Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Arkeologji / Antropologji

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-07-2019, 07:44   #61
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,825
Thanks: 14,644
Thanked 8,947 Times in 5,189 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

U lodhet me matje lol
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 07:46   #62
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,036
Thanks: 13,060
Thanked 7,204 Times in 4,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
pse a ndryshoj tani objekti i matjes ? kujtova qe po benim dhafa sa jane te gjate njerezit ika pra, ta gjeje vizuren
U dirty mind
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 07:46   #63
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botėKeta Kosovaret jane te ēuditshem njehere thane, jo gjatesine, tani doli ky ICE, po thote kembet jemi duke i matur
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 07:59   #64
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,036
Thanks: 13,060
Thanked 7,204 Times in 4,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin


Keta Kosovaret jane te ēuditshem njehere thane, jo gjatesine, tani doli ky ICE, po thote kembet jemi duke i matur
Di gje une se ca thote tema
Ama di te them qe shqipet kohet e fundit duhen matur nga gjersia jane bere si Amerikanet
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 08:03   #65
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,969
Thanks: 15,514
Thanked 9,223 Times in 6,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Po dhe Shqiptaret e tjer sh jan
tina je e....holle,e gjate dhe me pakez....kurriz te dale.

Pra....shkine
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 08:05   #66
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,969
Thanks: 15,514
Thanked 9,223 Times in 6,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin


Keta Kosovaret jane te ēuditshem njehere thane, jo gjatesine, tani doli ky ICE, po thote kembet jemi duke i matur
qfar.....se po ta nap i

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAweeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 08:36   #67
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,825
Thanks: 14,644
Thanked 8,947 Times in 5,189 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
tina je e....holle,e gjate dhe me pakez....kurriz te dale.

Pra....shkine
Jo
Un jam e shkurter e pak topolake.tipike katnare shqiptare mer :165 ktu njona . Ose 164 se me kalimin e kohes shkurtohesh thon
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 08:38   #68
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,969
Thanks: 15,514
Thanked 9,223 Times in 6,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Jo
Un jam e shkurter e pak topolake.tipike katnare shqiptare mer :165 ktu njona . Ose 164 se me kalimin e kohes shkurtohesh thon
Po ishe ti <katnare> veprohet KESHTU....
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 09:17   #69
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Jo
Un jam e shkurter e pak topolake.tipike katnare shqiptare mer :165 ktu njona . Ose 164 se me kalimin e kohes shkurtohesh thon
Me mire per mashkullin, te mban ne ajer gjate aktit sublim
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 09:27   #70
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,825
Thanks: 14,644
Thanked 8,947 Times in 5,189 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė


Just so u know..bye lol
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 09:30   #71
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Po, po qashtu po qedhoj shalgjate, merr shkallet te vjelesh frutat ndryshe do shikosh sikur dhelpera rrushin
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 09:32   #72
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Di gje une se ca thote tema
Ama di te them qe shqipet kohet e fundit duhen matur nga gjersia jane bere si Amerikanet
Jo po kadhezoj ketyre qe krenohen me gjatesine e plepave
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 19:53   #73
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Ne Kosove sidomos femrat jane te gjata.. Do prej femrat ma te gjata ne bote.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 20:08   #74
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,833
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Meshkujt e Shqiperise ne pergjithesi, ishin me te imet ne strukture, edhe te gjatet. Ndersa ne Kosove si te shkurte, mesatar apo te gjate jane me te gjere e me te mbushur disi. Ashtu kam observuar.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 22-08-2019 nė 20:15
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 20:36   #75
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 782
Thanks: 40
Thanked 290 Times in 157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Futja kot. Ishin ca gjermane sot qe me futnin ne rrenje kubike.

Nuk e kam per kte me larte por per temen.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 20:39   #76
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Futja kot. Ishin ca gjermane sot qe me futnin ne rrenje kubike.

Nuk e kam per kte me larte por per temen.
Kosovaret boll te gjate jane, veq sa jom kane ne Kosove. Sidomos gjenerata e re jane te gjate. Kerkush spo ja fut kot.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ice : 22-08-2019 nė 20:50
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 20:45   #77
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,969
Thanks: 15,514
Thanked 9,223 Times in 6,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Me shpėrnguljen e popujve, njerėzit nė Evropė quheshin apo i therritcin... vetėm me emer
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 21:05   #78
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 782
Thanks: 40
Thanked 290 Times in 157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ice Shiko postimin
Kosovaret boll te gjate jane, veq sa jom kane ne Kosove. Sidomos gjenerata e re jane te gjate. Kerkush spo ja fut kot.
Meqe me bere kurioz sapo bera nje kerkim per gjatesite mesatare:

1. Holanda (1.838 m),
2. Mali i Zi (1.832 m),
3. Danimarka (1.826 m),
4. Norvegjia (1.824 m),
5. Serbia (1.82 m),
6. Gjermania (1.81 m),
7. Kroacia (1.805 m)
8. Republika Ceke (1.8031 m).

Futja kot e kisha per statistikat dhe jo ne kuptimin negativ per hapesin e temes.
🖤 (1)
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 21:34   #79
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Meqe me bere kurioz sapo bera nje kerkim per gjatesite mesatare:

1. Holanda (1.838 m),
2. Mali i Zi (1.832 m),
3. Danimarka (1.826 m),
4. Norvegjia (1.824 m),
5. Serbia (1.82 m),
6. Gjermania (1.81 m),
7. Kroacia (1.805 m)
8. Republika Ceke (1.8031 m).

Futja kot e kisha per statistikat dhe jo ne kuptimin negativ per hapesin e temes.
ok te keqkuptova

Ni sen qe kom hetu kur kesh ne kosove, sidomos ne Mitrovice, ish qe femrat nga gjenerata e re ishin ma te gjata se burrat nga gjenerata e vjeter.

Kosovaret jane te gjate por nuk jane ma te gjatet ne bote por gjenerata e re ka mundesi mu ba do prej ma te gjatet ne bote osht ka thote ky studim dhe une jom dakord.

Ato shtetet gjate qe i postove ti aty hajn shume mish thihut dhe gjera tjera qe kane ''growth hormones'' dhe te bajn ma gjate por nuk do me thane qe eshte e shendetshem. Ne Kosove nuk hajn aq shume mish por hajn shume qumesht.

Kesh edhe ne Skenderaj dhe ne Skenderaj njerz jane do prej ma te gjatet ne Kosove . Por ky studim nuk e ka marr Drenicen.

Ma merr mendja Skenderaji ne gjatesi duhet me qene sikur Prishtina.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ice : 22-08-2019 nė 21:36
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur