Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika > Sisteme operative

Sisteme operative Windows, Mac, Linux, FreeBSD etj...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-02-2016, 17:34   #1
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,505 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
X:windows\system32>wpeinit

ka sot tere dite qe mirrem me keso gjonash

Kam vendosur CD per ti bere nje riinstalim Windows 7, por ristart e ristart e ristart dhe perseritet.

Ne kerkim nga googleja, me paraqitet ti beje update Bios-it. Ka ndonjeri nga ju eksperience per ndonje zgjidhje te shkurter dhe pa dhimbje keshtu .
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2016, 21:05   #2
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,964
Thanks: 7,812
Thanked 3,588 Times in 1,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: X:windows\system32>wpeinit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ka sot tere dite qe mirrem me keso gjonash

Kam vendosur CD per ti bere nje riinstalim Windows 7, por ristart e ristart e ristart dhe perseritet.

Ne kerkim nga googleja, me paraqitet ti beje update Bios-it. Ka ndonjeri nga ju eksperience per ndonje zgjidhje te shkurter dhe pa dhimbje keshtu .
S'besoj qe Bios e pengon instalimin e Windows 7.
Mendoj qe ne bios duhet t'a ndryshosh sekuencen e boot-it : ne vend qe te startosh ne C: , starton ne D: ose E: (varet cili eshte lektori i CD-se).
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2016, 23:27   #3
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,190
Thanks: 6,868
Thanked 3,181 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: X:windows\system32>wpeinit

Pirati ndiqe kete tutorial mbase te ndihmon

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2016, 23:28   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,505 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: X:windows\system32>wpeinit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
S'besoj qe Bios e pengon instalimin e Windows 7.
Mendoj qe ne bios duhet t'a ndryshosh sekuencen e boot-it : ne vend qe te startosh ne C: , starton ne D: ose E: (varet cili eshte lektori i CD-se).
Merci Fshatundar

si duket e kam ngaterruar keq, sepse edhe i futa nje partition me pastaj dhe perseri ngelet tek ai system32. Para 4 vitesh i pata bere nje update Bios-it dhe kam harruar se ēfare ishte. Edhe ate sekuencen me Bootin, e kam shkelur si fushe save dhe exit, por nuk reagon as me harddisk e as me cd e as usb opsion. E fillon nga CD-ja, lexon te dhenat dhe perfundon tek wpeinit-i.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2016, 23:32   #5
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,505 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: X:windows\system32>wpeinit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Pirati ndiqe kete tutorial mbase te ndihmon

https://www.youtube.com/watch?v=Cn6urnbIFUs
Te falemnderit Mandi, i pata bere para vitesh nje update bios-it dhe me paraqitej tjeter pamje kur hapej dhe si duket aty e kam ngaterruar.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur