Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia > Filma Shqiptar

Filma Shqiptar Kėtu do tė keni mundėsi tė shikoni filma Shqiptar.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-02-2012, 02:00   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,202
Thanks: 6,912
Thanked 3,209 Times in 1,315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
"Peng - Omiros"

"Peng" [ne gjuhen greke - titra shqip]. "Nje i ri shqiptar emigrant, Elioni, rremben nje autobuz i armatosur me kallashnikov dhe bomba. Pak jashte Selanikut ai mban peng 7 nga pasagjeret. Drama e nje te riu qe mundohot te ndertoje perseri jeten e tij behet teme e rrjeteve televizive. Trasmetimi drejtperdrejt i rrembimit nga TV i dhuron Elionit nje fame te shpejte dhe ai ne nje shperthim paralogjik dhe deshperim mundohet te arsyetoje veprimin e tij te dhunshem. Udhetimi vetshkaterrues i Elionit edhe nje udhetim ne natyren ballkanike. Filmi eshte i mbushur me ndjenje, aksion, drame dhe marredhenie njerezore qe ndertohen ne kushte te pazakonta. Kjo histori e vertete bazohet ne ngjarjet e ndodhura ne vitin 1999 ne Greqine Veriore."
Me pjesmarrjen e aktoreve shqiptare dhe greke: Stathis Papadhopulos, Janis Stankopulli, Theodhora Ximu, Minas Haxhisavas dhe pjesmarrjen e Rajmonda Bulku dhe Ndricim Xhepa

http://www.youtube.com/watch?v=anQM98rhCik
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2012, 07:42   #2
Morrison
V.I.P
 
Avatari i Morrison
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: me kembe ne toke
Posts: 712
Thanks: 9
Thanked 20 Times in 17 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Morrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Peng - Omiros"

Filmi eshte shume i bukur dhe eshte me gjith mend ngjarje e vertet... Une e kam par ka kohe..
__________________
I know one thing, that I know nothing
Morrison nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur