Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-04-2019, 17:29   #461
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,766
Thanks: 0
Thanked 1,271 Times in 972 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Edhe mua ashtu me duket ndermjet birres se 7 dhe 8, ndersa kur kaloj te 10-ten me duket se ka forme sise….
Dhe poli i veriut, si thithke ne ereksion
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2019, 17:34   #462
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,842
Thanks: 7,287
Thanked 5,609 Times in 2,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 157
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Jam kurioz te di sesi kto FlatEarth-at, mund te na shpjegojne nderrimin e stineve.
Jam kurioz te di nese mohojne edhe rotacionin e saj apo jo, dhe nese nuk e mohojne, atehere jam kurioz te di si mund te na e shpjegojne rotacionin e saj?
Po Hena sipas tyre cfare forme ka?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2019, 17:43   #463
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,766
Thanks: 0
Thanked 1,271 Times in 972 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Jam kurioz te di sesi kto FlatEarth-at, mund te na shpjegojne nderrimin e stineve.
Jam kurioz te di nese mohojne edhe rotacionin e saj apo jo, dhe nese nuk e mohojne, atehere jam kurioz te di si mund te na e shpjegojne rotacionin e saj?
Po Hena sipas tyre cfare forme ka?
O babe. Ke marre persiper te nxjerresh gurin e budallait nga lumi ti? Na ve ndonje: "Pjesma za malu pticu" aty , qe te n'a kujtosh kohet e bukura ate bej.

Lere se po e ve une.


P.S.
Fokusohu tek Poli i Veriut ti , ate bej, meqe je tek birra e 6 !
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2019, 17:44   #464
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,766
Thanks: 0
Thanked 1,271 Times in 972 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Jam kurioz te di sesi kto FlatEarth-at, mund te na shpjegojne nderrimin e stineve.
Jam kurioz te di nese mohojne edhe rotacionin e saj apo jo, dhe nese nuk e mohojne, atehere jam kurioz te di si mund te na e shpjegojne rotacionin e saj?
Po Hena sipas tyre cfare forme ka?
Hena ka formen e sutjenave te hequrave dhe te hedhura tej ne hapesire, kjo duke ndjekur llogjiken tende te pas birres se 7 .
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2019, 18:15   #465
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 126
Thanks: 181
Thanked 39 Times in 32 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Jam kurioz te di sesi kto FlatEarth-at, mund te na shpjegojne nderrimin e stineve.
Jam kurioz te di nese mohojne edhe rotacionin e saj apo jo, dhe nese nuk e mohojne, atehere jam kurioz te di si mund te na e shpjegojne rotacionin e saj?
Po Hena sipas tyre cfare forme ka?
Nėse deri mė tani s'ke kuptuarė gjė, kurr s'ke pėr tė kuptuarė.
Kurse, pas tė 10-tės kuptohet qė gjithėēka lėviz, e sidomos rrotullohet.
S'del bir nėne qė ta hudh poshtė...
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2019, 18:27   #466
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,842
Thanks: 7,287
Thanked 5,609 Times in 2,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 157
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ricky_ch Shiko postimin
Nėse deri mė tani s'ke kuptuarė gjė, kurr s'ke pėr tė kuptuarė.
Kurse, pas tė 10-tės kuptohet qė gjithėēka lėviz, e sidomos rrotullohet.
S'del bir nėne qė ta hudh poshtė...
Pergjigja jote eshte e mangut/jo korrekte sepse i pergjigjesh me shaka nje pyetje serioze, dhe e kunderta, merr seriozisht nje pyetje apo postim qe ka doza humori.
Le ta kapercejme kete moment dhe te kthehemi ne seriozitetin e diskutimit: Si na e shpjegoni ju nderrimin e stineve dhe rrotullimin e Tokes? Cfare thote teoria e FlatEarth ne lidhje me keto dy ceshtje?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2019, 18:48   #467
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Pergjigja jote eshte e mangut/jo korrekte sepse i pergjigjesh me shaka nje pyetje serioze, dhe e kunderta, merr seriozisht nje pyetje apo postim qe ka doza humori.
Le ta kapercejme kete moment dhe te kthehemi ne seriozitetin e diskutimit: Si na e shpjegoni ju nderrimin e stineve dhe rrotullimin e Tokes? Cfare thote teoria e FlatEarth ne lidhje me keto dy ceshtje?
Ne Gjermani ne KOPESHT kur pyesin vocrraket,edukatorja ju jep pergjigjen...ne forme disku ,dhe rrezohesh po ece horizontal,sepse ka nje fund.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2019, 19:14   #468
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 126
Thanks: 181
Thanked 39 Times in 32 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Pergjigja jote eshte e mangut/jo korrekte sepse i pergjigjesh me shaka nje pyetje serioze, dhe e kunderta, merr seriozisht nje pyetje apo postim qe ka doza humori.
Le ta kapercejme kete moment dhe te kthehemi ne seriozitetin e diskutimit: Si na e shpjegoni ju nderrimin e stineve dhe rrotullimin e Tokes? Cfare thote teoria e FlatEarth ne lidhje me keto dy ceshtje?
Haha, e dhash pėrgjigje ashtu si e kėrkove. Megjithėse shumė Tema
jamė bėrė m** nga humori i tepruar.


Edhe pyejten qė e ke shtruar ėshtė pa kripė., nga se kėtu nuk
je pėr tė diskutuarė, por pėr tė bėrė humor "pa kripė", sikur shumė
tė tjerė. Tė kishe pasur pakėz interes ta kuptsh temėn, ka me qindra
video ku spjegohen tė gjitha, disa prej tyre janė edhe nė temė
tė postuara. Ndoshta pyejta yte tė duket nė rregull, por pėr mua
mė duket askund: "-...rrotullimin e Tokės" . Nėse kjo ėshtė pyetja,
atėherė mund tė konstatoj se ti as thelbin se ke kapur. Kėtu hyni
vetėm pėr tė bėrė humor dhe pėr tu tallur, e jo pėr tė biseduarė.

Nejse, babush, nėse me tė vėrtetė tė intereson shikoji videot,
qė janė tė panumėrta dhe i kupton edhe flat earth-sat, por edhe
glob earth-sat.

Sa pėr t'iu pėrgjigjur pyetjes tėnde, toka nuk rrotullohet,
sipas kėsaj teorie, ėshtė statike apo gjeostacionere, kurse stinėt
krijohen me afrimin dhe largimin e Diellit. Pra, Dielli ėshtė ai qė sillet
rreth sipėrfaqes sė Tokės.

Mirėpo, ka edhe shumė e shumė gjėra pėr tu diskutuar,
por shqipėtarėt ose i dijnė tė gjitha, ose i dalin krejt trekėndėsha
e paralelopipeda...
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2019, 19:29   #469
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 126
Thanks: 181
Thanked 39 Times in 32 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!


ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 07:36   #470
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 809
Thanks: 22
Thanked 260 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Pashe nje dokumentar te shkurter mbi konferencen e ketyre tipave. Kishte shkuar nje gazetar ne konference 2 dite rresht. Intervista me shume pjesemares. Me beri pershtypje fakti qe nuk kishte asnje "me shkolle". Traktorista, fermere, shofer limuzine nje fare mad mike... edhe kur mbanin fjalim ne tribune, gjeja me e rendesishme ishte te shprehnin qe nuk kane asnje formim akademik.. klase punetore 100%.
Njera tha qe burri i kishte kerkuar divorc sepse i vinte turp se ajo e flliqte lol.
Pjesa derrmuese e informacjonit vinte nga youtube..
Pretendonin qe elita na genjen per globe earth por nuk mendon njeri nga keta qe nese elita me te vertete manipulon informacjonin..si nuk paska fuqi te ndaloje youtube??
Njerez pa imagjinate mendoj une.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur