Thanks: 5,830
Thanked 6,855 Times in 4,375 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 308
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Gjergj Elez Alia
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2018, 20:05   #143
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,316
Thanks: 1,365
Thanked 1,398 Times in 859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Nese nuk do kishte eleminuar kundershtaret e tij politik do ndanim te njejtin mendim.
Personalisht jam I mendimit qe nese dikush ka bere qe flamuri shqiptar te valevitet ne catite shqiptare , ai eshte Adem Jashari.
Skenderbeu eshte legjende dhe do mbetet I tille por ne ditet e sotme kur historia vertetohet me kamera dixhitale dhe jo me laps Baca Adem humbi gjithecka dhe perfitoj asgjen per ate flamur.
Te tjeret jane perfitues nga kombi yne dhe nese do shkruhej si duhet shumica e tyre duhet te gjykoheshin per krime kunder njerezimit si dhe per eleminimin e kundershtareve politike, etj etj
Cdokush qe ka marr shtetin ka punuar per nje grusht njerezish te aferm dhe jo pak here kane bashkepunuar me armikun duke demtuar Shqiperine.
Baca Adem nuk beri kompromise per flamurin kuqezi.
Par ata qė ai eleminoi u munduan ta elemininin mė pėrpara. Elez Isufi i shkoi nė Tiranė me pushkė e bėn luftė pėr 2 netė. Elez Isufi ėshtė figurė e rėndėsishme dhe ka qenė patriot i vėrtetė. Nuk ishte kollaj tė bėje shtet me shqiptarėt e asaj kohe. Nuk dua tė hy nė hollėsira se nuk ėshtė vėndi kėtu pastaj unė jam i lidhur me farefis dhe krushqi me tė dy edhe me Elezin edhe Zogun edhe Cjerēiz Topullin edhe tė tjerė.

E vėrteta ėshtė se shqiptarėt nuk kan ditur kurr tė bėjnė njė shtet stabėl. E vetmja kohė paqe dhe mirėqėnie tė pėrgjithshme ka qenė koha e Zogut mbasi u bė mbret. Deri atėherė ka qenė mė keq se shekulli i 19 nė Amerikėn e kaubojsave.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2018, 20:08   #144
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,316
Thanks: 1,365
Thanked 1,398 Times in 859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Tashti do vrej....REDS.
Mos fol pėr lojėn se do ta shikoj kur tė shkojė nė shpi.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2018, 22:04   #145
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Po Skenderbeu a e kishte titullin mbret?p.s. primus inter pares
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2018, 13:37   #146
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,705
Thanks: 1,111
Thanked 1,053 Times in 575 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Po Skenderbeu a e kishte titullin mbret?p.s. primus inter pares
Mbret pra, pikerishte Mbreti eshte ai qe ideon strategjite me mire se cdo lider tjeter.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-04-2018, 13:42   #147
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,439
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Une votova per Enver Hoxhen.

PS. Shpesh me shaka mami e therriste te shoqin Mobrit. Here here edhe Xhogu.
Me bret dreqi pa arsye thoshte. (me bertete)
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 19:52   #148
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Mbret pra, pikerishte Mbreti eshte ai qe ideon strategjite me mire se cdo lider tjeter.
Ka thene dikur nje gjeneral kinez (ne kohen e ndertimit te murit te madh) qe: Strateg i mire eshte ai qe nuk ben lufte (me sakte qe e fiton luften pa luftuar)....dhe Skenderbeu dihet boterisht qe ishte nje kasap i mire, por une nuk e besoj si strateg se ne fund te fundit priste gjithnje monedha ari nga talionet (prifterinjte)...si dhe tradhetia e nipit te vet (nuk ishte budalla ky i fundit ka dit dicka diku dikur)

p.s. une mendoj Enveri jo per ndonje gje personale, por kaloi luften, rindertimin, ndertimin dhe falimentimin. E di shume mire qe ishte kukull, por nga eksperienca qe fitoi deshi s'deshi mesoi. kaq keshnjam unte
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 18:27   #149
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,950
Thanks: 1,533
Thanked 1,320 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Ka thene dikur nje gjeneral kinez (ne kohen e ndertimit te murit te madh) qe: Strateg i mire eshte ai qe nuk ben lufte (me sakte qe e fiton luften pa luftuar)....dhe Skenderbeu dihet boterisht qe ishte nje kasap i mire, por une nuk e besoj si strateg se ne fund te fundit priste gjithnje monedha ari nga talionet (prifterinjte)...si dhe tradhetia e nipit te vet (nuk ishte budalla ky i fundit ka dit dicka diku dikur)

p.s. une mendoj Enveri jo per ndonje gje personale, por kaloi luften, rindertimin, ndertimin dhe falimentimin. E di shume mire qe ishte kukull, por nga eksperienca qe fitoi deshi s'deshi mesoi. kaq keshnjam unte
Po, e mori vendin me triska dhe e la me tollon. Strategji e jashtezakonshme per te thare zorren e shqiptareve dhe per ti derguar pastaj te lajne halete e grekut.
Si ishte ai muhabeti i Skendebeut qe priste monedha ari nga Italianet? E di si tha Hrushovi? Sa grure hani ju shqiptaret, hane minjte ne hambaret e Bashkimit Sovjetik.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 21:46   #150
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,316
Thanks: 1,365
Thanked 1,398 Times in 859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Ka thene dikur nje gjeneral kinez (ne kohen e ndertimit te murit te madh) qe: Strateg i mire eshte ai qe nuk ben lufte (me sakte qe e fiton luften pa luftuar)....dhe Skenderbeu dihet boterisht qe ishte nje kasap i mire, por une nuk e besoj si strateg se ne fund te fundit priste gjithnje monedha ari nga talionet (prifterinjte)...si dhe tradhetia e nipit te vet (nuk ishte budalla ky i fundit ka dit dicka diku dikur)

p.s. une mendoj Enveri jo per ndonje gje personale, por kaloi luften, rindertimin, ndertimin dhe falimentimin. E di shume mire qe ishte kukull, por nga eksperienca qe fitoi deshi s'deshi mesoi. kaq keshnjam unte
Ore, Skenderbeu eshte vleresuar si nje nga Gjeneralet me te zotet te asaj kohe. Aq sa Osmanet e emeruan Aleksander i Madh 'Iskander' Dhe kjo u arrit perpara se te thyente 2 Sulltane. Cili vend tjeter ka patur aq shume sukses sac pati skenderbeu. Jeni ne vehte ju apo jo. E si mund te jesh Gjeneral i zoti pa qene separi strateg?
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 22:35   #151
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po, e mori vendin me triska dhe e la me tollon. Strategji e jashtezakonshme per te thare zorren e shqiptareve dhe per ti derguar pastaj te lajne halete e grekut.
Si ishte ai muhabeti i Skendebeut qe priste monedha ari nga Italianet? E di si tha Hrushovi? Sa grure hani ju shqiptaret, hane minjte ne hambaret e Bashkimit Sovjetik.

e di ti kur vdiq enveri?!?


p.s. sa per grurin e prodhonim vet e mos ja vut si e ema e zeqos...Hrushovi kish interes se ai e beri propozimin...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 22:37   #152
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ore, Skenderbeu eshte vleresuar si nje nga Gjeneralet me te zotet te asaj kohe. Aq sa Osmanet e emeruan Aleksander i Madh 'Iskander' Dhe kjo u arrit perpara se te thyente 2 Sulltane. Cili vend tjeter ka patur aq shume sukses sac pati skenderbeu. Jeni ne vehte ju apo jo. E si mund te jesh Gjeneral i zoti pa qene separi strateg?

Luften e bene mercenaret, nuk e beri Skenderbeu dhe leri perrallat e njemije e nje neteve...ti akoma u beson heronjve...


p.s. edhe Superman-i ra nga kali i ziu
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 22:41   #153
MrCool
Moskokcares
 
Avatari i MrCool
 
Data e antarėsimit: Jun 2017
Vendndodhja: ParajsaNeToke
Posts: 162
Thanks: 181
Thanked 93 Times in 54 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
MrCool ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Te kishte populli yne, jo strateg, por gjysme strategu, sot do ishim me ndryshe.. I vetmi qe mund te futet ne liste,si cerek strategu, eshte Ismail Qemali, te tjeret kap njerin perplas per tjetrit..
MrCool nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 22:54   #154
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,736
Thanks: 2,584
Thanked 2,242 Times in 1,439 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Gjergj Kastriot Skėnderbeu cilėsohet nga historianėt si njė nga 4 gjeneralėt dhe strategėt mė tė zotė nė historinė e botės pas Aleksandrit tė Madh, Jul Ēezarit dhe Napoleon Bonapartit.

Skėnderbeu me ushtrinė e tij shkatėrroi 20 ushtri tė huaja dhe sipas Marin Barletit ai vetė gjatė gjithė jetės sė vete vrau nė beteja 3 mijė persona.
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 22:56   #155
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Gjergj Kastriot Skėnderbeu cilėsohet nga historianėt si njė nga 4 gjeneralėt dhe strategėt mė tė zotė nė historinė e botės pas Aleksandrit tė Madh, Jul Ēezarit dhe Napoleon Bonapartit.

Skėnderbeu me ushtrinė e tij shkatėrroi 20 ushtri tė huaja dhe sipas Marin Barletit ai vetė gjatė gjithė jetės sė vete vrau nė beteja 3 mijė persona.p.s. me brisk rroje i vrau te 3 mijttė
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 22:57   #156
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,736
Thanks: 2,584
Thanked 2,242 Times in 1,439 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin


p.s. me brisk rroje i vrau te 3 mijttė


Jo , me sopat !
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 00:15   #157
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,316
Thanks: 1,365
Thanked 1,398 Times in 859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Luften e bene mercenaret, nuk e beri Skenderbeu dhe leri perrallat e njemije e nje neteve...ti akoma u beson heronjve...


p.s. edhe Superman-i ra nga kali i ziu
Pėrse janė pėrralla? Kan qenė tė huajt ata qė kan shkruajtur pėr Skėnderbeun mė shumė se shqiptarėt. Mund tė ket patur edhe egzagjerime vende vende por pėrrallė nuk ėshtė.

Cilėt ishin mercenarėt? Dhe sipas teje mercenarėt paskan thyer ēdo sulm nga osmanėt pėr mė shumė se dy dekada? Mercenarėt bėjnė njė luft kėtu e njė atje, nuk rrinė nė tė njėjtin vend pėr 37 vjetė.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 00:26   #158
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,316
Thanks: 1,365
Thanked 1,398 Times in 859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Gjergj Kastriot Skėnderbeu cilėsohet nga historianėt si njė nga 4 gjeneralėt dhe strategėt mė tė zotė nė historinė e botės pas Aleksandrit tė Madh, Jul Ēezarit dhe Napoleon Bonapartit.

Skėnderbeu me ushtrinė e tij shkatėrroi 20 ushtri tė huaja dhe sipas Marin Barletit ai vetė gjatė gjithė jetės sė vete vrau nė beteja 3 mijė persona.
Lene ēa thotė ai se e ka kap 5 minutėshi me sa duket

Skėnderbeu e mbante vehten si pasardhės tė Pirros dhe Lekės sė Madh. Prandaj ai pėrdorte Dhinė nė 'helmetėn' e tij njėsoj si Leka. Pėrpara krijimit tė shtetit grek as qė e diskutonte njeri lidhjen e Shqiptarėve me Maqedoninė e Lekės sė Madh. Nė fakt gjatė shekullit tė 18-tė shqiptarėt kishin namė tė mirė nė gjith Europėn. Aq sa njė poet i famshėm Rumun krahasonte Rumunėt me shqiptarėt tė cilėt nė atė kohė pėrdoreshin si pikė reference pozitive.

Shkiet na kan prishur shumė punė por edhe grekėt na kanė bėrė po aq shumė keq. Krijimi i shtetit grek qė njė hap mbrapa pėr shqiptarėt.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 21-04-2018, 23:13   #159
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 17 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Edvin Rama strategu me i madh.
Tall lo.... me miletin e mileti vuuu e bombardon me vota.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2018, 23:25   #160
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,817
Thanks: 2,221
Thanked 2,095 Times in 1,090 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Skenderbeu, ato tjer ne liste jane politikan, nuk dine gje per artin e luftes.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur