Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-04-2018, 14:22   #221
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,443 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Akrepi ka qene dikur por ia kane leshu nervat edhe atij. Ka lezet kur shan me drejteshkrim e me pikat mbi e.

Nje here e lexova qe dikujt is shajti edhe pulat. Sa pata qėshur.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 14:28   #222
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,389
Thanks: 5,825
Thanked 6,845 Times in 4,370 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Akrepi ka qene dikur por ia kane leshu nervat edhe atij. Ka lezet kur shan me drejteshkrim e me pikat mbi e.

Nje here e lexova qe dikujt is shajti edhe pulat. Sa pata qėshur.
e provokojn salistat dhe del nga binari
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 14:43   #223
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Ishte shaka..se as qe me.intereson se cka do mendkn dikush ne forum.per mua..
Me.gjithe ate kete citimin e juaj as qe e kuptova..
Kush eshte Kozmai e kush vlashi..

Me.gjith ate...
Angelisa nese keni diell andej nga ju..do te te kisha sugjeruar mps qeshesh shume se po ti rrezit dielli dhembet


Sidoqofte..
Gjithe njerzit.me.pelqejn e i dua..pos.atyre qe mezi presin te tallin diken dhe atyre qe rin gaditur per tu zgerdhind (zherdhind eshte e qeshmja ne nje menyr tjeter)
kishe shkruar me lart: "Ama.se.di si.sem.paska.menduar askush.nga keta larte andej e kendej"
edhe une te "ngushellova", duke perfshire edhe veten time, me historine e atij budallait qe mburri "shokun" e vet (budalla)...keshtu edhe keta superforumistat qe kane mburre njerin apo tjetrin duke evituar ca te tjere...


p.s. pra ti je ne rregull per mua, por si t'ua bejme disave??? se edhe tema eshte percarese, por edhe rraciste me dashje apo pa dashje...t'jua leme llafin e fundit te zgjuarve qe te kulturohemi...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 14:48   #224
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,443 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e provokojn salistat dhe del nga binari
Mire ja bejne ed rames. Lol

P.s. akrep shaj nga pulat sa te duash se s’kam. Vetem ne peshq te akuariumit mos me prek.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 15:47   #225
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,150
Thanks: 2,962
Thanked 3,142 Times in 2,095 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Ishte shaka..se as qe me.intereson se cka do mendkn dikush ne forum.per mua..
Me.gjithe ate kete citimin e juaj as qe e kuptova..
Kush eshte Kozmai e kush vlashi..

Me.gjith ate...
Angelisa nese keni diell andej nga ju..do te te kisha sugjeruar mps qeshesh shume se po ti rrezit dielli dhembet


Sidoqofte..
Gjithe njerzit.me.pelqejn e i dua..pos.atyre qe mezi presin te tallin diken dhe atyre qe rin gaditur per tu zgerdhind (zherdhind eshte e qeshmja ne nje menyr tjeter)
Mire ja ke shkruajtur te ja kallezojme Vlashen e Kozmait edhe ta marrin me vete e ti veshin nje kanotanjere te modhe sikur beshareti ne kodhomoq.

Ani shife kishe ne te kulturum edhe artista bile bash njerezit e kulturuar edhe te artit nuk bejne ndarje.

Krejte, krejte ama Demken askund ne liste edhe i thosha mos i pershendet o Demke jo i kemi vdhazer e motra po qfare vdhezer qe gjynof eshte me ja lexuar namen e nikkit
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 16:30   #226
Ajana87
V.I.P
 
Avatari i Ajana87
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Vendndodhja: Tetove
Posts: 2,843
Thanks: 1,088
Thanked 2,674 Times in 531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Ajana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Dhe me ne funde ata jetuan te lumtur...

Me.ne fund u cudita ai postimi im.sa thjeshte..si krejt une...paska.leme.gjurme.te kjo.tema

Ps. Shifni.ketu.o.ju baballar..motra e vellezer
As qe e lexoja se kush kende ka lavderuar..se nuk.me intereson aspak..
Dhe krejt e kunderta...une.me.herma.jam.shum e forte ndersa.me.fjale.me.goj.mirem krejt..se jam.kunder dhunes e ofendimeve...dmth se crendesi ka.kultura.ime.ketu

Dhe ps 2...kur them se jam.e trash ka.truri edhe jam..
Se kurr nuk arrij ti kuptoj ata qe flasin me.nen nene
Prapa.vija dmth dhe rreth e rrotull..


Nejse...haj.me.shnet...
__________________
Zemra eshte armiku kryesor,jeton brenda nesh por rreh per dike tjeter.!
Ajana87 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 16:33   #227
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,308 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Pirati,Baba nga Durrsi...per meshkujt.
Nga femrat Angelisa dhe STERN nuk rreshqasin.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 16:42   #228
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,684
Thanks: 2,564
Thanked 2,230 Times in 1,430 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Dhe me ne funde ata jetuan te lumtur...Me.ne fund u cudita ai postimi im.sa thjeshte..si krejt une...paska.leme.gjurme.te kjo.temaPs. Shifni.ketu.o.ju baballar..motra e vellezer

As qe e lexoja se kush kende ka lavderuar..se nuk.me intereson aspak..

Dhe krejt e kunderta...une.me.herma.jam.shum e forte ndersa.me.fjale.me.goj.mirem krejt..se jam.kunder dhunes e ofendimeve...dmth se crendesi ka.kultura.ime.ketuDhe ps 2...kur them se jam.e trash ka.truri edhe jam..

Se kurr nuk arrij ti kuptoj ata qe flasin me.nen nene

Prapa.vija dmth dhe rreth e rrotull..

Nejse...haj.me.shnet...


Nuk te duhet vleresimi I te tjereve, Arjana87 je e mrekullushme, e thjesht, nje nene shum e mire dhe nje femer e fort......... kjo eshte kultur te arrish te tregosh thjehstesi , qe vec ti di ta besh! Respekte Arjana87
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 16:49   #229
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,929
Thanks: 1,525
Thanked 1,317 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Ishte shaka..se as qe me.intereson se cka do mendkn dikush ne forum.per mua..
Me.gjithe ate kete citimin e juaj as qe e kuptova..
Kush eshte Kozmai e kush vlashi..

Me.gjith ate...
Angelisa nese keni diell andej nga ju..do te te kisha sugjeruar mps qeshesh shume se po ti rrezit dielli dhembet


Sidoqofte..
Gjithe njerzit.me.pelqejn e i dua..pos.atyre qe mezi presin te tallin diken dhe atyre qe rin gaditur per tu zgerdhind (zherdhind eshte e qeshmja ne nje menyr tjeter)
Kozmai ishte babai, Vlashi ishte i biri.
Batuta nga filmi Pylli i Lirise
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 17:00   #230
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,308 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kozmai ishte babai, Vlashi ishte i biri.
https://www.youtube.com/watch?v=E6E6H6KAt-k
Batuta nga filmi Pylli i Lirise
Se po genjeve do ta paguash kec....komuniste te derrit
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 17:06   #231
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,929
Thanks: 1,525
Thanked 1,317 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Se po genjeve do ta paguash kec....komuniste te derrit
Vlash, e ke nenen ne shtepi?
Po aty eshte. Po ti cfare ke keshtu?
Po me lind nena.
Prape? Po sa u bete keshtu?
11.
pupupupu.
............
Lena ka ardhur.....
Po pjelle jot eme moj e zez?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 17:17   #232
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 10,818
Thanks: 8,916
Thanked 5,831 Times in 3,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
i thane njehere nje budallai: Kush eshte shoku yt me i mire dhe me i zgjuar?!...ai tregoi me gisht nje si veten...keshtu qe mos merzit moj e Kozmait se Vlashin e kemi si ragacin tone...


p.s. secili ka kulturen e vet
Sa e fort kjo
Fiks per temen
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 17:28   #233
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,308 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Me kujtohet historia e selam musait.Ishte dehur me raki apo bo tape dhe njeli mbi tela
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 18:25   #234
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,755
Thanks: 1,501
Thanked 1,675 Times in 1,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Dulcis, Yoko, Leaf, E Panjohura, Cooli, Baba...
Mirembrema te gjitheve ! Me kulture dhe miresjellje te perjetshme ju pershendes, ne praghyrjen e vonuar....

Pershendetje Jolene dhe faleminderit !
Une vertete, te shaj shume rende ne privat (pm), por ama, nuk e bej publikisht...

ps : dhe tani te dashur telespektatore , nje pizzi - meqense jam ne forme te shkelqyer plastike/ kathcuku..dhe me provokoi per te disaten here, nje person tmerresisht "anonim", sa i perket parendesise qe perfaqeson, si qenie forumore apo ne kufijte e eter-t tim*

suspanccccccccc
ba - ba - bam !

Me kujtohet si sot..
Kur hyja ne chat me not.
Ne #shqiperia/ dhoma albnetwork.
Me quiz-e, lojra plot
Me kohen, askush s'ma kalonte dot.
Si goc e nershme, asnje komunikim
opsioni mute*, bllok privati im.
Nje gare e kendshme, pa ditur se me ke
Batuta gallate, "varja c'ke me te".
Aty nje nick, mend e mbaj mire
Sa hynte, bente xing, packa se si kellire
fjalor i ndyre, fraza banale
erosi pervers, gagaga -te vulgare.
Cdo solucion detergjent me baze acidi
Deshtonte ne perpjekje filtrimi...
Ia lexoja fjalet, lart e poshte cpo hiqte kursori
S'me besohej syve,
Si mund te ishte ne te vertete,
kjo monster "qe i kishte ik vaporri".
Me iknin pyetjet e quiz-it..
dhe qaja cmimin qe me perkiste.
Me fitimet, pajen do te beja,
Se qellimi im, ky ishte...

Dikur keto me lart, por ndryshuan lekuret,
Natyralizuar e bronxta ne te verdhe,
Derdhur si leng surrogato, edukata
Tani me shohin syte, nje tjeter dere...
Kalimthi veshtrimin, me dhimbet vetja per mundimin
Dhe shenjtoren me vyrtyte e kulture lexoj.
Ne fraksion te sekondes zgerdhihem ne cep buze,
Mjerim, mjerim, mendoj....
Ju thashe me lart, te nderuar telespektatore
Minutat, qe lodha duart, i meritoni.
Kam diten e suksesit, jam plastifikuar.
Ndac beni refresh, ndac i lexoni.


Kultura & edukata, pertej cdo perkufizimi, jane deget ku mbeshtetet Njeriu.
Ato fillojne nga rrenjet, andej nga kemi rrjedhur.
Dhe nese me tel, t'a gryejme placenten, qe ngjizjen tone e mbrojti,
nese je lindur mize mbi m**, si kod te etikes ke po ate gje, por te bute*......
__________________
- Ami la vita?
- No, č solo un'avventura.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 18:31   #235
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,389
Thanks: 5,825
Thanked 6,845 Times in 4,370 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Mirembrema te gjitheve ! Me kulture dhe miresjellje te perjetshme ju pershendes, ne praghyrjen e vonuar....

Pershendetje Jolene dhe faleminderit !
Une vertete, te shaj shume rende ne privat (pm), por ama, nuk e bej publikisht...

ps : dhe tani te dashur telespektatore , nje pizzi - meqense jam ne forme te shkelqyer plastike/ kathcuku..dhe me provokoi per te disaten here, nje person tmerresisht "anonim", sa i perket parendesise qe perfaqeson, si qenie forumore apo ne kufijte e eter-t tim*

suspanccccccccc
ba - ba - bam !

Me kujtohet si sot..
Kur hyja ne chat me not.
Ne #shqiperia/ dhoma albnetwork.
Me quiz-e, lojra plot
Me kohen, askush s'ma kalonte dot.
Si goc e nershme, asnje komunikim
opsioni mute*, bllok privati im.
Nje gare e kendshme, pa ditur se me ke
Batuta gallate, "varja c'ke me te".
Aty nje nick, mend e mbaj mire
Sa hynte, bente xing, packa se si kellire
fjalor i ndyre, fraza banale
erosi pervers, gagaga -te vulgare.
Cdo solucion detergjent me baze acidi
Deshtonte ne perpjekje filtrimi...
Ia lexoja fjalet, lart e poshte cpo hiqte kursori
S'me besohej syve,
Si mund te ishte ne te vertete,
kjo monster "qe i kishte ik vaporri".
Me iknin pyetjet e quiz-it..
dhe qaja cmimin qe me perkiste.
Me fitimet, pajen do te beja,
Se qellimi im, ky ishte...

Dikur keto me lart, por ndryshuan lekuret,
Natyralizuar e bronxta ne te verdhe,
Derdhur si leng surrogato, edukata
Tani me shohin syte, nje tjeter dere...
Kalimthi veshtrimin, me dhimbet vetja per mundimin
Dhe shenjtoren me vyrtyte e kulture lexoj.
Ne fraksion te sekondes zgerdhihem ne cep buze,
Mjerim, mjerim, mendoj....
Ju thashe me lart, te nderuar telespektatore
Minutat, qe lodha duart, i meritoni.
Kam diten e suksesit, jam plastifikuar.
Ndac beni refresh, ndac i lexoni.


Kultura & edukata, pertej cdo perkufizimi, jane deget ku mbeshtetet Njeriu.
Ato fillojne nga rrenjet, andej nga kemi rrjedhur.
Dhe nese me tel, t'a gryejme placenten, qe ngjizjen tone e mbrojti,
nese je lindur mize mbi m**, si kod te etikes ke po ate gje, por te bute*......
uau te paskam nėnvleftėsuar.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 18:34   #236
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,755
Thanks: 1,501
Thanked 1,675 Times in 1,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
uau te paskam nėnvleftėsuar.

Genjeshtar !

Me ato qe me ke shkruajtur perhere, me le pa martuar !
__________________
- Ami la vita?
- No, č solo un'avventura.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 18:34   #237
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,389
Thanks: 5,825
Thanked 6,845 Times in 4,370 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Genjeshtar !

Me ato qe me ke shkruajtur perhere, me le pa martuar !
ai qe te josh ai te do
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 18:38   #238
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 13,929
Thanks: 4,661
Thanked 5,867 Times in 2,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 626
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Meri nuk marr pm, i kam bllokuar se pashe disa acarime indirektikisht* pas listes time te shkurter
Shaj neper dhembe, ske cben (pike)
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 18:39   #239
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,308 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Dikur me kane bere nje pyetje....je i pakenaqur!!!
Se mbaj mend si jam pergjigjur.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 18:42   #240
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,755
Thanks: 1,501
Thanked 1,675 Times in 1,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilėt anėtarė mendoni se shquhen pėr kulturė ( art, mirėsjellje, respekt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Meri nuk marr pm, i kam bllokuar se pashe disa acarime indirektikisht* pas listes time te shkurter
Shaj neper dhembe, ske cben (pike)

Pervec se te bukur, syte i ke dhe te mprehte...
Kio ka renci !
__________________
- Ami la vita?
- No, č solo un'avventura.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur