Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-04-2019, 12:17   #741
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,258
Thanks: 3,324
Thanked 5,838 Times in 1,985 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Sinjalo perpara se te besh ndryshim drejtimi. Perndryshe t'a fut tjetri nga mbrapa dhe faji i mbetet tjetrit dhe jo ty.

Ai qe t'a fut nuk eshte domosdoshmerisht fajtori.


Adea
Kete e di une Dea dhe e bej, se shumica e neglizhojne, por nuk ishte ky rasti Ne nje rruge nje kalimshe ne lagje, duke ecur ngadal, dalloj nje parkim ne nje oborr pallatesh. Frenova qete ashtu si dhe makina pas meje dhe i kerkova nga pasqyra te shtyhej pak dhe une te futesha ne oborr ku te parkoja. Nuk ishte sakrific per te. Edhe e beri indietron, por nervi ishte pa vend. Kujtdo ne makine i ndodhin keshtu situatash. Nuk kishte vend per acarim, ishte thjesht nje kokboshe pordhace ne timon si shume te tjera.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2019, 12:28   #742
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,735
Thanks: 0
Thanked 1,265 Times in 968 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Sinjalo perpara se te besh ndryshim drejtimi. Perndryshe t'a fut tjetri nga mbrapa dhe faji i mbetet tjetrit dhe jo ty.

Ai qe t'a fut nuk eshte domosdoshmerisht fajtori.


Adea
Fajin e ka gjithnje ai qe eshte prapa me rregullore, pale se si i interpretojme ne. Po te fiket makina perpara apo te jete mur, do j'a ngopesh ? Po te jete polic apo njeri? Po te jete gremine ? Po te themi doli nje grope e madhe ?

Ndersa kur larg qofte kur aksidenton nje femije. Faji eshte gjithnje i shoferit.

Por ne Shqiperi kafshet ngasin makina dhe nuk ka rregullore qe i merr rastet persiper.

Kur kam pare keto video se si te parkosh fare kollaj midis dy makinave ,kam thene, u te djefsha kursin qe bejme ne.Na kane mesuar budalliqe.

Shembulli me i qarte jam une ,qe nuk di te parkoj makinen mes dy makinave.E lija gjithnje makinen kush e di se ku sa larg, vetem te qe lire fare per parkim. Dhe te mendosh se per 27 muaj kam bere mbi 80.000 km shpesh dhe mbi 13 ore ne makine .... buuu.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 19-04-2019 nė 12:41
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur