Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika

Informatika Nėse keni nevojė pėr ndihmė apo keni informacione rreth botės sė larmishme tė informatikės dhe internetit, ju ftojmė t'i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-03-2019, 14:25   #1
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europe

Kur jetoja ne Europe nje dekade me pare nuk i kushtoja shume rendesi sa kushtonte bileta e aeroplanit(dhe pse udhetoja mjaft shpesh). distancat ndermjet shteteve jane te shkurtra dhe nuk te plas shume e blen 20 euro me shtrenjte apo 20 euro me lire. keshtu qe perdorja gjithmone nje site europian, edreams for booking airline tickets. mirepo te prenotosh nga ky site nga U.S.A me duket i shtrenjte.
pyetje per shqiptaro-amerikanet, cili website eshte me i mire ketu ne U.S.A per te prenotuar bileta aeroplani per ne europe dhe tirane?
te prenotosh permes nje agjenti, e perjashtoj, sepse keshtu bejne shume shqiptare ketu. eshte budallik ti japesh 100 dollare me shume nje agjenti per 2 minuta pune ne kompjuter.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 14:56   #2
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

Cheapflights.com. Ka nja 9 vjet qe vetem aty i blej biletat. Download app edhe kontrrolloje here pas here se kap deals shum te mira
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 15:09   #3
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Cheapflights.com. Ka nja 9 vjet qe vetem aty i blej biletat. Download app edhe kontrrolloje here pas here se kap deals shum te mira
wow e bera download, per te njejten linje te njejtat data roundtrip, 120 dollare me lire se ke edreams.
rrofsh, mi kurseve ca dollare.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 15:11   #4
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,673
Thanks: 11,417
Thanked 9,425 Times in 6,031 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

Louis Overseas Travel Co (718) 733-6900
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 16:03   #5
Musachia
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 62
Thanks: 26
Thanked 30 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Musachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėMusachia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

provo njehere skyscanner.com, ketu ne europe perdoret shume.
Musachia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 16:08   #6
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

zakonisht shkoj ne shqiperi dy here ne vit, ne fund dhjetori dhe ne fund korriku dhe rri pothuaj gjithe muajin gusht.
kam vene re se muaji me i shtrenjte per bileta aeroplani eshte korriku dhe gushti, kurse muaji me i lire eshte janari. gjithashtu dhe pse korriku dhe gushti jane shtrenjte, biletat i gjen me lire gjate diteve te javes nga e marta deri te premte, e shtuna dhe e djela jane me shtrenjte.
vjet me doli me lire te ikja nga Chicago ne Athine, por nga Athina ne Tirane ishte me aegean airlines, dhe nuk me pelqejn aeroplanet e kesaj kompanie me thene te drejten. me duket e rrezikshme te ikesh me aeroplane greke cop cop, dukeshin shum te vjeter lol. persa i perket comfort-it brenda vari lesht se nuk me ben shum pershtypje.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 16:17   #7
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Musachia Shiko postimin
provo njehere skyscanner.com, ketu ne europe perdoret shume.
sapo e provova, me lufthansa, me del te ndaloj ne frankfurt gjermani dhe pastaj per ne tirane, bileta me e lir, por eshte 90 dollare me shtrenjte sesa nje deal ne cheapflights.com qe me dha Derjansi.

dmth une po kerkoj bileta per fund korriku ose fillim gushti, e kam zakon qe i pres 4-5 muaj perpara.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 08-03-2019 nė 16:23
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 16:21   #8
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Louis Overseas Travel Co (718) 733-6900
hyra ne sajtin e ketij shqiptarit, nuk te jep mundesine te dish cmimet, kerkon info personale dhe adressa email first.

me thene te drejten nuk me pelqejne kto third parties, sepse kerkojne pjesen e tyre, plus qe harxhon shume kohe me agjente, dhe un skam kohe te tepert.

tashi dhe kto sajtet third parties jane, po ky i bie te jete fourth party.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 16:27   #9
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

Musachia, ate sajtin qe me dhe e kam perdorur per bileta kur isha ne itali, bashke me nje sajt tjeter, edreams, sipas rastit. dhe kishte vertet cmime te mira atehere.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 16:27   #10
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,673
Thanks: 11,417
Thanked 9,425 Times in 6,031 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
hyra ne sajtin e ketij shqiptarit, nuk te jep mundesine te dish cmimet, kerkon info personale dhe adressa email first.

me thene te drejten nuk me pelqejne kto third parties, sepse kerkojne pjesen e tyre, plus qe harxhon shume kohe me agjente, dhe un skam kohe te tepert.

tashi dhe kto sajtet third parties jane, po ky i bie te jete fourth party.
Si te te duket me e mira....mendoja qe do te kontaktoje direct ne telefon me ta e jo ne web.
Po tu duk e arsyeshme merri ne tel e bisedo direkt me ta.

Un me kete agjenci (per 4-5 vite rradhazi) kam gjetur cmime shum te mira krahasuar me te tjeret.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 16:32   #11
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: What is the best site for airline tickets? So I mean from U.S.A to Europ

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Si te te duket me e mira....mendoja qe do te kontaktoje direct ne telefon me ta e jo ne web.
Po tu duk e arsyeshme merri ne tel e bisedo direkt me ta.

Un me kete agjenci (per 4-5 vite rradhazi) kam gjetur cmime shum te mira krahasuar me te tjeret.
ja ti marr ne telefon, nese me japin deal me te mire se ai sajti qe me dha derjansi po vazhdoj, por s'ma merr mendja.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur