Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia > Filma Shqiptar

Filma Shqiptar Kėtu do tė keni mundėsi tė shikoni filma Shqiptar.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-03-2013, 03:57   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,188
Thanks: 6,851
Thanked 3,179 Times in 1,304 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Koha e Kometes

http://www.youtube.com/watch?v=zNVu5DXpfd0

Regjia: Fatmir Koēi
Skenari: Fatmir Koēi (Bazuar nė romanin “Viti i Mbrapshtė” nga Ismail Kadare
Fotografia: Donal Gilligan
Montazhi: Steffen Wimmers
Muzika: Nexhat Mujovi
Zėri: Bratislav Zafirovski
Skenografia: Igor Toshevski
Kostumet: Zaklina Krstevska
Rolet: Blerim Destani, Masiela Lusha, Ēun Lajēi, Thomas Heinze, Ralf Möller, Adem Karaga, Luan Jaha, Gentjan Zeneli
Producent: Alain Midszic, Blerim Destani, Fatmir Koēi
Prodhuar nga: Kkoēi Production-Al, L.A.R.A. Enterprises-Ger
Financuar nga: Qendra Kombėtare e Kinematografisė/ANCC, Cine Sud Promotion.
Shqipėri, 1914. Princi gjerman Wied caktohet Mbret i Shqipėrisė. Ai merr njė letėr nga fanatikėt muslimanė qė i kėrkojnė atij tė bėhet synet, por ai nuk pranon. Shestani, njė musliman, dhe katėr shokėt e tij nisen tė luftojnė pėr atdheun e tyre. Nė vend tė armikut, Shestani gjen Agnesėn, njė katolike, qė po e dėrgojnė nė manastir kundėr dėshirės sė saj. Ata bien nė dashuri. Shestani dhe luftėtarėt e tij nuk e gjejnė dot luftėn, por jetėt e tyre ndryshojnė pėrgjithmonė, ndėrkohė qė njė erė ndryshimesh tė mėdha po fillon tė ndiehet.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2014, 04:00   #2
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,385
Thanks: 2,525
Thanked 2,103 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Koha e Kometes

__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur